Ardjoeno Books
Ardjoeno Books

Kooilaan 39, 2315 EB Leiden
The Netherlands
Tel. +31 (0)71 5138262
Email:
Ardjoeno Books


General History Art books Travels
Literature Militaria Culinaria Languages
Poetry Geography Mysticism Homepage



Art Books - Varia

     
1971 ABSPOEL, Peter. Kings of Afrika. n.p., n.d.. 14 p., 13 full page colour photographs by Erik Hesmerg. Softcover, 4to, orig. wrappers. Good copy. [ID# 8038] 12,00
1972 ADHEMAR, Jean Toulouse-Lautrec. Lithographies. Pointes sèches. Oeuvre complet. Paris / Amsterdam, 1965. Quarto, pleine toile, 50 pages de texte, 370 reproductions dont 53 en couleurs. Table chronol. de son oeuvre. Bonne condition. Quarto, full cloth. 50 pages of text, 370 reproductions incl. 53 in color. Chronological table of works. Good. [ID# 6907] 40,00
1973 ALBERT LOEB & KRUGIER GALLERY INC. Hommage to Silence or METAFIZIKA. (Taurus 1). New York, 1966. 24 p. Prof. illustrated in black/white plates and with several tipped colour prints. In original wrappers with banner. *Very fine copy. [ID# 6054] 25,00
1974 ALBERT LOEB & KRUGIER GALLERY. Chinni. (Taurus 12). New York, 1969. 20 p. Profusely illustrated. In original wrappers with paper banner. *Very fine copy. [ID# 6055] 20,00
1975 ALDRIDGE, Eileen. Porselein van alle landen. Elsevier, Amsterdam, 1970. 159 p. Rijk geïllustreerd in kleur. Paperback. goed. [ID# 7385] 4,00
1976 ARIENS, Catrien. In de beste tradities. Een fotoboek. Amsterdam, 1992. 95 p. ills. Fol. Geb. (stofomslag) Voorwoord door J. L. Heldring. [ID# 40] 13,00
1977 BAANDERS, Maart / W. van BLOKLAND e.a Gedenkbeelden. Memento, Utrecht, 1996. 48p. ills: kleurenfoto's softcover, oblong. Enige kleine vlekjes op omslag., enkele watervlekjes op marge van laatste pagina's, verder goed. * Met werk van Maart Baanders, Wil van Blokland, Petra Boshart, Daatje van Daalen, Elly de Goede, Frank Halmans, Marion Jacobse, Nicole Martinot, Karen Santen Det Smeets. [ID# 9013] 5,00
1978 BAARD, H.P. Rembrandt. Haarlem, n.d. Published by Stichting voor Culturele Samenwerking. 10p. bilingual Dutch/Indonesian text + 16 b/w ills. Tall 8vo, orig. wraps. Good condition. [ID# 7091] 8,00
1979 BARRABAND, Jacques and Auguste / F. LEVAILLANT. Exotic Birds: Parrots, Birds of Paradise, Toucans Andre Deutch, London, 1963. unpaginated with 16 fine engraved plates by Jacques Barraband, a notable artist of the 18th century. A fine reproduction. Softcover, Large folio. Cover s upper left corner slightly damaged. Otherwise good. [ID# 9221] 42,00
1980 BAYNES, Ken (vert. Gerrit Komrij). Kunst en maatschappij. Amsterdam, 1975. 288 p. Ills. 360 afb. in zw. /wit en kleur. Fraaie zwart linnen band met rode gestempelde belettering. *godsdienst, sex, arbeid, oorlog. [ID# 5513] 15,00
1981 BECHTOLD, J / GOOSSENS, G. Tegelsche Volkskunst. Maastricht, 1943. 106 p. Met 67 afbeeldingen van Limburgs aardewerk, ceramique. Geb. [ID# 71] 20,00
1982 BEEK, Michael van / Sandra van BEEK (samenst.). Adieu Marius. Bijzondere herinneringen. Marius van Beek. n.p., 2003. 40p., Softcover, kl. 4to (19x19cm). Rijk geillustreerd met z/w foto's. Beperkte in memoriam uitgave met een oplage van 200 exemplaren. Zeldzaam. [ID# 9090] 15,00
1983 BEEK, Sandra van. De grote illusie. Leven en liefde van Ellen en Gerie Waller. De Geus, Breda, 2000. 286 p. Ills. Geb. Met stofomslag. Als nieuw. *De Wallers, een Duits-Joods echtpaar woonde in Amsterdam tot ze in 1943 werden gedeporteerd naar Westerbork en Bergen Belsen. In 1945 worden ze op weg naar hun vernietiging door het Russische Leger gered. Na de oorlog verwierf Ellen grote naam als filmcritica van het Algemeen Handelsblad en De Haagse Post. Gerry ging in de handel en schreef later artikelen voor Vrij Nederland, Variety. Ze onderhielden warme contacten met nationale en internationale filmers. [ID# 6775] 11,00
1984 BEELDENDE KUNSTEN. Maandblad voor Beeldende Kunsten, jaargang 1925.. [ J.H. de Bussy, Amsterdam], 1925. Compleet jaargang: 392p. Met artikelen over o.a. schilderkunst, bouwkunst, grafische kunst. Rijk geïllustreerd met z/w en kleurenafbeeldingen en -reproducties. Gebonden, hardcover, 4to. Goed. [ID# 8655] 39,00
1985 BEINS, Jan / DUTILH, I.J. Jan Beins. 20 oktober 1913-12 mei 1970. Den Haag, n.d. (ca. 1971). 1e druk, eigen beheer, 80p., 120 ills. afb. (o.a. voor almanakken Groninger Studentencorps, Militaire Dienst in Indië etc.). Geb., half-linnen. Goed exemplaar. [ID# 8123] 18,00
1986 BERENDT, J.E. Jazz in foto's. Den Haag, 1955. 79 p.Ills. Numerous splendid black/white photographs. Original Cloth with original. dustwrappers. (small parts gone). Dutch edition of 'Jazz Optisch'. Nice copy. [ID# 91] 65,00
1987 BESSON, George / LAPRADE, Jacques de. Bonnard. Mulhouse/Londres, 1946. 14 p. Preface de Jacques de Laprade. + 24 planches en couleur. Rel. [ID# 5070] 7,00
1988 BEUMERS, E. /KOLOSS, H.J. (Ed.) Kings of Africa. Paleiskunst uit de koninkrijken van Centraal-Afrika. Stg.Kings of Africa, Maastricht, 1992. 338 p. with maps, ca.200 col.photogr.plates by E.Hesmerg, Dutch text. 4to., hardcover. Orig. cloth with dustj. [ISBN 9090052283]. As new. [ID# 8037] 88,00
1989 BIE, Oscar. Het Klavier en zijn meesters. Sijthoff, Leiden, 1904. 297 p., frontisp., met vele illustraties. Met namen-en zakenregister. Hardcover, fraaie orig. linnen band met goudbelettering. Enige slijtage rug-randen, verder zeer goed exemplaar. [ID# 103] 18,00
1990 BLAKE, Wendon. Akwarel landschappen. Cantecleer, De Bilt, 1979. 80 p., rijk geïllustreerd. Reeks 'Schilderen als hobby 2'. Softcover, paperback, 21x28cm. ISBN 9021314584. *In goede tot zeer goede staat. [ID# 8893] 9,00
1991 BODT, Saskia de. ...op de raempte off met de brodse... Nederlands borduurwerk uit de zeventiende eeuw. Haarlem, 1987. 111 p. Veel illustraties in zw/wit. Softcover. *als nieuw. [ID# 5410] 15,00
1992 BOECKX, Guido. e.a. redactie. Vrienden van Anton Pieck. Kimonoart pvba, Nijlen, n.d. 16 p. Ills. 1ste jaargang. driemaandelijks belgisch tijdschrift. (zeldzaam). [ID# 7588] 5,00
1993 BÖHNE, Edith / MOTZKAU-VALETON, Wolfgang. Die Künste und die Wissenschaften im Exil. 1933-1945. Gerlingen, 1992. 671 s. mit Anhang: Die Autoren und Herausgeber des Buches, Namenregister und Sachregister. [ID# 130] 11,00
1994 BOIS, Mechteld de. Chris Lebeau, 1878-1945. Assen/Haarlem, 1987. 320 p.Profusely illustrated in couleur and bl./white. Stiff pictorial wrappers. Fine copy. [ID# 7618] 95,00
1995 BOSMAN, Isabelle. De Azteken. Brussel, 1988. 163 p. ills. (tekeningen en foto's) kaarten, plattegronden. Bibliogr. Folio. [De Golfkust; Centraal-Mexico; Oaxaca; De Randgebieden. De economie, de politieke en sociale organisatie, de religie, de kunst, wetenschap en techniek, het dagelijkse leven]. [ID# 163] 11,00
1996 BOTTGER, Walter. Kultur im alten China. Leipzig, 1982. 248 S. Mit zahlreiche Textabb. und mehrfarbige Tafeln. Original Leinw. (gelb) Orig. Schutzumschlag. Mit transkriptions Tabelle, Synoptische Übersicht chinesischer Dynastien, Literaturhinweise und Register. [ID# 168] 13,00
1997 BRAAT, L. P. J. (e.a.). De vrije kunstenaar 1941-1945, facsimile herdruk van alle tijdens de bezetting verschenen afleveringen. Grüner/Benjamins, Amsterdam, 1970. 242 p. met register en foto s. 4to, hardcover, orig. band, met stofomslag. Goed. [ID# 7365] 25,00
1998 BREMAN, Paul. Spirituals. Noordamerikaanse geestelijke volksliederen. Den Haag, 1959. 160 p. Ills. Muziek en tekst met inleiding, vertaling en toelichting. (Enkele onderstrepingen) verder goed ex. [ID# 7451] 8,00
1999 BREMER, Frederica. Inleiding tot de kunstgeschiedenis. Elsevier, Amsterdam, 1947. 6e druk. 328 p., met 178 z/w foto's, index. Hardcover, halflinnen band, 8vo. enige roestvlekjes, verder goed. [ID# 8840] 7,00
2000 BROUWER, Ab de. Spelend schilderen en tekenen. Spectrum, Utrecht, 1973. 92 p. Ills: z/w en kleurenfoto's. Prisma pocket 1584. ISBN 9027407118. Goed. [ID# 8886] 6,00
2001 BRUGMANS, H. / LUNS, Huib. Uit de geschiedenis van den wereldhandel. Amsterdam, 1937. 47 p. Met 20 kleurenafbeeldingen naar olieverf-composities van de schilder Huin Luns. Origineel omslag. * Uitg. t.g.v. het 50-jarig bestaan van Vroom-Dreesmann, Amsterdam. [ID# 5706] 10,00
2002 BRUINS, Frits / ROODENBURG, Linda. De verbeelding van Leiden. Leiden, 1988. 101 p. Original illustrated wrs. Profusily illustrated. VG. [ID# 4700] 25,00
2003 CARY WELCH, Stuart. Perzische miniaturen. Vijf handschriften uit de tijd der Sefeviden. Spectrum, Utrecht, 1976. 127p., ills:48 platen in kleur. Softcover, gebrocheerd, 20.5x28cm. Lichte vouw omslag, verder goed. [ID# 9204] 8,00
2004 CASSIERS, Henri / Olaf. KLEIN. Holland anno 1900. Henri Cassiers (1858-1944). Olaf Klein Productions, Dronten, 1994. 48p. With 57 colour reproductions of the work of Henri Cassiers (etchings, watercolours. gouaches and lithographs). Text captions in English, Dutch, German, Spanish, Portuguese, Italian and Japanese. Softcover, oblong (24x17,5cm). Good copy. [ID# 8703] 26,00
2005 CASTILLO, Michael del / A. FERMIGIER / e.a. Picasso. [reeks: Genie en wereld]. Heideland-Orbis, Hasselt, 1977. 296p., 285 illustrations, list of illustrations, table of contents. With 8 essays on Picasso and his works. Hardcover, lrg 8vo, with transparant dustjacket. Very good copy. ISBN 9029151137. [ID# 8601] 14,00
2006 CATALANI, Carla. Waaiers. Bussum, 1966. 96 p. ills. [ID# 253] 4,00
2007 CLAERHOUT, Adr. G. Afrikaanse kunst. n.p, 1971. Uitg. van de Nederlandse Stichting Openbaar Kunstbezit en Openbaar Kunstbezit Vlaanderen. 87p. met 61 ills. waarvan 16 in kleur. Geb. met linnen band. [ID# 7016] 12,00
2008 CLEMENT, Katja. Dokumenten van de Sentimentele Reiziger. n.p., 1992. 63 p. Ills. Kleuren en zwart wit tehcnieken in droge naald, zeefdruk, potlood etc. Geb. Beperkte oplage van 25 ex. Dit is no. 19. [ID# 5271] 45,00
2009 COLLEM, Simon van. Uit de oude draaidoos. Amsterdam, 1959. 205 p. Ills. Veel zwart/wit foto's en afbeeldingen van de beginjaren van de film. Geb. Met stofomslag (ietwat beschadigd). [ID# 6105] 10,00
2010 COPPENS, Martien / KONINGS, C. Leven in geloof. Eindhoven, 1980. 154 p. Ills. Geb. Met origineel stofomslag. *Mooi ex. [ID# 6673] 15,00
2011 DAM, Joop. 12 tekenvoorbeelden van kinderen Arti, Alkmaar, n.d.. 12 losse voorbeeldvellen in een mapje, uit de reeks Arti voorbeelden mapjes C9. Formaat 16 x 23 cm. Hoeken mapje licht beschadigd, verder goed. [ID# 8897] 6,00
2012 DENECK, Marguerite-Marie. Indian Art. London, 1967. 40 p. text + 48 p. ills., map. Folio. clothbound. dustjacket. [ID# 329] 4,00
2013 DICKE, Otto / BOUMA, Hans. Nuchter landschap. Baarn, 1979. 32 platenpagina's van Dicke met handgeschreven tekst van Bouma. Folio. [ID# 335] 9,00
2014 DIEPRAAM, Willem. Een beeld van Cas Oorthuys. Fragment, Amsterdam, 1991. 14 p. Inleiding Het beeld van oorthuys + 30 enkelzijdig bedrukte pagina"s met foto's van Oorthuys, en fotoregister. Geb. (enkel bibl. stempeltje). [ID# 6445] 10,00
2015 DOEVE, Eppo / P. HUYSKENS e.a. Eppo Doeve. Portret van een duivelskunstenaar. Elsevier, Amsterdam, 1982. 112 p. with numerous (colour) illustrations. Softcover, illustrated wrappers, 28 x 21 cm. ISBN 9010042863. *As new/als nieuw. [ID# 8896] 11,00
2016 DOEVE, Eppo. Van Adam tot Noach. Tekeningen aangevuld met een bloemlezing genesispoezei uit de twintigste eeuw. Baarn, 1983. 80 p. Met vele tekeningen van Eppo Doeve. Geb. Met origineel stofomslag, leeslint. *nieuw. [ID# 6564] 15,00
2017 DOLLE, Mariette. Lataster. (Expositie Gooiland Hilversum september-oktober 1991). Hilversum, 1991. 24 p. With frontisp. black/white photograph of Lataster and 20 fullcolour fullpage photographs of Lataster paintings. Original illustrated wrappers.* Mint copy. [ID# 8726] 25,00
2018 DOMINICUS-VAN SOEST, M. / JONG, E. de. Aardse paradijzen.I. De tuin in de Nederlandse kunst.15e tot 18e eeuw. Gent, 1996. 224 p. 148 Ills. in kleur en zw./wit; met biblio.; english summary; index, etc. Origineel gekleurd omslag. Folio. [ID# 4842] 30,00
2019 DUMOULIN, J. La Cathédrale de Tournay. Bruxelles, 1959. 24 p. Introduction. Atlas des illustrations 73 p. en noir &blanc. Foto par: J. de Koninck, J. Cayet, Ch.Dessart et Sado. Texts and captions in Dutch, French, English and German on separate folding depliant. Original wrappers.VG. [ID# 4359] 11,00
2020 ECKART, R.E.O. De Oranjeportretten in het stadhuis van Kampen. Kampen, 1971. 64 p.+ 4 p.bijlage met kleurafb. en lijst van afkortingen en noten. Geb. Goed. [ID# 5058] 10,00
2021 ELFFERS, Dick. China. Opgegraven schatten uit de Volksrepubliek China. Rijksmuseum Amsterdam, Amsterdam, 1974. 106 p. ills. (Tentoonstellings Catalogus Rijksmuseum). [ID# 394] 9,00
2022 ELSENDOORN, Jo. Vier eeuwen opera. Van Monteverdi tot Nono. Haarlem, N.d. 340 p. Ills. Zwart wit foto's door Maria Austria. Met register van Operacomponisten.Geb. Met stofomslag. *Los bijgevoegd "Overzicht van de opeenvolgende stijlen en stromingen in de opera vergeleken met gelijktijdige uitingen in de kunst, literatuur en wetenschap, gezien in historisch verband. (16 p. ). [ID# 6670] 10,00
2023 ELSKEN, Ed. van der / BOUMA, H. Zomaar in een sloot ergens bij Edam. Bussum, 1977. 76 p. Fullpage colour foto's by Ed. van der Elsken. *Mint. [ID# 6169] 35,00
2024 ESCHER, M.C. M.C. Escher. Grafiek en tekeningen, ingeleid en toegelicht door de graficus.. Tijl, Zwolle, 1967. 7e druk, 22 p. (indeling en beschrijving) + ruim 70 reproducties (elke pagina bevat een reproductie, die door de graficus zelf wordt toegelicht). Hardcover, geb. met stofomslag. Goed exemplaar. [ID# 7359] 20,00
2025 EXPRESSIONISME. Catalogus 82. Stedelijk Museum Amsterdam. Amsterdam, 1951. [ID# 7435] 5,00
2026 FECHHEIMER, Hedwig. Kleinplastik der Ägypter. Berlin, 1922. 36 s. Textteil. Bilderteil: 158 seiten. ½ leinw. [ID# 434] 15,00
2027 FEDDERSEN, Martin. Les laques Chinois. Presses Universitaires de France, Paris, 1958. 46 pages, photographies. Petit in-8, reliure éditeur pleine toile, (+DJ), Bon état. [ID# 8857] 12,00
2028 FOTOTRIBUNE INTERNATIONAL. Vrouwen van Amsterdam. Amsterdam, 1970. 32 p. text. 110 p. photographs, mostly fullpage. 14 col.en 96 bl./w. by Ed van der Elsken, Ko Jaring, Philip Mechanicus, etc. Folio.Nice copy. [ID# 448] 29,00
2029 FRASER, Douglas. Primitieve Kunst. Den Haag, ±1965. 320 p. ills. (59colour & 124 bl./white). with. bibl. and index. Cloth. with dustjacket. [ID# 452] 20,00
2030 FREYTAG, Heinrich. Knaurs Foto-und Filmbuch. Knaur Nachf., München, 1955. 424 S. Mit 290 Foto's und Zeichnungen. Mit Sachverzeignis. Or. Lwnd. Mit Umschlag. [ID# 5346] 10,00
2031 FRIEDLÄNDER, Prof. Dr. Max. Jheronimus Bosch. Catalogue Jeroen Bosch Exposition. 's-Hertogenbosch, 1967. 244 p. Ills. b.w./clrd. Orig. wrs. VG. [ID# 453] 13,00
2032 FRY, Roger / RACKHAM, Bernard (a.o.). Chinese Art. An Introductory Handbook to Painting, Sculpture, Ceramics, Textiles, Bronzes &Minor Arts. B.T. Batsford, London, 1949. xvi , 86 p. + 85 ills on plates, maps, date marks and characters, index. Hardcover, cloth. (large dampstain on frontcover, otherwise good copy). [ID# 458] 12,00
2033 FUCHS, R.H. / H.L.C. JAFFE e.a. Edgar Fernhout. van Abbemuseum, Eindhoven, ca. 1976. 31p., 32 plates with reproductions (some in colour), Dutch text. Tall 8vo, softcover, orig. wrps. Good. [ID# 8137] 10,00
2034 FUHRMANN, E. Reich der Inka. Folkwang Verlag, Hagen, 1922. 60 S. textteil: Sprache und Kultur im ältesten Peru. Bildteil mit 96 Abb. keramik, Weberei und Monumentalbau. OPbd. [ID# 5508] 20,00
2035 GABUS, Jean. L'art artisanal de la Chine. Musée d'Ethnographie de Neuchatel, 1956. 39 (+36 ) p. , illustrations (plates). Avec sommaire, avant-propos, introduction, notes, et carte avec legendes et planches. Exemplaire broche, couverture ornee, in-8, 21 cm. [ID# 8855] 11,00
2036 GALERIE EDWIN ENGELBERTS. Picasso. 45 gravures sur linolëum 1958-1960. Geneve, 1960. [ID# 7405] 10,00
2037 GALERIE KRUGIER. Delvaux. (Suites 12). Genève, 1966. 24 p. Folio. Prof. illustrated+ 1 tipped in colour plate. In original wrappers. *Fine copy. [ID# 6051] 20,00
2038 GALERIE KRUGIER. Henri Laurens. (Suites 22). Genève, 1969. 20 p. Prof. illustrated. Laid in also a folded die-cut card with a Laurens quote printed inside. Original black wrappers.* Fine copy. [ID# 6053] 15,00
2039 GALERIE KRUGIER. Philip, C. Curtis. (Suites 16). Genève, 1967. 16 p. Prof. Ills. In original wrappers. *Very nice copy. [ID# 6049] 20,00
2040 GALLARDO. Francisco / LEON, Rafael, e.a. Picasso, child of Malaga / Papeles sobre Picasso / Discusión en torno a Picasso. Malaga, 1973. Homenaje a Pablo Picasso, published in Boletin de informacion municipal: 26p., ills. Softcover, 4to, orig. wraps. Good. [ID# 8320] 6,00
2041 GASCOIGNE, Bamber. The Treasures and Dynasties of China. Jonathan Cape, London, 1973. 256 p. Ills. 45 colour and many bl./white photographs taken in China. Cloth and dustwrs. VG. [ID# 463] 11,00
2042 GAUGUIN, Pola (Till Svenska av Gösta Olzon). Paul Gauguin. Stockholm, 1937. 224 p. Ills. 50 bl./white and 4 in colour. Hardcover, orig. cloth. [ID# 4365] 11,00
2043 GLASER, Curt. Die Kunst Ostasiens. Der Umkreis ihres Denkens und Gestaltens Leipzig, 1922. viii, 207 S. Mit 36 Bildtafeln. Orig. Leinwand. Goldgeprächt. *Art, China, Asia. Near mint copy. [ID# 5511] 20,00
2044 GLOAG, John A Short Dictionary of Furniture. Bonanza Books, New York, 1965. 565 p. Ills. with 630 illustrations. Containing 1767 Terms used in Britain and America. Hardcover, Original cloth. small tear in lower part of spine, otherwise good. [ID# 5655] 12,00
2045 GOLDMAN, Shifra M. Los espejos de America. Francisco Ruiz, 1981-1992. (Mirrors of America). Mexico, 1992. 63 p. ills: 26 reproductions (color and b/w) of his work with captions in English and Spanish. Includes list of xxhibitions, awards, and a biography. Softcover, folio. Good. [ID# 504] 9,00
2046 GOLDSCHMIDT, Lucien. / SCHIMMEL, Herbert. Unpublished correspondence of Henri de Toulouse-Lautrec. New York, 1969. 320 p. Ills. Original cloth and orig. dustjacket.VG/VG. * 273 letters by and about Lautrec written to his Family and Friends. With an Introduction and Notes by Jean Adhémar and Theodore Reff. With biblio., chronology, list of illustrations and index. [ID# 6011] 10,00
2047 GOLDSCHMIT-JENTNER, Rudolf K. Goethe. (Biografieën in woord en beeld). Den Haag, 1965. 151 p. Ills. Met jaartallen, register bij de illustraties en namenregister. Geb. (enkele bibl. stempels). [ID# 6651] 7,00
2048 GOUDSTIKKER, Jacques. Catalogus der tentoonstelling 'Het Stilleven' ten bate van de Vereeniging Rembrandt in de zalen van den kunsthandel J. Goudstikker, 18 februari tot en met 19 maart 1933. Amsterdam, 1933. 66 p. beschrijvende tekst+ 52p. platen, met 105 afbeeldingen (foto's). Softcover, gebrocheerd/ingenaaid, origineel omslag. Watervlek op rug, verder goed. Text pagina's ongemarkeerd en helder, zeer goed. [ID# 7410] 16,00
2049 GRINTEN, Dr.E.F. van der. Wereldtaal der vormen. Beknopte inleiding tot de kunstgeschiedenis. van Dishoeck, Bussum, 1960. 2e herz. druk. 168 p. Ills. kleur en zwart/wit. Met register. Hardcover, linnen band met goudbelettering, 8vo. Zeer goed. [ID# 7350] 8,00
2050 GRISWOLD, Alexander B. / CHEWON KIM / POTT, Pieter H. Burma, Korea, Tibet. Holle, Baden-Baden, 1964. 279 S. Mit (ingesamt) 57 Textfig., 5 karten und 72 (montierten) Farbtafeln., mit Zeittafel, Biblio., Register. O.Ln. *Kunst der Welt*. Gutes exemplar. [ID# 530] 11,00
2051 GRUYTER, W. Jos de. Japanse prentkunst. Amsterdam, 1965. 104 p. ills. (12 p. inleiding door W.Jos de Gruyter; 24 fullpage colour plates; 39 bl./w fullpage plates; 21 p. catalogue with discription of plates). Geb. Band en typografie Otto Treumann. [ID# 547] 20,00
2052 GUDIOL, José. De kunst van Spanje. Den Haag, n.d. 318 p. Met kleur en zwart/wit afbeeldingen. Register. Geb. Met origineel stofomslag. [ID# 5986] 10,00
2053 GULIAYEV, Vladimir Russian Lacquered Miniatures: Fedoskino, Palekh, Mstiora, Kholui. Aurora Art Publ., Leningrad, 1989. Aurora Art Publ. 287pp. Numerous colour illustrations detailing miniatures from Fedoskino, Palekh, Mstiora and Kholui. Hardcover with slipcase. [ISBN 5730000170] Very Good/Very Good. [ID# 8145] 30,00
2054 HAAS, Henri de. Vijf eeuwen Nederlandse Boekdrukkunst./ Five Centuries of book printing in Holland. Amsterdam, n.d. 15 p. Introduction + 50 p. plates in b/w and colour with captions in 6 languages. Original wrappers. [ID# 4693] 15,00
2055 HAHN, A. Prenten van Albert Hahn. 1e Bundel. De Oorlog. Velleman, Amsterdam, 1916. 16 p. Inleiding door Cornelis Veth. Met 49 platen van Albert Hahn (eenzijdig bedrukt). Hardcover, geb., kl. 8vo (13x16 cm). Enige gebruikssporen, schutblad ontbreekt, verder goed exemplaar. [ID# 6469] 25,00
2056 HAMMACHER-VAN DEN BRANDE, R. (e.a.). Hedendaagse Spaanse Kunst. Van Picasso tot Genoves, 5 juli - 25 augustus 1968. Boymans Van Beuningen, Rotterdam, 1968. Voorwoord +135 platen (kleur en zw/wit). Catalogus bij de tentoonstelling. Goed. [ID# 7372] 10,00
2057 HARDEN, Elisabeth. Bloemen in aquarel. Gids voor het schilderen van kleuren en vormen. Librero, Hedel, 1997. 64 p., Ills: meer dan 70 voorbeelden van geschilderde bloemen. Een leidraad bij het aquarelleren. Hardcover, linnen band, met stofomslag, 15x19cm. ISBN 9072267710. *Als nieuw. [ID# 8883] 8,00
2058 HARLE, Lesley / WILLIS, Simon. Aardewerk beschilderen. Bloemendaal, 1993. 96 p. Ills. in kleur. Met register. Geb. *als nieuw. [ID# 6021] 10,00
2059 HAUSENSTEIN, Dr.Wilhelm. Der nackte Mensch in der Kunst aller Zeiten und Völker. München, 1913. 675 S.Mit meher als 700 Abbildungen in s/w und 1 Farbigem titelbild. OLeinen mit Goldtiteln und goldgeprächten Deckelbild. Leichte gebrauchsspuren.Gut. [ID# 5087] 65,00
2060 HEINTZ-DAVID, France. Wunder des Pozellanns. Ferner Osten. Baden-Baden, 1977. 108 S. Mit Zeittafel und Register. Illustreitt mit Farb- und Schw/W Bildern. [ID# 7408] 10,00
2061 HERPEN, Jan J. van. Het Gooi in tekst & beeld. I. Kwadraat, Utrecht, 1987. 177 p. Ills. Softcover, 20x20cm. *Proeven van beeldende en literaire kunst waarin Het Gooi figureert. Mooi ex. [ID# 6574] 11,00
2062 HEUGTEN, Sjraar van/ SCHILLEMANS, Robert. Schilderkunst in Noord-Brabant na 1945. De eerste generatie: vrij en monumentaal werk. 's-Hertogenbosch, 1984. 84 p. Rijk geïllustreerd in kleur en zwart/wit. Met origineel omslag. *als nieuw. [ID# 7622] 15,00
2063 HOLME, C.G. (Ed.). Faces and Figures. London, ca.1936. 16 p.of text by A.Gordon Eames. 112 fullpage photographs by leading photographers of the time. (Special No. The Studio Camera art series). Original cloth with some spots, inside nice, NO browning. [ID# 4565] 20,00
2064 HOOP SCHEFFER, Dieuwke de. De grafiek van Goya. (Catalogus Rijksmuseum).. Rijksmuseum, Amsterdam, 1970. 52 p. tekst en platendeel met 84 afbeeldingen paginagroot. Typografie Dick Elffers. [ID# 688] 11,00
2065 HOWELER, C. Inleiding tot de muziekgeschiedenis. H.J. Paris, Amsterdam, 1928. xi, 222p., fold-out charts, index. Dutch text. Hardcover, orig. brown/red cloth with gilt lettering. Spine somewhat sunned, previous owner's name on flyleaf, otherwise very good. [ID# 8795] 12,00
2066 HUEBNER, F.M. De romantische schilderkunst in de Nederlanden (1780-1840). Oceanus, Den Haag, 1943. 2e druk. 115p., ills: 80 z/w foto's. Hardcover, orig. half linnen band. Watervlek op omslag en enige pagina's, rug iets beschadigd, verder goed. [ID# 8890] 8,00
2067 ING. The ING collection. A selection. Amstelveen, 1998. 227 p. Profusely illustrated with clour plates. With index. Original cloth and dustjacket. *Near mint. [ID# 6063] 25,00
2068 INTERBOEK. Leven en werk van Piet Hein van Asperen. Leeuwarden, n.d. 34 tekeningen (in slipcase) [formaat: 29 x 29 cm.] *als nieuw* [ID# 719] 34,00
2069 ITALIAANDER, Rolf. Tänzer, Tiere und Dämonen. Afrikanische Graphiken. Eduard Wancura, Wien, 1960. 88 DoppelS mit zahreiche Abbildungen von in Afrika entstanden Negerradierungen. Hardcover, gr. 8vo. Schöne ausgabe. Gut bis sehr gut. [ID# 5490] 18,00
2070 JAMESON, K. Tekenen in uw vrije tijd. Cantecleer, De Bilt, 1968. 104p. ills. Handleiding, voorbeelden, Paperback. goed. [ID# 8889] 8,00
2071 JEAN DUC DE BERRY De Tres Riches Heures. Spectrum, Utrecht, 1975. 3e druk. 39p. + Ills: 139 facsimile kleuren reproducties van illuminatiekunst. Nederlandse text. Hardcover, folio (20.5x 29.5cm), linnen band met goudopdruk. Met orig. cassette. ISBN 9027481504. Vlekjes op schutblad, verder zeer goed.*Gereproduceerd naar het originele handschrift uit het Musée Condé in Chantilly [ID# 9202] 74,00
2072 JESSE, Nico / Bertus Aafjes (tekst). Mensen in Rome. Arnhem, 1960. 120 p. (95 paginagrote zwart/wit foto's van Nico Jesse). Geb. [ID# 6672] 10,00
2073 JONG, de & Co. Liber Amicorum, Steendrukkerij de Jong & Co, 1911-1971. Kwadraat-Blad. Hilversum, 1971. 100 p. 300 Ills. of drawings by friends of De Jong at the occasion of the 60th Anniversary. Paper wrappers. [ID# 5701] 10,00
2074 JONGH, E. de. Realisme en schijnrealisme in de Hollandse schilderkunst van de zeventiende eeuw. n.p, ca. 1971. 70p., Ills. [ID# 7017] 10,00
2075 JONGH, E. de. (inleiding). Dolf Zwerver, schilderijen. Amsterdam, 1973. Catalogus met 53 afb.(10 in kleur). [ID# 7411] 10,00
2076 JUFFERMANS, Jan/ TRAPPENIERS, Maureen. Henriëtte Pessers. Werk uit de jaren dertig. 's-Hertogenbosch, 1981. 64 p. Rijk geïllustreerd met kleur en zwart/wit afb. Met origineel omslag. Mooi ex. [ID# 7621] 10,00
2077 KAFAK (Eddy Greidanus). Marlowe's Farewell. Stills from a Silent Movie by Kafak. Amsterdam, 1986. 42 p. fol. Geb. stofomslag. (Marlowe's Farewell was printed on Mirenta by Poortpers, printers in Amsterdam.). [ID# 753] 13,00
2078 KAMERA SEURA r.y. (Arvi Hanste, Santeri Levas). Kameran Taidetta, Kamerakonst, Camera Art. Porvoo/Helsinki, 1946. xxxii p. Introductory text in Finnish, Swedish and English. + 116 p. black & white mostly fullpage photographs with captions in Finnish, Swedish and English. 25 years of pictorial photography. Very Nice and clean copy. [ID# 5963] 50,00
2079 KAN, Diana. The how and why of Chinese painting. Van Nostrand Reinhold, New York, 1974. 175p., ills: photos by Sing Si Shwartz. Softcover, paperback, sewn, 21.5x28cm. ISBN 0442201753. Clean, unmarked pages. Good copy. [ID# 8891] 17,00
2080 KASSIES, Jan. Op zoek naar cultuur. Verzamelde opstellen. SUN, Nijmegen, 1980. 376p., Foto's, paperback, orig. omslag. [ID# 7376] 10,00
2081 KEMPE, Fritz. Von Meisterfoto's lernen. Düsseldorf, n.d. 121 S. Mit schw. /w. foto's. Original Lnwd. Mit Umschlag. [ID# 5349] 7,00
2082 KERN, R.A. Vijftig jaren Chineesche ceramiek, een gouden jubileum. Boekbespreking. n.p., 1944. Uit Cultureel Indië, mei/juni 1944. Ills. [ID# 9149] 4,00
2083 KLEYKAMP, A. Oud-Chineesche kunst van haar oorsprong tot aan 1368 (begin Ming Periode). Den Haag / Amsterdam, 1923. Uitg. Koninklijke Kunstzaal Kleykamp/Wereldbibliotheek, 186 p., 71 b/w photogr. (plates & text ills.), bibliogr., index. 17x24 cm, harcover with Orig. gilt decorated cl., dustjacket (some wear). History of jade, bronze, sculpture, porcelain, etc. in different periodes from 1368 till Ming. [ID# 7379] 25,00
2084 KLEYKAMP, C.G. (ed.). De kunst in Nood. vol. 1. Vada, Wageningen, n.d. [ca. 1933]. 16 p. + 4 laid in loose tipped-in plates. Tie bound, 4to. Illustrated wraps, cover lightly rubbed. Good. [ID# 9145] 8,00
2085 KLEYKAMP, C.G. (ed.). De kunst in Nood. vol. 6. Vada, Wageningen, n.d. [ca. 1933]. 16 p. + 4 laid in loose tipped-in plates. Tie bound, 4to. Illustrated wraps, cover lightly rubbed. Good. [ID# 9146] 8,00
2086 KÖHLER, Charlotte. Yvette. 25 jarig jubileum. Charlotte Köhler. Guy de Maupassant, Yvette (vertaald door Adriaan Morriën). Amsterdam, n.d. 8 p. Ills. Softcover. Goed. *Met bijdragen van Köhler en Morriën. Prière du Commédien van Comte Robert de Montesquiou-Fezensac. Paginagrote kleurenreprodukctie van het schilderij 'Bal à Bougival' van Renoir. Gelegenheidsgedichten van A. Roland Holst en J.W.F. Werumeus Buning. Foto's Nico Jesse. Typografie Jurriaan Schrofer. [ID# 6719] 15,00
2087 KOK, Juliska (red.). Vier constructies voor een plek. Bart Keltholt - Lon Pennock - Frans de Wit - Herbert Nouwens, in samenwerking met Jean Leering. Heemstede, 1994. Catalogus v/d expositie. 74 p., 24x32, vele ills. Fraai ex. [ID# 7083] 10,00
2088 KOOLBERGEN, J. (ed.). Mozart notebook. Bookman International, Laren, 1992. 192p. Pristine notebook with numerous colour and b/w illustrations related to Mozart, with captions in English on Mozart, his works and life. Hardcover, 20x25.5cm, dark-red buckram with gilt lettering. *New. [ID# 8796] 11,00
2089 KOOT, Max. Daar komt de bruid. Amsterdam, 1981. 110 p. Met fraaie zwart/wit foto's. Origineel omslag. [ID# 6461] 8,00
2090 KOREVAAR-HESSELING, E.H. Het landschap in de Nederlandse en Vlaamse schilderkunst. van Holkema & Warendorf, Amsterdam, n.d. [ca. 1942]. 83p. ills: 60 z/w foto's. Hardcover, gebonden, halflinnen. Goed tot zeer goed. [ID# 8884] 12,00
2091 KRAMER, Walter (samenstelling). Willink. Nijgh & van Ditmar, Den Haag, 1973. 224 p. Veel illustraties in kleur en zwart/wit. Softcover. [ID# 5069] 15,00
2092 KRIEKEN, Dr. Peter van. Kerstmis. Kerstnummer Grafisch Nederland, 1999. Amstelveen, 1999. [ID# 7413] 15,00
2094 KRONIEK VAN KUNST EN KULTUUR. Kroniek van kunst en kultuur, 10e jaargang, No. 1-4 (1949). Amsterdam, 1949. pp. 1-144. Geïllustreerd tijdschrijft, 4to, orig. omslag, in goede conditie. Met bijdragen van o.a. S. Vestdijk, Helman, Agoes Djaya, Leo Vrooman, T.S. Eliot, e.a. [ID# 8102] 48,00
2095 KRUIFF, C.G. de. e.a. (red.). Art Decom. 1e jrg., no. 2. (Febr./Maart 1986). Rotterdam, 1986. 36 p. *Tijdschrift voor liefhebbers en kenners van Art Nouveau en Art Deco objecten. [ID# 7432] 4,00
2096 KUIPER, Y. / K. THOMASSEN. Banden van vriendschap. De collectie alba amicorum Van Harinxma thoe Slooten. Van Wijnen, Franeker, 2001. 157 p., numerous illustrations (col. and b/w). 8vo, oblong, hardcover, orig. cloth. Exhibition Fries Museum. ISBN 9051942192. Condition: Very good. [ID# 8129] 22,00
2097 KUNSTHAUS LEMPERTZ. Lempertz Auktion 610. Ostasiatische Kunst. China, Japan, Korea, Tibet, Nepal, Sudostasien, Indien. 27 und 28 november 1985. Lempertz, Koln, 1985. 205 p. + 60 plates with multiple photographs. German text. Softcover, paperback, tall 8vo. *As new. [ID# 8927] 10,00
2098 KUYPER, W. De kunst van het wonen Bussum, 1947. 240 p. met kleurenafbeeldingen van textielontwerpen en behang, en vele andere zwart/wit foto's. Geb. [ID# 5902] 25,00
2099 LANG, Gerti. Veldbloemen schilderen. Thieme, Zutphen, 1986. 72 p. Ills: 44 kleurenfoto's en 19 tekeningen. Handleiding, tekenvoorbeelden, geschenkideeën. Paperback. Zeer goed. [ID# 8887] 6,00
2100 LARMOUR, W.T. Innunnit. The Art of Canadian Eskimo. L'art des Esquimaux du Canada. Ottawa, 1967. 104 p. ills. (127). [ID# 843] 29,00
2101 LES ARTS. Les Arts. Revue Mensuelle Des Musées, Collections, Expositions. Onzième année - 1912. Goupil, Paris, 1912. demi-chagrin brun. Du n° 1 (janv. 1912,) au n° 132 (déc. 1912), soit reliés en 1 vol. Très nombreuses reproductions. [ID# 8620] 25,00
2102 LIEBERMAN, William, S. Art of The Twenties. New York, 1979. 142 p. Ills. black/white. With original wrappers. *The Museum of Modern Art. [ID# 6034] 10,00
2103 LOCHER. J.L. Die Welten des M.C. Escher. Herrsching, 1971. 63 s. Textteil. Bildteil: 270 s. Zu den Abb. xi s. *wie neu* [ID# 882] 20,00
2104 LORM, A.L. de. Kunstzin der Eskimo's. Ethnografische voorwerpen uit Oost-Groenland.. Den Haag, 1945. 21 p. tekst. Platendeel. 32 p. Geb. [ID# 893] 11,00
2105 LUNSINGH SCHEURLEER, D.F. Chine de commande. Hilversum, 1966. 255 p. colour frontispice, 351 bl/w. photographs and many b/w line ills. app.: 20 p.explanations to the photographs, notes, bibliography and index. Cloth. N.C. [ID# 903] 29,00
2106 LUNSINGH SCHEURLEER, Th. H. (ed.). Sprekend verleden. Wegwijzer voor de verzamelaar van oude kunst en antiek. Scheltema & Holkema, Amsterdam, 1959. 255 p. Rijk geïllustreerd. Met alfabetische lijst van termen. Harcover, linnen band met goudopdruk, groot 8vo. Goed tot zeer goed. *Schilderkunst, Nederlandse beeldhouwkunst, Glas, Zilver, Prentkunst, De Noord-Nederlandse ceramiek, Meubelen, Antieke munten. Munten en Penningen, Tin, koper en brons, Chinese ceramiek, Handschriften, boeken, banden. [ID# 6395] 12,00
2107 Maandblad voor de Beeldende Kunsten. Maandblad voor de Beeldende Kunsten, tweede jaargang [1925]. de Busy, Amsterdam, 1925. 392p., ills: vele z/w fotos en enkele kleurenreproducties van kunstwerken en kunstenaars. 4to, 12 nummers ingebonden in een half-linnen band met gemarmerde platten. Goed tot zeer goed. Zeldzaam. [ID# 8373] 115,00
2108 MACKENZIE, Finlay. Chinese Art. Marboro Books, New York, 1961. 88p. ills: numerous col and b/w photographs. Hardcover, orig. cloth, with dustjacket, 24 x 27.5cm Lower right corner somewhat bumped, dustjacket somewhat torn, otherwise good. [ID# 8899] 7,00
2109 MACLAREN, Neil. The Dutch School. National Gallery Catalogues. National Gallery, London, 1960. 513 p. With indices.u.m.Index to Religious subjects;Index to Profane subjects and Portraits;Topographical Index; Index of Previous owners. [ID# 4433] 9,00
2110 MALEVICH/BEEREN, KOROLEV/PETROVA. Kazimir Malevich 1878-1935. Exhibition Catalogue. Moscow/Amsterdam, 1989. 280 p. Profusely illustrated with couleur and bl/white ills. Stiff pictorial wrs. Text in Russian and English. Very fine copy. [ID# 7615] 30,00
2111 MARCK, J.H.M. van der. Le neo-realisme dans la peinture. Les beaux-arts aux Pays-Bas. Meulenhoff, Amsterdam, 1960. 16 p. Introduction et 30 p. planches en noir et blanc.*Catalogue de l'exposition 'Les angoissantes années '30. Le néo-réalisme dans la peinture des Pays-Bas' au Musee Municipal d'Arnhem. En bon etat. [ID# 4731] 10,00
2112 MARCUS, Aage. De blauwe draak - levenswijsheid en kunst in het oude China. Stenfert Kroese, Leiden, 1949. 1e druk. 213 p., ills: Hardcover, gebonden in blauw kunstleer met zilveropdruk. Groot 8vo. Zeer goed. [ID# 8963] 12,00
2113 MARTIN, Prof. Dr.W. De Hollandsche schilderkunst in de 17e. eeuw. Rembrandt en zijn tijd. Amsterdam, 1935/1936. xiv, 544 p. Ills. Met aantekeningen, lijst van afbeeldingen en register. Fraai standaardwerk over de Nederlandse schilderkunst in de Gouden Eeuw. Very fine scarce set in original brown cloth with gilt lettering and decorations. [ID# 6529] 15,00
2114 MAU, August. Pompeji in Leben und Kunst. Wilhelm Engelmann, Leipzig, 1908. xxii, 564 S. mit 304 Abb., 6 Plänen und 14 Tafeln (davon 1 Frontisp. in Heliogravüre). Mit register. Zweite verbesserte und vermehrte Auflage mit einem Kapitel über Herculaneum. Origin. Goldgeprächter Leder Band. [ID# 5921] 120,00
2115 MAYOR, Susan. Collecting Fans. London, 1980. 119 p. Ills. Many colour and bl./white photographs. Orig. cloth and wrs. VG. [ID# 934] 9,00
2116 MEASHAM, Terry. De Modernen. 1945-1975. De Haan, Bussum, 1976. 96 p. Met 104 grote reproducties voornamelijk in kleur. Softcover, Groot folio (29x42cm). ISBN 9022840530. Klein scheurtje onderzijde omslag, verder goed. [ID# 6231] 11,00
2117 MEISS, MILLARD & KIRSCH, EDITH W. (eds). Getijdenboek voor de Visconti. (Or.title: The Viconti hours. Dutch transl. by F. Oomes). Gereproduceerd naar het handschrift uit de Biblioteca Nazionale, Florence. Spectrum, Utrecht, 1972. 262p. , with 128 beautiful color reproductions, bibliogr. Hardcover, large 8vo, cloth, in orig. slipcase. Very Good. [ID# 8662] 42,00
2118 METZ, Louis. Over dirigeren, dirigenten en orkesten. Lochem, 1968. 371 p. Ills. Foto's van Maria Austria en tekeningen in de tekst.2e herziene en uitgebreide druk. Geb. Met orig. stofomslag.*Historie van het dirigeren, dirigenten van onze tijd, orkesten en orkestmusici. VG. [ID# 4708] 25,00
2119 MUERMANS, A. Het huis aan de kade. Amsterdam, 1941. 345 p. First Edition. Ills. Cloth with dust jacket, 27x21cm. Good/Fair. [ID# 7077] 6,00
2120 MULLER Cie, Frederik. Collection F.J.E. Horstmann Chateau Oud Clingendaal. Catalogue. Muller, Amsterdam, 1929. 43 p. text with a description of 349 art pieces of the Horstmann collection. With numerous black/white plates with tissue guards. Hardcover, 4to, original cloth. Some damage to lower spine, otherwise good. *Rare. Catalogue de vente aux encheres: Collection F.J.E. Horstmann. a oud clingendaal. tableaux, meubles, tapisseries, porcelaines, pendules, bronzes, estampes en couleurs. Vente publique a Amsterdam, les 19-21 nov. 1929. [ID# 6523] 28,00
2121 N.A. [HUET, Jan]. Eerbewijs aan prof. Jan Huet. Den Engel, Baarle-Nassau, 1985. 31p., rijk geillustreerd met reproducties van het werk de Vlaamse glazenier en kunstschilder Jan Huet. Hardcover, linnen met goudbelettering, 21 x 30 cm. Goed. [ID# 8979] 10,00
2122 N.N. Figuren uit de Italiaanse kunst na 1910. Stedelijk Museum, Amsterdam, ca. 1950. 1e druk. 36 p. Catalogus bij gelijknamige tentoonstelling, met inleiding, biografieën en 26 ills. Softcover, cahier/geniet, 26x19cm, goed ex. [ID# 7433] 10,00
2123 N.N. Hommage Jeroen Bosch. Galerie Hüsstege, Den Bosch, 1985. 110 p. Rijk geïllustreerd in kleur en zw/wit. Werk verschillende moderne kunstenaars geïnspireerd op Jeroen Bosch. Soft Goed. [ID# 7387] 8,00
2124 NEWMAN, Thelma R. Contemporary Southeast Asian Arts and Crafts. Ethnic Craftsmen at Work with How-to Instructions for Adapting Their Crafts.. Crown Publishers, New York, 1977. 306p., with 800 photographs, 26 color plates, hardcover with dj. Fine condition. [ID# 7745] 12,00
2125 OLBRECHTS, Frans M. Maskers en dansers in de Ivoorkust. Gent, 1940. 184 p. Illustraties en bandversiering door J. van Noten. (37 figuren waarvan 2 kaarten) Geb. [ID# 4378] 11,00
2126 ONASCH, Konrad Ikonen. Gütersloher, Gerd Mohn, Berlin, 1961. 36 pages + 151 coloured full-page plates + page 341 - 436. (text related to the plates). Text in German. Hardbound folio in original blue cloth-binding. Good to very good copy. [ID# 6909] 20,00
2127 OUELETTE, William. Fantasy Postcards. n.p., n.d. 96 p. ills. large oblong. with notes. [ID# 1142] 11,00
2128 PAËRL, Hetty / DETH, Felicia van. De Theaterpop, en iets van zijn geschiedenis. Weesp, 1981. 104 p. ills. *nieuw* [ID# 1070] 6,00
2129 PARANAVITANA, Senarat. Art of the Ancient Sinhalese. Colombo, 1971. 141 p. 29 p. text., ills: 4 color and 112 b/w (mostly fullpage plates). With notes on plates (pp.127-141). Hardcover, folio, orig. cloth. Good copy. [ID# 1077] 27,00
2130 PLASSCHAERT, Albert. Korte geschiedenis der Hollandsche schilderkunst van af de Haagsche school tot op den tegenwoordigen tijd. Amsterdam, 1923. lxxxvi, 383p., 86 plates. Hardcover, orig. cloth. Fine copy. [ID# 8115] 22,00
2131 PLOKKER, J.H. Le createur schizophrene. Mouton, Den Haag, n.d. [ca. 1965]. ix, 222p. ills: 95 b/w and coloured plates and illustrations. French text. Standard work on the art of the insane. Hardcover, 4to, cloth with dustjacker. Good to very good. [ID# 9205] 30,00
2132 POORTENAAR, Jan. Tentoonstelling van schilderijen en etsen uit Indonesië. KIT, Amsterdam, 1954. 16 p. tekst en ills. (Tentoonstelling van 4 juni - 18 september 1954). Koninklijk Instituut voor de Tropen. [ID# 1124] 7,00
2133 POORTENAAR, Jan. Van Prenten en Platen. Naarden, n.d. 3e. druk. De grafische technieken in voorbeelden, afbeeldingen en beschrijving. 183 p. ills. Geb. [ID# 1125] 29,00
2134 RASS, Rebecca / WILLEM (illustrations). From A to Z. Amsterdam, 1969. 79 unnumbered pages. Illustrations (32) in colour. Nice copy. [ID# 6668] 25,00
2135 RAVENZWAAIJ, G. van. Muzikale ommegang. Nederlandsche Keurboekerij, Amstrdam, 1948. 2e ed., 935 p., 56 illustrations on plates, text in Dutch. Hardcover, tall/thick 8vo, orig. cloth. An extensive discussion of composers and compositions. Very good. [ID# 8524] 12,00
2136 REBLING, E. Een eeuw danskunst in Nederland. Querido, Amsterdam, 1950. 267 p. met 96 ills. Register van uitgevoerde balletten, naamregister. Hardcover, orig. half-linnen met goudopdruk, Stofomslag. Goed. [ID# 1154] 22,00
2137 REESER, Eduard / DIEPENBROCK, Thea. Verzamelde geschriften van Alphons Diepenbrock. Spectrum, Utrecht, 1950. 432 p. met portret, ills, capita selecta, aantekeningen en register. Hardcover, 8vo, geb., orig. linnen. Goed to zeer goed.. [ID# 1156] 29,00
2138 RIEMENS, Wim. / CIJSOUW, K. Reimerswaal. Fotoboek. Reimerswaal, n.d. 80 p. Geb.*mooi ex. [ID# 6035] 7,00
2139 RIESER, Willy. Toneeltekeningen. Den Haag, 1961. 87 p. ills. oblong. [ID# 1173] 4,00
2140 RIJKSMUSEUM AMSTERDAM. Annual Report 1999. Amsterdam, 1999. 75 p. Ills. Original covers.*new*. [ID# 5195] 7,00
2141 RIJKSMUSEUM AMSTERDAM. The Age of Harunobu, early Japanese Prints c.1700-1780. Amsterdam, 1977. 103 p. Ills. numerous bl. /white and 8 colour plates. Original wrappers. Small folio. VG [ID# 5397] 25,00
2142 RIJKSMUSEUM VAN OUDHEDEN LEIDEN. Schatten uit Turkije. Treasures from Turkey. Leiden, 1986. 323 p. Numerous illustrations in colour. Catalogue of the exhibition. *Als nieuw. [ID# 5194] 20,00
2143 ROSE, Barbara. Miro in America. Museum of Fine Arts, Houston, 1982. x + 156 p. Exhibition Catalogue at the Museum of Fine Arts, Houston, April 21 - June 27, 1982. Illustrated with 32 color plates + 76 photographic reproductions. Soft covers, Tall oct, Essays by J. McCandless & D. Macmillan. Some wear to covers, some traces of use, else good. [ID# 7374] 12,00
2144 ROSENZWEIG, Carmen. Van Gogh y la juventud.. Mexico DF, 1980. 18p., ills. Spanisch text. Softcover, 4to, orig. wraps. Condition: Good. [ID# 8321] 5,00
2145 S.M. Zadkine. Stedelijk Museum, Amsterdam, 1948. 28 p. Ills: b/w photographs. Dutch text. Softcover, stapled, orig. wrps. *Design by W. Sandberg. Some browning, otherwise good. [ID# 6667] 8,00
2146 SAVAGE, George (ed.). International art sales.Annual review of painting, ceramics, furniture, glass, objets d'art. Studio Books, London, 1962. 160 pages, Sotheby's Art Sales 1961-62, with numerous b/w and color photos. Hardcover, folio, cloth, with dustjacket. Good to very good. [ID# 8980] 9,00
2147 SCHAARSCHMIDT-RICHTER, Irmtraud. Japanische Gärten. Baden-Baden, 1977. 103 S. mit Zeittafel (5 S.) Ills.Olwd. Mit Original Umschlag. [ wie neu]. [ID# 7407] 10,00
2148 SCHARF, Aaron. Uit de geschiedenis van de fotografie. Een verzameling woorden en beelden. Amsterdam/Brussel, 1980. 168 p. Veel zwart/wit foto's. Geb. Met origineel stofomslag. * Beroemde foto's en fotografen, zoals: Fox Talbot, Niépce, Adamson, Daguerre, Bayard, Cameron, Samuel Bourne, Nadar, Warburg, D.O. Hill, E.J. Marey, Muybridge. [ID# 5994] 10,00
2149 SCHIEL, Max. Praxis der Landschafts-Photographie. Leipzig, 1914. viii, 90 S.Mit 32 Tafeln. Hlwd. der Zeit. VG. [ID# 4709] 30,00
2150 SCHNEIDER, H.D. (ed.) Rijksmuseum van Oudheden. National Museum of Antiquities. Haarlem, 1981. 128 p. profusely illustrated in colour and bl./white Texts: in Dutch and English. VG. [ID# 4345] 11,00
2151 SCHNEIDER, Reinhold. De jongeling. Herder & Co., Freiburg im Breisgau, 1941. 8p. tekst + 25 platen (incl 5 kleurenplaten). Hardcover, 13 x 19 cm. 'De kunst in het leven , nr. 8'. Goed. [ID# 8969] 7,00
2152 SCHOFIELD, Jack. De Vrouw voor de Camera. Amsterdam, 1983. 144 p. Meest kleurenfoto's van Michael Boys; John Kelly; Robert Farber; John Swannell; Alan Kaplan; James Wedge; Irina Ionesco; Ray Garcia; Hideki Fujii; Uwe Ommer. Met index. Geb. met origineel stofomslag. *als nieuw. [ID# 5342] 10,00
2153 SCHOUTEN, Muriel / HEINEN, Jeanette / BRUINSMA, Max. Op reis. Amsterdam, n.d. [ca. 1978]. 52 p. Ills. Klein oblong. Origineel omslag. * Grafisch verslag van reis door Rietveld Academie naar gelijksoortige academies in Krefeld, Dusseldorf en Basel. [ID# 5343] 5,00
2154 SCHRIJVER, Elka. Glas en kristal. De Haan, Haarlem, 1980. 236 p. Ills: 165 zwart/wit en kleurenfoto's. Met bibliografie. Paperback, groot 8vo. Omslag.iets verschoten, verder goed. [ID# 6022] 10,00
2155 SCHUIJT, H. Zo tekenen je kinderkopjes. Arti, Alkmaar, n.d.. 34p. Rijk geillustreerd met tekenvoorbeelden. Hardcover, 8vo. Goed. [ID# 8898] 7,00
2156 SEPTENTRION. Septentrion. Revue de culture néerlandaise. 14e année, no 3, décembre 1985. , 1985. 96 p., ills, map. Orig. wrapers. Good. [ID# 8131] 7,00
2157 SEVENSMA, W.S. Tapestries. New York, 1965. 110 p. ills. drawings. with bibliography, museums, photographs and drawings. [ID# 1272] 6,00
2158 SIBBETT Jr., Ed. Decorative cust & use stencils for stationery, greeting cards and small projects. 72 full-size stencils printed on durable stencil paper. Dove Publications, New York, 1979. 72 p., ills. Paperback, 21x28cm. good. [ID# 8895] 4,00
2159 SILCOCK, Arnold. Introduction to Chines Art and History. Faber & Faber, London, 1936. 252 p. Ills. 4 col. plates, 40 halftone plates, textfigures and endpapermaps. With appendixes and index. Original cloth. VG. [ID# 6116] 10,00
2160 SINCLAIR, Janet. Ballet der Lage Landen. Gottmer, Haarlem/Antwerpen, 1956. 152 p. ills. frontisp. portret Mascha ter Weene, diverse z/w fotos. Met personenregister. Hardcover, orig. linnen band met goudopdruk, 4to. Stofomslag iets beschadigd, verder goed to zeer goed. [ID# 1281] 9,00
2161 SINGER MUSEUM. Vlaamse schilderkunst 1850-1950. Van Realisme to Expressionisme. 1 juli - 4 september 1960. Singer Museum, Laren, 1960. 40 p. Exibition catalogue with ills: 16 full page b/w reproductions. Softcover., 8vo. Good. [ID# 9140] 7,00
2162 SLUIJTERS, Jan / STEDELIJK MUSEUM Jan Sluijters. Eere-tentoonstelling Stedelijk Museum Amsterdam, 1881-1941. Amsterdam, 1941. 20 p. tekst, 15 zwart/wit platen. Enige gebruikssporen, verder goed. [ID# 7272] 7,00
2163 SM. (Stedelijk Museum Amsterdam). La Grande Parade. Hoogtepunten van de schilderkunst na 1940. Highlights in Painting after 1940. Amsterdam, 1984. 351 p. Prof. illustrated with colour plates. Texts and captions in Dutch and English. Original illustrated wrappers. Design Wim Crouwel and Klijn van de Wouw. Cat.no.704. *Fine copy. [ID# 6042] 15,00
2164 SMITS VAN WAESBERGHE, Jos. Muziek en drama in de middeleeuwen.. Bigot & Van Rossum. Amsterdam, n.d.. viii, 110p. (2). ills: frontispiece, 12 platen. Met notenschrift. Hardcover, kl. 8vo, gekartonnerd. Rug iets gesleten, verder goed. [ID# 8744] 7,00
2165 STAAL, Casper / WINGENS, Marc. Bedevaarten in Nederland. Zutphen, 1998. 224 p. Ills. kleur en zwart/wit. Met bibliografie, fotoverantwoording, afkortingen en Catalogus. Origineel omslag. *nieuw*. [ID# 5005] 12,00
2166 STAFF OF THE MUSEUM. Rijksmuseum Het Catharijneconvent. State Museum Het Catharijneconvent. Enschede & Zn, Haarlem, 1983. 100 p. Profusely illustrated in colour and bl./white. Original illstr. wrappers. Texts: Dutch and English. Nice copy. [ID# 4346] 11,00
2167 STEDELIJK MUSEUM. Paul Klee. Amsterdam, 1963. 32 p. Ills. bl./w. 1 col. Text. F. Klee. Original illustr. wrs. Typography: Gerda van der Laan.*Cat.341. [ID# 4735] 5,00
2168 STEICHEN, Edward. A Life in Photography, Edward Steichen. H.J.W. Becht, Amsterdam, 1963. xvi, with 249 p.ills: photographs in black/white and some in colour. With narrative of his life. Hardcover, original black cloth with gilt lettering. Good to very good. With dustjacket. Good. [ID# 6519] 21,00
2169 SUTHERLAND, Graham. Catalogus 99 Stedelijk Museum Amsterdam. Amsterdam, N.d.. [ID# 7434] 10,00
2170 TALBOT RICE, Tamara. Kunst van Centraal-Azië. Den Haag, 1965. 288p., reg. Origineel omslag. [ID# 7012] 10,00
2171 THIENEN, F. van (red.). Algemene Kunstgeschiedenis. De Kunst der mensheid van de oude tijden tot heden - deel 1 t/m 3. De Haan, Zeist, 1956. ca. 1100 p. (3 vd 6 delen). Rijkelijk geill., linnen banden, met stofomslag. Goed staat. [ID# 7366] 35,00
2172 THOMAS SAN-GALLI, W.A. Ludwig van Beethoven, mit vielen portraets/notenbeispielen und handschriftfaksimiles. Piper & Co. Verlag, Muenchen, 1921. 448 S., mit Porträts, Notenbeispielen und handschrftl. Faksimiles. Hardcover, Originalganzleinen mit Deckel-und Rückentitel. Papier etwas gebräunt, Ecken ein wenig abgerieben. Einhalt sauber. Gut bis sehr gut. [ID# 8525] 20,00
2173 TIELROOY, Johannes. (ed.). Apollo. Maandschrift voor Literatuur en Beeldende Kunsten. Den Haag, 1945. 128 p. Ills. Met origineel omslag. Jaargang 1, Nummer 1/2.* Bijdragen o.a. van: Maurits Dekker, Voorspel; Sjoerd Leiker, Het web van de tijd; Albert Helman, Rebellenpsalm; Jan Prins, Oorlogsrust; S. Vestdijk, Daphne; Hk. de Vries, Vuurdans; J. van Zweden, H.N. Werkma, de Groningse Dichter Schilder, geïllustreerd. 2 kleurenplaten en zwart wit ills. [ID# 6769] 10,00
2174 TILBORGH, Louis van / HOOGENBOOM, Annemieke. Tekenen des tijds. Utrechts tekenonderwijs in de 18e en 19e eeuw. Spectrum, Utrecht, 1982. 80 p. ills. met noten en bijlagen. Zeer goed ex. [ID# 1380] 6,00
2175 TRAPPENIERS, M. / BEEK, Marius van. / JACOBS, Frans. Marius de Leeuw. Vrij en toegepast werk, 1945-1980. 's-Hertogenbosch, 1982. 40 p. Softcover, met origineel geïllustreerd omslag. Goed [ID# 7641] 5,00
2176 TRAPPENIERS, Maureen / WOUTHUYZEN, Ester. Leo Gestel als modernist, Haarlem /'s-Hertogenbosch, 1983. 112 p. Veel kleuren en zwrt/wit ills. Met origineel omslag. *Als nieuw. [ID# 7617] 20,00
2178 VALK, Ed / Peter BERGER. Ed Valk. Tekeningen en aquarellen. van Spijk, Venlo, n.d. 95p. (waarvan 17p. tekst) + ca. 45 reproducties in kleur en zwart/wit. Softcover, gebrocheerd, 4to. ISBN 9062160522. *Mooi exemplaar. [ID# 7015] 10,00
2179 VERSTEEG, Coos. Nederlands Danstheater. Een revolutionaire geschiedenis. Amsterdam, 1987. 152 p.Vele (130) illustraties. Geschiedenis over bijna 30 jaar. Met repertoire overzicht en register. Geb. (met stofomslag).*nw.*. [ID# 1443] 15,00
2180 VRIES, R.W.P. de. Nederlandsche Grafische Kunstenaars. Oceanus, Den Haag, n.d. [ca 1944]. 2e druk. 145 p. tekst met afbeeldingen + 86 p. platen achterin: reproducties van litho s, etsen en kopergravures van kunstenaars uit het einde der 19e en begin 20e eeuw. Hardcover, linnen, grt 8vo. Rug iets beschadigd, verder goed. [ID# 1486] 15,00
2181 VRIEZE, John De Zwarte Farao's. De tentoonstelling. Amsterdam, 1997. Booklet with the exhibition in De Nieuwe Kerk of Amsterdam, 1997- 1998. 24 p. with numerous photographic illustrations. Orig. wrappers. Good copy. [ID# 8036] 12,00
2182 WALCHA, Otto. Porzellan. Koehler & Amelang, Leipzig, 1963. 140 p. Ills: numerous color and b/w photos. Hardcover, 4to. Corners somewhat bumped, cover a bit worn, otherwise good. [ID# 1502] 9,00
2183 WEISS, Gustav. Antiek glas. Amsterdam., 1980. 214 p. ills. kaarten, met aanhangsel, register en verklarende woordenlijst. [ID# 1518] 9,00
2184 WESSEM, J.N. van. (traducido del neerlandès po F.M. Lorda Alaiz). Jan Sluijters. Arte plástico y architectura en holanda.. Meulenhoff, Amsterdam, 1966. 20 p. Text. with several fullpage black.white and colour illustrations. Original wrappers.Good. [ID# 6104] 10,00
2185 WESTERIK, Co. Catalogus Haags Gemeentemuseum No.1 1964. Den Haag, 1964. [ID# 7436] 10,00
2186 WOLDBYE, Vibeke / BURGERS, C.A. Geweven boeket. Catalogus Tentoonstelling Nederlandse Bloementafelkleden. Rijksmuseum 1971/1972. Amsterdam, 1971. 88 p. (32 p.tekst). pp.33-88 fraaie afbeeldingen. Ontwerp Dick Elffers. Offsetdruk Steendrukkerij De Jong & Co. Softcover, oblong. Goed. [ID# 4326] 15,00


General History Art books Travels
Literature Militaria Culinaria Languages
Poetry Geography Mysticism Homepage