Ardjoeno Books
Ardjoeno Books
Kooilaan 39, 2315 EB Leiden
The Netherlands
Tel. +31 (0)71 5138262
Email:
Ardjoeno Books


General History Militaria Geography
Literature Japanese occupation New Guinea Culinaria
Poetry Law & Government Moluccans Pacific
Art books Maps, Plates, Lithos Languages Homepage



Militaria
Netherlands East Indies / Indonesia

     
1275 BAKKER, P. De slag. Amsterdam / Brussel, 1951. 327p. geb., linnen. Goed ex. Roman over de slag op de Javazee en gebeurtenissen in Indië in 1941-1942. [ID# 6885] 12,00
1276 BAKKER, P. Scheepspreat, zijnde een reisbeschrijving met tal van wetenswaardigheden en nuttige wenken ten profijte van de Nederlandsche militairen die naar Indië scheep gaan. Legervoorlichtingsdienst, Den Haag, 1947. 64 p. ills. Doeve. Geb. [ID# 1703] 20,00
1277 BARKER, A.J. Jamasjita. Standaard uitgeverij, Antwerpen, 1976. 159 p. Text in Dutch. Softcover/paperback, kl. 8vo. Overvloedig geïll. Enige gebruikssporen omslag, verder goed. [ID# 7188] 4,00
1278 Barker, Cicely M. Flower fairies of the Wayside Blackie: London, Glasgow, n.d. [1974]. 52p. with poems and pictures by Cecily M. Barker. Softcover, small 8vo. ISBN 0216898641. Very good. [ID# 6938] 8,00
1279 BEVELHEBBER NEDERLANDSE STRIJDKRACHTEN - CHEF STAF P.L.G. DOORMAN. Ontwerp-voorschrift Dienst in de Tropen. No. 1577. Te Velde, 1945. 20 p. Softcover. * Het klimaat, het koelsysteem van de natuur, Acclimatisatie, Nadeelige gevolgen van de hitte, hoe bevanging door hitte te voorkomen?, wenken voor troepenofficieren, verzorgingscentra voor door hitte bevangenen, kleeding voorwarme klimaten. [ID# 6689] 25,00
1280 BEZEMER, K.W.L. Verdreven doch niet verslagen. Verdere verrichtingen der Koninklijke Marine in de Tweede Wereldoorlog. Hilversum, 1967. xii, 532 p. Ills. foto's en kaarten.4e bijgewerkte druk. Met bibliografie en register. Geb. *Java, Indische Oceaan, Pacific, Ondina, Nederlandse Onderzeeboten in het Verre Oosten, Colombo, O21, O23, O24, Kxii, Kxiv, Kxv, etc. (mooi ex.). [ID# 5378] 20,00
1281 BEZEMER, K.W.L. Zij vochten op de zeven zeeën. Verrichtingen en avonturen der Koninklijke Marine in de Tweede Wereldoorlog. De Haan, Utrecht, 1954. First ed. 423 p., maps, illustrated endpapers, photographs, bibliography, index. Hardcover with dust jacket. VG. [ID# 7827] 25,00
1282 BOOMSMA, Graa. De idioot van de geschiedenis. In de Knipscheer, Haarlem, 1986. 148 p. Softcover, paperback. ISBN 90-6265-215-8. *Goed. Historische roman: het verhaal van de Indonesische vrijheidsstrijd vanuit het perspectief van een West-Friese plattelandsjongen die als soldaat naar Indië gaat. (OVWers /bersiap etc.). [ID# 1844] 7,00
1283 BOOMSMA, J. Soldaat overzee. Indonesië, zoals wij dat zagen. Een fotoboek voor hen die overzee waren. Flakkeesche Drukkerij, Middelharnis, 1950. 194 p. Ills: z/w en kleurenfoto's. Hardcover, linnen band, groot 8vo. (met stofomslag). Goed. *Impressies van een Nederlands militair in het na-oorloogsche Indonesië: Java, Bali, Sumatra, Borneo, Celebes en Nieuw-Guinea, rijk geïllustreerd *. [ID# 1846] 28,00
1284 BOSSCHER, PH. M. De Koninklijke Marine in de Tweede Wereldoorlog - complete set 3 delen. Wever, Franeker, 1984,1986, 1990. 3 delen: 635p., 675p., 490p. Ills, krt. Hardcover, groot 8vo (25x17cm), linnen, met stofomslag. *Zeer goed. [ID# 7246] 95,00
1285 BRANDT, W. (ps.v. W.S.B. Klooster). Demarcatielijn. Van Hoeve, Den Haag, 1957. 140 p. Hardcover, geb. (met stofomslag). Beschrijving van het leven van de Nederlandse troepen gedurende de politionele acties in 1945-1950. Tevens herinneringen van de auteur over diens militaire dienst bij de Z-brigade in Noord-Sumatra. Goed exemplaar. [ID# 9103] 7,00
1286 CHEF VAN DEN GENERALEN STAF. Ontwerp-voorschrift Tropenzakboek voor den Soldaat. No. 1578. Te Velde, 1945. 64 p. Ills. Softcover, origineel omslag.* Elementaire Tropenhygiëne; Omgang met den Indonesiër; Maleisch-geheel gerciht op het militaire, zoals in de Kazrne, Bestorming van een dorp ; Woordenlijst. [ID# 6688] 30,00
1287 CLOCKENER BROUSSON, H.C.C. Liederen-Bundel voor Janmaat en Soldaat. de Boer, Den Helder, 1895. 26 p. Softcover, originele omslag. (ietwat vlekkig). [ID# 4940] 20,00
1288 DAMES, G.W.T. Oom Ambon van het KNIL. Humanitas, Den Haag, 1954. 156 p. Ills. (tekeningen). Softcover, paperback, met origineel omslag, gebrocheerd. * De Ambonnezen van het KNIL in Atjeh, Op de Buitenpost, Het Zesde Bataljon, Dominee Thenu, De Patrouille, Jappentijd, Onder Brits bewind, Tegen de Rood-Witten, etc. etc. [ID# 6184] 20,00
1289 DE MUINCK. Ik val aan volg mij. De Slag in de Java zee. Amsterdam, n.d. 4 prentbriefkaarten in kleur door J.W. Heyting. Uitgave: De Muinck en Co. (in orig. Mapje). [ID# 2041] 18,00
1290 DOELEMAN, F. De medische geschiedenis van een infanterie-bataljon der Koninklijke Landmacht gedurende drie jaar actieve dienst op Java, 1946-1950. (proefschrift). Assen, 1955. 235 p. Proefschrift met stellingen. Goed ex. [ID# 7248] 20,00
1291 DUCROO, M.H. / SCHMIDT, H.J. Generaal Swart. Pacificator van Atjeh. Maastricht, 1943. XII, 177 p. Geb. Folio. Krt. Veel foto's, bibliographie. Geb.Met origineel stofomslag. [ID# 2120] 30,00
1292 DUSSEL, Wim. Heklichtjes. Humoresken uit het Mariniersleven in Indië.. Rotterdam, n.d. 160 p. ills. Nico Kotten. Geb.*Dussel was Marinierscorrespondent bij de Mariniersbrigade * [ID# 2131] 20,00
1293 EB, Victor van der. De overval. (Roman). De Boer, Hilversum, 1962. 239 p. Geb., orig. linnen, met stofomslag. Goed exemplaar. [ID# 2136] 9,00
1294 EB, Victor van der. Van afgeschreven zaken. (Riouwarchipel). West-Friesland, Hoorn, 1967. 248 p. Hardcover, grt. 8vo. linnen band. (met stofomslag). Goed. [ID# 2137] 9,00
1295 ELANDS, Drs. M. / MOOR, J.A. Dr. Het Nederlandse militaire optreden in Nederlands-Indië / Indonesië 1945 - 1950. Een bibliografisch overzicht. Den Haag, 2005. Uitgave Nederlands Instituut voor Militaire Historie. 127 p. Met origineel geïllustreerd omlag. * Een bibliografisch overzicht. Met auteursregister, afkortingen en geraadpleegde instellingen en tijdschriften. ** Nieuw. [ID# 9164] 15,00
1296 EXODUS, Abraham (ps.v. M.H. du Croo). Sergeant Weers en de zijnen. Leiter-Nypels, Maastricht, n.d [ca. 1946]. 284 p., met tekeningen van Menno Van Meeteren Brouwer. 2e herziene omgewerkte en vermeerderde druk. Hardcover, orig. half linnen. goed. Bundel verhalen over een KNIL-sergeant en zijn mannen met bescrhijvingen van het dagelijks leven van gewone soldaten. (o.a, Java, Aceh, Timor). [ID# 2176] 8,00
1297 FRANKE, S. Jan Fuselier. Indië-roman. Arbeiderspers, Amsterdam, 1934. 328 p. Hardcover, 8vo, orig. linnen band. Rug iets beschadigd, verder goed. [ID# 9112] 6,00
1298 FRANKS, H.G. Oerwoudstrijders onder onze driekleur. Elsevier, Amsterdam, 1946. 276 p., frontisp., ïlls. Hardcover, geb., orig. half-linnen band. Verslag van de Nederlands-Britse guerrilla-oorlog tegen de Japanners in de Indonesische archipel (o.a. Timor, Molukken, Nieuw Guinea, Borneo, Sumatra). Goed exemplaar. [ID# 9105] 8,00
1299 GEDENKBOEK (Swarte J.L.). Spreekpunt. 25 jaar V.B.Z en wat daaraan voorafging. Den Helder, 1971. 143 p. ills. (kleur en zw. wit) Uitgegeven door de Vereniging van belangenbehartiging van Schepelingen bij de Zeemacht, VZB) Belangwekkende hoofdstukken: voor-WO I; Interbellum en WO II tot 1970. Geb. (stofomslag). [ID# 2308] 11,00
1300 GEDENKBOEK KNIL. KNIL Gedenkboek. 1911 - 1961. Den Haag, 1961. 334 p. Ills. Zwart/wit foto's en grote uitslaande kaart achterin Geb. Folio, (Met origineel stofomslag.). *Uitgegeven door de Vereniging van Oud Onder Off. Knil 'Madjoe'. [ID# 2346] 45,00
1301 GERRITSEN, Hans. De hinderlaag bij Sindoeradja. Militaire acties op Java, 1948-1950. Hollandia, Baarn, 1987. 152 p. ills: 31 z/w foto's en kaarten. Voorw. H. L. Zwitzer. Paperback, 8vo. ISBN 9060455797. Vouw in omslag, verder goed exemplaar. [ID# 7208] 8,00
1302 GIEBEL, C. Morotai. De bevrijding van de Grote Oost en Borneo. Wever, Franeker, 1976. 252 p. Ills. zwart/wit foto's en uitslaande kaarten. *Ooggetuige verslag van de bevrijding van Hollandia, (Nieuw-Guinea), Morotai, Celebes, Borneo, Opstand van de KNIL troepen in Menado, etc. [ID# 5452] 25,00
1303 GOOSSENS, L.A.M. (inleiding). Soldaat in Indië. Dagelijkse belevenissen. Diligentia, Amsterdam, ca. 1949. 79 p. Ills. Softcover, ingenaaid. Met origineel geïllustreerd stofomslag. Goed. [ID# 6223] 15,00
1304 GOOYER, A.C. de. Op wacht in de dessa. Bosch en Keuning, Baarn, 1949. 205 p. ills., foto's. Hardcover, orig. linnen met goudopdruk. Goed. [ID# 2398] 6,00
1305 GRAAFF, A.P. de. De heren worden bedankt. Met het vergeten leger in Indië, 1949-1950. Wever, Franeker, 1986. 176 p. Ills. Softcover, 8vo. Goed ex. [ID# 9107] 9,00
1306 GRAAFF, A.P. de. De weg terug. Het vergeten leger toen en nu. van Wijnen, Franeker, 1988. 124 p. Ills. Softcover, 8vo. ISBN 9051940033. Zeer goed exemplaar. [ID# 2410] 9,00
1307 GRAAFF, A.P. de. Met de T.N.I. op stap. De laatste patrouille van het vergeten leger. van Wijnen, Franeker, 1991. 201 p., ills. Softcover, 8vo *als nieuw. [ID# 7204] 6,00
1308 HARDEVELD, J.H. van. Op de plaats rust 1946 - 1949. Nederlandse militairen in Indië. Kampen, 1995. 118 p. ills. Krt. Hardcover, folio, met stofomslag. *nieuw*. [De geschiedenis van het 'Zonnestraal Cabaret'] [ID# 2463] 16,00
1309 HEIJBOER, P. Klamboes, klewangs, klapperbomen. Indië gewonnen en verloren. Unieboek/De Haan, Bussum/Haarlem, 1977. 184 p. Rijk geillustreerd met kleuren- en z/w foto's. Softcover/paperback, 4to. Zeer goed. *Het volk v.d. eilanden; De komst v.d. Hollanders; De Compagnie; De verovering van Java; Frans-Engels tussenspel; De droom van een Prins; Tabaksboeren, Suikerlords en Oliebaronnen; De onverzoenlijken; Merdeka. [ID# 2544] 16,00
1311 HELFRICH, C.E.L. Memoires. Amsterdam, 1950. Dl. 1. De Maleise barriere. 478 p. + 15 situatiekrtn. Dl. 2. Glorie en tragedie. 410 p. + krtn en index. Geb.Set. [ID# 2510] 30,00
1312 HETTEMA, Kapitein H.W. Dispereert niet. Met de Marnix van St. Aldegonde bij de invasies van Noord-Afrika, Sicilië en Salerno.. Scheltens & Giltay, Amsterdam, n.d. [ca. 1946]. 2e druk, 272 p. ills. Hardcover, orig. half-linnen band. Goed exemplaar. *Over de Nederlandse koopvaardij tijdens WO-II: Ervaringen van een gezagvoerder die over drie Nederlandse schepen en bijna alle fasen van de oorlog persoonlijk heeft beleefd. [ID# 2539] 9,00
1313 HOECK, G. van (SJ) . De soldatenpastoor, P. Henricus Verbraak S.J. Aalmoezenier van het Nederlandsch-Indisch Leger te Atjeh. De R.K. Boekcentrale, Amsterdam, 1924. 208 p., ills (o.a. portretfoto's). Geb. in nieuwe linnen band. Uitstekende biografie van de bekende aalmoezenier Pater Henricus Verbraak en diens rol in de Atjeh-oorlog. [ID# 7206] 25,00
1314 HOFF, Maarten C. Het misplaatste Oranje Boven-gevoel. Het falen van het politiek-militaire systeem in Nederland en Nederlands-Indië 1825-1995. Amsterdam, 1998. 313 p. Ills. (foto's, kaarten en schetskaarten). Geb.*Java, Brussel. Atjeh, Lombok, Duitse inval, Japanse inval, Politionele acties 1947/1948, Srebrenica. *nieuw. [ID# 5934] 17,00
1315 HOFWIJK, J.W. Blubber. Nederlandse militairen in Indonesië. Heemstede, 1949. 287 p. Geb. [ID# 2573] 9,00
1316 HOFWIJK, J.W. De hitte van de dag. Onze soldaten in Indonesië. De Toorts, Heemstede, 1947. 255 p. +54 foto's. Hardcover, half-linnen, 8vo. Goed. [ID# 9108] 9,00
1317 HORNMAN, Wim. De hele hap. (Historische roman). De Bezige Bij, Amsterdam, 1953. 251 p. Geb., orig. linnen. Historische feiten-roman (1946-1947) over de ervaringen van een peloton mariniers in Oost-Java. Goed exemplaar. [ID# 2609] 9,00
1318 HUZINGA, Leonhard. Gesprek met de Generaal. Van Kampen, Amsterdam, n.d. 63 p., Softcover, kl.8vo. Goed. [ID# 7175] 15,00
1319 JACOBS, Hans (e.a). Achter het Nieuws. 1945. Nederlands- Indië. 1949. Indonesië. Hilversum, 1969. 109 p. Teksten van drie radio- programma's over de gebeurtenissen tijdens de politionele acties in Ned. Indië. Paperback, omslag iets verschoten, verder goed. [ID# 8921] 7,00
1320 JALHAY, S.M. Allen zwijgen. Merdeka en Andjing Nica tot Apra. n.p, n.d. 314 p. ills.3e herziene druk. Origineel omslag.*als nieuw. [ID# 2679] 25,00
1321 JANSSEN, Graard. Dorp en Dessa. Verhaal van een dorp in Brabant (Reusel) en zijn jongens-soldaten in de vrijheidsstrijd van Indonesië 1945-1951. Reusel, 1989. 351 p. Ills. kaarten. Uitgave van de Heemkunde Werkgroep Reusel. Hardcover, folio, linnen band. Met stofomslag.*Nieuw* [ID# 2685] 39,00
1322 KINGMA, T. Friesland was hier. De lotgevallen van 1-9 R.I. Bataljon 'Friesland' 1945-1948. Leeuwarden, 1949. 240 p. ills: foto's, tekeningen in de tekst, kaarten. Met verlieslijst (fotoportretten). Hardcover, orig. linnen, rug iets versleten, verder goed. [ID# 2804] 43,00
1323 KOCK, P.P. de. De ongelijke strijd in de Vogelkop. Franeker, 1981. 173 p. Ills.Softcover. Mooi ex. [ID# 2833] 10,00
1324 KONINKLIJK NEDERLANDSCH-INDISCH LEGER. Eenige ervaringen opgedaan in den strijd te land tegen Japan. Leiter-Nypels, Maastricht, 1945. Tweede deel. 93 p., vernieuwde band, geb. in zwart linnen. Goed exemplaar. [ID# 7203] 12,00
1325 KROESE, A. Neerland's Zeemacht in Oorlog. The Netherlands Publishing Co., London, 1944. 145 p. ills. kaarten, silhouetten. Met chronol. overzicht van de belangrijkste maritieme gebeurtenissen tijdens den oorlog tegen Japan van 7 december 1941 - 3 maart 1942. Lijst van scheepsverliezen der Koninkijke Marine. Hardcover, orig. linnen. Goed. [ID# 2879] 9,00
1326 KRULS, Lt. generaal Mr. H.J. Op inspectie. Elsevier, Amsterdam, 1947. 112 p., ills, geb. met origineel stofomslag. Biografie Chef der Generale Staf met name zijn Indische tijd. Stempeltje, goed ex. [ID# 7207] 11,00
1327 KUWIKS (ps.v. J.P. Muller). Uit de eerste Marinejaren van Dirk Jan. Batteljee & Terpstra, Leiden, n.d. [ca. 1932]. v, 184 p. Hardcover, originele versierde linnen band. Mooi ex. *Gebaseerd op de memoires van Dirk Jan Boom. [ID# 4765] 10,00
1328 LANDEAU, E. (ps.v. E. Land). Helmkruid en huidroos. (toean kwam terug) Haarlem, 1972. 282 p. (uitgegeven in eigen beheer) [Tropisch soldaten-leven -Nederland-Indonesië 1945/'49, poëtisch beschreven]. [ID# 2928] 11,00
1329 LAURENS, Ben. De Vreetpatrouille. Donker, Rotterdam, 1987. 132 p. + krt. Paperback, 8vo. Zeer goed. *(Dagelijkse leven Ned. dienstplichtige soldaat op een buitenpost in West Java). [ID# 9109] 8,00
1330 LAURENS, Ben. Het peloton. Rotterdam, 1989. 2e dr. 234 p. Krt. (Roman over de Nederlandse soldaat in Nederl. -Indië). [ID# 2936] 9,00
1331 LEZER, Leo. Cantinevertellingen. Humor en tragiek uit het oude KNIL. L.A. Lezer, Den Haag, n.d. [ca. 1950]. 221 p. Hardcover, half-linnen. Goed. BIS gesigneerd, met stofomslag: 25 Euro. [ID# 2962] 20,00
1332 MACLEAN, Alistair. Ontsnapt langs Krakatau.. n.p, n.d. 297 p. Geb. [ID# 3018] 7,00
1333 MACLEAN, Alistair. South by Java Head. Collins, London, 1958. 320p. Hardcover, cloth, dustwrs. Very Good. [ID# 3019] 7,00
1334 MAHLER, E. De Witte Karbouw. Herinneringen aan een oorlog in de tropen. Warung Bambu, Breda, 1992. 190 p. Ills. foto's, kaarten. Met personenregister. Softcover, 8vo,. ISBN 9080119229. *Als Nieuw. [ID# 4702] 15,00
1335 MAURIK, Henk van. Djokja achter de horizon. (Met inleiding door Luit. Generaal Spoor) De Koepel, Nijmegen, 1949. 324 p. ills. Geb. gr.8vo. Fraai ex. [ID# 3057] 15,00
1336 McCORMAC, Charles. Singapore zal je graf zijn. Utrecht / Antwerpen, n.d. 200p., krt., Spectrum/prisma. [ID# 6884] 5,00
1337 MOLLEMA, J.C. Rondom de muiterij op de "Zeven Provinciën". Haarlem, 1934. 211 p. Geb. linnen met goudbelettering, met stofomslag. Fraai exemplaar. [ID# 7173] 90,00
1338 MORAAL, Willem (bewerking: Jaak Venken). Mariniers in aktie op Oost-Java. van Spijk, Venlo, 1983. 207 p. Ills.zwart/wit foto's en kaarten. Met origineel omslag. 1e Politionele Actie Comp.L; Actie Zeeleeuw. * als nieuw. [ID# 6462] 15,00
1339 N.N. Koers West. In opdracht van de Repatriëringsdienst Indië. Boom-Ruygrok, Haarlem, n.d [ca. 1946]. 143 p., ills. Hardcover, halflinnen, groot 8vo. Met stofomslag. Goed. [ID# 7321] 15,00
1340 N.N. Roseboek van de muiterij. Samengesteld uit de bladen der N.V. De Arbeiderspers door den Persdienst van het Nationaal Jongeren Verbond. Den Haag, 1934. 84 p. Softcover. Goed. N.a.v. muiterij op de Zeven Provincië, met gedicht van Willem van Iependaal. Goed ex. [ID# 7171] 10,00
1341 NIESKENS, Toon. Nacht over de rimboe. Verslag uit het dagboek van Toon Nieskens, bijgehouden tijdens zijn diensttijd in Indonesië vanaf zijn vertrek op 12 november 1947 tot zijn terugkomst op 1 juni 1950. De Ruit, Linne, 1993. 98 p ills. Softcover, orig. omslag. ISBN 9080151114. Goed. [ID# 3197] 11,00
1342 NIEUWENHUYS, Rob. Een beetje oorlog. Java 8 december 1941 - 15 november 1945. Utrecht, 1979. 151 p. 8vo, Hardcover, linnen band, met stofomslag. ISBN 9070038307. Zeer goed. [ID# 7167] 8,00
1343 NYPELS, G. Japan - Nederland en Oost-Azië. Eene militaire studie. De erven Loosjes, Haarlem, 1899. 195 p. Recent hardbound, with orig. front wrp, 8vo. Minor foxing, separate map missing, otherwise good to very good. *Rare*. Study on the Japanese army and navy, Japanese military tactics, appraisal of effects of Japanese military actions on the Netherlands East Indies in a war time scenario. Includes a list of navy ships, armament and troop strength of navy and army. [ID# 9066] 65,00
1344 PERELAER, M.T.H. De Bonische Expeditiën, Krijgsgebeurtenissen op Celebes in 1859 en 1860. [2 delen]. Gualth. Kolff, Leiden, 1872. xvi, 359; viii, 376 p. Frontisp. Litho afbeelding van Generaal Van Swieten, 5 uitv. kaarten en terreinschetsen (vol I); 4 uitv. kaarten en 5 platen (gedeeltelijk gekleurd). Opnieuw gebonden in geel linnen, voorzien van origineel omslag. Zeldzaam Frontispiece (Lithographic depiction of General Van Swieten), 5 folding maps (vol I); 4 folding maps and 5 plates (partly colored) (vol II). 8vo, newly bound in yellow cloth, with inset orig. cover. Foxing, no markings. Good. Rare set. [ID# 5645] 375,00
1345 POLL, W. van de. Kerels van de daad. Onze oorlogsvrijwilligers in Malakka en Indië. van Hoeve, Den Haag, 1947. 160 p. Ills.Veel zwart/wit foto's. Hardcover, geb., orig. linnen met goudbelettering. Goed exemplaar [ID# 3324] 20,00
1346 POLMAN, J. De brutale reis. Meppel, 1947. De eerste tocht naar een nieuwe wereld. Reis naar- en verblijf in Indonesië. (I Bat. Reg. Stoottroepen, Semarang e. o.) 235 p. Geb. (stofomslag). *mooi ex. [ID# 3327] 17,00
1347 POST, Hans (ps.v. Hubert Paas). Bedwongen Bandjir. (Boek 3. van de Trilogie Bandjier over Noord-Sumatra). Pax, Medan, 1949. 190 p. ill. [ID# 3334] 23,00
1348 REES, W.A. van. Herinneringen uit de loopbaan van een Indisch Officier. 2 delen in 1 band. [D. Bolle, Rotterdam], n.d. [ca 1896]. xii, 337; 329 p. Met voorwoord Dr. A. Stolp. Hardcover, linnen band met goudbelettering. Goed exemplaar. *De uitreis, de aankomst, Batavia, Samarang, Java's binnenlanden, Bali.* [ID# 6415] 70,00
1349 ROSHEUVEL, Mr. Ch.A. Van west naar oost. De rol van de Curacaose Rode Kruiscolonne in het voormalig Nederlands Oost-Indië. De Walburg Pers, Breda, 1989. 278 p.Ills. veel zwart/wit foto's en kaarten. Met personenregister. Hardcover, 8vo, linnen. Met stofomslag. Nieuw Guinea, Morotai, Makassar, etc). *Als nieuw*. [ID# 3440] 9,00
1350 ROSSUM, G.M. van. Groen is de oetan. Leiden, n.d. 239 p. ills. + verkl. afk. Geb. (opmerkelijk direct verhaal van het leven van de Nederlandse soldaat in Indonesië.) [ID# 3442] 11,00
1351 SCHILLING, Ton. Soldaat overzee. Smit, Hengelo, 1948. 140 p. Rijk geillustreerd met z/w foto's en tekeningen. Oblong. Ringband. (originele editie). Goed exemplaar. [ID# 4442] 18,00
1352 SCHILLING, Ton. Spoor, onze Generaal. Meulenhoff, Amsterdam, 1953. 165 p. met 29 foto's. Hardcover, gr. 8vo, linnen band met goudopdruk, Goed [ID# 3484] 24,00
1353 SCHILT, Jan. Soldaatje spelen onder de smaragden gordel.. Amsterdam, 1969. 196 p. [ID# 3486] 7,00
1354 SPRANG, Alfred van. En Soekarno lacht..! Journalistieke ervaringen van een Nederlandsch oorlogscorrespondent in Indië. van Hoeve, Den Haag, 1946. 109 p. ills. Softcover, Orig. omslag. Goed exemplaar. [ID# 8690] 16,00
1355 SPREEUWERS, Roelf. De lange weg. Als oorlogsvrijwilliger naar Indië. Roorda, Stadskanaal, 2000. 208 p. Ills: veel zwart/wit foto's. Hardcover, 8vo. *Nieuw exemplaar. Met verlieslijst van het Bataljon 2-5 RI (X Brigade). Oost Java 1946-1948. [Soerabaja, Modjokerto, Mlirip, Woeloe, Tretes, Djombok, Modjoagoeng]. ISBN 907017104X. [ID# 9213] 14,00
1356 STICHTING NATIONAAL INDIË MONUMENT. De divisie van de 7e september. Herdenking 1999. Melick, 1999. 16p. [ID# 6887] 6,00
1357 STIGTER, P.J. Wetten en andere wettelijke voorschriften ten dienst van het onderwijs in Militair Straf- en Tuchtrecht aan Cadetten bestemd voor het Leger in Nederl.-Indië. No. 655. KMA, Breda, 1919. 560 p. Hardcover, 8vo, gebonden in fraaie linnen band met goudopdruk Rug iet beschadigd, paginas iets gebruind, verder goed. [ID# 3613] 16,00
1358 SWIETEN, J. van. De luitenant-generaal J. van Swieten contra den luitenant-generaal G.M. Verspyck. Zalt-Bommel, 1880. 266 p. + errata. Hardcover, fraaie half-linnen band met goudopdruk en vignet op rug, gemarmerde platten (platten iets gesleten op de randen). Voormalig biblioth. ex. met stempeltje. Titelblad iets los. Tekst helder en ongemarkeerd. [ID# 7179] 35,00
1359 SWINSON, A. Defeat in Malaya. The fall of Singapore. (Ballantines Ills. History of World War II). New York, 1970. 160 p. with numerous b/w ills. Maps. Good. [ID# 3639] 5,00
1360 SYTZEN, Job (ps. v. H. Jonker). Niet iedere soldaat sneuvelt, God's ravijn, Landgenoten. [Trilogie]. Sijthoff, Leiden, 1980. 656 p. Hardcover, Met origineel stofomslag. ISBN 9021826941. Goed. * Historische roman. Trilogie over Nederlandse militairen in Indië. [ID# 6646] 12,00
1361 SYTZEN, Job (ps. v. H. Jonker). Niet iedere soldaat sneuvelt. Sijthoff, Leiden, 1955. 280 p., kaart op schutbladen. Historische roman. Hardcover, orig. linnen met goudopdruk. Goed ex. [ID# 7181] 10,00
1362 TEITLER, G. (Red.). De val van Nederlands-Indië. Dieren, 1982. De Bataafsche Leeuw. 128 p. Ills. Hardcover, groot 8vo, Geb., met stofomslag. ISBN 9067070017. Conditie: zeer goed. [ID# 4467] 16,00
1363 TEITLER, G. / HOFFENAAR, J. (eds.) De Politionele acties. Afwikkeling en verwerking. De Bataafsche Leeuw, Amsterdam, 1990. 128 p. Hardcover, groot 8vo, linnen band. Zeer goed. [ID# 5249] 15,00
1364 TULP, Gerrit. Marsbevel op Java. Aan- en afvoertroepen. April 1946 - juli 1949. Profiel, Bedum, 1989. 258 p. Ills. Hardcover. Geb. ISBN 9070287935. Conditie zeer goed. [ID# 3717] 34,00
1365 TYDEMAN, G.F. Verbleekte films. Herinneringen van een oud-zeeofficier. Van Stockum, Den Haag, 1937. 1st ed., orig. softcover. 175p. The recollections of G.F. Tydeman describing life as a Naval Officer. Tydeman took part in the famous Siboga-expedition in colonial Indonesian waters. Fine copy. [ID# 7709] 45,00
1366 VADER, John. New Guinea. The tide is stemmed. Ballantine Books, New York, 1971. 160 p. Ills, maps. Softcover, 8vo. Good. [ID# 3726] 7,00
1367 VALKENBURG, Rik. Marinier onder de vlag. Een waarheidsgetrouw persoonlijk relaas over de verschikkingen onder het Japanse juk. Utrecht, 1993. 236p., geb., ills., krt. [ID# 6888] 20,00
1368 VERHOOG, A. Onze laatste oorlog. De voorgeschiedenis van en de strijd om de onafhankelijkheid van Indonesië. Spectrum, Utrecht, 1982. 136 p.Ills. Honderden foto's. Softcover, folio formaat. Goed exemplaar. [ID# 3768] 9,00
1369 VERMEULEN, G.J. Dagboek van een halve mens. (Militair in Indonesië). Sijthoff, Leiden, 1951. 1e druk. 198 p. Harcover, linnen band met goud belettering. (met stofomslag). Goed. [ID# 3771] 11,00
1370 VOORLICHTINGSDIENST MARINIERSBRIGADE. Ik zal handhaven. Extra foto-editie acties Oost-Java, 21 juli t/m 4 aug.1947. Soerabaia, 1947. 24 p. 46 foto's met uitgebreide bijschriften. Kaart van het actiegebied. Origineel omslag. (Zeldzaam). Enige waterschade omslag en pagina's. [ID# 7249] 30,00
1371 WITTE, J.C. J.B. van Heutsz. Leven en legende. Fibula / van Dishoeck, Bussum, 1976. 157 p. Ills. Softcover, 8vo. Zeer goed. [ID# 3973] 9,00
1372 WITTERT, Rene. Het vergeten squadron. Wever, Franeker, 1983. 252p. Rijk geïllstreerd. 2 kaarten. Met uitgebreide gesneuvelden lijsten uit de drie perioden. Geb. *Het verhaal van de Nederlandse vliegers die tegen Japan hun vergeten oorlog voerden. (Nederlands-Indië / Australie / Indonesië). ISBN 9061353602. *Nieuw. *18 Squadron NEI RAAF in Australia0 [ID# 6823] 14,00
1373 ZWAAN, J. Soldaat in Indië. De geschiedenis van een peloton. Tijl, Zwolle, 1969. 304 p. Hardcover, goudbeletterde band, Met stofomslag. * In roman-vorm het verhaal van een imaginair peloton tijdens de politionele acties en de tussenliggend periode: aan de ene kant het vrolijke en bandeloze leven van de soldaat in een vreemd en exotisch land, met drank, vrouwen en feesten; aan de andere kant de verlammende angst voor een ongrijpbare tegenstander en de opwinding van het gevecht. [ID# 6663] 12,00
     


General History Militaria Geography
Literature Japanese occupation New Guinea Culinaria
Poetry Law & Government Moluccans Pacific
Art books Maps, Plates, Lithos Languages Homepage