Ardjoeno Books
Ardjoeno Books

Kooilaan 39, 2315 EB Leiden
The Netherlands
Tel. +31 (0)71 5138262
Email:
Ardjoeno Books


General History Art books Travels
Literature Militaria Culinaria Languages
Poetry Geography Mysticism Homepage



Travel Books - Varia

     
  GENERAL  
891 ALLEN, Benedict. Hunting the Gugu. In search of the lost ape-men of Sumatra. London, 1989. xi, 191 p. Ills. in color, maps, postscriptum and notes. Hardcover, dustjacket. *As new. [ID# 7627] 15,00
1705 ALLEN, Benedict. Into the crocodile nest. A journey inside New Guinea. Paladin, London, 1989. 223 p. With ills. maps and notes. Original wrappers. 0586087613. Good to very good copy. [ID# 7487] 8,00
1311 BAKKER, P. Scheepspreat, zijnde een reisbeschrijving met tal van wetenswaardigheden en nuttige wenken ten profijte van de Nederlandsche militairen die naar Indië scheep gaan. Legervoorlichtingsdienst, Den Haag, 1947. 64 p. ills. Doeve. Geb. [ID# 1703] 20,00
165 BALEN, W.J. van. Naar de Indische wonderwereld met J.H. van Linschoten. Amsterd. Boek & Courant My, Amsterdam, 1942. 211 p. ills. orig. omslag. [ID# 1709] 5,00
166 BALEN, W.J. van. Nederlands voorhoede. Amsterdam, 1946. 2e dr. 227 p. ills. krtn. Geb.*Reizen naar Java, Indië via de West, China via de Pool, Het Verre Oosten* [ID# 1710] 7,00
899 BARLEY, Nigel. The Duke of Puddel Dock. Travels in the Footsteps of Stamford Raffles. New York, 1992. xii, 276 p. Ills. map. 1st American Edition. Hardcover with dustjacket. VG. VG. *Raffles was Governor of Java during the English interegnum and founded Singapore in 1819. [ID# 4398] 20,00
3836 BAYER, C. / COURTONS, F.E.A Agenda/ Adyar 1932. Adyar - Inde; Angkor - Cambodge; Boroboedoer - Java. Paris, 1932. 164 p. Ills. 84 plates, (in heliogravure) 1 folding plan. + Original paper calender NOT inscribed. Original softcover by J. d'Otémar. [ID# 6571] 20,00
185 BERNARD, Fernand. A travers Sumatra. (De Batavia a Atjeh). Hachette, Paris, 1904. Collection des Voyages Illustres. 223 p. ills. with 52 gravures. (Frontisp. title vignet, fold. routemap at end of vol.). Softcover, small 8vo, orig. ill. wraps, small corner missing from lower left frontcover, some wear, otherwise good, unmarked copy. Interesting description of Batavia; the Batavia-Chinese and their massacre in 1740; The volcano's of Java, Sumatra: Bencoolen, Padang, etc.; military life Atjeh. [ID# 1772] 98,00
3837 BICKMORE, Albert S. Reizen in den Oost-Indischen Archipel. [2 vols bound in one]. Roelants, Schiedam, 1873. Vol I: xvi, 314p.; Vol II. 292 p. + 2 folding maps (Sumatra, N. O. I.). Hardcover, 2 vols bound in one, very good. *[Travels to Soenda, Batavia, Samarang, Soerabaja, Celebes, Timor, Amboina, Ceram, Banda, Boeroe, Ternate, Tidore, Halmaheira, North-Celebes, Minahassa, Sumatra, Bangka, Singapore]. Ex-libris and small stamp previous owner. VG. [ID# 7769] 175,00
3838 BLAKE, W.T. Portuguese journey. Alvin Redman, London, 1963. 167 p. colour and b/w ills., maps on endpapers, with index. Hardcover, 8vo, cloth. FINE copy. *Describing a car journey made by the author and his wife. [ID# 5553] 7,00
191 BLONK, Dr. A. Cornelis de Houtman en het begin onzer zeevaart op Indië. (1565-1599). Rijswijk, 1938. Kramers. 48 p., met portret Cornelis de Houtman. Orig. omslag. [ID# 1809] 5,00
193 BOER, Dr. M.G. de. Van oude voyagien. Amsterdam, Ý 1937. 262 p. Uitg. Joost van den Vondel. 3e druk. ills. (facs. krt. en platen) oblong Geb. [ID# 1825] 30,00
2339 BOER, Herman, Pieter de / JONCKHEERE, Karel (et al). Van Postiljon en pleisterplaats. Met de postkoets van Groningen naar Brussel. Ede, 1981. 175 p. ills. Folio, hardcover, met stofomslag. Goed. [ID# 125] 11,00
195 BOLLINGII, Friderici (FREDERIK BOLLING). Oost-Indisch Reisboek. Bevattende zijne reis naar Oost Indië. De beschrijving van eenige plaatsen, met een aantal ceremoniën der Heidenen, zowel met betrekking tot hun godsdienst, huwelijk etc. Leiden, 1913. pp. 289 - 381. (Bijdragen T.L.V.N.I.) Vertaling Mej. Joh. Visscher naar de originele druk, Kopenhagen, 1678. [ID# 1836] 11,00
198 BONTEKOE, Willem Ysbrandtsz. Iournael ofte Gedenckwaerdighe beschrijvinghe van de Oost- Indische Reyse van Hoorn [1648]. Amsterdam, 1971. 80 p. ills. krtn., geb. (stofomslag) Reprint [ID# 1842] 11,00
2793 BOOVEN, Henri van. Tropenwee. Tweede vermeerderde en complete uitgaaf. Amsterdam, n.d. Maatschappij voor Goede en Goedkoope Lectuur, 2e druk, 285 p. Geb., linnen. [ID# 7325] 6,00
1438 BOOY, H.TH. de. Eenzame tropenzeeën. Met Hr. Ms. Halmaheira tussen eilanden riffen.. Amsterdam, 1957. 160 p. Illustraties en band door George Mazure. 1 kaart. Geb. *Molukken, Misool, Ambon, Halmaheira, Ternate, Soerabaja. [ID# 5923] 11,00
1439 BOS, Corrie A. Anai Leu Ita: een reisverslag. Heemskerk, 1994. 270 p. Ills. foto's, kaartje. Singapore, Sumatra, Siberut, Maleisia, Java, Bali, Lombok, Gili Trawangan. Origineel omslag. Gesigneerd ex. [ID# 5393] 12,00
126 BOTHAS, Dagmar. Tropenwelt Java. Reiseeindrücke und Bilder.. Berlin, 1941. 115 p. Halbleinw. mit 106 Photo's und einer karte. [ID# 4140] 16,00
2801 BOUWMAN, Joh. H. Hollanders koersen Zuid. De avontuurlijke ontdekkingsreis van kapitein Blom. Amsterdam, 1946. Internationale Uitgevers- en Handelsmij. 174p. met tekeningen van Lex Metz. Gebonden, orig. half-linnen. Goed exemplaar. [ID# 7982] 12,00
1840 BRANDT, W. (ps.v. W.S.B. Klooster). Het land van terugkomst. Een Indonesisch reisjournaal in poëzie. Hollandia, Baarn, 1980. 106 p. Ills. Met origineel omslag. ISBN 9060459431. Goed. [ID# 9054] 5,00
2810 BROKKEN, Jan. De regenvogel. Arbeiderspers, Amsterdam, 1991. 255 p. zw/w foto s, facsim., kaart, bibliografie. Softcover, 8vo. Goed exemplaar. [ID# 8761] 6,00
211 BUIJS, D.W. / WITKAMP, H. / ENDERT, F.H. / SIEBERS, H.C. etc. Midden-Oost-Borneo Expeditie 1925. Kolf & Co., Weltevreden, 1927. iii, 407 p. Ills. 155 textfigures. 3 folding maps + folding map in endpocket. Figs, diagr., Ills. on 9 plates. Topography, geology, flora and fauna. Original cloth with wear, some worm holes, otherwise good copy. [ID# 4926] 650,00
3839 CARTON DE WIART, Comte. Mes Vacances au Congo. F. Piette, Bruxelles, 1923. 144 p. Ills. 8 hors texte, carte dépliante. Couverture originale défraîchie, papier jauni. [ID# 5593] 7,00
3840 CHARTON, Edouard (ed.) Le tour du monde. Nouveau journal des voyages (1879). Paris, 1879. Volume I: 433 p., ills, krt, geb. Goed. [ID# 7313] 27,00
3841 CHARTON, Edouard. Le Tour du Monde nouveau journal des voyages publié sous la direction de M.Edouard Charton et illustré par nos plus célèbres artistes. (1880, Vol I/ II). Hachette, Paris, 1880. Vol I: 436p., ills, maps. Vol. II: 436p., ills, maps. Hardcover In/4 reliure demi-chagrin vert, dos à nerfs et caissons dorés, doré sur trois tranches, illustrations in et hors-texte. Auréole sur la base des feuillets. bons exemplaires.Voyages en Algérie, Andes, nord de l'Inde, Java, Sumatra, Australie par Charnay, la Syrie, l'Indochine par Harmand, Isthmes de Panama et de Darien. [ID# 7723] 80,00
3842 COBHAM, A. (vert. Jhr. Nahuys). Twintigduizend mijlen in een vliegboot. Amsterdam, n.d. 254 p. ill. Geb. Mooi exemplaar. [ID# 4265] 10,00
3708 DAVIES, G. Christopher. De ontdekking van Nederland. De tocht van de SS Atalanta over de rivieren en kanalen van Nederland en Vlaanderen. Scepter, Amsterdam, 2001. 240 p., ills.. Hardcover, geb. Boeiend en geestig verslag van een reis in 1887. *Nieuw. [ID# 8273] 8,00
3709 DEBARBIEUX, B. (e.a). Les Alpes. Paris, 1993. Larousse, Collection Voyages en France, 159 p., ills., cartes, index. Tres bon exemplaire. [ID# 7392] 10,00
2391 DEKKER, F. Voortrekkers van Oud-Nederland uit Nederland's geschiedenis buiten de grenzen. Boucher, Den Haag, 1938. 260 p. Ills: 404 p. 176 afb. op platen, met register. Geb. met goudopdruk. Mooi ex. * o.a.Duitsland in de 12e en 13e eeuw, het Hanze-verband, Zweden, Denemarken, Noorwegen, Rusland, Middellandse Zee-gebied, Voor-Indië, Brazilië, Ceylon, Estland, Australië. [ID# 8379] 20,00
2390 DEKKER, F. Voortrekkers van Oud-Nederland in Engeland, Frankrijk, Achter-Indië, Formosa en Perzië. Boucher, Den Haag, 1947. 260 p. Ills. Kaarten en platen. Met register. Geb. met goudopdruk. Mooi ex. [ID# 5632] 16,00
806 DREEFEN, Walter. Indie in den smeltkroes. Westland, Amsterdam, 1943. 426p. ills (drawings by the author). Dutch text. Hardcover, orig. boards. Some edge wear, some browning, otherwise a very good copy. Eerste deel: Zuidelijke reis - ontmoetingen en ervaringen in het Indische leven. Tweede deel: Noordelijke reis: Inzicht in Indié's problemen en doelstellingen. [ID# 8210] 22,00
3843 DUYVENDAK, J.J.L. Wegen en gestalten der Chineesche geschiedenis. Nijhoff, Den Haag, 1935. 373 p. ills, kaarten, bibliogr., register. Hardcover, orig. linnen. Rug gebruiksporen, verder goed ex. [ID# 4268] 9,00
3844 DUYVENDAK, J.J.L. Wegen en gestalten der Chineesche geschiedenis. Elsevier, Amsterdam, 1948. 2e herziene druk. xv, 356p., ills: z/w platen, uitv. kaarten. Hardcover, 8vo, orig. linnen. Mooi exemplaar. [ID# 8414] 10,00
1897 DYCK, J.Z. van. Garoet en Omstreken. Zwerftochten door de Preanger. Batavia, 1922. viii, 267, v, pag. + adv. pag. Veel illustraties -foto's van het bekende Atelier "Lux" van Thilly Weissenborn, plattegronden en kaarten. Geb. * Many photographs by the famous Thilly Weissenborn, plans and maps. Orig. Cloth. VG.* [ID# 2135] 75,00
1465 EEKHOUT, Jan H. Lezing van den Heer R.A. Eekhout over: De ontworpen wetenschappelijke en praktische onderzoeksreis dwars door Borneo, van Pontianak over Moeara Teweh naar Samarinda; De staatsspoorweg ter Sumatra's Westkust en Oembiliëkolenvelden, opgehelderd door Amsterdam, 1892. klanklichtbeelden; Reis van den den Hoofd-Inspecteur IJzerman dwars door Sumatra in april 1892 gedaan, in woord en beeld. 24 p. Uigegeven door de Nederlandsche Afdeling der Ned. Ind. Maatschappij van Nijverheid en Landbouw te Amsterdam. [ID# 7241] 10,00
3845 ENGINEER BASE TOPOGRAPHIC BN. Tokyo City. Bus routes. Tokyo, 1948. Scale: 1:12. 500. Format: 70x50 cm. Col. map. Verso: Bus routes. Folding Map. (Mint condition) (rare). [ID# 4269] 20,00
995 FABRICIUS, Johan. Een reis door het nieuwe Indonesië. Sentimental journey. Den Haag, 1973. 135 p. Ills. Met origineel geïllustreerd omslag. [ID# 2200] 7,00
2889 FERGUSON, Margaretha. Mijn vrienden in Khartoum. Leopold, Amsterdam, 1973. 1e druk. 221p. ISBN 9025822185. Hardcover, orig, linnen band. Met stofomslag (iets beschadigd). Goed tot zeer goed exemplaar. *Een boeiende literaire beschrijving van een verkenning van Soedan. [ID# 8742] 11,00
1484 GENIN, Robert. Die Ferne Inseln. Auszeichnungen von meiner Fahrt nach Bali in Wort und Bild. Volksverband der Bücherfreunde, Berlin, 1928. 316 p. Text in German. Ills: numerous drawings by author. Sm. 8vo, hardcover, calf-backed. [ID# 2356] 16,00
1486 GIESENHAGEN, Dr. K. Auf Java und Sumatra. Streifzüge und Forschungsreisen im Lande der Malaien. B.G. Teubner, Leipzig, 1902. 280p., with 1 fold. map, 16 tinted photographs, 65 plain photographs.VG. Hardcover, orig. pictorial cloth (faded), Good. [ID# 7862] 45,00
303 GOEDHART, F.J. Een revolutie op drift. Indonesisch Reisjournaal. van Oorschot, Amsterdam, 1953. 220 p. Hardcover, orig. linnen band, met stofomslag. Goed. [ID# 2381] 6,00
3846 GRAMB, Marie Joseph de. Pelgrims-reize naar Jerusalem en den berg Sinai, in 1831-1833. Met bijvoegsels en vermeerderingen. Dl. 2. Rotterdam, n.d. [ca.1835]. 433, x, p. Met register. Gebonden, in fraaie goudgestempelde groene band. Gemarmerd boekblok. *Opmerkelijke reis met dito observaties: Jerusalem, Betlehem, Tiberias, Nazareth, Bairut, Larissa, Libanon, Tripoli, Beqaa, Damascus, Cyprus, Alexandria, Cairo, Sakara, Sinai, etc. [ID# 5341] 65,00
1902 GRONEMAN, Dr. I. Op het Jang-Gebergte in Oost-Java.. Zutphen, 1902. 186 p. Recent halflinnen.Geb. Met origineel omslag op voorplat. [ID# 4763] 45,00
2430 GROOT, Edward, P. de. San Antonio. Kroniek van een Nederlandse driemastschoener. De Boer, Bussum, 1978. 122 p. Ills. Hardcover, 8vo. Ex-biblioth. exemplaar (booklon, enkel bibl. stempeltje) *goed ex. [ID# 7640] 6,00
3847 HAAFNER, Jacob. Reize naar Bengalen en terugreize naar Europa. Johannes van der Hey, Amsterdam, 1822. xvi, 415 p. Geb. frontispiece gravure (Velijn) ills. 2 gravures; 1 uitslaand 1 gekleurd. Fraai ex. VG. [ID# 7578] 395,00
1030 HAASSE, Hella S. Krassen op een rots. Notities bij een reis op Java. Amsterdam, 1970. 196 p. Met origineel omslag. [ID# 6409] 18,00
1490 HAASSE, Hella S. / RENTMEESTER, Co. Indonesië. Drie gezichten, Java, Sumatra, Bali. Amsterdam, 1981. 32 p. Tekst (Haasse) en 160 foto's in kleur (Rentmeester) Geb. (stofomslag).VG. [ID# 2441] 30,00
1491 HAASSE, Hella S. / RENTMEESTER, Co. Three Faces of Indonesia. Java, Sumatra, Bali. People, Nature, Art and Religion. Amsterdam, 1981. 31 p. Adaptation from the text of Haasse by Yazir Marzuki.+ 160 colourphotographs by Rentmeester. Orig. cloth. Orig dustwrappers. (on flyleave Indonesian dedication to former owner). Nice copy [ID# 4659] 40,00
135 HABERLANDT, Prof. Dr. G. Eine Botanische Tropenreise. Indo-Malayische vegetationsbilder und Reiseskizzen. Leipzig, 1893. 300 stn. mit 51 abbildungen, mit register der Pflanzennamen. [ID# 2444] 193,00
3722 HARBISON, Dr. Peter. Images of Ireland. Longmeadow Press, Stamford, 1994. 2nd ed., 191 p., profusely illustrated full-colour photos with historical detail, folklore, geographical features. Hardcover with dusjacket (8.5 x 12 Inch). Fine copy. [ID# 7391] 10,00
1493 HEEKEREN, H.R. van. De onderste steen boven. Belevenissen van een globetrotter. Van Gorcum, Assen, 1969. Van Gorcum, 1e druk. 194p., ills, platen, kaart. Gebonden, orig. omslag. Zeer goed exemplaar. [ID# 8197] 15,00
3724 HEKSCH, J. Wiener Cicerone 1901. Fremden Handbuch und Führer durch WIEN. Wien, 1901. 208 S. mit ills. und plan von Wien. Leinw. (selten). [ID# 1629] 43,00
3848 HELDRING, L. Reisindrukken in het Oosten. J.M. Bredee, Rotterdam, 1900. vii, 172p. met 12 kleurenplaten en een kaart van Palestina. Softcover, gebrocheerd, ingenaaid, 8vo, orig. omslag (rechterbovenhoek ontbreekt). Textpagina s helder en ongemarkeerd. Goed. O.a.: Corinthe, Athene, Alexandrie, Cairo, Port Said, Beyroet, Baalbek, Damascus, Gennesareth, Nazareth, Samaria, Nabulus, Jericho, de doode zee, Jerusalem, Bethlehem en de Olijfberg [ID# 8657] 15,00
3849 HENNIG, Dr. Richard. Terrae Incognitae. Eine Zusammenstellung Und Kritische Bewertung Der Wichtigsten Vorcolumbischen Entdeckungsreisen an Hand Der Daruber Vorliegenden Originalberichte. Bd 1. Leiden, 1944. 2e verb. Aufl., xii,462 S., 7 ills. Hardcover, cloth. VG. [ID# 7835] 50,00
1042 HERGESHEIMER, Joseph. Java Head. New York, 1946. 320 p. ills. and Jacketdesign by W.A. Dwiggins. Cloth. Nearfine. 1st.ed. thus. [ID# 4144] 16,00
1494 HEYDEMAN, W.J. Mijn kruistocht door Indië. Amsterdam, 1930. 232 p. Met 56 foto's. Geheel gebonden met goud gestempelde band. *Reis van Nederland naar Indië en door Sumatra, Java en Bali en Borneo (Balik Papan). [ID# 5294] 20,00
3850 HILLABY, John. Journey Home. A walk about England. New York, 1971. 318 p. ills. Hardcover, cloth, with dustjacket. *very good ondition* [ID# 4274] 5,00
3357 HILTERMANN, G.B.J. / Sylvia BRANDTS BUYS. Chinees Reisboek. Verzamelde notities van op reis en thuis.. EPM, Amsterdam, 1973. 191 p., ills: z/w foto's, kaarten. Paperback, 12x28 cm, gebrocheerd, ingenaaid. Goed. *Vier weken trokken de auteurs door de China: rondziend, pratend, filmend en fotograferend. Het belangrijkste wat hen trof staat in dit 'Chinees Reisboek'* [ID# 8934] 4,00
1495 HOEVELL, Dr. W.R. van. Reis over Java, Madura en Bali in het midden van 1847. (2 vols bound in one). P.N. van Kampen, Amsterdam, 1849/1851. xii, 227, (1); xii, (2), 227, (1) ; 64p. With 2 lithogr. fold. maps (some tears) & 18 fold.-full-page col./plain lithogr. views & plates, some foxing. Orig. blind stamped half-cloth (with recent label), orig. marmered boards. Binds and a few pages somewhat loose, some edge wear. Lacks vol. 3 part 1 (publ. in 1854). Bastin/Brommer, 404; Cat. Bibl. KITLV, 26. *Rare. [ID# 7912] 310,00
349 HOOP, A.N.J. THOMASSEN à THUESSINK van der. Door de lucht naar Indië. Eerste vlucht. Scheltens & Giltay, Amsterdam, 1925. 1e druk. 342 p. ills. 38 kaarten en 112 foto's. Met overzicht van de vlucht; lijst der afbeeldingen; lijst der kaartjes en schetsen; index van aardrijkskundige namen. Grt 8vo, Hardcover, linnen band met goudopdruk. Lichte randslijtage, verder goed. [ID# 2602] 34,00
350 HOOP, A.N.J. van der. Door de lucht naar Indië. Eerste vlucht. Scheltens & Giltay, Amsterdam, 1926. 2e druk. 342 p. ills. 38 kaarten en 112 foto's. Met overzicht van de vlucht; lijst der afbeeldingen; lijst der kaartjes en schetsen; index van aardrijkskundige namen. Hardcover, linnen band, grt 8vo. Goed. [ID# 9102] 30,00
3851 HOST, Per. Children of the jungle. Adventures in Central America. Pan, London, 1956. First Pan edition, 190 p., 21 b/w photographs, sketched map. Softcover, paperback, orig. wraps. Good. [ID# 8422] 6,00
1499 HULLEBROECK, Emile. Ons mooi Indië, Insulinde. Reisindrukken. Meulenhoff, Amsterdam, 1921. 232 p. + 48 foto's van Kleingrothe en Kurkdjian. Geb., 12 x 18 cm. [ID# 2621] 9,00
3852 IDRIESS, Ion L. Gold-dust and Ashes. Sydney, 1933. Fourth edition x, 285 p. Ills. Numerous black/white photographs. With glossary. Original orange full cloth. Label and stamp with previous owner's name on the second blank page.Text is clean. The cloth is in good condition. Overall a nice copy. [ID# 6320] 20,00
3726 INSINGER, J.H. In het land der Nijl-cataracten. n.p, 1885. 113p. Uit KNAG: Nr.1, 1885. [ID# 8696] 5,00
1066 JACOBS, Dr. Aletta H. Reisbrieven uit Afrika en Azië. Almelo, 1913. p. 401 - 715. Dl.2. Ills. (foto's). Geb. * Penang-Medan, Met de 'Van Noort'naar Batavia. Op Java, Sumatra, aan boord van de 'Tjimanoek' naar Hongkong, Philippijnen, China, Japan en terugtocht. [ID# 5019] 20,00
1906 JONGEJANS, J. Dwars door Atjeh. n.p, 1932. Uit: Onze Aarde, 1932. pp. 161-168. Foto's, Krt. [ID# 6859] 8,00
39 JUNGHUHN, Franz Wilhelm [R. Nieuwenhuys & F. Jacquet, eds.] Java's onuitputtelijke natuur. Reisverhalen, tekeningen en fotografieën van Franz Wilhelm Junghuhn. Sijthoff, Alphen a/d Rijn, 1980. [ID# 7696] 12,00
3728 K_RSCHNER, Hans. Augsburg und seine Umgebung. Augsburg, ca. 1905. 76 S. Mit illustrationen und einer Ausflugkarte. [ID# 1632] 20,00
3853 KEUNEMAN, Herbert / ANDERSON, John, Gottberg. Sri Lanka. Hong Kong, 1992. 390 p. Ills. Mostly coloured photographs and plans/maps. * History, people, sights, features etc. [ID# 6378] 10,00
410 KOL, H. van. Onze kolonieën. Uitvoerig reisverhaal. 2 vols. Sijthoff, Leiden, 1903. 826+(2) pp. With 5 maps (incl. 3 fold.), numerous photographs. Large 8to. Hardcover. Half cloth. 1 fold. map loose, some wear on edges. Some damage to corners and bottom spine of volume 2. [ID# 7848] 55,00
411 KOL, H. van. Welk nut trekt Nederland van zijn kolonien? Overdruk uit: De Indische Gids, Juli/Augustus-aflevering, 1907 De Bussy, Amsterdam, 1907. 61 p. Softcover, orig. omslag, ingenaaid, 8vo. Voormalig bibliotheek-exemplaar, met gebruikelijke stempeltjes. Rug verstevigd met linnen, gebruikssporen omslag, tekstpagina's zonder onderstrepingen of notities. Goed. Zeldzaam. [ID# 9021] 36,00
3854 KOL, H.H. van. Driemaal dwars door Sumatra en zwerftochten door Bali. Brusse, Rotterdam, 1914. xiv, 436p. frontisp.(portrait author), ills (25 plates), 2 fold. maps, coloured in the outlines at end of volume. Hardcover, orig. cloth, gilt lettered spine. One page somewhat loose, name previous owner on title page, otherwise good copy. [ID# 8001] 198,00
1542 KRARUP-NIELSEN, Aage. Leven en avonturen van een oostinjevaarder op Bali. Querido, Amsterdam, 1928. 233p., 49 ills. on 24 plates. Hardcover, orig. gilt-lettered and decorated cloth, with orig. dustjacket. Good to very good copy. [ID# 8291] 25,00
1918 LEBLANC, Jerry. Hippocrane Insiders Guide to Java and Bali. New York, 1992. 222 p. Ills. Photo's, maps, With appendix and index. *As new*. [ID# 5598] 10,00
2510 LEBRUN, Henri. Aventures et conquêtes de Fernand Cortez au Mexique. Tours, 1872. 288 p. Ills. Frontisp.+3 Ills. hors-texte. Dos filets et titre en or. Bon ex. [ID# 4502] 25,00
3856 LECLERCQ, Jules. A travers l'Afrique Australe. Voyage au Pays des Boers. Paris, 1900. 335 p. 2ème. édition. Ouvrage accompagné de gravures et d'une carte (pliante). ETAT BON. [ID# 848] 29,00
101 LION-CACHET, F. Een jaar op reis in dienst der zending.. Amsterdam, 1896. viii, 880 p. Ills.foto's, tekeningen en kaarten. Geb.(Originele goud gestempelde versierde band). [ID# 2977] 35,00
2519 LISTER, Richard. Marco Polo's travels in Xanadu with Kubblai Khan. London, 1976. 175 p. Maps, bl.white Ills., bibliography, index. First. Redbrown Hardbound in fine illustrated original dustwrs. Nice. [ID# 881] 13,00
3857 MAIER, H.M.J. Sjeik Abdullah en de bloemen. Hikayat Merong Mahawangsa. Amsterdam, 1978. 137 p. Geb. (m. stofomsl.) [Oosterse Bibl. II]. [ID# 4284] 7,00
3858 MEILINK-ROELOFSZ, M.A.P. De V.O.C. in Azië. Bussum, 1976. 243 p. With maps. Biblio, and index. Original cloth & dustjacket. VG. [ID# 5636] 25,00
45 MERIAN, Maria Sibylla (NEBEL, Gerhard). Maria Sibylla Merian. Die schönsten Tafeln aus dem Grossen Buch der Schmetterlinge und Pflanzen. Metamorphosis Insectorum Surinamensium. Hamburg, 1964(Amst.1705). 63 p. Part.I. 40 p. on Merian. Part.II. pp.45-63 full description of the plates. Textvolume is nicely backed with linnen. Plates section: 17 plates in full page colour. Original Half calf. with calf corners. Original cloth. Gilt lettering. Large Folio. [ID# 4426] 158,00
3859 MORGENTHALER, Hans. In het rijk van Siamezen en Maleiers. Amsterdam, 1925. 2e dr. 330 p + 32 ills. Geb. [ID# 4288] 11,00
1581 MORTIMER, Mrs. Farell Lee. Far Off, or Asia Described. London, 1859. xvi, 392 p. Ills.1 steelengr. frontisp.+ 54 steelengr. in the text, 1 in colour. (Engraved map of Asia (1/2 missing). Original embossed gold stamped cloth, faded. Vol.I. complete in itself. Inscription 'Mary Tindal from her dear Mama 1860' 'Mary Tindal'. [ID# 5293] 65,00
475 N.A. [bewerkt door Marius DEKKER]. De ongelukkige levensbeschryving van een Amsterdammer. H.J. Paris, Amsterdam, 1965. 240 pp; illustraties. Hardcover, orig. linnen. Goed exemplaar. *Zynde een beknopt verhaal zyner ongelukken, hem overkomen als het eerstkomen in de Kroeg, vervolgens by de Nimphjes, en verdere gevallen, tot na Oostindiën en weder te rug, zijn huwelijk, het opzetten van een Pantjeshuis, Oudroest worden, en Wafelhuis, weder vertrek naar Indiën en retoer, zijn tweede huwelijk, en 't worden eener Schuitenvoerder, zijn ongeluk en vertrek voor de derde dog laatste keer na de Indién. [ID# 8311] 8,00
3860 National Media Production Center. Leyte. This lovely Island. Manila, 1975. 96 p. ills., Hardcover, 4to, orig. cloth, (with dustjacket, somewhat teared). Very good. [ID# 4293] 9,00
3861 NAVARRA, B. China und die Chinesen. Auf gründ eines 20-jährigen Aufenthaltes im Lande der Mitte. Bremen, 1901. xxiv, 1184 p. Ills. 65 plates (5 coloured) + text figures. (Map missing as usual) Original Cloth. Nice copy. [ID# 1634] 204,00
142 NIEUWENHUYS, Rob. Java's onuitputtelijke natuur. Reisverhalen, tekeningen en fotografieën van Franz Wilhelm Junghuhn. Alphen a.d. Rijn, 1980. 150 p. ills. met kleur en zwart/wit platen. Geb. (stofomslag) Groot Formaat [ID# 3204] 20,00
3058 NOOTEBOOM, Cees. Een nacht in Tunesië. Rainbow, Amsterdam, 1989. 236p. Softcover, Rainbow-pocket. Goed. [ID# 7041] 5,00
3862 NOOTHOORN, A.E. van. Reizen en lotgevallen van Lodewijk Vermeer in de Ned. Oost-Indische bezittingen. Portielje, Amsterdam, 1843. viii, 158, (2) p. with litho title, litho. front. by H. Horneer, fold lidtho palte of the harbour of Batavia by D. Veelwaard and large fold. map of Indonesia. Orig. printed boards and spine. Some browning, small tear endpaper, otherwise very good. Rare [ID# 7854] 475,00
1607 OEY, Eric. Bali. Berkeley/Singapore, 1990. 269 p. Ills. kleur en zw. /wit, kaarten, plattegronden. Met index. Geb. Met stofomslag. (Band gebruikssporen). Verder zeer goed ex. [ID# 5722] 14,00
2564 OFFIZIELLES AUSKUNFTBUREAU. Echternach und die Luxemburger Schweiz. Echternach, 1927. 102 S. Mit Zahlreichen Abbildungen. (Jubiläums-Ausgabe, 1877-1927.). [ID# 1635] 15,00
1608 O'HANLON, Redmond. Naar het hart van Borneo. Het verslag van een reis naar Batu Tiban. Arbeiderspers, Amsterdam, 1986. 243 p. ills. Krt. Softcover. Goed. [ID# 3245] 5,00
3750 OMOND, George W.T. Belgium. Black, London, 1908. ix, 390 p. Ills. with 77 colour plates after paintings by Amédée Forestier. With folding map at rear, Holland, Belgium. index. Original black, decorated cloth. (binding traces of usage) else very good copy. [ID# 5600] 25,00
48 PEDERSEN, Hugo V. Door den Oost-Indischen Archipel. Eene kunstreis. Tjeenk Willink, Haarlem, 1902. 1st ed. 303 p., 8 tipped-in col. plates & numerous b/w plates and ills. by the author. Hardcover, 24x31 cm, original gilt coloured cloth, col. portrait in medallion on front cover. Very nice copy. A journey from London to Sumatra, Siam, Penang and Singapore (Also on the Chinese communities, court life, architecture, festivals, etc.). [ID# 8492] 145,00
1620 PICKTHALL, B. / DERCKSEN, E. Specerijen Race. Jakarta - Kaapstad - Rotterdam. Haarlem, 1980. 88 p. ills. Folio. (Vele fraaie foto's). [ID# 3310] 5,00
3445 PIGAFETTA, Antonio. Magellan s voyage. A narrative account of the first circumnavigation. New Haven / London, 1969. Two Volumes. Quarto. Beige cloth, red labels on spine, gilt lettering. Orig. publishers slipcase. Volume I, 195 pp. contains the english translation of the Pigafetta manuscript. Volume II contains reproduction of the original manuscript. Incl. various maps and notes signed by participants in this publication. Both volumes clean and unmarked. Both fine. [ID# 6898] 450,00
1392 POLMAN, J. De brutale reis.. Meppel, 1947. De eerste tocht naar een nieuwe wereld. Reis naar- en verblijf in Indonesië. (I Bat. Reg. Stoottroepen, Semarang e. o.) 235 p. Geb. (stofomslag). *mooi ex. [ID# 3327] 17,00
51 POORTENAAR, J. / G. POORTENAAR VAN VLADERACKEN. Een Kunstreis in de Tropen. Zutphen, ca.1930. 201 p. Frontispiece in kleur naar schilderij van Poortnaar. 39 afbeeldingen naar aquarellen en schilderijen. Geb. Linnen band naar ontwerp en met afbeelding van Jan Poortenaar. [ID# 5910] 40,00
518 POS, Mary. Eens op Java en Sumatra. Het laatste reisboek over ons Indië in zijn glorietijd. Baarn, 1948. 253 p. Ills. Geb. [ID# 3331] 11,00
3863 POSTHUMUS MEYJES, R. De reis van Joris van Spilbergen door de Straat Magelhaes naar Oost-Indië en terug rond Zuid-Afrika in 1614-1617. Amsterdam, 1952. xxxix, 231 p., maps & plts. Hardcover, orig. cloth. Nice copy. [ID# 7837] 25,00
3864 POTT, Dr. P.H. Naar wijder horizon. Kaleidoscoop op ons beeld van de buitenwereld. Mouton, Den Haag, 1962. 216 p. ills. met epiloog, verantwoording illustr. en literatuur. Hardcover, 4to, Gebonden, orig. linnen met goudbelettering. Goed. [ID# 4296] 30,00
2595 POWELL, E. Alexander. Marches of the North from Cape Breton to the Klondike. New York, 1931. x, 311 p. Ills. Maps on endpapers and 1 folding +32 black/white photographs. Original green dec. cloth (spine top and bottom shafed) [ID# 5550] 10,00
1922 RIEL, P.M. van. De Snellius-expeditie (11 juli tot het einde op 15 november 1930) n.p, 1931. KNAG 1931, pp. 181-199, met 2 kaarten en 1 diagram. [ID# 7213] 5,00
3865 ROBERT, Willem C.H. The Explorations, 1696-1697, of Australia by Willem de Vlamingh. Extracts from the 2 Log-Books concerning the voyage to and explorations on the coast of Western Australia and from other documents relating to this voyage. Philo/Fontes Press, Amsterdam, 1972. 206 p., with frontispiece, folding maps, plates. vg. Hardcover, Octavo, orig. cloth with dj. v.g,vg. Very good copy. [ID# 7838] 75,00
3756 ROCH, André / David ZOGG / Frits STEURI / Ernst HUBE . Naar de toppen van de Himalaya. Van Loghum Slaterus, Arnhem, 1940. 140 p., ills, krt, geb., hardcover, 17x26. conditie goed. [ID# 7388] 10,00
1185 ROMEIN-VERSCHOOR, Annie. Met eigen ogen. Heugenissen van een Indonesische reis. Amsterdam, 1953. 1e druk, 119 p., geïllustreerd door Lex Metz., geb. Goed ex. [ID# 7199] 7,00
1186 ROMEIN-VERSCHOOR, Annie. Spelen met de tijd. SUN, Amsterdam, 1979. 228p. SUN reprint 34. Softcover, paperback, gebrocheerd, 8vo. ISBN 9061685346. Goed ex. [ID# 8650] 7,00
1634 ROSS, Leo. Java. n.p., n.d. (ca. 1972). Overdruk, pp. 98-209, Indrukken van een reis door Indonesië. O.a. Djakarta, Djokja, Semarang, Soerabaja, Tjirebon, Bandng. Softcover. [ID# 8301] 5,00
3866 SCHIERBEEK, Bert (e.a.). Tellem, verkenning van een oude afrikaanse cultuur. Zeist, 1965. 176 p. ills. [ID# 4301] 5,00
781 SCHOLTEN, P. Op reis met de Special Party. Oorlogs en kampherinneringen. Sijthoff, Leiden, 1971. 352 p. ills, foto's, kaarten en tekeningen. Index. *Memoires van P. Scholten, Generaal-Majoor bd KNIL: o.a. Java, Formosa, Shirakawa, Japan, Mandsjoerije, Moekden.. Paperback, 8vo. Goed exemplaar. [ID# 3500] 14,00
3764 SCHWEITZER, Prof. Albert. Aan den zoom van het oerwoud. Ervaringen en opmerkingen van een arts in het oerwoud van Aequatoriaal Afrika. Haarlem, 1939. 6e (herziene) druk, 211 p., 15, 5 x 20 cm, geb., linnen. Enige gebruikssporen. [ID# 7327] 7,00
3765 SERRA WILLIAMSON, Herbert W. The tourist guide-book of Spain: With town-guides, road and railway maps. Stanford/Madrid, 1951/1952. (Williamson's wide world travel guide books series, "Green Guides"). 541p, fold. maps. Thick 8vo, orig. geen cloth with gild lettering, orig. dustjacket (somewhat frayed). Fine copy. [ID# 8077] 18,00
1926 SIEBERT, Rüdiger. Wolken über Borneo. Insel der Träumer, Narren un Piraten. Arena, Würzburg, 1984. 176 S. mit Abbildungen und Karten. 8o. Gebunden mit Umschlag. Gut. [ID# 7464] 8,00
3867 SMILES, S. / S.J. ANDRIESSEN (vert). Mijn eerste Zeereis. Lotgevallen en onmoetingen op een tocht naar de nieuwe wereld. (Australië). Schoonhoven, 1877. 192 p. geill. met 4 kleurenlitho's. (fraai) o.a. de plaats Honolulu in 1868. Geb. [ID# 4304] 30,00
3143 ST.AUBIN DE T+RAN, Lisa (samenstelling). Schaamteloze reizen.Verhalen van vrouwen onderweg. Utrecht, 1990. 173 p. Origineel omslag. [ID# 5326] 5,00
1219 STARK, E. Uit Indië. Egypte en Heilige Land. Brieven aan zijn vrienden. Amersfoort, 1910. Eerste druk. 298 p. met 2 etsen en 12 illustraties naar schilderijen en aquarellen van den auteur. Gebonden, orig. linnen met goudbelettering. Rug iets verschoten. Fraai exemplaar. [ID# 7008] 20,00
3768 STEINMETZ, Heinz / Jürgen WELLENKAMP / Fritz MARZ. Zu den Bergen der Inka. Eine Kunfahrt in die Cordillera Vilcanota.. Stuttgart, 1955. 1ste aufl., 104 S., 78 s/w abb., tafeln. 4Ý, OLn. m. Kundfahrt in die Cordillera Vilcanota, bei der 4 Fünftausender und 3 Sechstausender erstmals bestiegen wurden. *sehr gutes Exemplar. [ID# 7417] 20,00
3868 STERRE, Dr. David van der. Zeer aenmerkelijke reysen gedaan door Jan Erasmus Reyning van Kampen & Zoon, Amsterdam, 1937. 264 p., ills, index. frontispiece. 8vo, hardcover, orig. blue cloth, gilt lettering spine and frontcover. with orig. dust jacket. Name previous owner, some water stains. Otherwise very good copy. [ID# 7839] 25,00
2642 STEYN-PARV+, D.C. De bijbel de Koran en de Veda's. Tafereel van Britsch Indië en van den opstand des Inlandschen Legers aldaar. Haarlem, 1858. Eerste deel: vi, 333 p., met steendruk portret. Geb. [rug vernieuwd], rechterbovenhoekje v. titelpag. ontbreekt, enkele onderstr. zacht poltld in de tekst. Verder goed ex. Tweede deel: viii, 458p. met 1 steendruk en uitvouwkaart, Geb., [rug en omslag vernieuwd]. Verder goed ex. [ID# 4305] 43,00
3826 STINGL, Miloslav. Die "Inseln der Kannibalen". Ein spannender Reisebericht úber Melanesien. Stuttgart, 1977. 271p., ill., maps, dustjacket. [ID# 6904] 10,00
2652 TADEMA SPORRY, Bob. Brieven uit het oude Egypte. Dagboek van Kydon. Terra, Zutphen, 1980. 160 p. Foto's Auke A. Tadema. Met medewerking van Prof. P.J. Sijpesteijn. Met begrippenverklaring en verklarende woordenlijst. Geb. (Met stofomslag). Conditie: zeer goed. [ID# 1637] 6,00
3484 TEILHARD DE CHARDIN, P. Reisbrieven 1923-1955. Met een beschouwing over de hoofdgedachten van Teihard de Chardin door Prof. Dr. A. Portmann. Hilversum / Antwerpen, 1963. 325p. Orig. linnen met stofomslag. Goed exemplaar. [ID# 7917] 7,00
3869 TIELE, P.A. De ontdekkingsreizen sedert de vijftiende eeuw. Voorafgegaan door een overzicht van de geschiedenis der aardrijkskundige ontdekkingen voor de Portugezen. Vrij bewerkt naar Vivien de Saint-Martin. Van Doesburgh, Leiden, 1874. xxii, 352 p. Hardcover, hlf. cloth small part of page vi missing, otherwise good. [ID# 7846] 18,00
3835 TIELE, P.A. Memoire Bibliographique sur les Journaux des Navigateurs Neerlandais, reimprimes dans les collections de De Bry et de Hulsius, et dans les collections Hollandaises du XVII siecle, et sur les anciennes editions Hollandaises des journaux de navigateurs... Amsterdam, 1960 (1870). xiv, (2), 371 p., facsimile reprint. Hardcover, 8vo, cloth , Very good.Important bibliography of 322 journals (published 1599-1668) of Dutch navigators. [ID# 7845] 58,00
3870 TURNBULL, Colin. Kinderen van het Ituriwoud. MP, n.p., n.d. 266 p. 3 kaarten. Met woordenlijst. [Oorspr. titel: The Forest People 1961]. Paperback, 8vo. ISBN 9065904506. *Zeer goed*. [ID# 5162] 6,00
1238 VANVUGT, Ewald. De val van Bali. Historische reisroman. Haarlem, 1987. 317 p. ills. krt. Met origineel geïllustreerd omslag. *Als nieuw. [ID# 3733] 9,00
3871 VARLEY, P. / NOBUKO MORRIS. The Samurai. London, 1974. 95 p. Ills. [ID# 4309] 5,00
3780 VEN, J.F. van de. Practische Zakatlas van Nederland. Met gids van de voornaamste bezienswaardigheden. Baarn, 1922. 26 p. 12 dubbelpagina gekleurde litho kaarten. 1 Nederland en 11 Provincies. Met rijwielpaden en wandelwegen ANWB, kilometerafstanden voor wielrijders, automobilisten en wandelaars. Bewerkt door M.Stenvert en G.Westra Mzn. Geb. in originele band. [ID# 5723] 75,00
1675 VISSERING, C.M. Een rondreis door het land van Jan Pietersz. Coen. van Goor, Den Haag, 1925. 266 p. Ills. Fraaie band met zwart rood belettering en illustratie. Zeer goed. Nice travellogue about Java. Batavia, Buitenzorg, Préanger, Het dal van Kedoe, Prigen, Padang, Colombo, etc. VG. [ID# 3799] 30,00
3872 VOCHT, Emmanuel de. Fotograferen op reis. Harderwijk, 1981. 48 p. ills. [ID# 1466] 4,00
3873 VOLLBEHR, Ernst. Mit Pinsel und Palette durch Kamerun. Tagebuchaufzeichnungen und Bilder. Leipzig, 1912. 188 S. mit abbildungen im Text, 16 Farbtafeln, Karte. Original Leinw. [ID# 1472] 113,00
3186 VOSKUIL, J.J. Reisdagboek 1981. Dominicus, Bloemendaal, 2000. 60 p. Pocket. *Nieuw. [ID# 7284] 8,00
1688 WESTENBERG, C.J. (Controleur B.B.) Verslag eener reis naar de onafhankelijke Bataklanden ten noorden van het Tobameer. Amsterdam, 1897. 112 p. met uitslaande kaart van de Liang-pas en het oostelijk gedeelte van de Bataksche Hoogvlakte. [ Tijdschrift KNAG 1897. [ID# 7668] 15,00
1279 WEVER, Jan Journaal der merkwaardige reizen van Jan Wever (van West-Terschelling) naar Turkije, Oost-Indië, China, Noord- en Zuid-Amerika, ter walvischvaart bij Groenland enz., loopende van 1847 tot 1904. Den Haag, 1946. vii, 63p. hlin. 1 portret. [ID# 7006] 10,00
1939 WHEELER, Tony e.a. Bali and Lombok. Hawthorn/Berkeley, 1989. 236 p. Ills. Photographs, maps, plans and drawings., Index. A travel survival kit. [ID# 5597] 10,00
1942 WITTE, Hans de. De Snellius II Expeditie. Een Indon.-Nederl. oceanografisch onderzoek- project 1984-1985. Amsterdam, n.d. 60 p. Geïll. [ID# 3972] 5,00
1823 WOLDENDORP, Henk. Op reis door Vier-koningen-land. Platenboek no. 2. Irian Jaya, Indonesië.. RZNH, Oegstgeest, n.d.. 32p., ills, map. Good. [ID# 7732] 7,00
1692 WULFFTEN PALTHE, D.W. van. Reis naar Oost-Azië. Beschrijving zijner reis naar Engelsch-Indië, Burma, Malakka, Sumatra, Java, China en Japan met terugreis via den Transsiberischen spoorweg, 15 october 1913 tot eind juni 1914. Hengelo, 1915. viii, 311 p. Ills. (foto's). Mooie band met goudbelettering en goud op snee.[Niet in den handel] Privé uitgave. Pennotitie "van den schrijver". *In dagboekachtige beschrijvingen geeft de auteur een goed beeld van situaties. [ID# 5020] 75,00


General History Art books Travels
Literature Militaria Culinaria Languages
Poetry Geography Mysticism Homepage