|
Kooilaan 39, 2315 EB Leiden The Netherlands Email: |
|
| General | History | Militaria | Geography |
| Literature | Japanese occupation | New Guinea | Culinaria |
| Poetry | Law & Government | Moluccans | Pacific |
| Art books | Maps, Plates, Lithos | Languages | Homepage |
| 1804 | ANWAR, Chairil / Burton RAFFEL (ed. and translator). The complete Poetry and Prose of Chairil Anwar. State University of New York Press, n.d. [ca. 1968]. First ed. xxii, (ii), 208 p., frontisp. portrait. Includes English introduction, 60 poems in Indonesian with English translation, proze. Hardcover, with orig. dustjacket. Unmarked copy. Good to very good. [ID# 9207] | 20,00 |
| 1805 | BERG, Joop van den. Indië-Indonesië in honderd gedichten. Den Haag, 1984. 140 p. Softcover, paperback. (als nieuw). [ID# 1759] | 9,00 |
| 1806 | BESNARD, Albert. Doem en dorst. Gedichten. Meulenhoff, Amsterdam, 1952. 1e druk, Ceder-reeks. 67 p. Hardcover, ingenaaid; goed exemplaar. [ID# 8302] | 6,00 |
| 1807 | BEURSKENS, Huub. Het vertrek. Gedichten. Amsterdam, 1984. 62 p. (o.a. 'Het graf van Dubois'. *nieuw*. [ID# 7584] | 10,00 |
| 1808 | BLANKENSTEIN, A.H.G. Van binnen uit. n.p., 1952. Genummerd en gesigneerd ex. Dit is nr. 3. [ID# 6866] | 15,00 |
| 1809 | BOL-SMIT, Elizabeth. Helder verlicht. Gedichten. Servire, Den Haag, 1966. 42 p. Softcover, 8vo. Goed. [ID# 1837] | 5,00 |
| 1810 | BORJA DA COSTA, Francisco. De schreeuw van Maubere. Strijdliederen voor het volk van Oost-Timor. In de Knipscheer, Haarlem, 1979. 26p., met illustraties van Pattie Walter. ISBN 9062650171. Softcover, kl. 8vo, goed. [ID# 6923] | 8,00 |
| 1811 | BOUMA, Hans. Gordel van Smaragd. Indonesië poëtisch. Kok, Kampen, 1989. 82 p. ills. door Evelyne Dessens, omslag Bas Mazur. Softcover. Zeer goed. [ID# 1867] | 8,00 |
| 1812 | BOUWMAN , Clara Ella (samentelling). Een bron die nooit dooft. Stemmen van tegenspraak in proza en poezie uit Indonesie. Amnesty International, Amsterdam, 1995. 180 pp. Paperback, 8vo. ISBN 9064631069. Zeer goed. *Bloemlezing van poezie en proza van hedendaagse Indonesische schrijvers over de situatie in hun land. [ID# 2209] | 8,00 |
| 1813 | BRAASEM, W.A. Bamboe doeri en orchideeën. Indonesische volkspoëzie. De Beuk, Amsterdam, 1955. 38 p. ill. (deel 5 van de tweede serie A voor de vriendekring van De Beuk). Softcover, kl. 8vo. Goed. [ID# 1875] | 8,00 |
| 1814 | BRAMMETJE. (ps. van M.H. du CROO). De dag in Indië... Indische eigenwijze liedjes. Maastricht, 1946. 75 p. Softcover, origineel omslag. Met rood zwarte belettering en titels. Voorwoord van Cor Ruys. * Eerder verschenen in 'Soerabajaasch Handelsblad' en 'Bataviaasch Nieuwsblad'. [ID# 6693] | 25,00 |
| 1815 | BRAMMETJE. (ps. van M.H. du CROO). Eigenwijze Liedjes van Brammetje. Djokjakarta, ca. 1930. 61 p. Illustraties van G. Adolfs. Voorwoord van H.C. Zentgraaff. Softcover, groot 8vo, gebrocheerd. * Deze liedjes verschenen in de loop der jaren in het Soerabaiasch Handelsblad. [ID# 6502] | 35,00 |
| 1817 | BRANDT, W. (ps.v. W.S.B. Klooster). Hart van Jade. (Chinese Lyriek). Querido, Amsterdam, 1964. 63 p. Softcover, kl. 8vo. Goed. [ID# 9052] | 5,00 |
| 1818 | BRANDT, W. (ps.v. W.S.B. Klooster). Het land van terugkomst. Een Indonesisch reisjournaal in poëzie. Hollandia, Baarn, 1980. 106 p. Ills. Softcover, gebrocheerd, 8vo. ISBN 9060459431. Goed. [ID# 9054] | 5,00 |
| 1819 | BRANDT, Willem. Binnen Japans prikkeldraad. Van Campen, Amsterdam, 1956. 1e druk. 128p., Hardcover, orig. half-linnen band. 8vo. Goed+ [ID# 9505] | 12,00 |
| 1820 | BRANDT, Willem. Reizend achter het heimwee. van der Peet, Amsterdam, 1955. 111 p. Hardcover, linnen band, met stofomslag. Goed. [ID# 9051] | 9,00 |
| 1822 | Chairil Anwar, Rivai Apin, e.a. Ik wil nog duizend jaar leven. Negen moderne Indonesische dichters. Meulenhoff, Amsterdam, 1979. Poetry International Serie, 124 p. with b/w ills (tekeningen van Lucebert). Met gedichten van Chairil Anwar, Rivai Apin, Sitor Situmorang, W.S. Rendra, Taufiq Ismail, Toeti Heraty, Sapardi Djoko Damono, Sutardji Calzoum Bachri, Darmanto Jetnan. Ingeleid door Harry Aveling. 4to, Orig. omslag. Goed exemplaar [ISBN: 9029008776] [ID# 7863] | 15,00 |
| 1823 | DIJK, B. Moderne Poetry uit Azie. Amsterdam, 1977. 208 p. [ID# 2071] | 7,00 |
| 1824 | EEKHOUT, Jan H. Hart van Holland. Een keur uit onze historische zee-lyriek. Lochem, n.d. 195 p. Geb. * bevat verscheidene gedichten die Oost-Indië als onderwerp hebben. [ID# 6381] | 8,00 |
| 1825 | FABRICIUS, Johan. De kraton. De Bezige Bij, Amsterdam, 1945. 23 p. Softcover, groot 8vo. Omslag verschoten, verder goed. [ID# 2196] | 7,00 |
| 1826 | HAAN, T.A. de. Gouden munt. Gedichten. Amsterdam, 1975. 84 p. Ills. door Geertje Aukema. Softcover, origineel omslag. [ID# 7563] | 15,00 |
| 1827 | HAGHE, A. ter. Hardnekkige monologen. Santpoort, 1939. 63 p. Softcover. Met: Indische gedichten; Nederlandsche gedichten; Kosmopolitische gedichten; Drie balladen. [ID# 7186] | 8,00 |
| 1828 | HEERKENS, P. Het lied van Saka Ladja. Met een inleiding van Bernard Verhoeven. Sint Bavo, Haarlem/Antwerpen, 1949. 204 p. Met verantwoording en verklarende aantekeningen. Hardcover, 8vo, orig. linnen. Goed. * Liederen, sagen en legenden die binnenleiden in de gedachtenwereld van de Florinezen over God en de geesten, hemel aarde en onderwereld, over goed en kwaad* [ID# 5189] | 25,00 |
| 1829 | JAGT, Bouke. Wapenrok (Gedichten). Amsterdam, 1982. 52 p. Softcover *o.a. Nieuw Guinea* [ID# 2674] | 5,00 |
| 1830 | KAART, Piet. Licht en donker in Japansche gevangenschap. Een bundel gedichten.. Den Haag, 1947. 70 p. Ills. band en stofomslag door P. van Boxsel. Halflinnen. [ID# 4396] | 16,00 |
| 1831 | KERN, Prof.Dr. H. Zang LII tot LXXIV van den Nagãrakrtãgama. Den Haag, 1913. pp.382-421. (Bijdragen: KITLV. Deel 68). [ID# 4864] | 7,00 |
| 1832 | NOTO SOEROTO. De Geur van Moeders Haarwrong. van Looy, Amsterdam, 1916. 1e druk. 63 p. Hardcover, kl. 8vo, linnen band, fraai gebonden, met goudbelettering, bandversiering en leeslint. Enige kleine roestvlekjes op enkele pagina's, verder zeer goed. Fraai exemplaar. [ID# 4567] | 10,00 |
| 1833 | PLAS, C.O. van der. Bra Widjaja. van der Peet, Amsterdam, 1951. 101p. ills. Softcover, ingeb. /stofomsl (iets verschoten), lichte gebruikssporen, verder goed. [ID# 8390] | 12,00 |
| 1834 | PLAS, C.O. van der. Doch de meeste van deze is de liefde. (Boroboedoer en Mendoet). Kluwer, Deventer, 1951. 24 p. Softcover, kl. 8vo. Omslag gebruind. Goed. [ID# 3317] | 8,00 |
| 1835 | RAFFEL, Burton. Anthology of modern Indonesian poetry. State University of New York Press, [1968]. 158p. English text. Softcover, 8vo. Good. Includes work of Amir Hamzah, Sutan Takdir Alisjabahna, Aoh Kartahadimadja, J.E. tatengkeng, Chairil Anwar, Rivai Apin, Asrul Sani, Siti Nuraini, Mohammad Akbar Djuhana, Sitor Situmorang, Toto Sudarto Bachtiar, Samiati Alisjahbana; W.S. Rendra, Ajip Rossidhy, and others. [ID# 9206] | 12,00 |
| 1836 | RENDRA. IJzeren wereld. De Geus, Breda, 1991. 160 p. Gedichten vertaald door Kees Snoek. Softcover, 8vo. *nieuw. [ID# 6773] | 10,00 |
| 1837 | RENDRA. (A. Teeuw, vertaling en inleiding). Pamfletten van een dichter. Thomas & Eras, Den Haag, 1979. 91 p. Ills. Softcover, 8vo, gebrocheerd. Goed. [ID# 5814] | 15,00 |
| 1838 | RESINK, G.J. Kreeft en Steenbok. van Oorschot, Amsterdam, 1963. 114 p. Hardcover, linnen band met goudbelettering. Goed. [ID# 6509] | 15,00 |
| 1839 | RESINK, G.J. Op de breuklijn. van Hoeve, s-Gravenhage, Bandoeng, n.d. [1955]. 62 p. Softcover, gebrocheerd/ingenaaid. Goed. [ID# 9208] | 12,00 |
| 1840 | RESINK, G.J. Transcultureel. Gedichten. Amsterdam, 1981. 88 p. Softcover. [ID# 3386] | 10,00 |
| 1841 | ROCHEMONT, J.I. de. Gedichten. Malang, 1935. Gebundeld: Mengeldichten [37p.]; In stille uren [43p.]; Leekedichtjes en paradoxen [35p.], Licht en Duisternis [45p.]. Softcover, orig. omslag, enige gebruikssporen, bruine vlekken op achterzijde omslag en verschillende pagina's, verder goed. [ID# 7473] | 10,00 |
| 1843 | SASTRAHADIPRAWIRA, R. Memed. Pendawa Diperdaja. Mahabharata. Batavia-Centrum, 1931. 71 p. Softcover, origineel omslag. [ID# 6141] | 10,00 |
| 1844 | SCHEPP, C.L. (ps, v Jan Prins). Over Jan Prins. , 1944. Uit: Cultureel Indie, zesde jaargang, juli/augustus 1944. pp 129-134. ills. Softcover, 4to. Kleine beschadiging marge bovenzijde, verder goed. [ID# 9118] | 10,00 |
| 1845 | SITUMORANG, Sitor. Dalam Sadjak. van Hoeve, Bandung / s-Gravenhage, n.d. [1955]. 58 p. Indonesian text. Softcover, 8vo, sewn. Good. [ID# 9209] | 15,00 |
| 1846 | SLAUERHOFF, J.J. Kubur Terhornmat bagi Pelaut. Pustaka Jaya, Jakarta, 1977. 80p., Slauerhoff's poetry translated to Bahasa Indonesia bij Hartojo Andandjaja. Orig. pict. colour wrappers. Condition: good. [ID# 8155] | 18,00 |
| 1847 | SURYADI, Linus. De bekentenis van Pariyem. Manus Amici, Amsterdam, 1985. viii, 226 p. Met lijst van namen en woorden. Softcover, 8vo. Lichte gebruikssporen omslag. Goed. [ID# 5587] | 8,00 |
| 1848 | TROLSKY, Tymen. Indonesische gedichten. VAN, Amsterdam, 1978. 16p. Softcover, 8vo. ex-bibliotheek exemplaar met stempeltje, verder goed. [ID# 8112] | 5,00 |
| 1849 | USMAR ISMA'IL Puntung Berasap. Sepilihan sadjak-sadjak. Djakarta, 1950. 45 p. Met origineel omslag. [ID# 6706] | 15,00 |
| 1850 | WYNGAARD, Maria. Les années non perdues. Des poèmes écrits dans un camp des internées à Java.. n.p., n.d. [1976]. 28p., with dedication and autograph author, with 5 illustration by the author. Small 8vo, orig. wrappers. French translation of the never lost years (De niet verloren jaren). Good copy. Rare. [ID# 7976] | 18,00 |
| General | History | Militaria | Geography |
| Literature | Japanese occupation | New Guinea | Culinaria |
| Poetry | Law & Government | Moluccans | Pacific |
| Art books | Maps, Plates, Lithos | Languages | Homepage |