Ardjoeno Books
Ardjoeno Books
Kooilaan 39, 2315 EB Leiden
The Netherlands
Tel. +31 (0)71 5138262
Email:
Ardjoeno Books


General History Militaria Geography
Literature Japanese occupation New Guinea Culinaria
Poetry Law & Government Moluccans Pacific
Art books Maps, Plates, Lithos Languages Homepage



Geography / Topography
Netherlands East Indies / Indonesia

     
1819 ABOTT, G. Facts about Indonesia. Jakarta, n.d. 21p. Ministry of Communications - Directorate General of Tourism. [ID# 7090] 8,00
1820 BAS, F. de. De triangulatie van Sumatra en de opnemingen in Nederlandsch-Indië gedurende de jaren 1883 en 1884. n.p, ca. 1885. pp. 167-174. [ID# 7226] 5,00
1821 BEMMELEN, Dr. W. van. Naar Hooge Toppen en Diepe Kraters. Batavia, ca.1920. viii, 155 p. Ills. door W. v. d. Does. Origin. band met goud belettering en versiering. Geb.*bergtochten Java, Sumatra, Bali en Lombok. [ID# 4699] 35,00
1822 BLINK, H. Bernhard Varenius, grondlegger der wetenschappelijke geografie. n.p, 1886. Tijdschrift van het Nederlandsch Aardrijkskundig Genootschap 1886, pp. 182-214, met kaart kadasterplannen. [ID# 7227] 10,00
1823 BLOEME, W. de. De kaart van het landschap Pesemah (met twee kaarten). Amsterdam, 1885. pp. 223-224, met 2 uitvouwkaarten. [ID# 7225] 2,00
1824 BLOMBERG, Dr. J. Kris-kras door Indië. Batavia, ca. 1935. 16 p. Ills. Softcover, origineel geïllustreerd omslag. (Overdruk uit het weekblad "d'Orient"). [ID# 6563] 7,00
1825 BOEKE, Prof. Dr. J.H. Vergelijking van Nederlandsch-Indië met Britsch-Indië op economisch gebied. n.p, 1931. KNAG 1931, pp. 153-180. [ID# 7231] 4,00
1826 BOSSE, Ir. P.M. van. De rol der verweering bij den opbouw van nieuwe, ontginbare, ertsafzettingen en de beteekenis daarvan voor Nederlandsch-Indië. n.p, 1942. KNAG 1942, pp. 361-370. [ID# 7229] 6,00
1827 BREMAN, J.C. Java: bevolkingsgroei en demografische structuur. n.p, 1963. KNAG 1963, no. 3, pp. 252-308. [ID# 7238] 8,00
1828 DALTON, Bill. Indonesia Handbook. Chico, CA, 1985. 588p., index, map, orig. cover. Good. [ID# 7144] 6,00
1829 DANES, Dr. J.V. Die Karstphänomene im Goenoeng Sewoe auf Java. n.p, 1910. KNAG 1910, pp. 247-260. Met geolog. kaart. [ID# 7233] 5,00
1830 DEWEZ, M. (Inspecteur des Athéneés et des Collègues). Géographie du Royaume des Pays-Bas et de ses Colonies Asiatiques. Bruxelles, 1820. viii, 301 p. 2e.éd. revue, corrigée et augmentée. Avec table alphabétique des Villes des Provinces Méridionales et des Villes ou endroits remarquables des Provinces Septentrionales. Table alphabétique des Provinces, Villes, Peuples ou endroits remarquables des Colonies Asiatiques. Demi.reliure, cuir d'époque. Bel exemplaire. [ID# 5024] 75,00
1831 DYCK, J.Z. van. Garoet en Omstreken. Zwerftochten door de Preanger. Batavia, 1922. viii, 267, v, pag. + adv. pag. Veel illustraties -foto's van het bekende Atelier "Lux" van Thilly Weissenborn, plattegronden en kaarten. Geb. * Many photographs by the famous Thilly Weissenborn, plans and maps. Orig. Cloth. VG.* [ID# 2135] 75,00
1832 EGGINK, H. De aardrijkskunde van Nieuw-Guinea. Handleiding bestemd voor O.D.O's en voor onderwijzers. Wolters, Groningen, Djakarta, 1956. 88p., rijk geïllustreerd met z/w fotos, tekeningen, kaarten. Met 33 z/w fotos op afzonderlijk plaatjesblad. Softcover, large 8vo. Enige gebruikssporen, verder goed. [ID# 8477] 18,00
1833 GELDER, W. van. De Residentie Bantam; plaatsbeschrijving en bevolking. Amsterdam, 1899. (TAG 1899) pp. 785-785. [ID# 2352] 5,00
1834 GELDER, W. van. Schoolatlas van Nederlandsch Oost-Indië. Dertiende, herziene en vermeerderde druk.[ 13th revised and enlarged edn.]. Den Haag, 1916. 4, 12 dubbelpagina litho kleurenkaarten + 19 p. Alphabetische lijst van de in dezen Atlas voorkomende namen. Frontisp. met lithokaart van Afrika, Azië en Australië. Op voorplat een lithoplaat van "Hoogvlakte van Bandoeng. (Preanger Regentschap ). Alles lithografie J. Smulders & Cie. Den Haag. Geb. Zeer fraai ex. Zeer goed. *very good copy of this Atlas with col. map of Africa, Asia & Australia on front page. Col. plate of Bandoeng Highlands on frontcover. [ID# 6359] 115,00
1835 GEOLOGIE & MIJNBOUW. Bij het 25-jarig bestaan van het Geologisch Mijnbouwkundig Genootschap voor Nederland en Koloniën. Speciaal nummer, 1937. Den Haag, 1937. 43 p. ills.+ adv.pags. Bijgebonden de no's 1-12 van de jaargang 1937. [ID# 4058] 11,00
1836 GRONEMAN, Dr. I. Op het Jang-Gebergte in Oost-Java.. Zutphen, 1902. 186 p. Recent halflinnen.Geb. Met origineel omslag op voorplat. [ID# 4763] 45,00
1837 HOGAN, Rae. Guide to Bali. n.p, n.d. 128 p. geïll. Geb. (m. stofomslag). [ID# 2575] 11,00
1838 HUTTON, Peter. Gids voor Java. Apa Productions, Hongkong, 1980. 295 p. Ills: Colour photographs and maps. Dutch text. Softcover, original wrappers. Good. [ID# 8667] 8,00
1839 HUTTON, Peter. Java. Official Guide to the Island of Java. Apa Productions, Hongkong, 1978. [Apa Photo Guides series] 298 p. Ills. Coloured photographs and maps. Original wrappers.Very good. [ID# 5660] 8,00
1840 JONGEJANS, J. Dwars door Atjeh. n.p, 1932. Uit: Onze Aarde, 1932. pp. 161-168. Foto's, Krt. [ID# 6859] 8,00
1841 KAART. Borneo. Eindhoven/Amsterdam, 1922. Formaat: 34 x 57 cm. Schaal: 1: 2.000.000. [ID# 6491] 20,00
1842 KAART. Java. In het Hindoetijdperk naar Verbeek. n.p., n.d. Schaal 2.000.000. Formaat 54x20 cm. Zwart wit. [ID# 6242] 5,00
1843 KAART. Java. In het tijdvak der Compagnie. n.p., n.d. Schaal: 2.000.000. Formaat: 54x20 cm. Zwart/wit. [ID# 6244] 5,00
1844 KAART. Java. Oostelijk gedeelte. Amsterdam, 1922. Formaat: 34 x 57 cm. Schaal: 1: 1.000.000. Inzetten: Semarang en omgeving; Soerabaja en omgeving. [ID# 6488] 20,00
1845 KAART. Kleine Soenda-eilanden. de Bussy, Eindhoven / Amsterdam, 1922. Formaat: 34 x 57 cm. Schaal: 1: 3.000.000. Inzetten: Bali en Lombok, Middengedeelte Flores, Z.W. Gedeelte Timor en Roti, Solor-eilanden. Lichte watervlek midden-boven, verder goed. [ID# 6493] 20,00
1846 KAART. Molukken en Nederlandsch Nieuw-Guinea. Eindhoven / Amsterdam, 1922. Formaat: 34 x 57 cm. Schaal: 1: 3.000.000. [ID# 6494] 20,00
1847 KAART. Overzichtskaart van den Oost-Indische Archipel. Amsterdam, 1922. Formaat 34 x 57 cm. Schaal 1:10.000.000. Mooi ex. [ID# 6487] 20,00
1848 KAART. Sumatra. Zuidgedeelte. Banka en Billiton. Eindhoven/Amsterdam, 1922. Formaat: 34 x 57 cm. Schaal: 1: 2.000.000. Inzetten: Padang en omgeving; Straat Soenda. [ID# 6490] 20,00
1849 KAN, Prof. Dr. C.M. Geografische werkzaamheid der Nederlanders in den N.I. archipel gedurende de twee laatste jaren. n.p, 1894. KNAG 1894 no. 4, pp. 521-540. [ID# 7228] 4,00
1850 KONING, J. / D. WOUTERS. Mooi en nijver Insulinde. Land en volk van Nederlandsch Oost-Indie. Noordhoff, Groningen, 1924. iv, 217 p. bibliography, map, ills: 82 b/w photo plates and 8 tipped-in colour plates after paintings by Menno van Meeteren Brouwer. Hardcover, large 8vo, decorated cloth. Nice copy. [ID# 9030] 28,00
1851 KONINKLIJK NEDERLANDSCH AARDRIJKSKUNDIG GENOOTSCHAP. Atlas van Tropisch Nederland. Batavia/Amsterdam, 1938. 1st edition. 31 double page coloured maps with 70 charts. Inset plans of important cities: Batavia, Bandoeng, Semarang, Soerabaia etc. Separate index (17 p.). Original green buckram with gilt lettering on spine and front. Good. [This is the original 1938 production of the most comprehensive atlas of Indonesia ever issued, published by the Royal Geographical Society of the Netherlands, and the Netherlands East Indies Topographical Service]. [ID# 5074] 350,00
1852 LEBLANC, Jerry. Hippocrane Insiders Guide to Java and Bali. New York, 1992. 222 p. Ills. Photo's, maps, With appendix and index. *As new*. [ID# 5598] 10,00
1853 MONTEIL, Vincent. Indonésie. Horizons de France, Paris, 1970. 288p. with 280 photographic plates./ills. (incl. 35 in colour), bibliogr. Hardcover, 4to, orig. cloth, with dustjacket. Good/ bon état. [ID# 8315] 20,00
1854 PANTHOU, P. de / MULLER, Kal. Bali. n.p, n.d. 128 p. rijk geïll. (kleurfoto's. Geb. (m. stofomsl.). [ID# 3287] 9,00
1855 RIEL, P.M. van. De Snellius-expeditie (11 juli tot het einde op 15 november 1930) n.p, 1931. KNAG 1931, pp. 181-199, met 2 kaarten en 1 diagram. [ID# 7213] 5,00
1856 RODENBURG, J.B. Beknopte aardrijkskunde onzer bezittingen in Oost- en West-Indië, in 't bijzonder voor onze cursisten, candidaat-hoofdonderwijzers. Schaafstal, Hoogezand, 1908. 91 p., met 2 schetskaarten en vele illustraties. Gebonden, halflinnen. Enige aantekeningen met zacht potlood in de marges. [ID# 7472] 15,00
1857 ROUFFAER, G.P. De oude en de nieuwe monding der Sadang-rivier. (Zuid-Celebes). n.p, ca. 1910. KNAG, pp. 841-844. [ID# 7235] 2,00
1858 SIBINGA MULDER, J. Palembang. ( Uit 'Onze Aarde' no. 10, 1933) Amsterdam, 1933. pp. 355-360 met foto's. [ID# 7687] 5,00
1859 SIEBERT, Rüdiger. Wolken über Borneo. Insel der Träumer, Narren un Piraten. Arena, Würzburg, 1984. 176 S. mit Abbildungen und Karten. 8o. Gebunden mit Umschlag. Gut. [ID# 7464] 8,00
1860 STOK, J.P. van der (ed.). K.N.A.G. De zeeën van Nederlandsch Oost-Indië. Leiden / Brill, 1922. ix, 507 p. Ills. Numerous maps (incl. 8 folding col. lithogr. maps), Bibliography and Index on names. Original blue cloth with gilt lettering on spine. Fine copy. * This standard work was issued at the command of the Royal Dutch Geographical Society ( K.N.A.G ). [ID# 6306] 165,00
1861 TEEFFELEN, Kees van. (e.a.). Te gast in Indonesië. St. Toerisme & Derde Wereld, Nijmegen, 1991. 4e druk. 48 p., ills. Softcover, geniet, kl. 8vo. Goed. [ID# 8806] 3,00
1862 THOMASSEN A THUESSINK VAN DER HOOP, A.N.J. Goenoeng Dempo. n.p., 1933. uit: Onze Aarde, jrg. 60, Nr. 3., pp. 79-85. Met 6 fraaie z/w fotos van o.a. de vulkaan en het kratermeer. Softcover, folio. [ID# 8668] 5,00
1863 TIDEMAN, J. Land en volk van Bengkalis. n.p, 1935. KNAG 1935, pp. 788-816, met kaart. [ID# 7214] 5,00
1864 TOURISME (BOILLEAU, Janet). Jakarta. (Insight Pocket Guide). APA publications, Hong Kong, 1991. 105 p. ills. maps and index. [ID# 3699] 5,00
1865 TOURISME. Some aspects of Java. Batavia, n.d. 32 p. geïll. (omsl. ontbr.). [ID# 3709] 11,00
1866 Travellers Official Information Bureau of Netherland India Tourism in Netherland India. Vol. IV No. 2-6; Vol X No 1-5; Vol XI No 6. Rijswijk/Batavia, 1934-1935. 11 numbers bound in one. Orig. col. wraps. after orig. *Very Good. Profusely illustrated tourist guide. English text edition. Fine copy [ID# 7894] 125,00
1867 TUIJN, Dr. J. van. Over een recente daling van den zeespiegel in Nederlandsch Oost-Indië. n.p, 1932. KNAG 1932, pp. 89-99. Met kaart. [ID# 7236] 4,00
1869 VERSTAPPEN, H.Th. Een en ander over het rifpantser van het eiland Muna (Z.O. Celebes). Leiden, 1957. pp. 441-449. Ills. foto's en kaarten. (Tijdschrift KNAG juli 1957). [ID# 5683] 7,00
1870 VRIES, H.M. de (Ed.). The importance of Java seen from the air. Kolff & Co, Batavia, n.d. [ca.1928]. 1st ed. Published by H.M. de Vries, printed by G. Kolff & Co . 332p., with numerous aerial photographs, 1 mounted plate, 1 large folding map. Hardcover, 24x31 cm, half cloth, gilt lettered spine and decoration on front. Very good copy. [ID# 8491] 65,00
1871 WHEELER, Tony e.a. Bali and Lombok. Hawthorn/Berkeley, 1989. 236 p. Ills. Photographs, maps, plans and drawings., Index. A travel survival kit. [ID# 5597] 10,00
1872 WIJDEVELD, W.A. Naar Oost en West. Zutphen, 1930. 69 p. Vele kaarten en platen. Proeve van een visueele aardrijkskunde over Nederlandsch Oost- en West-Indië op de lagere school. [ID# 3947] 20,00
1873 WIJK, J.E. van der. Java. Beschrijving van de aardrijkskundige gesteldheid, het bestuur, de gebruiken en instellingen van dat eiland. Amsterdam, 1876. viii, 232 p. Met grote uitslaande kaart van Java met Residentie indeling enz. achterin. Originele omslag. [ID# 5895] 75,00
1874 WITTE, Hans de. De Snellius II Expeditie. Een Indon.-Nederl. oceanografisch onderzoek- project 1984-1985. Amsterdam, n.d. 60 p. Geïll. [ID# 3972] 5,00
1875 WOUTERS, A.E. Guide to Indonesia, Thailand, Singapore. n.p, n.d. 196 p. geïll. Krt. [ID# 3993] 5,00
     


General History Militaria Geography
Literature Japanese occupation New Guinea Culinaria
Poetry Law & Government Moluccans Pacific
Art books Maps, Plates, Lithos Languages Homepage