|
Kooilaan 39, 2315 EB Leiden The Netherlands Email: |
|
| General | History | Militaria | Geography |
| Literature | Japanese occupation | New Guinea | Culinaria |
| Poetry | Law & Government | Moluccans | Pacific |
| Art books | Maps, Plates, Lithos | Languages | Homepage |
| 1374 | ALKEMA, B. / T.J. BEZEMER. Beknopt handboek der Volkenkunde van Nederlandsch-Indië. Tjeenk Willink & Zn., Haarlem, 1927. 584 p. met 131 illustraties. Enige onderstrepingen in tekst (potlood en vulpen). Geb., blauw linnen met goudbelettering. Goed exemplaar. [ID# 8004] | 78,00 |
| 1375 | ATMOWILOTO, Arswendo. Indonesia from the air. Singapore, 1990. 224 p. Ills. full-page couleur aerial photographs on Jakarta, Sumatra, Bali, Kalimantan, Sulawesi, Irian Jaya, Moluccas. etc. Hardcover and original dustjacket. Fine. Fine. [ID# 6236] | 25,00 |
| 1376 | AVE, Jan B. / Victor T. KING. Borneo: Oerwoud in ondergang. KITLV, Leiden, 1986. 125p., maps, ills, num.photographs (some in colour), with Bibliogr. Large 8vo. Orig. wrp. Very good copy. [ID# 7946] | 14,00 |
| 1377 | BAKKER, Piet. Bali in kleuren. [Douwe Egberts plaatjesalbum]. Douwe Egberts, Joure, 1950. 72 p., with 65 tipped-in color illustrations. Endpaper maps. A pictorial work on Bali. Hardcover, 4to, original half-cloth. Fine copy. Color photos by Wim Berssenbrugge. Cover, maps, ills and design by F. ten Have. [ID# 6997] | 10,00 |
| 1378 | BENETT, Richard & Sheila. Bandung and beyond. n.p, ca. 1982. ca. 82 p., ills, maps. Fascimile copy. [ID# 7345] | 7,00 |
| 1379 | BERGMANS, E.J. Handleiding bij het ontwerpen, de uitvoering en het onderhoud van Waterstaatswerken in Nederlandsch Indië. Dl.I. Vierde afd. A. (Fundeeringen, fundamenten en opgaande metselwerken). n.p, n.d. 108 p. + 22 p. adv. geïll. i. d. tekst + 17 uitvouwende platen achterin. Compl. [ID# 1769] | 20,00 |
| 1380 | BEZEMER, T.J. Beknopte Encyclopaedie van Nederlandsch - Indië (naar de 2e druk.). Den Haag, 1921. 632 p. + 1 gekl. krt. Geb. (Band gebruikssporen). [ID# 1778] | 39,00 |
| 1381 | BEZEMER, T.J. Iets over den inlander en zijn zieleleven. Amsterdam, 1908. 37 p. *Speciaal Java. [ID# 7548] | 15,00 |
| 1382 | BLOYS VAN TRESLONG PRINS, P.C. Genealogische en heraldische gedenkwaardigheden betreffende Europeanen op Java. Complete set of 4 vols.. Albrecht, Batavia, 1934-1939. 4 vols. xvi,406; xv, 430; xv,436; xiv,426 p. With b/w plates, indexes. Vol 1 and 4: later half-cloth bindings; Vol. 2 and 3: orig. wraps. [ID# 8380] | 295,00 |
| 1383 | BOEKHOLT, Ralph. Mendoeng. Moesson, Den Haag, 1977. 62 p. Ills: z/w fotos. Softcover, paperback, 8vo. Goed. [ID# 8808] | 5,00 |
| 1384 | BOOY, H.TH. de. Eenzame tropenzeeën. Met Hr. Ms. Halmaheira tussen eilanden riffen.. Amsterdam, 1957. 160 p. Illustraties en band door George Mazure. Kaarten. Hardcover, 8vo, linnen met goudopdruk. Goed+ *Molukken, Misool, Ambon, Halmaheira, Ternate, Soerabaja. [ID# 5923] | 11,00 |
| 1385 | BOS, Corrie A. Anai Leu Ita: een reisverslag. Heemskerk, 1994. 270 p. Ills. foto's, kaartje. Singapore, Sumatra, Siberut, Maleisia, Java, Bali, Lombok, Gili Trawangan. Origineel omslag. Gesigneerd ex. [ID# 5393] | 12,00 |
| 1386 | BOSCH, Dr. F.D.K. De gouden kiem. Inleiding in de Indische symboliek. Elsevier, Amsterdam, 1948. 310 p. met platendeel, 72 p. Geb. met goudversiering en belettering. Mooi ex. [ID# 1857] | 43,00 |
| 1387 | BOVENS. Belevenissen van een cultuuremploye in Nederlands-Indie in de periode van 1926-1933. n.p., n.d. 35 p., Softcover, 8vo, geniet cahier. Herinneringen van een employé op de Rubber- en Koffieonderneming Soember Mandjing (Oost-Java) en later op de koffieonderneming Kenteng. Goed. [ID# 6941] | 6,00 |
| 1388 | BRAASEM, W.A. / R. NIEUWENHUIS. Volkspoëzie uit Indonesië. Wolters, Groningen, 1952. 312 p. ills. Hardcover, orig. linnen band. Goed. *Malaka-Sumatra, Java-Bali, Borneo, Celebes, Kleine Sunda Eilanden, Molukken, Solor-Alor Eilanden. [ID# 1876] | 20,00 |
| 1389 | BRAMMETJE (M.H. du CROO). Cor Ruys. Maastricht, n.d. [1946]. 176 p. geïll. Geb., half-linnen, met stofomslag. [o.a. zijn Indië tournees] Goed exemplaar. [ID# 7967] | 12,00 |
| 1390 | BROERSMA, Dr. R. Atjeh als land voor handel en bedrijf. Gebrs. Cohen, Utrecht, 1925. 128 pp., plates, Small 8vo, hardcover, cloth. Good. [ID# 7800] | 22,00 |
| 1391 | BUITELAAR, L. Onderzoek naar de lichaamsbouw van gezonde en schizophrene Soendanezen. Batavia, 1937. 124 p. (Diss.). [ID# 1933] | 9,00 |
| 1392 | BUURMAN, Peter. Wayang Golek. De fascinerende wereld van het klassieke West- Javaanse poppenspel. Amsterdam, 1984. 165 p. ills. Gebonden. Met stofomslag. Goed exemplaar. [ID# 1959] | 30,00 |
| 1393 | CHABOT, Dr. H.Th. Verwantschap, stand en sexe in Zuid-Celebes. Wolters, Groningen/Djakarta, 1950. x, 277p. B/W ills on plates, maps. Small 8vo, orig. wrappers. Thesis: Class, society & kinship relations in Sulawesi-Selatan. Good. [ID# 8012] | 33,00 |
| 1394 | CLERCQ, F.S.A. de. Bijdragen tot de kennis der residentie Ternate. Brill, Leiden, 1890. xxi, 359, 13, 11p. With 4 chromolitho. plates by P.J.Mulder, 2 double-page col. plates (banners of Ternate and Tidore), 4 maps (2 double-paged). Original cloth with gilted title on front and spine. Good copy. Very rare. [ID# 7870] | 385,00 |
| 1395 | COLLINS, J.A. (ed.). Bunga Rampai. A topical Indonesian reader. Pitman Australia, Carlton, 1977. 131p. Paperback. ISBN 0858964570. Good. [ID# 7739] | 15,00 |
| 1396 | CORNELISSEN, P.F. (S.V.D.). Uit verre Missielanden. Java en Madoera. Helmond, 1941. 71 p. Ills. Softcover, origineel geïllustreerd omslag. [ID# 2010] | 7,00 |
| 1397 | COUWENBERG, S.W. (e.a.). Indonesië. Ontwikkeling en problematiek. s-Gravenhage, 1970. Oost-West, 9e jrg., No. 2, feb. 1970 [ID# 7950] | 4,00 |
| 1398 | DAHLBY, Tracy. Indonesië. Diemen, 2001. pp. 30-60. National Geographic Magazine Nederl. editie. Met veel kleurenfoto's van Alexandra Boulat. *In dit land met op drie na het grootste inwonertal ter wereld woedt een religieuze en ethnische strijd. Is de unie wel levensvatbaar? [ID# 5802] | 5,00 |
| 1399 | DELI COURANT De Deli Courant, Maandag 18 Maart 1935, No. 64, 51ste Jaargang. Speciaal nummer t.g.v. het vijftig-jarig bestaan van de Deli Courant, 1885-1935. Deli, 1935. 16 p., ills., enkele kleine randscheurtjes. Verder goed. Zeldzaam. [ID# 8267] | 25,00 |
| 1400 | Departement van Onderwijs en Eredienst De algemene coördinatie van het onderwijs. Batavia, 1947. 44p. [ID# 6868] | 6,00 |
| 1401 | DJATIPIT (ps. F. Appelman). Memoires van een houtvester. Amsterdam, 1951. 191p., 8vo., geb., linnen, stofomslag. Met tekeningen van Charles Burki. Zeer goed ex. [ID# 8685] | 15,00 |
| 1402 | DJAWA, Tijdschrift van het Java Instituut. 16de jaargang, aflevering 1, 2 en 3 (3 vols. in one).. Djocja, 1936. pp 1-145. b/w ills, plates. Dedicated to Bali: English and Dutch articles about the island. Softcover, 4to, orig. wrappers, signature on title page. Good copy. [ID# 8052] | 92,00 |
| 1403 | DOMALAIN, J.Y. Panjamon. Koppensneller op Borneo. n.p, n.d. 281 p. ills. Geb. (m. stofomsl.). [ID# 2091] | 9,00 |
| 1404 | DOMPSELER, Frans van. Een Indische Nederlander in Nederlands-Indië. Scheveningen, 1997. 212p. , 8vo (20.5x13.5 cm), Softcover. *Als nieuw. [ID# 7883] | 15,00 |
| 1405 | DOUWES-DEKKER. Tanah Air Kita. Van Hoeve, Den Haag, 1950. 320p. 1e.druk. Ca. 400 foto's in zwart/wit, enkele in kleur, fraaie reliefkaarten. Met lijst van fotografen (niet in latere edities). * Editie met foto van Polok (p. 214) die in latere edities op 'verzoek' van Soekarno werd weggelaten. Hardcover, folio, linnen (wat verschoten) met goudbelettering. [ID# 9261] | 24,00 |
| 1407 | DOUWES-DEKKER. Tanah Air Kita. Een boek over land en volk van Indonesië. Den Haag, n.d. 320 p. rijk geïll. 4e gewijzigde druk. Geb. [ID# 2108] | 23,00 |
| 1408 | DOUWES-DEKKER. Tanah Air Kita. Een boek over land en volk van Indonesië. Den Haag, n.d. 320 p. 2e druk. Rijk geïllustreerd met zwart-wit en kleurenfoto's, kaarten Fraai groot formaat. Geb. [ID# 2109] | 23,00 |
| 1409 | DUPARC, H.J.A. De elektrische stadstrams op Java. Wyt, Rotterdam, 1972. First ed. 96 p., Numerous b/w ills, maps. Softcover, orig. pict. wrappers. Trams en tramlijnen 9. ISBN 906007562X. Good copy. [ID# 8201] | 12,00 |
| 1410 | DUYVENDAK, J.Ph. Inleiding tot de ethnologie van de Indische Archipel. Wolters, Groningen, 1946. 208 p. ills. Hardcover, 8vo, orig. linnen band. Indische Cultuur-Historische reeks 1. Goed. [ID# 2134] | 9,00 |
| 1411 | EEKHOUT, Jan H. Lezing van den Heer R.A. Eekhout over: De ontworpen wetenschappelijke en praktische onderzoeksreis dwars door Borneo, van Pontianak over Moeara Teweh naar Samarinda; De staatsspoorweg ter Sumatra's Westkust en Oembiliëkolenvelden, opgehelderd door Amsterdam, 1892. klanklichtbeelden; Reis van den den Hoofd-Inspecteur IJzerman dwars door Sumatra in april 1892 gedaan, in woord en beeld. 24 p. Uigegeven door de Nederlandsche Afdeling der Ned. Ind. Maatschappij van Nijverheid en Landbouw te Amsterdam. [ID# 7241] | 10,00 |
| 1412 | EERDE, J.C. van. De Toetoer Tjilinaja op Lombok. Leiden, 1912. (Bijdr. T.L.V. van N.I. 1912) pp. 22/57. [ID# 2145] | 7,00 |
| 1413 | EERDE, J.C. van. De volken van Nederlandsch Indie in monographieen. Volumes I-II. Elsevier, Amsterdam, 1920-21. pp: 320; 317. Indices. With a total of 407 halftone photo illustrations (many full-page plates, 2 col. plates), 3 maps, incl. col. map. 4to, hardcover, original richly decorated cloth. Top corner of endpaper missing, otherwise fine copy. [ID# 8297] | 245,00 |
| 1414 | EERDE, J.C. van. Inleiding tot de volkenkunde van Nederlandsch-Indië. de Erven F. Bohn, Haarlem, 1920. 232 p. Met kaarten, bronnenaanwijzing en register. Hardcover, klein 8vo, orig. linnen band. Goed. [ID# 2146] | 7,00 |
| 1415 | EERDE, J.C. van. Koloniale volkenkunde. Omgang met Inlanders. Amsterdam, 1926. 181 p. Ills. (17 zwart wit foto's) Met register. Geb. [ID# 4723] | 15,00 |
| 1416 | ELISOFON, Eliot. Java diary. Macmillan/Collier, New York, 1969. 1st, 298 p. Hardcover, 8vo. profusely illustrated with plates and photos, some of which in color. Original cloth, in dj. good copy. [ID# 7861] | 20,00 |
| 1417 | ELSHOUT, J.M. De Kênja-Dajak uit het Apo-Kajangebied. Bijdragen tot de kennis van Centraal-Borneo. Nijhoff, s-Gravenhage, 1926. xi, 523p. met 37 platen, uitv. krt, 8°, heringebonden uit de oorspronkelijke band. Zeer goed. *Zeldzaam. With ills. on 37 plates; 1 large folded map. *rare [ID# 7877] | 298,00 |
| 1418 | ERINGA, Dr. F.S. Loetoeng Kasaroeng. Een mythologisch verhaal uit West-Java. Bijdrage tot de Soendase Taal- en Letterkunde. Nijhoff, s-Gravenhage, 1949. vii, 394 p. Large 8vo, softcover, orig. wrps. Two small tears in last 2 pages, otherwise good. *Analysis of Sundanese myth Lutung Kasarung. [ID# 7966] | 18,00 |
| 1419 | ERRINGTON FREDERICK, K. Manners and meaning in West Sumatra. The Social Context of Consciousness. New Haven, 1984. XV, 175 ills. map, glossary, index. Cloth. [ID# 2171] | 20,00 |
| 1420 | FEITH, Jan. Holland over zee! Ons Oost- en West-Indie gedurende de laatste veertig jaren beschreven voor landgenoten, jong en oud. Hollandia, Baarn, 1941. 288p. Illustraties van Menno van Meeteren Brouwer. Hardcover, linnen band. Enige vlekken op schutblad en textpagina's. [ID# 7009] | 10,00 |
| 1421 | FELHOEN-KRAAL, Mr. Johanna. Fronika Wijs. Analiste in dienst van 's Compagnies Goudmijn op Sumatra's Westkust. Den Haag, 1944. Uit: Cult. Indië. 1944) pp. 62 -65, ills. [ID# 2223] | 2,00 |
| 1422 | FISCHER, H.Th. Inleiding tot de volkenkunde van Nederlands-Indië.. De Erven F. Bohn, Haarlem, 1948. 2e druk, 243 p. Hardcover, klein 8vo, orig. band. Goed exemplaar. [ID# 2234] | 5,00 |
| 1423 | FISCHER, Prof. Dr. H.Th. Inleiding tot de culturele anthropologie van Indonesië. Haarlem, 1952. 256 p. Ills. met lit.opgave en index. Hardcover, geb. met stofomslag. (Enkele onderstrepingen). [ID# 2238] | 5,00 |
| 1424 | FORD-VAN LENNEP, M. / FORD, Mr. W.J. (red.). Indonesiërs spreken. Van Hoeve, Den Haag, 1947. 228 p., ills. Orig. half linnen, gebonden, met stofomslag. Zeer goed. [ID# 7448] | 15,00 |
| 1425 | FORTGENS, J. Het Saoe'sche doodenoffer en de maskerade. Leiden, 1913. Bijdr. T.L.V.N.I. 1913. pp. 508-520 met 12 foto's. [ID# 2243] | 9,00 |
| 1426 | FRANSEN, Peter / GOEDVOLK, Roelien. Verdwijnend oerwoud, veranderende culturen. Verandering en traditie in Borneo. Leiden, 1986. 49 p. ills. kaart. [ID# 2263] | 10,00 |
| 1427 | FRUIN, Mr. Th.A. Het economisch aspect van het Indonesische vraagstuk. Amsterdam, 1947. 114 p. [ID# 2272] | 7,00 |
| 1428 | GEDENKBOEK (BRAND, Prof. Dr. W.) Honderd jaar geschiedenis der Verenigde HVA Maatschappijen NV. 1879-1979. Amsterdam, 1979. 112 p., overvloedig geïllustreerd. Geb. met stofomslag. Goed ex. [ID# 7266] | 15,00 |
| 1430 | GEERTZ, Clifford. Agricultural involution. The processes of ecological change in Indonesia. Berkely, 1963. Published for the Association of Asian Studies by University of California Press. xx, 176 p., maps. Softcover, orig. wrappers. ISBN: 0520004590. Good copy. [ID# 7992] | 12,00 |
| 1431 | GENIN, Robert. Die Ferne Inseln. Auszeichnungen von meiner Fahrt nach Bali in Wort und Bild. Volksverband der Bücherfreunde, Berlin, 1928. 316 p. Text in German. Ills: numerous drawings by author. Sm. 8vo, hardcover, calf-backed. [ID# 2356] | 16,00 |
| 1432 | GENT, L.F. / W.A. PENARD / D. RINKES (Eds). Indie in woord en beeld - Pictorial Netherlands East Indies. Weltevreden, 1924. Topografische Inrichting, 1st ed. iv, 176p., 357 ills. Pictorial atlas; legend in Dutch and English Hardcover, folio, orig. half cloth. Beautifully decorated boards. Slight wear on corners, clean unmarked text. Good to very good copy. [ID# 8490] | 65,00 |
| 1433 | GIESENHAGEN, Dr. K. Auf Java und Sumatra. Streifzüge und Forschungsreisen im Lande der Malaien. B.G. Teubner, Leipzig, 1902. 280p., with 1 fold. map, 16 tinted photographs, 65 plain photographs.VG. Hardcover, orig. pictorial cloth (faded), Good. [ID# 7862] | 45,00 |
| 1434 | GOODFRIEND, Arthur. Apakah jang dapat dipertjajai oleh manusia? Djakarta, n.d. 96p. Folio. orig. wrpps. [ID# 7092] | 7,00 |
| 1435 | GUNNING, C.P. Naar grooter Nederland. van Stockum, Den Haag, 1926. viii, 312 p., with b/w illustrations (plates). Hardcover, orig. cloth, some discoloration, occasional worm holes, otherwise good. Account of a journey to the Dutch East-Indies, with the author's special attention to education and the improvement of social circumstances of the local population. [ID# 8295] | 12,00 |
| 1436 | HAAN, Dr. F. de. Priangan. De Preanger-regentschappen onder het Nederlandsch bestuur tot 1811. Vol I Kolff/Nijhoff, Batavia/s-Gravenhage, 1910. Bataviaasch Genootschap van Kunsten en Wetenschappen. Part I- Overzicht: xviii, 496 p., Part II - Personalia: 354p. Ills, map. H.cloth., re-bound with orig. wrps, corners rounded. Good. [ID# 7896] | 165,00 |
| 1437 | HAASSE, Hella S. / RENTMEESTER, Co. Indonesië. Drie gezichten, Java, Sumatra, Bali. Amsterdam, 1981. 32 p. Tekst (Haasse) en 160 foto's in kleur (Rentmeester) Geb. (stofomslag).VG. [ID# 2441] | 30,00 |
| 1438 | HAASSE, Hella S. / RENTMEESTER, Co. Three Faces of Indonesia. Java, Sumatra, Bali. People, Nature, Art and Religion. Amsterdam, 1981. 31 p. Adaptation from the text of Haasse by Yazir Marzuki.+ 160 colourphotographs by Rentmeester. Orig. cloth. Orig dustwrappers. (on flyleave Indonesian dedication to former owner). Nice copy [ID# 4659] | 40,00 |
| 1439 | HARRISSON, Tom. World within. A Borneo story. Cresset Press, London, 1959. 349p., Ills, maps, plates. Hardcover, 8vo, blue cloth, with dust jacket. Very good copy. [ID# 7930] | 32,00 |
| 1440 | HEEKEREN, H.R. van. De onderste steen boven. Belevenissen van een globetrotter. Van Gorcum, Assen, 1969. 1e druk. 194p., ills, platen, kaart. Gebonden, orig. omslag. Zeer goed exemplaar. [ID# 8197] | 15,00 |
| 1441 | HEYDEMAN, W.J. Mijn kruistocht door Indië. Amsterdam, 1930. 232 p. Met 56 foto's. Geheel gebonden met goud gestempelde band. *Reis van Nederland naar Indië en door Sumatra, Java en Bali en Borneo (Balik Papan). [ID# 5294] | 20,00 |
| 1442 | HOEVELL, Dr. W.R. van. Reis over Java, Madura en Bali in het midden van 1847. (2 vols bound in one).. P.N. van Kampen, Amsterdam, 1849/1851. xii, 227, (1); xii, (2), 227, (1) ; 64p. With 2 lithogr. fold. maps (some tears) & 18 fold.-full-page col./plain lithogr. views & plates, some foxing. Orig. blind stamped half-cloth (with recent label), orig. marmered boards. Binds and a few pages somewhat loose, some edge wear. Lacks vol. 3 part 1 (publ. in 1854). Bastin/Brommer, 404; Cat. Bibl. KITLV, 26. *Rare. [ID# 7912] | 310,00 |
| 1443 | HOFER. Wij strijden met de teekenstift. Een bundel van 50 prenten geteekend door Hofer, verschenen in het Bataviaansch Nieuwsblad in het tweede oorlogsjaar '40-'41. G. Kolff & Co, n.p. [Batavia], n.d. [1942]. Album with 50 caricatural plates after drawings by Hofer, with dutch/english captions. Softcover, 4to, orig. stiff pict. col. & black lettered wraps. Some wear, and signs of use, lacking spine. Otherwise good. War cartoons by [Kick] Hofer [originally published] in the Batavia Newspaper "Bataviaasch Nieuwsblad"(N.E.I.) during the years 1940 and 1941 [in Europe]. Rare. [ID# 7733] | 72,00 |
| 1444 | HOOGENSTRATEN, W. De oosterse vrouw. (Hare zeden en gewoonten). Gebr. Graauw, Amsterdam/Soerabaia, n.d. 238 p. met 50 illustaties in de tekst en 16 paginagrote kleurenplaten. Hardcover, rode linnen band, 8vo. Kleine roestvlekjes op tekstpagina s, verder goed. [ID# 2589] | 11,00 |
| 1445 | HULLEBROECK, Emiel. Ons mooi Indië, Insulinde. Reisindrukken. Meulenhoff, Amsterdam, 1921. 232 p. + 48 foto's van Kleingrothe en Kurkdjian. Hardcover, kl. 8vo (12 x 18 cm). Goed. [ID# 2621] | 9,00 |
| 1446 | HULLEBROECK, Emile. Een noodkreet uit Indië. Hadi Poestaka, Den Haag, 1921. 16 p. Ills. [ID# 2620] | 9,00 |
| 1447 | HULZEN, Johan van/ MAHJOE'DDIN. Tjahaja 2. Batavia C, 1947. 88 p. Ills. [ID# 2627] | 5,00 |
| 1448 | INDISCH JEUGD-CENTRUM. Naar Ruimer Horizon. Jaargangen 1 t/m 5 (1945-1950). (Uitgave IJC).Den Haag, 1945-1950. 5 jaargangen. Bij 1e jaargang ontbreekt nr. 5/6. Overige jaargangen compleet. Geïllustreerd tijdschrift, Officieel Orgaan de Vereeniging Indisch Jeugd-Centrum. Goede staat. *Zeldzame set. [ID# 2647] | 175,00 |
| 1449 | INDISCH JEUGD-CENTRUM. Naar Ruimer Horizon. Jaargangen 6 en 7 (1950-1951). (Uitgave IJC).Den Haag, 1950-1951. 2 jaargangen. Bij 6e jaargang ontbreekt nr. 2. Geïllustreerd tijdschrift, Officieel Orgaan van het Indisch Jeugd-Centrum. Goede staat. *Zeldzame set. [ID# 8498] | 60,00 |
| 1450 | INDONESIA (Nyanyian). Duabelas nyanyian daerah. dari kumpulan Reny Putiray. Disusun untuk nyanyian bersama a capella oleh Felix de Nobel. Twelve Indonesian Folksongs from the collection of reny Putiray. Arranged for unaccompanied chorus by Felix de Nobel. Broekmans & van Poppel, Amsterdam, 1973. 25 p. Text: Indonesian. [ID# 2650] | 16,00 |
| 1451 | INDONESIA (Nyanyian). Empat nyanyian daerah dari kumpulan Reny Putiray disusun untuk nyanyian bersama a capella oleh Herman Nieland. Four Indonesian Folksongs from the collection of Reny Putiray. Arranged for unaccompanied chorus by Herman Nieland. Broekmans & van Poppel, Amsterdam, 1974. 12 p. Text: Indonesian. [ID# 2651] | 9,00 |
| 1452 | INDONESIA MAGAZINE. Indonesia Naderbij (Indonesia-Holland Line) later Indonesia Magazine. Amsterdam, 1985 / 1994. No's 14 t/m 47 en No's 89 t/m 109. Totaal 64 no's. SET. Rijk geïllustreerd. [ID# 6582] | 125,00 |
| 1453 | INDONESIA MAGAZINE. Indonesia-Holland Line/ Indonesia Magazine. n.p, 1983-1992. Jaargangen 1t/m 7. (1983-1992) No's 1-100. Rijk geïllustreerd maandblad. *set* [ID# 3021] | 145,00 |
| 1454 | INDONESIA. Indonesia. Madjalah Kebudajaan. Djakarta, 1957. Djuli - Agustus 1957, tahun VIII, no. 7-8. [ID# 6946] | 8,00 |
| 1455 | INDONESIE. Indonesië. Tweemaandelijks tijdschrift gewijd aan het Indonesisch Cultuurgebied. (6e jaargang). van Hoeve, Den Haag, 1952/1953. 6 nummers gebonden in linnen band. 572 p. ills. Ex-libr. exemplaar, enige gebruikssporen. Goed. Bijdragen van o.a. A.Aten - Some remarks on rural Industry in Indonesia. Dr.H. Kroeskamp - De Chinezen te Batavia (ca.1700) als exempel voor de Christenen van West-Europa. J.L.Swellengrebel - God en de Keizer Een fatwa van Dr.Hamka. [ID# 5687] | 25,00 |
| 1456 | INDONESIE. Indonesië. Tweemaandelijks tijdschrift gewijd aan het Indonesisch cultuurgebied. (7e jaargang). van Hoeve, Den Haag, 1953/1954. 6 nummers gebonden in linnen band. 528 p. Ex-libr. exemplaar, enige gebruikssporen. Goed. Met bijdragen van o.a. Held - An archaic eastern society (New Guinea) in a modern eastern world. Jef Last - Dajaprana, tragedie in 5 acten naar een Balisch gegeven. Pluvier - Beschouwingen over de toekomst van Indonesië in de ondergrondse pers. [ID# 5688] | 25,00 |
| 1457 | ISMAWAN, Drs. Fx Bambang Buku Perintis Kader Tani. n.p, n.d. 179p., ills. [ID# 6950] | 5,00 |
| 1458 | JACOBS, Dr. Julius. Het familie- en kampongleven op Groot-Atjeh. Een bijdrage tot de ethnographie van Noord-Sumatra. E.J. Brill, Leiden, 1894. 2 vols. (8),406,(2); (4),271 pp. Hardcover, 8vo. Original green cloth with gilt and red lettering and decoration. Some wear on boards edges. Spine partly split. Otherwise good. With 3 (2 folding) plates with Arabic script, 3 chromo-litho. plates, 7 photolitho. plates and 10 photographic plates. *Original edition. - Standard work on family- and campong-life in all its aspects on Aceh, [ID# 7775] | 350,00 |
| 1459 | JANSEN, B.C.P. Het levenswerk van Christiaan Eijkman. 1858 - 1930. Haarlem, MCMLIX. 206p. Reg. Geb. [ID# 6981] | 8,00 |
| 1460 | JAQUET, F.G.P. Overzicht van publikaties uitgegeven door het Koninklijk Instituut voor Taal-, Land- en Volenkunde 1851-1976. Leiden, 1976. 64p., orig. wrps, good. [ID# 7905] | 8,00 |
| 1461 | JASIN, H. Moh. / SULLMULHADI, R.S. Buku Pedoman Upatjara Perkawinan. (Protokol) Djilid. ke II. Surakarta, 1954. 31 p. afb. Formulieren. [ID# 2694] | 7,00 |
| 1462 | JAVA INSTITUUT. Programma van het congres, gehouden van 27 tot en met 29 december 1929 in de Kapatihan Mangkoenagaran te Soerakarta, ter gelegeheid van het tienjarig bestaan van het Java Instituut. 1919 - 1929.. n.p, n.d. 72p. Folio. Ills. Originele omslag. [ID# 6982] | 8,00 |
| 1463 | JOHANNESSOHN, Dr. Fritz. Kinine in de geneeskundige practijk. Supplement op de uitgave van 1930. Amsterdam, 1933. [ID# 6848] | 6,00 |
| 1465 | JONGEJANS, J. Land en volk van Atjeh. Vroeger en nu. Baarn, 1939. 353 p. Ills. krt. Geb. Fraai exemplaar. [ID# 2710] | 20,00 |
| 1466 | JOOSTEN, L. Samosir. De oud Batakse samenleving. Minderbroeders Capucijnen, Den Bosch, 1996. 99 p. ills. Krt. Softcover, met origineel omslag.*als nieuw*. [ID# 2717] | 9,00 |
| 1467 | JOSSELIN DE JONG, Dr. J.P.B. de. Het indië van Meijer Ranneft. Leiden, 1945. 20 p., Softcover. stempeltje. Goed ex. [ID# 7196] | 5,00 |
| 1468 | KALEIDOSCOPE [SCOFIELD, Laurence (Ed.) ]. Kaleidoscope, Vol. 5, No. 9 - Visit Indonesia Hongkong, 1979. 217p. numerous in-text and full page color illustrations, maps. 4to. orig. stiff wrappers. Very good condition. [ID# 8205] | 20,00 |
| 1469 | KAMMA, F.C. De messiaanse Koreri-bewegingen in het Biak-Noemfoorse cultuurgebied. Voorhoeve, Den Haag, . 250p. Dutch text. With folding map, biblio., index, english summary. Softcover, 8vo, sewn, orig. wrappers. Diss. Cover somewhat soiled, otherwise good copy. [ID# 8571] | 20,00 |
| 1470 | KEIZER, W.G.N. de. Naar de tropen. [Douwe Egberts plaatjesalbum]. Douwe Egberts, Joure, n.d. [ca. 1950]. 74 p., Dutch text, with complete set of tipped-in color photographs. Maps on endpaper. Hardcover, 4to, original half-cloth. Fine copy. *A pictorial work on the sea and land routes from Europe to Asia. Color photos by Wim Berssenbrugge, Stoomvaartmij. 'Nederland' and Holland-Afrikalijn. Cover design, maps, and drawings by F. ten Have. [ID# 8931] | 10,00 |
| 1471 | KERN, Instituut. Anual bibliography of Indian archeology, Volume XIV, for the year 1939. Leyden, 1941. 69p., Index, + 4 plates. [ID# 6986] | 5,00 |
| 1472 | KERN, R.A. Djakat Anak. Den Haag, 1946. pp.547-553. (Bijdragen KITLV. Deel 103). * Kinderbedreigende tekenen en magie. [ID# 4874] | 5,00 |
| 1473 | KERSTEN, J. Bali. (desa, gezin, kastenwezen, religie). n.p, n.d. 40 p. Geïll. Geb. [ID# 2791] | 5,00 |
| 1474 | KERSTEN, J. (S.V.D.) Bali. Poirtersfonds-serie, Eindhoven, 1940. 239 p., ills: z/w foto s, kaart. Hardcover, 8vo, orig. linnen goudbelettering. Stofomslag iets beschadigd in de hoeken. Pagina's iets gebruind, verder zeer goed. [ID# 7256] | 11,00 |
| 1475 | KIMMAN, Eduard J.M. Indonesian Publishing. Economic Organizations in a langanan society. Baarn, 1971. 183 p. (Diss.). [ID# 2801] | 20,00 |
| 1476 | KLEIWEG DE ZWAAN, Prof. Dr. J.P. Anthropologische cursus gehouden van 14 -18 jan 1924 te Amsterdam door het Ned. Nationaal Bureau voor Anthropologie. Amsterdam, 1924. 76 p. Softcover, enige gebruikssporen. [ID# 2821] | 5,00 |
| 1477 | KOENTJARANINGRAT, Dr. Beberapa metode anthropologi dalam penjelidikan2 masjakarakt dan kebudajaan di Indonesia. (sebuah ichtisar). Djakarta, 1958. 532, xii, p. dengan helai ralat, dan pendirian2. Dengan daftar karangan2 jang dipakai, daftar nama2 sardjana; daftar hal2 jang dibitjarakan. Original wrappers. Thesis. Nice copy. [ID# 5960] | 35,00 |
| 1478 | KOHLER, H. J. Habinsaran - Het land van den zonnestraal - Mijn leven onder de Bataks. Thieme, Zutphen, 1926. 438p., met 28 zw/w fotos, grote vouwkaart v.h gebied op Midden-Sumatra. Gebonden, orig. linnen met goudopdruk. Goed exemplaar. [ID# 8079] | 19,00 |
| 1479 | KÖHNLE-DEGELER, R. Bappa Haastert. Een tafereel uit het Dajakse volksleven. Culemborg, 1935. 256 p. ill. [ID# 2838] | 8,00 |
| 1480 | KOLFF, Prof.Dr. G.H. van der (red.). Sticusa Jaarboek 1950. Amsterdam, 1950. 158 p. ills. Geb., orig. linnen. [ID# 3612] | 5,00 |
| 1481 | KOLFF, Prof.Dr. G.H. van der (red.). Sticusa Jaarboek 1951 Amsterdam, 1951. 163 p. Ills. Geb., orig. linnen. [ID# 6735] | 5,00 |
| 1482 | KOLFF, Prof.Dr. G.H. van der (red.). Sticusa jaarboek 1952.. Amsterdam, 1952. 175 p. Ills. foto's.*artikelen van: von Koenigswald, Coolhaas, Pramudya Ananta Tur, ; Suriname en Ned. Antillen, Felhoen-Kraal etc. [ID# 5276] | 10,00 |
| 1483 | KOLONIAAL INSTITUUT (GOSLINGS, B.M). Gids in het volkenkundig museum. Deel. II. Bali en Lombok. Amsterdam, 1927. 89p. Ills: 20 b/w photographic plates. Koninklijke Vereeniging Koloniaal Insituut. Softcover, orig. wraps, sm. oblong 8vo, sewn. Good. *Rare. [ID# 6864] | 40,00 |
| 1484 | KOLONIAAL INSTITUUT. Inlichtingen en onderzoekingen van de afdeeling Handelsmuseum in 1943. Met register op de vijf sinds 1939 verschenen deeltjes. Amsterdam, 1944. 52 p. [ID# 2846] | 5,00 |
| 1485 | KORNRUMPF, Dr. Martin. Mensch und Landschaft auf Celebes. Breslau, 1935. 100 S. Mit 10 Karten und 12 Regendiagrammen. Mit original Umschlag. [ID# 6804] | 45,00 |
| 1486 | KRAEMER, Hendrik. Een Javaansche Primbon uit de zestiende eeuw. Inleiding, vertaling en aanteekeningen. Leiden, 1921. vii, 239 p. Met bibliografie en index. Diss. incl. stellingen. [ID# 7550] | 60,00 |
| 1487 | KRARUP-NIELSEN, Aage. Leven en avonturen van een oostinjevaarder op Bali. Querido, Amsterdam, 1928. 233p., 49 ills. on 24 plates. Hardcover, orig. gilt-lettered and decorated cloth, with orig. dustjacket. Good to very good copy. [ID# 8291] | 25,00 |
| 1488 | KRAYER VAN AALST, H. Laka. Rotterdam, 1915. Lichtstralen, 21e jrg. 27p. [ID# 6861] | 8,00 |
| 1489 | KREUTZBERG, Lola. Tiere Tänzerinnen und dämonen. Erster und zweiter teil: Mit der Film-Kamera durch Bali und Indien. Dritter teil: Gemeischaft mit Tieren. Carl Reissner Verlag, Dresden, 1929. 131 S. mit 56 Abbildungen auf Tafeln. Leinenband mit goldgeprägtem Rücken- und Deckeltitel. [ID# 8006] | 19,00 |
| 1490 | KROEF, J.M. van der. Indonesia in the Modern World. Vol. I. Masa Baru, Bandung, 1954. Masa Baru. 308 p. Hardcover, cloth, with original dustjacket. Fine. [ID# 2878] | 14,00 |
| 1491 | KROM, N.J. Manjuvajra. Leiden, 1913. (Bijdr. T.L.V.N.I. 1913.) pp. 502-507 met foto. [ID# 2885] | 2,00 |
| 1492 | KRUYT, Dr. A.C. Volksverhalen van de Oost-toradja's op Midden-Celebes. Verzameld, vertaald en van aantekeningen voorzien door Dr. Alb. C. Kruyt. n.p, n.d. pp. 211-265. [ID# 7022] | 10,00 |
| 1493 | KUNST, Mr. J. De volken van den Indischen Archipel. Brill, Leiden, 1946. 8 p. tekst en 16 p. platen met 27 z/w fotos en 2 uitvouwbare kaarten. Softcover, 8vo. Goed. [ID# 2901] | 6,00 |
| 1494 | LAGENDIJK, A. Van de Willem III tot de Willem Ruys. Van der Loeff, Enschede, 1983. 160 p., Met vele historische foto's van schepen, scheepslijsten, scheepsnamenregister. Softcover. Goed exemplaar. [ID# 7935] | 16,00 |
| 1495 | LANGERAK, Henk. Toean Dan Njonja. Krontjonglied. Voor accordeon of piano. Buschmann, Utrecht, . 2p. Softcover. Gebruikssporen. [ID# 7971] | 6,00 |
| 1496 | LANGEVELD, Henk. Sulawesi. Rencontres fortuites et provoquées OLIZANE, Genève, 1986. Editions Olizane. 118p, lavishly illustrated with B/W photographs, map. Orig. wrps. Very good. [ISBN: 2880860342] [ID# 7927] | 30,00 |
| 1497 | LANGHOUT, J. Economische staatkunde in Atjeh. Den Haag, 1923. 1e druk, 194 p., ills, geb., linnen. Fraai ex. [ID# 7255] | 8,00 |
| 1498 | LANGKAH, Djedjak. Hadji A. Salim. Pilihan karangan, utjapan dan pendapat beliau, dari dulu sampai sekarang. Titaman, Djakarta, 1954. xviii, 386 p., with portrait, chronology 1884-1953. Hardcover, large 8vo, orig. cloth. Nice copy. [ID# 7831] | 35,00 |
| 1499 | LASKER, Bruno. Peoples of South East Asia. New York, 1945. 288 p. index. xp. ills. krt. Geb. (stofomslag). [ID# 2933] | 9,00 |
| 1500 | LAST, Jef. Bali in de kentering. Amsterdam, 1955. 207 p., ills (foto's van J.C. Mol). Geb. [ID# 7145] | 8,00 |
| 1501 | LEKKERKERKER, C. Land en volk van Java. Wolters, Groningen, 1938. Dl. I (all publ.) 772 p. Met register en supplement oppervlakte bouwgrond i.v.m. volkstelling van 1930. Standaardwerk. Hardcover, groot 8vo, orig. linnen band. Goed. [ID# 2951] | 39,00 |
| 1502 | LEKKERKERKER, C. Land en volk van Java. Inleiding en algemeene beschrijving. Met losse bijlagen (16 p.) over administratieve indeeling en sterkte der bevolkingsgroepen naar de volkstelling van 1930.. Groningen, 1938. vii, 772 p. Met kaarten, index. Geb. * Geologische, ethnologische, cultureel, economische beschrijving van Java. [ID# 5865] | 30,00 |
| 1503 | LEONARDI, G.G. Bhattikavyam. Translation and notes. Leiden, 1972. xiii, 192 p. + 1 leaf stellingen. Thesis. In original wrappers. * The author has written a claer, flowing translation of 'the history of Rama, Dasaratha's son. [ID# 6572] | 65,00 |
| 1504 | LITH - VAN SCHREVEN, M.A.E. / J.H. HOOYKAAS -VAN LEEUWEN BOOMKAMP. Indisch vrouwen jaarboek, 1936. Buning / Jokjakarta, 1936. 318 p., ills. Hardcover, cloth, large 8vo. Good. [ID# 7257] | 10,00 |
| 1505 | LITH, P.A. van der. Nederlandsch Oost-Indië beschreven en afgebeeld voor het Nederlandsche volk. Doesborgh, 1875. 452 p. Ills. 14 fine chromolithograph plates. With 12 pages index. Original red hardcover with gilt engraved title on frontcover and spine. (Traces of use on cover/spine). Else very good copy. * Plates depicting Javanese in traditional dress; Gamelan orchestra; West Java village; Bedaja dancers; Wayang kulit performance; Arms & Armour; Household Utensils; Different types of Prahu from all over the Archipel; etc. [ID# 6304] | 165,00 |
| 1506 | LOCHER, G.W. The future and the past. Wertheims's interpretation of Indonesia's social change. Den Haag, 1961. Overdruk Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde, pp. 64-79. Goed ex. [ID# 7194] | 5,00 |
| 1507 | LUBIS, Mochtar. Het land onder de zon. Sijthoff, Alphen a.d.Rijn, 1981. First ed., 208 p., ca. 200 colour & b/w ills, maps, biblio. Dutch text. Orig. cloth with dustjacket. *with christmas card by author. Fine/fine. [ID# 8059] | 26,00 |
| 1508 | LUBIS, Mochtar/ SCOTT, James, C. Bunga rampai Korupsi. Jakarta, 1985. xxiii, 145 H. dengan Indeks. Sampul asli.VG. [ID# 7694] | 15,00 |
| 1509 | M.S. ORANJE. M.S. Oranje. Van Batavia naar Amsterdam, 5 mei 1947. [passagiersboekje]. n.p., n.d. [1947]. 24p. Passagiersboekje met namenlijst van scheepsofficieren en alle passagiers die op 5 mei 1947zijn ingescheept op de M.S. Batavia. Softcover, 10.5x16.5cm, geniet. Zeer goed. *Zeldzaam. [ID# 9064] | 65,00 |
| 1510 | MACKINNON, John. Borneo. Amsterdam, 1979. 184 p. kaarten, rijk geïllustreerd. geb. (Time-Life uitgave). [ID# 3017] | 9,00 |
| 1511 | MADJALAH KELUARGA. Pendidikan Ahli Minjak. 1950-1955. Lustrumnummer. Palembang (Ebeling), 1955. 20 p. *Ned. /Indonesisch* (zeer zeldzaam). [ID# 4059] | 30,00 |
| 1512 | MAIER, H.J.M. / A. TEEUW (samenst.) Honderd jaar studie van Indonesië, 1850-1950. Den Haag, 1976. 177 p., grt. oct., ills, index. Softcover. Levensbeschrijving van 12 Nederl. (overwegend ethnologische) onderzoekers. Goed. [ID# 7148] | 18,00 |
| 1513 | MANNDORFF, Hans. Inselwelt Indonesien. Austellung 1972 Schlossmuseum Matzen. Wien, 1972. 23p. Map, 12 plates. [ID# 6990] | 5,00 |
| 1514 | MARK, DFW, van der (red.). Landendocumentatie: Indonesie. KIT, Amsterdam, 1972. 78 p., ills, kaart. Softcover, pb, garenloos, 8vo. Enige losse pagina's, verder goed. [ID# 8791] | 4,00 |
| 1515 | MASTENBROEK, Bert. / TADEMA SPORRY, Bob. Kijk op Indonesië. Amsterdam/Brussel, 1981. 135 p. Met veel kleurenfoto's, bibliografie, vreemde woorden en register. Geb. Met origineel stofomslag. VG. [ID# 6246] | 10,00 |
| 1516 | MERIAN (BALI). Bali. Hamburg, n.d. 162 p. Profusely Ills. in colour and bl./w. Folding map. Contributions by:Theo Meier;Arie Smit; Marcus Brooke; I Gusti Ngurah Bagus; Urs Ramseyer; Cokorde Gde Dangin, etc. [ID# 4807] | 20,00 |
| 1517 | MEURS, H. van. Literatuur-overzicht over het jaar 1938 van de taal-, land- en volkenkunde en geschiedenis van Nederlandsch-Indië. Nijhoff, s-Gravenhage, 1939. 73p., Published by the Koninklijk Instituut voor de taal-, land- en volkenkunde van Nederlandsch-Indie te s-Gravenhage, ex library with stamp. Good [ID# 7906] | 12,00 |
| 1518 | MEYER, A.E. Die Kalangs auf Java. n.p, 1877. 8 p. + Tafel III. Folio. Geb. [Separat-Abdruck aus der "Leopoldina", amtliches Organ der Kaiserlich Leopoldinisch- Carolinisch-Deutschen Akademie der Naturforscher, heft XIII, nr.13-14. 1877 August]. [ID# 3084] | 11,00 |
| 1519 | MJOBERG, Dr. E. Borneo. De onbekende parel van Nederlandsch-Indië. Het leven, de zeden en de gewoonten der bewoners van Borneo. NBC, Den Haag, n.d. 211p., ca. 50 ills, kaart (Baram rivier en het Kalabiten land). Hardcover, 8vo, halflinnen band met goudbelettering. Ongemarkeerd exemplaar. Zeer goed. [ID# 6994] | 12,00 |
| 1520 | MOENS, J.C.B. De Kinacultuur in Azië 1854 t/m 1882. Batavia, 1882. (6), xii, 394 p. 33 photogr.& lithograph plates, 1 map. Orig.gilt decorated cloth. [ID# 3103] | 204,00 |
| 1521 | MOERMAN, J. Van Goden en menschen. Oude verhalen uit een oud land. Voor de hoogste klassen der Holl.-Chinese scholen (in Indië). Noordhoff, Groningen, 1931. 1e deel. 109 p., ills: 4 gekl. platen door M. van Meeteren Brouwer. Softcover, gebrocheerd. Goed. [ID# 3105] | 9,00 |
| 1522 | MOERMAN, J.J. Der vaderen erf. [plaatjesalbum].. Hille & Zoon, Zaandam, 1952. 64 p., Dutch text, with complete set of 96 tipped-in color illustrations (aquarels by J.W. Heijting). Hardcover, 4to, original half-cloth. Minor wear to corners, otherwise a fine, unmarked copy. *A pictorial work on the history of the Netherlands. [ID# 8932] | 10,00 |
| 1523 | MORTIER, Roland. Un Max Havelaar belge: Felix Batel, ou la Hollande à Java de Jules Babut (1869). Bruxelles, 1977. Extrait du Bulletin de l'Academie Royale de Langue et de Littérature Française, Tome LV, no. 2, pp. 222-306. Fascimile (fotokopie). Softcover, 8vo. [ID# 7859] | 7,00 |
| 1524 | MORTIMER, Mrs. Farell Lee. Far Off, or Asia Described. Hatchard & Co., London, 1859. xvi, 392 p. Ills.1 steelengr. frontisp.+ 54 steelengr. in the text, 1 in colour. (Engraved map of Asia (1/2 missing). Vol.I. complete in itself. Inscription 'Mary Tindal from her dear Mama 1860' 'Mary Tindal'. Hardcover, sm. 8vo, original embossed gold stamped cloth, faded. some edge wear, some tears, minor scattered foxing. [ID# 5293] | 45,00 |
| 1525 | MOSCH, Th. A. du. Boekoe soerat-soerat. Bageimana kita mengarang soerat soerat biasa? Brievenboek. Hoe brengen wij onze brieven in behoorlijken vorm? Amsterdam/Soerabaia, 1940. 472 p. Geb. (interessant vooral vanwege het -onbedoelde- inzicht dat wordt gegeven in de sociale en raciale patronen van de Indische samenleving). [ID# 3134] | 20,00 |
| 1526 | MULDER, W.Z. Het Chineese drakenbootfeest. Amsterdam, 1944. Uit Cultureel Indië, 1944) pp. 153-160. Ills. [ID# 3142] | 4,00 |
| 1527 | N.A. Aardrijkskundig en statistisch woordenboek van Nederlandsch-Indië, bewerkt naar de jongste en beste berigten. Vol. 1 and 3. van Kampen, Amsterdam, 1861, 1869. 2 out of 3 vols. Vol 1: 730p. hardcover, recent black cloth; library stamp. Vol 3: 1214p. hardcover green cloth. stamp. Geographical glossary of nineteenth century colonial Indonesia, with geographical locations and statistics, including general info., and historical notes. [ID# 8005] | 495,00 |
| 1528 | N.A. Indonesie Gids Nederland. Indonet, Den Haag, 1995. 1e druk. 144p., index. registers. Paperback. *Informatie en adressen van instellingen, overheid, bedrijven, etc. Goed. exemplaar. [ID# 8410] | 7,00 |
| 1529 | N.A. Tjoklat Sagen. Indische Vertellingen. Tjoklat Fabriek N.V., Amsterdam, n.d. (ca. 1937). v, 60p., 43 colour illustrations - many full page- by F. van Bemmel. Folio, half-cloth with beige illustrated boards (a Collection of 43 Indonesian Folk-Tales from Various Sources - in Dutch). Good copy.[Plaatjesalbum met de platen afgedrukt en de teksten ingeplakt. 9 van de teksten fascimile en recent ingeplakt]. [ID# 8097] | 25,00 |
| 1530 | N.A. [Department of Commerce, Java]. 1930 Handbook of the Netherlands East-Indies. Kolff, Batavia, 1930. Department of Commerce. xvi, 424 p., with 166 b/w ills, 2 large folding maps, sketch-maps on end papers. Hardcover, orig. half-cloth, gilt lettered spine. Some minor wear on corners, otherwise very good copy. *Details all aspects of life in the Netherlands East-Indies in the 1920's, from geography and the people, to shipping and industries*. [ID# 8293] | 65,00 |
| 1531 | N.N. Herdenking van het 100-jarig bestaan van den Bataviaschen Schouwburg, 1821 - 1921. Visser & Co., Weltrevreden, 1921. ca. 21 p., ills, Hardcover, halflinnen. Goed exemplaar. [ID# 7356] | 15,00 |
| 1532 | N.N. Het dubbel-schroefstoomschip "Insulinde" van de Rotterdamsche Lloyd. Amsterdam, 1916. pp. 143-146 met illustraties. * uit Nederlandsch Indië Oud & Nieuw no. 3, 1916* [ID# 7688] | 5,00 |
| 1533 | NAERSSEN, Antoine van. A tale of two towns. Afhankelijkheid, industrialisatie en regionale ontwikkeling in West-Maleisië. Nijmegen, 1983. 327 p. maps, bibliogr., summary. Thesis. [ID# 3164] | 11,00 |
| 1534 | NAERSSEN, F.H. van. Cultuurcontacten en sociale conflicten in Indonesië. Amsterdam, 1946. 24p. Softcover. *Rede uitgesproken bij de aanvaarding van het ambt van lector aan de Landbouwhogeschool te Wageningen. [ID# 7094] | 5,00 |
| 1535 | NEDERLANDS NIEUW-GUINEA. Nederlands Nieuw-Guinea. Tweemaandelijks orgaan van de Stichting Het Nationaal Nieuw-Guinea Comité. 10e Jaargang (1962) No. 1 t/m 6. Den Haag, 1962. Met ills: z/w fotos, advertenties. Geniet. Orig. omslag. Goed. [ID# 8536] | 30,00 |
| 1536 | NEDERLANDS NIEUW-GUINEA. Nederlands Nieuw-Guinea. Tweemaandelijks orgaan van de Stichting Het Nationaal Nieuw-Guinea Comité. 4e Jaargang No. 2 t/m 6, maart - november 1956. Den Haag, 1956. Met ills: z/w fotos, advertenties. Softcover, geniet, orig. omslag. Goed. [ID# 8530] | 22,00 |
| 1537 | NEDERLANDS NIEUW-GUINEA. Nederlands Nieuw-Guinea. Tweemaandelijks orgaan van de Stichting Het Nationaal Nieuw-Guinea Comité. 6e Jaargang (1958) No. 1 t/m 6. Den Haag, 1958. Met ills: z/w fotos, advertenties. Geniet. Orig. omslag. Goed. [ID# 8533] | 30,00 |
| 1538 | NEDERLANDS NIEUW-GUINEA. Nederlands Nieuw-Guinea. Tweemaandelijks orgaan van de Stichting Het Nationaal Nieuw-Guinea Comité. 7e Jaargang (1959) No. 1 t/m 6. Den Haag, 1959. Met ills: z/w fotos, advertenties. Geniet. Orig. omslag. Goed. [ID# 8532] | 30,00 |
| 1539 | NEDERLANDS NIEUW-GUINEA. Nederlands Nieuw-Guinea. Tweemaandelijks orgaan van de Stichting Het Nationaal Nieuw-Guinea Comité. 8e Jaargang (1960) No. 1 t/m 6. Den Haag, 1960. Met ills: z/w fotos, advertenties. Geniet. Orig. omslag. Goed. [ID# 8534] | 30,00 |
| 1540 | NEDERLANDS NIEUW-GUINEA. Nederlands Nieuw-Guinea. Tweemaandelijks orgaan van de Stichting Het Nationaal Nieuw-Guinea Comité. 9e Jaargang (1961) No. 1 t/m 6. Den Haag, 1961. Met ills: z/w fotos, advertenties. Geniet. Orig. omslag. Goed. [ID# 8535] | 30,00 |
| 1541 | NEDERLANDS NIEUW-GUINEA. Nederlands Nieuw-Guinea. Tweemaandelijks orgaan van de Stichting Het Nationaal Nieuw-Guinea-Comité. 3e Jaargang No. 6, Sept. 1955: Marinenummer. Den Haag, 1955. 56 p. Met ills: z/w fotos, advertenties. Geniet. Orig. omslag. [ID# 8529] | 14,00 |
| 1542 | NEDERLANDSCHE ANTHROPOLOGISCHE VEREENIGING 1914. De toestand der Vereeniging 1914. (19 p.). Nieuwenhuis, A.W. -'Die Veranlagung der Malaiischen Völker des Ost-Indischen Archipels. pp.20-46 Met 5 zwart-witte en 1 kleuren afbeelding. Paginagroot. Fol.. n.p., 1914. 46 p. Ills. 5 paginagrote zwart-wit platen en 1 kleurenplaat van kains. [ID# 3175] | 11,00 |
| 1543 | NEDERLANDS-INDIE OUD EN NIEUW. Nederlandsch-Indië Oud & Nieuw. 5e jaargang, afl. 6 (october 1920). Den Haag, 1920. pp. 162-192. 4to. Dutch text. Articles on De rijksbestuurder van Soekararta, Bezoek van den gouverneur-generaal van Nederlands-Indië aan Bali (uit het dagboek van Jkvr. D. v. Schmidt auf Altenstadt). Some traces of use. [ID# 8136] | 8,00 |
| 1544 | NEDERLANDS-INDIE OUD EN NIEUW. Nederlandsch-Indië Oud & Nieuw. 6e jaargang, afl. 2 en afl. 3 (juni en juli 1921). Den Haag, 1921. pp. 34-64; pp. 65-96. 4to. Dutch text. Articles on Grf v. Limburg Stirum (Noto Soeroto), bouw/inrichting stoomschip Johan de Witt; K.A.R. Bosscha (J.Koning), bouwwerken Kebo-Joewa ( Kat Angelino), Legende van Pandjaloe (Bezemer). Some traces of use. [ID# 8134] | 15,00 |
| 1545 | NEDERLANDS-INDIE OUD EN NIEUW. Nederlandsch-Indië Oud & Nieuw. 6e jaargang, afl. 9 ( januari 1922). Den Haag, 1922. pp.257-288. 4to. Dutch text. Articles on Dr. E. Moresco, antikwiteiten op Java (J.A. Loeber), uit het tramgebied op Java (Giel), Hindoe of heiden (Kat Angelino). Some traces of use. [ID# 8135] | 8,00 |
| 1546 | NETH. GOVERNMENT INFORMATION SERVICE. What's it about in Indonesia? Introduction US Consul General. Batavia. Batavia, July, 1947. 24 p. ills, maps. Oblong. [ID# 3185] | 9,00 |
| 1547 | NIERMEYER, J.F. De oost en de west. Een overzicht van de landen en volken van de Nederlandsche Koloniën. n.p, 1909. 138 p. Ills. Geb. [ID# 3194] | 6,00 |
| 1548 | NIEUWENHUIS, Dr.G.J. Opvoeding tot autonomie. Een sociaal-pedagogische studie van het Philippijns onderwijsstelsel vergeleken met het Nederlandsch Indische. Groningen, 1923. 338 p. Ills. (zwart/wit foto's). Met literatuuropgave en register. Originele band. *Fine copy. [ID# 5576] | 25,00 |
| 1549 | NOVOTNY, J. / MAREK, Jiri. Das Land der tausend Inseln. Bildern aus Indonesiën. Artia, Praag, 1957. 159 p. ills: numerous photgraphs in color and b/w. Hardcover, cloth, 4to. Good. [ID# 3235] | 20,00 |
| 1550 | OBACH, Dr. E.F.A. Getah-Pertja. Drie lezingen als 'cantor lectores' gehouden in de Society of Arts te Londen. (Vert. Kol. Museum Haarlem). Amsterdam, 1898. 61 p. met platen, kaarten en tabellen. Hardcover, gebonden in zwart linnen, Groot folio. Goed. [ID# 3239] | 11,00 |
| 1551 | OEY, Eric. Bali. Berkeley/Singapore, 1990. 269 p. Ills. kleur en zw. /wit, kaarten, plattegronden. Met index. Geb. Met stofomslag. (Band gebruikssporen). Verder zeer goed ex. [ID# 5722] | 14,00 |
| 1552 | O'HANLON, Redmond. Naar het hart van Borneo. Het verslag van een reis naar Batu Tiban. Arbeiderspers, Amsterdam, 1986. 243 p. ills. Krt. Softcover. Goed. [ID# 3245] | 5,00 |
| 1553 | ONG ENG DIE, Dr. Chineezen in Nederlandsch-Indië. Sociografie van een Indonesische bevolkkingsgroep. Assen, 1943. 279 p. kaarten, met literatuurlijst en index.Geb. (Proefschrift). *Beste werk over dit onderwerp*. [ID# 3253] | 61,00 |
| 1554 | ONN, Chin Kee. Ma-Rai-Ee London, 1953. [ID# 6849] | 8,00 |
| 1555 | ORIENT, d'. D'Oriënt. Indie's Geillustreerd Weekblad. No. 10, maart 1933. Batavia/Soerabaja, 1933. 58p., numerous b/w illustrations, ads. Orig. pict. wrp. Softcover, 4to. Some wear on spine, otherwise good. *Articles on: Indische Schilderkunst (by prof.Dr. Max Fleischer); Bataviaasch Zeilsseizoen, Kolonisatie Nieuw-Guinea (Hollandia, Ebeli); etc. [ID# 8626] | 20,00 |
| 1556 | ORIENT, d'. D'Oriënt. Indie's Geillustreerd Weekblad. No. 21, Mei 1933. Batavia/Soerabaja, 1933. ca. 58p., numerous b/w illustrations, ads. Orig. pict. wrp. Softcover, 4to. Some wear on spine, otherwise good. *Indische Schilders en teekenaars (by Theo van Elsen); etc. [ID# 8627] | 18,00 |
| 1557 | ORION. ORION - Oriënterend tijdschrift Nederland/Indonesië. Losse nummers: 1e jrg (1984) nr. 1; 2e jrg (1985) nrs. 1, 2, 3, 5, 6; 3e jrg (1986) nrs.2, 3, 4, 6; 4e jrg (1987) nr. 4; 6e jrg (1988), nr. 3. Meppel/Den Haag, 1984-1988. [prijs per nummer] [ID# 8497] | 3,00 |
| 1558 | OSTMEIER, J.J.B. Punten en problemen. Een en ander over het Javaansche volk. Semarang, 1914. 176 p. Origineel omslag. *o.a. Het Javaansche volkskarakter, armoede of welvaart, woker op Java, grondverhuur en deelbouw, de Javaansche ambtenaar in hoog verantwoordelijke ambeten, Pranoto-mongso. Over "Sarikat Islam". [ID# 5877] | 45,00 |
| 1559 | PAASMAN, A.N. e.a. (samenst.). Met andere ogen. Dertig vrienden over de fotoboeken van Rob Nieuwhuys. Querido, Amsterdam, 1998. 103p. Paperback, 8vo, ills. Goed exemplaar. Uitgave t.g.v. de 90e verjaardag van Rob Nieuwenhuys, waarbij een foto uit Indië de aanleiding vormt voor een bijdrage van dertig vrienden en bekenden. [ID# 7804] | 10,00 |
| 1560 | PALTE, Jan. G.L. Upland farming on Java, Indonesia. A socio-economic study of upland agriculture and subsistance under population pressure. (Ph.D.Th.). Utrecht, 1989. 251 p. [ID# 3283] | 20,00 |
| 1562 | PERELAER, M.T.H. Uit de oude doos. Sprokkelingen over Neerlandsch Indië.. Amsterdam, 1882. vii, 264p. iii., geb. [zeldzaam]. [ID# 7104] | 145,00 |
| 1563 | PERTHUS, Max. Henk Sneevliet. Revolutionair-socialist in Europa en Azië. Amsterdam, n.d. 512 p.Ills. met personenregister. Origineel omslag. * Stichter van de Communistische Partij in Indonesië. Founder of The Cummunist Party in Indonesia. [ID# 3304] | 18,00 |
| 1564 | PICKTHALL, B. / DERCKSEN, E. Specerijen Race. Jakarta - Kaapstad - Rotterdam. Haarlem, 1980. 88 p. ills. Folio. (Vele fraaie foto's). [ID# 3310] | 5,00 |
| 1565 | POORTMAN, M.H. e.a. Gedenkboek uitgegeven ter gelegenheid van het twaalf en half jarig bestaan van de Orang-Peladang. Gerretsen, Den Haag, 1926. iv, 288, [5] p., Colour frontisp. after a drawing by Berlage, 4 plates, numerous in-text ills. Hardcover, Orig. cloth, title gilt lettered title and vignette on front board. Some browning, some spine/edge wear, otherwise a good to very good copy. Rare. *In commemoration of the 12 1/2 anniversary (1913-1926) of the student association Orang-Peladang, at the School for Colonial Agricultural (M.K.L.S.), Deventer. [ID# 8303] | 45,00 |
| 1566 | PRICK, F.P.H. Ons onderwijs in de moderne talen en hare letterkunde. Batavia, 1903. 43 p. Vernieuwd omslag. [ID# 7240] | 5,00 |
| 1567 | PRIEK VAN WELY, M. Volkssprookjes en legenden uit Indonesië. Elmar, Delft, 1978. 1e druk. 194 p. Hardcover, linnen band. 8vo. Goed tot zeer goed. [ID# 8812] | 7,00 |
| 1568 | PRINSEN GEERLIGS, H.C. Van Java's Noordkust.(2 delen). Amersfoort, 1935. 66 p. 61 p. met originele geïllustreerde omslagen.* Verhalen en herinneringen van het begin van de 20ste eeuw op noord Java. ** Onopengesneden exx. [ID# 3353] | 20,00 |
| 1569 | PROCTOR, H.B. Der Reis. Seine Geschichte, kultur, und sein Nahrungswert. Zaandam, ca. 1913. Dampf-Reisschälerei, C. Kamphuijs. 64 p. Ills. [ID# 3354] | 7,00 |
| 1570 | QUANJER, Ph.C.A.J. Beknopte volkenkunde van Nederlandsch-Indië. Den Haag, 1932. 287 p. Ills. Veel zwart/wit foto's. Geb. *Over geboorte, huwelijk, overlijden en godsdiensten der inheemse bevolking. [ID# 5488] | 12,00 |
| 1571 | RIEMENS, J.W.E. (ed.). Wat gebeurt in Indonesië? Uitgave 'Comite voor vrede in Indonesië'. Amsterdam-C, 1949. 32 p. ills. (zeldz.). [ID# 3391] | 11,00 |
| 1572 | RIJCKEVORSEL, E van. Brieven uit Insulinde. Nijhoff, Den Haag, 1878. 426 p. Hardcover, re-bound in cloth, large 8vo. Title page missing, repears to two leafs, otherwise good. [ID# 7776] | 30,00 |
| 1573 | RITMAN, J.H. Journalistieke herinneringen. Moesson, Den Haag, 1980. 176 p. Ills. Sotfcover. Goed. [ID# 3403] | 7,00 |
| 1574 | ROEDER, O. G. (Compiler). Who's who in Indonesia. Biographies of prominent Indonesian personalities in all fields. Gunung Agung, Djakarta, 1971. Gunung Agung. 1st ed., xxxii, 544p., folding map, photographic portraits throughout. Hardcover, gilt-lettered cloth., with (slightly torn) dustjacket. Very good/Very good. [ID# 8196] | 25,00 |
| 1575 | ROEKOEN PELADJAR INDONESIA. Soeara Roepi. Jaargang 2, No.6. Maart 1938. Leiden., 1938. 32 p. Orgaan van de Vereniging der Indonesische Studerenden. Publication by Indonesian Students in the Netherlands. Contributions by: Soemitro, Soenioto Sastrosoeparto, D. p. Pandey. [ID# 5652] | 15,00 |
| 1576 | ROSIDI, Ajip. Tjeritapendek Indonesia. Penerbit Djambatan, Djakarta, 1959. xii, 176 p. Orig. wrps. (top of spine slightly damaged, otherwise good to very good). *Rare. [ID# 7851] | 18,00 |
| 1577 | ROSS, Leo. Java. n.p., n.d. (ca. 1972). Overdruk, pp. 98-209, Indrukken van een reis door Indonesië. O.a. Djakarta, Djokja, Semarang, Soerabaja, Tjirebon, Bandng. Softcover. [ID# 8301] | 5,00 |
| 1578 | RUGE, Reinhold. Studium der Malariakrankheiten. Jena, 1905. 2ten. aufl. 420 S., Ills., Lit. Verz. Gut. [ID# 3446] | 11,00 |
| 1579 | SANDICK, R.A. van. Leed en lief uit Bantam. Thieme, Zutphen, 1892. [2] 240p. sm.8°. later clothbacked, marbled boards, orig. wrap. laid-down on upper boards. Nice copy. [ID# 7777] | 195,00 |
| 1580 | SCHAAY, M. (Leraar aan het Lyceum en A.M.S. te Malang). De bewoners van onze overzeese gewesten. Amsterdam, 1940. 108 p. Ills. Volkenkunde en sociale geografie voor de Middelbare School. [ID# 4348] | 14,00 |
| 1581 | SCHEEMANN, Gijs. Kirékat. Brieven uit Siberut. Hadewijch, Antwerpen, 1992. 119 p., ills, krt. Als nieuw. [ID# 7751] | 10,00 |
| 1582 | SCHELTEMA, J.F. Java (Peeps at many lands).. Black, London, 1912. viii, 88p,. map, frontispiece, 8 col. plates by Hugo V. Pedersen. Size 19cm. Some foxing, otherwise very good. [ID# 7933] | 35,00 |
| 1583 | SCHEURLEER, H. / F. OEHLEN / L. WAGENAAR. De VOC in Amsterdam. Stadswandeling Amsterdams Historisch Museum. AHM, Amsterdam, 1988. 18 p. met ills, plattegronden. Softcover, geniet. 8vo. Goed. [ID# 8807] | 4,00 |
| 1584 | SCHMALHAUSEN, H.E.B. Over java en de Javanen. Nagelaten geschriften van H.E.B. Schmalhausen, gepd. Assistent-Resident. Van Kampen & Zn., Amsterdam, 1909. xvi, 236 p., with frontisp. portrait author, hardcover, 8vo, recent cloth. Ex-library copy with usual stamps, some foxing, some traces of woodworm. [ID# 8041] | 20,00 |
| 1585 | SCHUH, G. Eilanden der Goden. Java, Sumatra, Bali. Amsterdam, 1943. 214 p. (zeer fraaie foto's van ca. 1939). Geb. met stofomslag. [ID# 3517] | 20,00 |
| 1587 | SCHÜRMANN, Dr. H.M.E. Kjökkenmöddinger und Palaeolithicum in Nord Sumatra. Amsterdam, 1931. (KNAG 1931) pp. 905-923. 2krtn. 1 tekstfig. 15 foto's. [ID# 3520] | 7,00 |
| 1588 | SCOVA RIGHINI, Bert. Een leven in twee vaderlanden. Een biografie van Bep Vuijk. KITLV, Leiden, 2005. 1e druk. 573p., ills, bibliogr., index, footnotes. Softcover, thick large 8vo. ISBN 9067182591 *NEW. [ID# 8371] | 28,00 |
| 1589 | Several Authors [MEYER RANNEFT, J.W. ]. Verzameling van bijdragen aangeboden aan Dr. J.W. Meyer Ranneft, vice-President van den Raad van Nederlandsch-Indië bij zijn vertrek uit Batavia op 27 Juni 1936. Batavia, 1936. v, 112. Hardcover, 4to., orig. boards. Good copy. [ID# 8034] | 50,00 |
| 1590 | SIBINGA MULDER, J. Hoe het einde der vasten in vroeger jaren te Kediri werd gevierd. De grote rampok. Amsterdam, 1944. Uit: Cultereel Indië. 1944. pp. 20-25. Ills. [ID# 3530] | 5,00 |
| 1591 | SLUITER, Dr. C. Ph. Catalogus der bibliotheek van de Koninklijke Natuurkundige Vereeniging in Nederlandsch-Indië. Ernst & Co., Batavia, 1884. 393 p. reg. Later gebonden. Enige niet hinderlijke sporen van houtworm, verder goed. [Catalogue of the library of the Royal Dutch Physics Society in the Neth. East Indies, as composed by the then librarian.] [ID# 7856] | 45,00 |
| 1592 | SMITH, J.H. De Gids voor bestuurders van moterrijtuigen. Politieboekhandel, Soekaboemi, 1934. 64 p. Ills. tekeningen van Slamet. Uitgave "Politieboekhandel". Softcover, Orig. geill. omslag.*De belangrijkste artikelen uit de wegverkeersordonnantie en -verordening in vraag- en antwoordvorm met aantekeningen. Gebruikssporen, verder goed [zeldzaam]. [ID# 4996] | 45,00 |
| 1593 | SOEMARDI, R. / Prof. Dr. P. Schoenbaum. Buku Penuntun Orthodonti. Jogja, n.d. 149 p. ills. [ID# 3560] | 7,00 |
| 1594 | STEVENS, Th. Van der Capellen's koloniale ambitie op Java. Economisch beleid in een stagnerende conjunctuur, 1816-1826. UVA, Amsterdam, 1982. Historisch Seminarium van de Universiteit van Amsterdam, 270 p. Dissertation. Good copy. [ID# 7860] | 12,00 |
| 1595 | STEWART, Ian Charles. Indonesians. Portraits from an Archipelago. Concept Media, Singapore, 1988. Third ed., 235 p., more than 280 full-color photographs Hardcover 4to, green cloth with gilt lettering, orn. dustjacket. [ISBN: 9971837722]. Covers all geographic and cultural regions of Indonesia: Sumatra, Java, Bali, Kalimantan, Sulawesi, Maluku, Nusa Tenggara, and Irian Jaya. Very good condition. [ID# 8064] | 55,00 |
| 1596 | STIBBE, D.G. / H. COLIJN Neerlands Indië. Land en volk. Geschiedenis en bestuur. Bedrijf en samenleving. 2 vols. Elsevier, Amsterdam, 1911-1912. FIRST edtion. vii,378,394 p. with 591 ills, figures, maps + 4 col. plates and 1 col. map, index. Hardcover, small thick 4to (23.5x28.5cm), orig. beautifully decorated cloth, with gilt lettering. Minor light foxing, otherwise: Very good/Very good. *extensive work describing many aspects of colonial Indonesia: country and population, history, administration, society, industry, trade and commerce. [ID# 8313] | 185,00 |
| 1597 | Stichting Kirtya Liefrinck - van der Tuuk. Mededeelingen van de Kirtya Liefrinck - van der Tuuk. Singardja / Jogjakarta, 1940. Aflevering 11. 24p. [ID# 6980] | 5,00 |
| 1598 | STICUSA. Cultureel nieuws Indonesie. Nr. 20; 21/22; 25; 26/27; 28/29; 32; 34/35; 36/37; 40; 43/44; 45. [prijs per los nummer] Amsterdam, 1950-1955. maandelijkse uitgave van de Stichting voor Culturele Samenwerking (STICUSA). [ID# 8562] | 8,00 |
| 1599 | STOK, Dr. J.P. van der. Een nieuwe regenkaart van Java. Amsterdam, 1899. (TAG 1899) pp. 585-597 krt. [ID# 3615] | 5,00 |
| 1600 | SUKARNO, Ir. Sarinah. De taak van de vrouw in de strijd van de republiek Indonesië. Amsterdam, 1966. 262 p. [ID# 3628] | 9,00 |
| 1601 | SUMARTO, D.D. Indonesia bangkit. Bandung, 1949. 72 p. vele ills. [ID# 3629] | 5,00 |
| 1602 | TENNEKES, J. Bevolkingsspreiding der Residentie Besoeki in 1930.. Amsterdam, 1930. (KNAG 1930) pp. 309/423 ill. [ID# 3658] | 5,00 |
| 1603 | THE PASAR PLAYERS. You can't take it with you. A comedy by Moss Hart and George S. Kaufman. Djakarta, 1952. 24 p. Programmaboekje met veel advertenties in het Nederlands en Engels. (zeldzaam). [ID# 3664] | 16,00 |
| 1604 | TICHELMAN, G.L. Blanken op Borneo. Herinneringen van J.J. Meijer, oud-resident der Zuider-en Ooster afdeling van Borneo. Amsterdam, n.d. 252 p. ills. zwart/wit foto's. krt. Geb. Met stofomslag. Met lijst van compagnie's vertegenwoordigers en gewestelijke bestuurshoofden der Residentie Zuider- en Oosterafdeling van Borneo. [ID# 3667] | 15,00 |
| 1605 | TICHELMAN, G.L. Horas! Een Batakboek. Amsterdam, n.d. 84 p. Ills. foto's en kaart. Met bijdragen van F.J.J. Dootjes. Met origineel omslag. [ID# 6299] | 10,00 |
| 1606 | TICHELMAN, G.L. Indië is toekomst, werk en welvaart. Amsterdam, 1939. 22 p. ills. waaronder kleur. Album formaat. Softcover, orig. omslag. Fraai. [ID# 3670] | 7,00 |
| 1607 | TICHELMAN, G.L. Indonesische bevolkingstypen. Rotterdam, 1948. 36 p. tekst en 24 kleurenplaten van de verschillende bevolkingstypen. De platen zijn van L.E. Halewijn. [ID# 3672] | 7,00 |
| 1608 | TICHELMAN, G.L. / C.W. WORMSER. Archipel varia. Van Hoeve, Deventer, 1942. 152 p. Ills: Tekeningen van Jongejans. Hardcover, kl. 8vo, orig. geiilustreerde band. Goed exemplaar. *Bataks, Alfoeren, Dajaks, etc. [ID# 9161] | 5,00 |
| 1609 | TICHELMAN, G.L. / MEURS, H. van. Indië roept. Amsterdam, 1947. 207 p. Ills. Geb. (Met bijdragen van Bezemer, van Iterson, Vroklage, Klein, Forbes, Wils, e.a.). [ID# 3676] | 9,00 |
| 1610 | TIJDSCHRIFT. Koninklijk Instituut van Ingenieurs. Afdeeling Nederlandsch-Indië. 1903-1904. Batavia, 1904. 68 p. + ills. krt. Geb. fol. o.a. L.H. Slinkers/ E.H. Karsten - De werken tot bevloeiing der Tjihea vlakte (Preanger) 10 p. + 1 pl./krt. J.F.H. Koopman - Ysmachines. + 3 pl. F.H. van Kooten.- Vorm en afmetingen van plaatijzeren aquaducten (+ 1 pl.) Leden [ID# 3678] | 20,00 |
| 1611 | TROPISCH NEDERLAND. Tropisch Nederland. Tijdschrift ter verbreiding van kennis omtrent Oost- en West-Indië. Jaargang 4, Nr. 19 Januari 1932. De Bussy, Amsterdam, 1932. pp 290-304. Ills: met mooie z/w fotos van legong dans en gamelan orkest. Enige gebruikssporen, verder goed. Met bijdragen van L. van der Wier - Bali-impressies; A.W. Nieuwenhuis - Nederland's roeping in Indië (Reis [ID# 9247] | 7,00 |
| 1612 | UHLIG, H. (e.a.). Indonesië in opkomst. Den Haag, 1974. 267 p. Rijk geïllustr. fraai. Geb. (met stofomslag) [groot formaat]. [ID# 3719] | 25,00 |
| 1613 | UMBGROVE, J.H.F. Het neogeen in den Indischen Archipel. Amsterdam, 1932. (KNAG 1932) pp. 769/834. +krt. [ID# 3720] | 7,00 |
| 1614 | UTRECHTSE INDOLOGEN VEREENIGING Utrechtse Indologen-Almanak voor 1948. Utrecht, 1948. 96 p. Ills. foto's en karakaturen door M. S. Mennes. Uitgebreide naamlijsten van docenten en studenten, advertenties. Geb. [ID# 5648] | 20,00 |
| 1616 | VERRIJN-STUART, G.M. Het bankwezen in de Nederlandse koloniën. Delwel, Wassenaar, 1939. 194 p. Hardcover, orig. linnen band, groot 8vo. Goed tot zeer goed. [ID# 3774] | 10,00 |
| 1617 | VERSLUIJS, Brigitte. Bali, beeld of droombeeld. Goes, 1976. 20p. [ID# 6962] | 6,00 |
| 1619 | VRIES, Dolf de. Indonesië in een rugzak. Amsterdam, 1992. 6e dr. 200 p. [ID# 3832] | 7,00 |
| 1620 | VRIESE, W.H. de. Wetenschap en beschaving. De grondslagen van welvaart der landen en volken v.d. Indische archipel. Acad. Rede. Leiden, 1861. 83 p. [ID# 3841] | 16,00 |
| 1621 | VUUREN, L. van. De handel van Baroes, als oudste haven op Sumatra's westkust, verklaard en voor de toekomst beschouwd. Amsterdam, 1908. (KNAG 1908) pp. 1389-1402 + krt. [ID# 3844] | 4,00 |
| 1622 | WAAL, R. van de. Richtlijnen voor een ontwikkelingsplan voor de Oostkust van Sumatra. Wageningen, 1959. ix, 142 p. Met gevouwen gekleurde kaart. Stellingenblad.Bibl. Diss. With summary in English. [ID# 4801] | 13,00 |
| 1623 | WALL, Constant van de. Maleische liederen. Voor een zangstem met pianobegeleiding.. Breitkopf & Haertel, Leipzig, n.d. 25 p. muziek. ills. foto v.d. componist + voorwoord. Teksten in het Maleis (indon.) Frans en duits. Fraai orig. omslag. [ID# 3877] | 30,00 |
| 1624 | WEBB, Stanley. This is Billiton Billiton, The Hague, 1978. 64p. ills, maps. 4o. in orig. slipcase. Good. [ID# 7810] | 25,00 |
| 1625 | WEISFELT, J. De Deli Spoorwegmaatschappij als factor in de economische ontwikkeling van de Oostkust van Sumatra. Rotterdam, 1972. 230 p. krt. Met stellingen, bibliografie, register van personen, zakenregister. aardrijkskundig register. Origineel omslag. (Diss.). [ID# 3902] | 20,00 |
| 1626 | WERTHEIM, Dr.W.F. Het sociologisch karakter van de Indo-maatschappij. Vrij Nederland, Amsterdam, 1947. 23 p. Softcover (orig. omslag), geniet. Goed tot zeer goed. *rede uitgesproken bij de aanvaarding van het ambt van hoogleraar aan de Universiteit van Amsterdam op 3 maart 1947. [ID# 6201] | 14,00 |
| 1627 | WERTHEIM, W.F. Herrijzend Azië. Opstellen over de Oosterse samenleving van Loghum Slaterus, Arnhem, 1950. First ed. 188 p., Dutch. Hardcover, 8vo, orig. cloth. ex-libr. copy with stamp on end paper. Good copy. *Essays on Asian society and culture (Far East) . [ID# 8304] | 15,00 |
| 1628 | WERTHEIM, W.F. Indonesian Society in Transition. A study of social change. The Hague, 1964. sec. rev. ed. 394 p. index. Geb. [ID# 3919] | 14,00 |
| 1629 | WERTHEIM, W.F. Indonesië van vorstenrijk tot neo-kolonie. Amsterdam, 1995. 3e dr. 276 p. met personen register. [ID# 3920] | 9,00 |
| 1630 | WERUMEUS BUNING, A. In en om de kampong. Oost-Indische schetsen. D. Bolle, Rotterdam, [1897]. iv, 386 p. ills. Hardcover, 8vo, finely decorated pictorial cloth, with gilt lettering on front and spine. (Buur P.D. 467). Very good condition. Keen observations on local population in Colonial Indonesia;The Javanese; housing, dressing, eating and drinking habits, Borneo, Dayak etc.. Sumatra, Atjeh, Batak, Padang, Celebes, Makassar, Minahasa, Boeginese, Ternate, Ambon, Ceram, Banda, New Guinea, Papuans. [ID# 9249] | 58,00 |
| 1631 | WESTENBERG, C.J. (Controleur B.B.) Verslag eener reis naar de onafhankelijke Bataklanden ten noorden van het Tobameer. Amsterdam, 1897. 112 p. met uitslaande kaart van de Liang-pas en het oostelijk gedeelte van de Bataksche Hoogvlakte. [ Tijdschrift KNAG 1897. [ID# 7668] | 15,00 |
| 1632 | WIJNAND, J.H. Hoe is het in Indië? Een reportage. Den Haag, 1948. 59 p. Ills. kaarten in de tekst en 2 uitslaande kaarten achterin. VG. *Economische en monetaire situatie in de verschillende delen van Indonesië. [ID# 4668] | 9,00 |
| 1633 | WORMSER, C.W. (e.a.). Zoo leven wij in Indië. van Hoeve, Deventer, 1945. 320 p. geïll. (met o.a. fraaie kleurplaten). Hardcover, orig. linnen band met goudopdruk, groot 8vo. Goed, [ID# 3986] | 9,00 |
| 1634 | WOUTERS, D. / HULZEN, J. van . Insulinde, schetsen van land en volk van Nederlands Oost-Indië. Noordhoff, Groningen, 1924. 836 p. Gebonden. [ID# 3994] | 15,00 |
| 1635 | WULFFTEN PALTHE, D.W. van. Reis naar Oost-Azië. Beschrijving zijner reis naar Engelsch-Indië, Burma, Malakka, Sumatra, Java, China en Japan met terugreis via den Transsiberischen spoorweg, 15 october 1913 tot eind juni 1914. Hengelo, 1915. viii, 311 p. Ills. (foto's). Mooie band met goudbelettering en goud op snee.[Niet in den handel] Privé uitgave. Pennotitie "van den schrijver". *In dagboekachtige beschrijvingen geeft de auteur een goed beeld van situaties. [ID# 5020] | 75,00 |
| 1636 | ZANEN, A.J. van. Voorwaarden voor maatschappelijke ontwikkeling in het Centrale Batakland. Leiden, 1934. 184 p. Met bijlagen, register en zaakregister. Met stellingen. [ID# 5588] | 25,00 |
| 1637 | ZEE, Daan van der. Batavia. De koningin van het Oosten. The queen of the East. Schueler, Rotterdam, n.d. (ca. 1924). 75p, [xxx] ills. Dutch/English text. Published for the Town of Batavia under the patronage of Mr. A. Meyroos, Burgomaster of Batavia. Softcover, 4to, orig. wrappers with gilt decoration and title. Good copy. Rare. [ID# 8035] | 55,00 |
| 1638 | ZEIJLSTRA, H.H. (ed.). Nederland te Parijs 1931. Gedenkboek van de Nederlandsche deelneming aan de Koloniale Tentoonstelling. Vereeniging Oost en West, N.P., 1931. 151 p., illustrated with photo reproductions of pavilions and exhibits. Orig., gilt decorated cloth. Dutch contribution to the International Colonial Exhibition, Paris 1931. Very good. [ID# 8033] | 75,00 |
| 1639 | ZOETMULDER, Prof. Dr. P.J. Cultuur Oost en West. Amsterdam, 1951. 185 p. Met aantekeningen. [ID# 4043] | 11,00 |
|
ARCHITECTURE |
||
| 19 | ARISWARI. Prambanan. Jakarta, 1997. 52 p. Ills. Map and many full colour foto's. Text English, captions in English, French and Japanese. Original illustrated wrappers. [ID# 5288] | 10,00 |
| 20 | NIEUWENKAMP, W.O.J. Bouwkunst van Bali Beeldhouwkunst van Bali.. Den Haag, 1926/1927. 15 p., 48p. ills.; 15 p., 48 p. ills. 2 delen. Gebonden in geel linnen en rood batik. fraaie ex. (complete set). [ID# 7567] | 185,00 |
| 21 | RAVESTEIJN, Wim / Jan KOP (eds.). Bouwen in de Archipel. Burgerlijke openbare werken in Nederlands-Indië en Indonesië (1800-2000). Zutphen, 2004. 342 p., numerous illustration, several in colour, maps. Hardcover, 4to. Cloth, with dustjacket. Very good. [ID# 8014] | 39,00 |
| 22 | SOEDIMAN, Drs. Chandi Mendut in relationship with Pawon and Borobudur. Yogyakarta, 1969. 38 p. Ills. Original wrappers. [ID# 7475] | 10,00 |
| 23 | WALL, V.I. van de. Batavia s oude landhuizen. Den Haag, 1932. 24 p., with 22 b/w ills. Orig. decorated wraps. Somewhat damaged by water and humidity. Overduk uit: Nederlands-Indië: Oud & Nieuw, 16e jaargang, Afl. 12. [ID# 8031] | 12,00 |
| 24 | WALL, V.I. van de. Oude Hollandsche bouwkunst in Indonesië. De Sikkel/De Haan, Antwerpen/Amsterdam, 1942. 71 p. tekst. 59 platen buiten de tekst. Geb. met stofomslag. Bijdrage tot de kennis van de Hollandsche Koloniale Bouwkunst in de XVIIde en XVIIIde eeuw. [Maerlantbibliotheek VII]. [ID# 3878] | 28,00 |
| 25 | WITH, Karl. Java. Brahmanische, Buddhistische und Eigenlebige Archtektur und Plastik auf Java. Folkwang, Hagen, 1920. viii, 168, + 168 Abbildungen und 13 Grundrisse. Olwd. [ID# 5536] | 25,00 |
FLORA |
||
| 125 | ANEMA, Dr.P. Plantkunde. Ten dienst van de Lagere School in Nederlandsch-Indië. Groningen, 1905. 70 p. Ills. 6 kleuren en 6 zwart/wit platen. Softcover, origineel omslag. (zeldzaam). [ID# 5929] | 45,00 |
| 126 | BOLDINGH, Dr. I. Zakflora voor de landbouwstreken op Java. Visser & Co., Bandoeng, 1932. 6e dr. 208 p. Halflinnen, geb. Goed. [ID# 1835] | 20,00 |
| 127 | BOTHAS, Dagmar. Tropenwelt Java. Reiseeindrücke und Bilder. Berlin, 1941. 115 p. Halbleinw. mit 106 Photo's und einer karte. [ID# 4140] | 16,00 |
| 128 | BRUGGEMAN, L. Tuinboek voor de tropen. Met 292 kleurenreproducties naar aquarellen van Ojong Soerjadi. Amsterdam, 1955. 221 p. 3de geheel herziene druk. Geb. (met overzicht der meest gekweekte tuinplanten; naamlijst der afgebeelde planten met plaatverwijzing en register). [ID# 1921] | 50,00 |
| 129 | CLERCQ, F.S.A. de. Nieuw plantkundig woordenboek voor Nederlandsch Indië. [Met korte aanwijzingen van het nuttig gebruik der planten en hare beteekenis in het Volksleven en met registers der inlandsche en wetenschappelijke benamingen]. de Bussy, Amsterdam, 1909. xx, 395 p., 2 ills., includes descriptions of over 3500 plants, with local and scientific names. 4o. Hardcover, original decorative green cloth with gilted letters on front, back and spine. Very good copy. [ID# 7907] | 365,00 |
| 130 | DAKKUS, P.M.W. Orchideeën welke in Nederlandsch-Indië gekweekt kunnen worden. Bandoeng, 1931. 309 p. 2e uitgebr.druk. Met veel zwart/wit Ills. en index. Originele versierde band.Geheel linnen. Mooi ex. [ID# 4743] | 45,00 |
| 131 | DELSMAN, Dr. H.C. Uit de tropische natuur. Weltevreden, 1930. 151 p. ills.3e vermeerderde druk. (No.1. Biblioth. v.d. Ned-Indische Natuurhistorische Vereeniging). [ID# 2049] | 20,00 |
| 132 | DHARMA, Dr. A.P. Indonesische geneeskrachtige planten. De Driehoek, Amsterdam, 1981. 168 p. Ills (tekeningen) incl. Lit. Register latijnse namen. De Driehoek, paperback. Zeer goed exemplaar. [ID# 2066] | 16,00 |
| 133 | EEDEN, F.W. van. Houtsoorten van Nederlandsch Oost-Indië tevens beschrijving der meest bekende boomen van den Nederlandsch- Indischen Archipel en hunne waarde voor de huishouding. Haarlem, 1886. xi, 212 p. Met register der wetenschappelijk namen;register de inlandsche namen;register der natuurlijk orden en familiën;register der in Nederland gebruikelijke namen. [ID# 5309] | 45,00 |
| 134 | ENDERT, Dr. F.H. Handleiding voor het verzamelen van herbarium, houtmonsters en gegevens uit de praktijk in het belang van de botanische en houttechnische boschexploratie. Archipel, Buitenzorg, 1938. 28 p. 2 illustraties in text. Softcover, kl. 8vo, ingenaaid. Rug iets gesleten, verder goed. [ID# 5308] | 20,00 |
| 135 | ENGLES-JULIUS, C.M. In tuinen en langs wegen in de Indische laagvlakte. Visser & Co., Batavia, 1932. Uitgave Nederlandsch-Indische Natuurhistorische Vereeniging. 95 p. ills: fraaie z/w pen illustraties + 1 kleurenplaat. met index. Hardcover, groot 8vo, orig. geïllustreerde band. Goed. [ID# 2169] | 30,00 |
| 136 | HABERLANDT, Prof. Dr. G. Eine Botanische Tropenreise. Indo-Malayische vegetationsbilder und Reiseskizzen. Leipzig, 1893. 300 stn. mit 51 abbildungen, mit register der Pflanzennamen. [ID# 2444] | 193,00 |
| 137 | HALL, Dr. C.J.J. van. Insulinde. De inheemse landbouw. Deventer, 1948. 220 p. Veel foto's. Geb. [ID# 5970] | 10,00 |
| 138 | HEYNE, K. De nuttige planten van Indonesië. Den Haag/Bandung, 1950. 1660, + 241 p. (register der wetenschappelijke namen).2 dln. 3e.druk. Geb. Fraaie set. * Complete set of standard work on the Useful and Nutritius plants of Indonesia. Original green cloth, gilt lettering.FINE. [ID# 6121] | 165,00 |
| 139 | KLOPPENBURG-VERSTEEGH, Mevr. J. Wenken en Raadgevingen betreffende het gebruik van Indische Planten, Vruchten enz. Semarang, 1915. 328 p. + viii p. Index. Voorkant omslag ontbreekt. verder compleet ex. [ID# 6754] | 45,00 |
| 140 | LAM, H.J. Indeeling, verwantschap, afstamming en verspreiding.. Utrecht, 1942. pp. 279 - 328. Ills. [ID# 2917] | 5,00 |
| 141 | LAM, H.J. Studies on Phylogeny. I. On the relation of Taxonomy, Phylogeny and Biogeography. II. On The Phylogeny of the Malaysian Burseraceae-Canarieae in general and of the Haphlobus in particular. Leiden, 1938. pp. 114 - 158 ills. *Reprint from Blumea Vol. III. 1938 *. [ID# 2919] | 7,00 |
| 142 | MERRILL, E.D. / KOSTER, J.T. (bew.) De plantengroei van de Maleise Archipel. Leiden, 1949. 226 p. Met frontisp. foto en 254 tekst Ills. Bibl.Overzicht van de genoemde soorten, index. Met woord vooraf door Prof. Dr. H.J.Lam. Gebonden met origineel stofomslag. [ID# 4809] | 17,00 |
| 143 | NIEUWENHUYS, Rob. Java's onuitputtelijke natuur. Reisverhalen, tekeningen en fotografieën van Franz Wilhelm Junghuhn. Alphen a.d. Rijn, 1980. 150 p. ills. met kleur en zwart/wit platen. Geb. (stofomslag) Groot Formaat [ID# 3204] | 20,00 |
| 144 | OCHSE, J.J. Indische groenten (met inbegrip van aardvruchten en kruiderijen). Overzicht der in- en uitheemsche gewassen, welke in Insulinde tot groente en toespijs dienen. Buitenzorg/Batavia, 1931. Uitg. Departement Landbouw, Nijverheid en Handel. xxxv, 1004 p., 463 text-illustrations (drawings), 4to, embossed boards. Missing title page and frontispiece replaced by fascimile, otherwise a fine copy of this important work. [ID# 7895] | 220,00 |
| 145 | PIJL, Dr. L. van der. Met open ogen door de stad. (Bandoeng). Praatjes en plaatjes over de Indische natuur rondom ons. Bandoeng, 1941. 199 p. Ills. Foto's van den schrijver. 2e. belangrijk vermeerderde uitgave. Met origineel geïllustreerd stofomslag. [ID# 3312] | 20,00 |
| 146 | PIJL, Dr. L. van der. Plantenleven in Indië. Baarn, n.d. 27 p. Ills. [ID# 3313] | 5,00 |
| 147 | QUANJER, H.M. Bijdrage tot de kennis van de anatomische bouw van geneeskrachtige Indische planten. Haarlem, 1903. 138 p. Ills. 26 platen. Geb. [ID# 4911] | 25,00 |
| 148 | WARREN, William / TETTONI, Luca I. Balinese Gardens. Singapore, 1997. 192 p. with 274 colour plates by Luca Invernizzi Tettoni. Maps and index. Original cloth and dustwrappers.VG. [ID# 4889] | 30,00 |
FAUNA |
||
| 1 | BAERVELDT, W. Edelwild in de archipel. Kluwer, Deventer, 1950. 93 p. ills. Hardcover, orig. band. goed. [ID# 1698] | 5,00 |
| 2 | BALEN, J. Hendrik van. De dierenwereld van Insulinde in woord en beeld. Deventer, n.d. [ca. 1915]. 2 delen. I. De Zoogdieren: xi, 505 p. 12 kleurenplaten en vele zw./wit ills. met alph. register. Geb. II. De vogels: xiv, 619 p. 12 kleurenplaten, en vele zw./wit ills. Alfab. register. Geb. (originele banden). *mooie exx. [ID# 1707] | 120,00 |
| 3 | BRASSER, J.C. Jacht op groot wild in Nederlandsch Oost Indië. Verhalen uit verre wildernissen. Thieme, Zutphen, 1925. 262 p. 5 fraaie kleurplaten. ill. Geb. [ID# 1895] | 16,00 |
| 4 | COOMANS DE RUITER, L. Uit Borneo's Wonderwereld. Schetsen over dieren en planten. Batavia, 1932. XI, 216 p. Ills. 57 foto's van de schrijver en 5 van Japanse fotografen. Met index. Geb. Met goudbelettering en versiering. * Dl. V in de Bibliotheek van de Nederlandsch Indische Natuurhistorische Vereeniging*. [ID# 6420] | 55,00 |
| 5 | DELSMAN, Dr. H.C. Dierenleven in Indonesië. Den Haag, 1951. 348 p. met 199 foto's. en ills. Gebonden, linnen. Goed. [ID# 2050] | 20,00 |
| 6 | DELSMAN, H.C. / HARDENBERG, J.D.F. De Indische zeevisschen en zeevisscherij. Visser, Batavia, 1934. viii, 388 p. 273 ills. en 7 gekleurde platen. Met bibliografie en index. Hardcover, groot 8vo, originele band met decoratie. Fraai exemplaar. [ID# 6419] | 70,00 |
| 7 | GROENEVELDT, W. Indische vogels in stad en veld. Leopold, Den Haag, 1939. xvi, 155 p. ills. 75 zwart/wit fotos. Alfabetische namenlijst. Hardcover, kl.8vo, orig. linnen band. Rug iets gebruind, verder goed. [ID# 9238] | 11,00 |
| 8 | HAZEWINKEL, J.C. De tijger in het volksgeloof. Den Haag, 1963. 255 p. Ills. tekeningen van Rogier J. Boon. Fotobijlage p. 221-251. Met literatuurlijst. Softcover, 8vo, origineel omslag door Rogier Boon. [ID# 6347] | 15,00 |
| 9 | HEIJ, C.J. / ROMPAS, C.F.E. Ekologi Megapoda Maluku. (Burung Momoa. Eulipoa Wallacei) di Pulau Karuku dan beberapa pulau di Maluku, Indonesia. Rotterdam/Ambon, 1999. 161 p. Ills. Softcover, origineel kleurenomslag. *als nieuw*. [ID# 4570] | 10,00 |
| 10 | HOEKSTRA, P. Over de vormenrijkdom der herkauwende landbouwhuisdieren. Rede uitgesproken bij de officiële aanvaarding van het ambt van buitgewoon hoogleraar in de tropisch veeteelt aan de lanbouwhogeschool te Wageningen op donderdag 21 februari 1963. Breukelen, 1963. 12p., met literatuuropgave. Softcover. [ID# 6862] | 5,00 |
| 11 | HOLMES, Derek / NASH, Stephen. The Birds of Java and Bali. Singapore, 1989. xii, 110 p. With 24 coloured plates and frontisp.With checklist, index to Genera and Systemtaic section. Hardcover, original illustrated boards.* Near mint copy. [ID# 5946] | 15,00 |
| 12 | HOOGERWERF, A. 100 uren de ongeziene gast der bantengs in Oedjoeng Koelon. n.p, n.d. 40 p. ills. (Overdr. uit de Tropische Natuur Jrg. 27. no's. 2t/m 5). [ID# 2592] | 9,00 |
| 13 | MACKINNON, Dr. K. Indonesië. Natuur en natuurbehoud. M & P, Weert, 1985. First ed., 192 p., map, numerous colour illustrations. Nature and game reserves in Indonesia.WNF book. Hardcover, 4to., ornam. and gilded cloth with dustjacket. Mint/mint. [ID# 8063] | 12,00 |
| 14 | POS, Mary. Dieren hebben geen tranen. Ontmoetingen met dieren en mensen, dichtbij en op wereldreizen. Den Haag, n.d.. 127 p. Ills. o.a. Hanengevecht op Bali, Tocht door het oerwoud van Sumatra. Softcover, origineel omslag. [ID# 6605] | 7,00 |
| 15 | SIMON THOMAS, R.T. Some aspects of life history, genetics, distribution and taxonomy of Aspidomorpha Adhaerens (Weber, 1801) (Cassidinae, Coleoptera). Amsterdam, 1964. De Nederlandsche Entomologische Vereeniging. pp. 167-264. With illustrations, bibliogr., summary. Dissertation. Sofcover, 8vo, orig. wrappers. Good. [ID# 8567] | 14,00 |
| 16 | TINBERGEN, L. / VERWEY. J. Zur Biologie von Loligo. Vulgaris Lam. Haarlem, 1945. pp. 213 - 286. ills. lit. *Extrait des Archives Neerlandaises de Zoologie. * [ID# 3692] | 7,00 |
| 17 | VALK, A.C. van der. Vangen en jagen in Sumatra's wildernis. Amsterdam, n.d. 263 p. foto's en tekeningen. Hardcover, 8vo. [ID# 3729] | 11,00 |
| 18 | VERHEIJEN, J.A.J. Breeding season on the Island of Flores. (Indonesia). Leiden, 1964. pp. 194 - 202. In: Ardea. Tijdschrift der Nederlandse Ornithologische Unie. No. 394. [ID# 3763] | 5,00 |
| CHURCH / MISSION |
||
| 72 | ADRIANI, Dr. N. Het Animistisch Heidendom als godsdienst. Den Haag, n.d. [ca. 1920]. 81 p. Paperback, 8vo. *gebaseerd op onderzoek onder de Toradja's*. [ID# 1649] | 9,00 |
| 73 | AERNSBERGEN, A.I. van. (S.J.) Chronologisch overzicht van de werkzaamheid der Jezuieten in de Missie van Nederlandsch Oost-Indië. Bandoeng/Amsterdam, 1934. viii, 440 p. Frontisp.portretfoto en zwart/wit foto's. Inhoud: De Missie in de 16de-18de eeuw, De Molukken, Noord-Celebes, Sangi- en Talaud Eilanden, Zuid-Celebes, De Groote Oost en Kleine Soenda-Eilanden, Borneo, Sumatra, Java. Kerk en Staat, Portugal en de Katholieke Kerk, De O-I. Compagnie en de Godsdienst; De Missie 1807-1859. De Jezuieten in de Missie 1859-1934; Lijsten van: kerkelijke Overheden; kerkelijke Staties en hare Pastoors; alle Jezuieten die in Indië hebben gewerkt. Orig. band. Fraai. [ID# 6423] | 125,00 |
| 74 | ALKEMA, B. Kiekjes uit de Soendalanden. Den Haag, 1914. 173 p.+73 p. foto's, met origineel omslag voorzien van opgeplakte foto. 2e verbeterde en aangevulde druk. [ID# 7555] | 20,00 |
| 75 | ANONYMUS. Sejarah Gereja Katolik Indonesia. Umat Katolik Perintis 645-1500, Awal Mula abad ke-14 - abad ke 18. Jakarta, 1974. 420 p. Ills. foto's and maps. + 31 photographic plates taken by Rüdi Hofmann s.j. during Holy Week 1974 in Larantuka showing Liturgical statues and objects dating from the Portuguese Mission. Original wrappers.*Good copy. [ID# 6147] | 45,00 |
| 76 | ARCKEN, Ir. E.A. van. Dat hebben de Roomschen gedaan! Sittard, 1923. 18 p. Softcover, origineel omslag. *Overdruk uit het Feestnummer van het Koloniaal Missie-Tijdschrift. Van Arcken was oud Hoofdingenieur van den Waterstaat en 's Lands Burg. Openbare Werken in Nederlandsch Oost-Indië. [ID# 6004] | 10,00 |
| 77 | ASTER, Gentilis. God kapt zich en weg door de bossen. (Missie op Borneo). Voorhout, 1957. 312 p.Ills. kaarten Geb. Met origineel stofomslag. [ID# 1685] | 12,00 |
| 78 | ASTER, Gentilis. Morgen is mijn eiland rijk. Vijftig jaar Capucijnenmissie op Borneo. Tilburg, ca.1955. 174 p. 46 zwart/wit foto's, kaarten. Softcover, originele omslag. [ID# 7547] | 10,00 |
| 79 | ASTER, Gentilis. Wij hebben andere belangen. Vijftig jaar Kapucijnenmissie op Sumatra. Tilburg, 1961. 144 p. Ills. 51 foto's. Softcover, origineel omslag. [ID# 5474] | 10,00 |
| 80 | BANK, J. Katholieken en de Indonesische revolutie.. De Bataafsche Leeuw, Dieren, 1984. 576 p. + pers. reg. Hardcover, met stofomslag. *Als nieuw. [ID# 8216] | 22,00 |
| 81 | BASTIAANSE, H. S.J. ( e.a.) Jogja als Universiteitsstad. Pastoor van Lith als onze opvoeder (A.Sugija- de schrijver van dit artikel, geschreven in 1929 is de latere Aartsbisschop van Semarang, Mgr Albert Sugijopranata, S.J. Jogjakarta, 1952. pp.93- 113.Berichten uit Java van de Sint Claverbond.Veel (zeldzame) foto's o.a.van Soekarno die op de de 2e. Dies Natalis van de Gajah Mada Universiteit een eredotoraat ontving. Softcover, origineel omslag. [ID# 7476] | 10,00 |
| 82 | BOETZELAER VAN DUBBELDAM, Dr.C.W.Th. Baron van. De Gereformeerde kerken in Nederland en de Zending in Oost-Indië in de dagen der Oost-Indische Compagnie. F. den Boer, Utrecht, 1906. viii, 352 p. Hardcover, blauw linnen met goudbelettering op rug. Mooie band. Mooi ex. [ID# 5104] | 45,00 |
| 83 | BOLAND, Dr. B.J. Godsdienstpolitiek in de Indonesische Republiek. Leiden, 1977. 23 p. met noten. Softcover, origineel omslag. [ID# 7539] | 20,00 |
| 84 | BROCK, Jan. Missionarissen en hun opvolgers. Ontmoetingen in Indonesië Den Haag, 1982. 96 p., ills Softcover. Enkele penstreep. in kantlijn, verder goed. [ID# 6847] | 3,00 |
| 85 | BROUWER, B.J. (e.a.). Uit de nalatenschap van dr. H.J.Kraemer. n.p, n.d. 186 p. geb. (m. stofomsl.). [ID# 1918] | 7,00 |
| 86 | COOLSMA, S. De Zendingseeuw voor Nederlandsch Oost-Indië. Breijer, Utrecht, 1901. xii, 892 p. met register. Geb. orig. linnen met goudbelettering. *History of the mission in Indonesia, 1497-1900. Cat. KITLV p.116. Good copy. [ID# 2006] | 58,00 |
| 87 | DAKE, W.J.L. Het medische werk van de zending in Nederlands Indië. I. (all publ.). Kok, Kampen, 1972. 235 p. ills. Paperback, 8vo, gebrocheerd. ISBN 9024200555. Goed. [ID# 2027] | 7,00 |
| 88 | DJALIMUN, Chr. (Geredja Kristen Pasundan). Kenang-kenangan 25 tahun 1934-1959 Geredja Kristen Pasundan berdiri sendiri. n.p., 1959. 31p. Met 1 foto en 1 kaartje. Softcover, origineel omslag, kl. 8vo. Goed. [ID# 6164] | 10,00 |
| 89 | END, Dr. Th. van den. De Nederlandse Zendingsvereniging in West-Java, 1858-1963. Een bronnenpublicatie. Oegstgeest, 1991. xiv, 736 p. Ills. (64 zwart/wit foto's, kaart. Met glossarium, bibliografie, register van personen, register van geografische namen, register van zaken. Geb.*nieuw. [ID# 6168] | 25,00 |
| 90 | FORTGENS, J. Vier weken zendingsarbeid op Taliabo. Derde reis. n.p, ca. 1917. Overdruk uit: Mededeelingen van wege het Nederlandsch Zendelinggengenootschap, 62e deel, 1e stuk, pp. 20-31. [ID# 7109] | 10,00 |
| 91 | GEDENKBOEK (KOOMEN, P. de). Uw Koninkrijk kome. Vijftien jaar Zendingsarbeid in de Residentie Soerakarta. Kampen, 1927. 120 p. ills. (fraaie foto's). [ID# 2305] | 11,00 |
| 92 | GEDENKBOEK. Een halve eeuw zending. Gods wegen in Banjoemas. 1901-51. Rotterdam, 1951. 184 p. ill. Geb. [ID# 2321] | 15,00 |
| 93 | GEDENKBOEK. Gods wegen in Banjoemas. Een halve eeuw zending. 1901-1951. Gedenkboek van de zending uitgaande van de Gereformeerde kerk van Rotterdam en de samenwerkende kerken der classes Barendrecht, Brielle, Dordrecht. Gorinchem, R'dam en Schiedam. Rotterdam, 1951. 184 p. ills. Krt. Geb. [ID# 2328] | 11,00 |
| 94 | GILHUIS, J.C. Ecclesiocentrische aspecten van het Zendingswerk. Met name de ontwikkeling daarvan in Indonesië, bijzonder op Midden Java. Kampen, 1955. 225 p. (Diss.). [ID# 2373] | 11,00 |
| 95 | GROENEN, Prof. P.G. / Korn, Dr. V.E. (e.a.). Christelijke Actie op Bali. Den Haag, 1933. (Ind. Genootsch. pp. 337/367). [ID# 2424] | 5,00 |
| 96 | HADIWIKARTA, J. Buku Petunjuk Gereja Katolik Indonesia. 1982. Jakarta, 1983. 680 p. (Alle belangrijke namen, functies en adressen in R.K. kerk van Indonesia) kaarten. Indeks paroki. Met origineel omslag. [ID# 2446] | 30,00 |
| 97 | HOEKENDIJK, C.J. De toovenaar der Soendalanden. Bussum, 1941. 126 p. Ills. [ID# 2561] | 5,00 |
| 98 | Hoofd-comité v.h. Missie-jubileum. 400 jaren Missie in Nederlandsch-Indië. Batavia, 1934. 144p. en 98 p. met ills. en advert. Feestnummer van "Sociaal Leven", nummers 2 en 3. [ID# 6977] | 15,00 |
| 99 | KATHOLIEKE ONDERWIJZERS BOND. Jaarboekje van den Katholieke Onderwijzersbond in Nederlandsch-Indië. 1927. Weltevreden, 1927. 88 p. +163 p. ranglijsten. Ills. advertenties. Origineel omslag. [ID# 5615] | 25,00 |
| 100 | KITAB INDJIL. Wasijat jang baroe.. Amsterdam, 1896. 642 p. Geb. [ID# 7609] | 10,00 |
| 101 | KOETSIER, C.H. Zending als dienst aan de samenleving. De houding van zending en kerk ten opzichte van sociaal-economische vraagstukken in Indonesië, in het bijzonder op Midden-Java. Delft, 1975. 166 p., ills. Softcover. [ID# 7185] | 8,00 |
| 102 | KRUYT, Dr. A.C. Van heiden tot christen. Oegstgeest, n.d. 183 p. Geb. [ID# 2895] | 7,00 |
| 103 | LEEUWEN, Dr. A.Th. van. Hendrik Kraemer, dienaar van de Wereldkerk. Amsterdam, 1959. 175 p. ills. Geb. met stofomslag. [ID# 2945] | 9,00 |
| 104 | LION-CACHET, F. Een jaar op reis in dienst der zending. Amsterdam, 1896. viii, 880 p. Ills.foto's, tekeningen en kaarten. Geb.(Originele goud gestempelde versierde band). [ID# 2977] | 35,00 |
| 105 | MERKELIJN, A. 26 jaren op het zendingsveld. Herinneringen van een missionair predikant. Den Haag, 1941. 365p. Ills, geb. [ID# 6926] | 5,00 |
| 106 | MISSIEWERK. Ons missiewerk op Java. 1920 - 1940. Congregatie der Broeders van de onbevlekte ontvangenis der Heilige Maagd Maria. Djokjakarta, 1940. 320 p. foto's. krt. Geb. (met stofomslag.) [ID# 3100] | 30,00 |
| 107 | MISSIONARISSEN. Missionarissen van het Heilige Hart, Tilburg en hun Missiewerk in Nederlandsch Oost-Indië (Ned. Nieuw Guinea, Celebes, Poerwokerto). Amsterdam, 1936. 24 p. + 10 adv. p. Ills. [ID# 3101] | 11,00 |
| 108 | N.A. Officiële en plechtige installatie van den hoogwaardig heer Monseigneur J.J.M. Kunsters M.S.F. als Apostolisch Prefect van Bandjermasin op woensdag 19 October 1938. Bandjermasin, 1938. 12p. Softcover, cahier, ingenaaid, 8vo, orig. omslag. Voormalig bilioth. exemplaar met gebruikelijke stempeltjes. Goed. Zeldzaam. [ID# 9078] | 12,00 |
| 109 | N.N. Norang me me sikka ko Mangerai. Roermond(a), 1873. 71 p. Geb. Deel .I: Liturgische Gebeden 21 p.; Deel II. Libroe gatta norang ngadji. Les-lees en rekenboekje in het Mangarai, pp. 23 t/m 71. Hardcover, half-linnen, kl. 8vo. Goed. *zeldzaam*. [ID# 6590] | 75,00 |
| 110 | NEURDENBURG, J.C. De christelijke zending der Nederlanders in de 17e en 18e eeuw. M. Wyt & Zn, Rotterdam, 1891. 194 p. Met origineel omslag. [ID# 6842] | 15,00 |
| 111 | RIJCKEVORSEL S.J., L. van. Pastoor F. van Lith S.J. De stichter van de missie in Midden-Java, 1863-1926. St.Claverbond, Nijmegen, 1952. 139p., ills. Orig. linnen. Goed exemplaar. [ID# 7878] | 15,00 |
| 112 | SCHREINER, W. In de worsteling om de wereld. (Batakzending). Kampen, 1927. 160 p. Ills., softcover, orig. omslag. [ID# 3509] | 5,00 |
| 113 | SCHRÖDER, W.F. De zending op de Batoe eilanden. Amsterdam, 1927. 112 p., ills. Softcover, originele geïllustreerde omslag. [ID# 8711] | 11,00 |
| 114 | SUMARTANA, Th. Mission at the crossroads: Indigenous churches, European missionaries, Islamic association and socio-religious change in Java, 1812-1936. BPK Gunung Mulia, Jakarta, 1993. xxix, 379 p., with bibliogr. Paperback, large 8vo. ISBN 9794157260. Very good. [ID# 9079] | 25,00 |
| 115 | THAUREN, Joh. / VROKLAGE, B.A.G. De R.K. Missie op Klein Soenda. Uden, 1931. 72 p. Met veel zwart/wit foto's en uitslaande kleurenkaart achterin. Geb. [ID# 6357] | 15,00 |
| 116 | VRIES, J. de. Handboek der Christelijke leering voor Nederlandsch-Indië. E. de Bont, Rotterdam, 1875. 226 p., v p. Frontisp. plaat. Originele band met goudbelettering en goud op snede. Ex.libr. exemplaar met gebruikelijke stempeltjes, Linnen band wat verschoten, rug iets beschadigd. *zeldzaam*. [ID# 6467] | 175,00 |
| 117 | WARNECK, Joh. D. D.Ludwig. J. Nommensen. Ein Lebensbild. Barmen, 1928. 144 S. Ills. karte. Original Leinwand. (Sumatra, Batakländer). [ID# 3892] | 9,00 |
| 118 | WIJNEN, Jacques (Kapucijn). Hun huis hun kerk. Inwijding van de Santo Mikael in Pangururan. (Noord Sumatra). Tilburg, 1998. 62 p. ills. (kleurfoto's). Met origineel omslag.*nieuw*. [ID# 3950] | 5,00 |
|
RELIGION |
||
| 1803 | BAAL, Dr. J. van. Over wegen en drijfveren der religie.. NHUM, Amsterdam, 1947. 436 p., hardcover, cloth with gilt lettered spine and boards. good. Dutch text, v.g. [ID# 7796] | 25,00 |
| 1804 | BOLAND, B.I. / I. FARJON. Islam in Indonesia. A bilbiografical survey, 1600-1942 with post-1945 addenda. Foris, Dordrecht, 1983. xxii, 173p. Orig. wrps. KITLV Bibliographical series no. 14. Small stain on cover, otherwise very good. [ID# 7855] | 12,00 |
| 1805 | ELSHOUT, J.M. Over de geneeskunde der Kênja-Dajak in Centraal-Borneo in verband met hunnen godsdienst. Amsterdam, 1923. 220 p. Ills. Foto's van Prof. Nieuwenhuis. Diss. Interessante studie over het sociaal-, godsdienstige leven en medische situatie van de Kênja-Dajak. Met stellingen. (Orig. omslag, met gebruikssporen).* Rare thesis on the Kênja-Dayak's Medical care*. [ID# 2161] | 159,00 |
| 1806 | GELDER, K. van. Hindoeisme. Soerabaia, 1910. (E. Fuhri & Co.) 23 p. [ID# 2351] | 7,00 |
| 1807 | GONDA, Prof.Dr. J. Het Boeddhisme. Den Haag, 1943. 98p. Geb. [ID# 6856] | 7,00 |
| 1808 | HIDDING, Dr. K.A.H. Gebruiken en Godsdienst der Soendanezen. Kolff & Co., Batavia, 1935. 157 p. (incl. register van de Soendaneesche termen). Softcover, gr. 8vo, gebrocheerd/ingenaaid. Origineel omslag, met gebruikssporen (vlekjes, lichte slijtage op de hoeken). Binding stevig. Goed exemplaar. [ID# 2545] | 23,00 |
| 1809 | HIEN, H.A. van. De javaansche geestenwereld en de betrekking, die tusschen de Geesten en de zinnelijke wereld bestaat, verduidelijkt door Petangan's bij de Javanen en Soendaneezen in gebruik. (Rare complete set of 3 volumes). G. Kolff & Co., Batavia, n.d.. 6e en verbeterde druk. 8vo. recent cloth, marbled boards. 1e Deel: De geschiedenis der godsdiensten op Java. 425p. 2e Deel: De Dadoewi's en hun Pawoekon's; De Tiang Tengger en hun Ngelmoe's. [original cloth] 3e Deel: De Tiang pasek en hun Tengerans en De Mohammedanen en hun Primbons. Recent cloth. Rare complete set. [ID# 7869] | 750,00 |
| 1810 | JENSEN, Ad. E. Die Drei Ströme. Züge aus dem Geistigen und Religiösen Leben der Wemale, einem Primitiv-volk in den Molukken. Leipzig, 1948. 33., XI, 320 p. Large 8vo. Original wrappers. Folding map, 28 plates. (Ergebnisse der Frobenius Expedition, 1937-1938). [ID# 2702] | 134,00 |
| 1811 | JONG, J. de. Het geestesleven der volken van Indonesië. Wolters, Groningen/Batavia, 1947. 119 p. Ills. Softcover, 8vo. Omslag iets verkleurd, enige gebruikssporen, verder goed. [ID# 2705] | 7,00 |
| 1812 | KIELICH, W. Volken en stammen van Indonesië. Religie, kunst, animisme, voorouderverering, magie, feesten en geesten in het huidige Indonesië. Amsterdam Boek/Spectrum, Utrecht, 1978. 158 p. fol. rijk geïll. met kleur foto's, register. Geb (m. stofomslag). [ISBN 902279567x]. Zeer goed exemplaar. [ID# 2797] | 14,00 |
| 1813 | KRUYT, Dr. A.C. De godsdienstig politieke beweging 'Mejapi' op Celebes. Leiden, 1912. (Tijdschr. T.L.V. van Ned. Indië 1912.) pp. 135 t/m/ 151. [ID# 2891] | 7,00 |
| 1814 | LEMBAGA ALKITAB INDONESIA. Alkitab. Perjanjian Lama dan Perjanjian Baru dalam terjemahan baru ditambah dengan Kitab-kitab Deuterokanonika yang diselenggarakan oleh Lembaga Biblika Indonesia. + Kamus Alkitab. Lembaga Alkitab Indonesia, Jakarta, 1981. 1607 hal. dengan "tumbnail index ". Original cloth * Old and New Testament including the Deuterocanonical Books. New translation and new Lay-out. Good to very good. [ID# 6284] | 25,00 |
| 1815 | NATSIR, M. / NASROEN A.S. Hidup Bahagia. Bandung, 1954. 120 p. Profusely illustrated. Kata pengantar Hadji Agus Salim. Original illustrated wrappers. [ID# 7656] | 20,00 |
| 1816 | POENSEN, C. Brieven over den Islam uit de Binnenlanden van Java. Brill, Leiden, 1886. xii, 174 p. Hardcover, 8vo, linnen. Opnieuw gebonden in groen linnen (niet door een professionele binder). Tekstpagina's zonder onderstrepingen of notities, iets gebruind, met gebruikssporen: titelpagina met enige roestvlekjes en iets beschadigd in de rechtermarge, randen van verschillende pagina's wat rafelig, enige kleine scheurtjes in de marges. Laatste pagina (inhoudsopgave) iets los, enige vouwen in de bovenhoeken. [ID# 7670] | 25,00 |
| 1817 | SNOUCK HURGRONJE, C. De beteekenis van den Islam voor zijne belijders in Oost-Indië. Brill, Leiden, 1883. 32 p. Softcover, origineel omslag. [ID# 7543] | 65,00 |
| 1818 | STEENBRINK. K.A. Pesantren, Madrasah, Sekolah.; recente ontwikkelingen in Indonesisch Islamonderricht. Meppel, 1974. XV, 367 p. Diss. met stellingen, receptiekaartje. Noten;biblio.; summary.Register van Indonesisch en arabische termen van personen en organisaties.Origineel omslag. Mooi ex. [ID# 7575] | 30,00 |
| General | History | Militaria | Geography |
| Literature | Japanese occupation | New Guinea | Culinaria |
| Poetry | Law & Government | Moluccans | Pacific |
| Art books | Maps, Plates, Lithos | Languages | Homepage |