Ardjoeno Books
Ardjoeno Books
Kooilaan 39, 2315 EB Leiden
The Netherlands
Tel. +31 (0)71 5138262
Email:
Ardjoeno Books


General History Militaria Geography
Literature Japanese occupation New Guinea Culinaria
Poetry Law & Government Moluccans Pacific
Art books Maps, Plates, Lithos Languages Homepage



Literature
Netherlands East Indies / Indonesia


     
865 AARDWEG, H.P. van den. Als stewardess naar Indië. Oorspronleijk meisjesboek. Goede Lectuur, Amsterdam, 1943. 1e druk. 108 p. Hardcover, 8vo, geïllustreerd omslag. Iets los in de band, randslijtage, verder goed. [ID# 8917] 7,00
866 ALBERTS, A. De eilanden. van Oorschot, Amsterdam, 1975. 5e druk, 171 p. Softcover. Goed exemplaar. [ID# 1655] 7,00
867 ALBERTS, A. De Eilanden. van Oorschot, Amsterdam, 1954. 2e druk, 150 p. Hardcover, linnen band. Origineel stofomslag (met klein scheurtje). Goed, ongemarkeerd exemplaar. [ID# 1656] 15,00
868 ALBERTS, A. Namen noemen. Zo maar wat ongewone en openhartige herinneringen aan het verloren paradijs dat Nederlands Indië heette. 1939-1947. Amsterdam, 1952. 190 p. 1e druk. Hardcover, met stofomslag. Zeer goed. [ID# 1657] 25,00
869 ALBERTS, A. Twee jaargetijden minder. CPNB, Amsterdam, 1992. 54 p. (Essay over het machtig raderwerk van de kolonie Nederlands-Indië). Pocket. Goed. [ID# 1659] 4,00
871 ALEX, OOM . (ps.v.F.W. de Roock). Uit het land der Flamboyants. Indische verhalen. van der Peet, Amsterdam, n.d. [1957]. 178 p. ills: 32 foto's door Peter Wessing. Hardcover, linnen band (met stofomslag), 8vo. Korte verhalen *Java*. [ID# 1662] 11,00
872 ALLEN, Benedict. Hunting the Gugu. In search of the lost ape-men of Sumatra. London, 1989. xi, 191 p. Ills. in color, maps, postscriptum and notes. Hardcover, dustjacket. *As new. [ID# 7627] 15,00
873 ANDRIESSE, P. Koude sambal. Indische jeugdsentiment. Amsterdam, 1990. 109 p. Softcover, paperback. * Pematang-Siantar, De roep van de tokeh, Koude sambal, en andere verhalen*. [ID# 1678] 10,00
874 ANKER, Robert / Willem Jan OTTEN. Een kennismaking met A. Alberts. van Oorschot, Amsterdam, 1992. 46p. Kl. 8vo. Softcover, geniet. Goed tot zeer goed exemplaar. [ID# 8922] 5,00
875 ANWAR, Yozar (vert. Beb Vuyk). Dagboek van een kami-student. Meppel, 1968. 135 p. Softcover/ paperback. Goed. [ID# 7155] 8,00
876 BAKKER, Margot. Indonesische sprookjes. Deventer, 1979. 208 p. met vele kleuren en zwart wit platen van Vratislav Stovicek. Folio. Geb. met stofomslag. [ID# 1702] 16,00
877 BARBER, Noel. Tanamera. Luitingh, Utrecht, 1983. 555 p. met kaart en woordenlijst. Vertaling Ytje Horsten. Hardcover, dik 8vo. Met stofomslag. Inscriptie op schutblad, verder goed exemplaar, *Roman. speelt zich af in Singapore voor de Tweede Wereldoorlog. [ID# 9039] 6,00
878 BARLEY, Nigel. Ongevaarlijk tijdverdrijf. Een liefdesverklaring aan Indonesië. BZZToH, s-Gravenhage, 1994. 192p. Softcover, paperback, vertaling Aad van der Mijn. *Als nieuw. [ID# 7858] 6,00
879 BARLEY, Nigel. The Duke of Puddel Dock. Travels in the Footsteps of Stamford Raffles. New York, 1992. xii, 276 p. Ills. map. 1st American Edition. Hardcover with dustjacket. VG. VG. *Raffles was Governor of Java during the English interegnum and founded Singapore in 1819. [ID# 4398] 20,00
880 BATTEN, F.E.A. (e.a.). Aan D.M.G. Koch op zijn vijfenzestigste verjaardag van zijn vrienden. Den Haag / Bandung, 1956. 67 p., Softcover. Goed ex. [ID# 7187] 10,00
881 BAUMANN, G.R. (vert. Diet Kramer). Als de doerians vallen. De Javaan Asnap vertelt uit zijn leven. Bosch & Keuning, Baarn, n.d. 212 p. ills. (tekeningen van Gunter G. Böhmer). Hardcover, Geb. Goed. [ID# 1730] 5,00
882 BEEKMAN, E.M. (ed.). Fugitive Dreams. An Anthology of Dutch Colonial Literature.. Univer. of Massachusetts Press, Amherst, 1988. 323 p. Hardcover, cloth with dustwrs. ISBN 0870235753. Very good/Very Good. [ID# 1737] 20,00
883 BEEKMAN, E.M. (ed.). Two Tales of the East Indies. The Last House in the World, by Beb Vuyk. The Counselor, by H.J. Friedericy. Amherst, 1983. xi, 202 p. With preface to the series, introduction to both tales, notes, glossary. * The Last House is an autobiographical novel based on the author's life on the Island of Buru in the Moluccans. The Counselor recalls life on Celebes during the 1920's, when the Dutch were struggeling to impose what they considered an enlightened colonial administration on the remnants of a feudal system they had nearly destroyed. Original cloth and dustjacket. Fine/Fine. [ID# 6186] 20,00
884 BEERLING, Dane Wilson. Schimmen. Amsterdam, 1987. 30 p. Ills. en omslag Dane Beerling. Originele privé uitgave. * Kuda Lumping, Adu Plieger, Simandjuntak, Batavia 1946, De man in het gele jasje. [ID# 6510] 7,00
885 BERG, J. H. van den. Bersiap. Nederlands - Indonesische verhalen. (1945-1950). BZZToH, Den Haag, 1992. 159 p. (geheel herziene en verbeterde versie van 'De keerzijde van de medaille'). *Als nieuw. [ID# 1753] 11,00
886 BERG, Joop van den. De keerzijde van de medaille. Verhalen van Nederlandse en Indonesische auteurs. 1945-1950. Leopold, Den Haag, 1982. 255 p. Softcover, paperback. Goed exemplaar. [ID# 1754] 11,00
887 BERG, Joop van den. Het hoge huis aan de Java zee. De geschiedenis van een zeeroverseiland (Karimunjava eilanden) BZZTôH, Den Haag, 1992. 128 p. ills. Softcover. *Goed tot zeer goed. [ID# 1757] 8,00
888 BERGEN, W. van. Indische schetsen. n.p. [Soekaboemi], 1923. 106p. Softcover, 8vo. Vochtvlekken, verder goed. [ID# 6871] 15,00
889 BITTER, W.S. (ps.v.van Assen). Het wentelende wiel van Indië. Amsterdam, 1947. 78 p. [ID# 1796] 5,00
890 BLOEM, Marion. De honden van Slipi. Amsterdam, 1992. 150 p. Softcover, paperback. *als nieuw. [ID# 6767] 7,00
891 BLOEM, Marion. Geen gewoon Indisch meisje. Rainbow, Amsterdam, 1985. 238 p. Softcover, pocket. Goed. [ID# 5497] 7,00
892 BLOEM, Marion. Geen gewoon Indisch meisje. In de Knipscheer, Haarlem, 1983. 250 p., 2e druk, softcover, paperback. Goed. [ID# 7481] 10,00
893 BOEKA (Ps.v. P.C.C. Hansen, Jr). Beschaving. Uit Java's binnenland. Van Rossen, Amsterdam, 1903. 2 vols: vii, 290p.; 269p. Glossary and index at end of vol. 2. Paperback, 8vo. orig. wrappers, uncut. BUUR, PD 583. Some foxing on wrappers and text. Nice unmarked copy. Rare. [ID# 8105] 85,00
894 BOEKA (Ps.v. P.C.C. Hansen, Jr). Een koffieopziener. Uit Java's binnenland. Amsterdam, 1901. 295 p.+ 1 p. alfabetische lijst van vreemde woorden. Geb. (nieuwe band), linnen.* Debuut van Hansen- er zouden nog 3 andere romans volgen- over Totok en Indo maatschappij. [ID# 7557] 125,00
895 BOEKA (Ps.v. P.C.C. Hansen, Jr). Pàh Troeno. van Rossen, Amsterdam, n.d. (1901). 406p., woordenlijst. ex-lib. copy with usual stamp. Tall 8vo, recent hardcover, black cloth with leather spine (recent title label on spine, minor split of upper part of hinge, otherwise good). Rare. [Novel with a critical view on the Dutch colonial policies in the Netherlands East Indies]. [ID# 8109] 65,00
896 BOEKA (Ps.v. P.C.C. Hansen, Jr). Pàhkasinum. Indische roman. Veen, Amsterdam, 1904. First ed. viii, 204p. Orn. paperback, 8vo. orig. wrappers, uncut. Some foxing on wrappers and text. Nice unmarked copy. Rare. [ID# 8106] 35,00
897 BONGERS, Dr. H. Het testament van Sachid Ananda. Verhaal van een H.B.S.-er. Den Haag, 1949. 306 p. Ilustraties en bandomslag door W.S. Bitter.Geb. met origineel stofomslag. *Beslaat 2 perioden; 1924-1926 en 1938-1945. [ID# 6591] 15,00
898 BONNEMA, Tine (ps. v. T. de Vries-Vrisou). Over de Grenzen. D.A. Daamen, s-Gravenhage, n.d. [ca. 1920]. 254p. Hardcover, grt 8vo, fraai geillustreerd linnen band. Enige gebruikssporen, verder goed. [ID# 6873] 10,00
899 BOOTSMA-KLEIN, F.G Onzeker vaderland. (Roman). Baarn, 1962. 115 p. Geb. [ID# 1848] 5,00
900 BOREL, H. Wijsheid en Schoonheid uit Indië. Amsterdam, 1904. 220 p. Originele band met goudbelettering en illustratie. Mooi ex. [ID# 1849] 14,00
901 BOSCH, F. van den. De man in de blauwe kamerjas.Verhalen. Querido, Amsterdam, 1987. 108 p. Softcover, origineel omslag. Goed. [ID# 1859] 10,00
902 BOSCH, F. van den. In een plooi van de tijd. Verhalen.. Vianen, 1984. 108 p. ECI uitg. geb. (m. stofomsl.). [ID# 1862] 11,00
903 BOSSENBROEK, M. (e.a.). Weerzien met Indie. Deel 13: Indie in de literatuur. Waanders, Zwolle, 1994. 22 p., Rijk geillustreerd. Softcover, folio (24x31.5 cm), geniet. Zeer goed. [ID# 6945] 4,00
904 BOSSENBROEK, M. (e.a.). Weerzien met Indie. Deel 32: Koloniaal bestuur na 1870. Waanders, Zwolle, 1994. 20 p., Rijk geillustreerd. Softcover, folio (24x31.5 cm), geniet. Zeer goed. [ID# 8910] 4,00
906 BOURBON, Louis de. Twaalf maal Azië. Amsterd. Boek & CourantMy, Amsterdam, 1941. 157 p.Ills.(tekeningen door Charles Roelofsz.). Met een inleiding van Antoon Coolen. Geb. [ID# 1870] 7,00
907 BOVENE, G.A. van. Hier is Indië..! Utrecht, 1941. 379 p. Ills. 2e druk. Geb. [ID# 1873] 9,00
908 BRACHES, Ernst. Nachtboog. Verhalen. (Indische jeugd). Meulenhoff, Amsterdam, 1988. 107 p. Softcover, paperback, origineel omslag. Goed exemplaar. [ID# 1877] 7,00
909 BRAYNE, Alan. Jakarta Shadows. Birmingham, 2002. 256 p. Priginal illustrated wrappers. As new. *Jakarta, Indonesia. The city is edgy after the fall of Soeharto, the country engulfed in religious strife and urban violence. Most westerners have fled. Not rootless disenchanted Graham Young. [ID# 5856] 10,00
910 BREDA, Ans van [Johanna Thieme - van Breda]. Ursula trouwt in Singapore. Kluitman, Alkmaar, 1949. 1e druk. 220 p. Ills. door Hans Borrebach. Hardcover, linnen band, groot 8vo. [Roman voor oudere meisjes].*Buur 882*. Goed. [ID# 4077] 9,00
911 BRINK, Dr. Jan ten. Oost-Indische Dames en Heeren. Vier bijdragen tot de kennis van de zeden en usantiën der Europeesche Maatschappij in Nederlandsch-Indië. Sijthoff, Leiden, ca. 1920. 307; 307 p. 2 delen. Hardcover, gebonden in origineel rood linnen met titel in goudopdruk in een zwarte sierrand. Goed. [ID# 6324] 45,00
912 BRINK, Dr. Jan ten. Oost-Indische Dames en Heeren. Vier bijdragen tot de kennis van de zeden en usantiën der Europeesche maatschappij in Nederlandsch-Indië. D. Bolle, Rotterdam, 1927. 316 p. Deel 2. Hardcover, kl. 8vo, originele band met goudbelettering. [Guldens-editie No. 62. Fraai exemplaar. [ID# 6644] 25,00
913 BRINK, Dr. Jan ten. Oost-Indische Dames en Heeren. Vier bijdragen tot de kennis van de zeden en usantiën der Europeesche maatschappij in Nederlandsch-Indië. Tweede deel. Sijthoff, Leiden, n.d. [ca. 1920]. 307p., 6e druk, gebonden [ID# 6875] 10,00
914 BRINK, Dr. Jan ten. Romans en Novellen. Eerste volledige uitgave. Leiden, n.d. ca. 490p. 2e druk, geb. Inhoud: Jeanette en Juanito; Drie reisschetsen (Op de grenzen der Preanger; Drie dagen in Egypte; Van Den Haag naar Parijs); Novellen: Speelschuld, "Van vijf de minste", De keerzijde van de medaille, Over het realisme der Fransche novellisten; De ongelukken van den heer Montaland, De abbé de Chazal en madame de Colombelles. [ID# 6876] 10,00
915 BRINK, Jan ten. Oost-Indische Dames en Heeren. Vier bijdragen tot de kennis van de zeden en usantiën der Europeesche maatschappij in Nederlandsch-Indië. Eerste deel. Sijthoff, Leiden, n.d. [ca. 1920]. 307p., 6e druk, gebonden. [ID# 6874] 15,00
916 BROEKHUYSEN, W.N. / A. van DEURSEN/ J. MUIDERMAN (samenstellers) Van Nieuw-Guinee tot Curaçao. Wageningen, n.d. 251p., Hardcover, linnen band.. [ID# 6878] 9,00
917 BROOSHOOFT, Mr.P. Plicht. Amsterdam, 1886. 291 p. Geb. (Originele fraaie bruin, zwart, goud beletterde band en rug.) EERSTE DRUK. [ID# 4922] 75,00
918 BRUNET, Beata Het moest zo zijn. Westfriesland, Hoorn, n.d. [ca. 1975]. 160p. Softcover, paperback. kl. 8vo. Witte Raven-pocket [S 259]. Iets gebruind, verder goed. [ID# 8800] 5,00
919 BZZLETIN. F. Springer. Den Haag, 1987. 64 p. Ills. Met bijdragen van oa.: Salman, Bekkering, van Wijck, Neervoort, Hottentot, van den Hoven, Swart, Dorrestein. [ID# 5357] 10,00
920 CALAND, Dr. W. Drie Oud-Indische episoden. 'Hariscandra', 'Goudstad', 'De Slimme dief'. Zutphen, 1925. 112 p. [ID# 1963] 5,00
922 Chairil Anwar, Rivai Apin, e.a. Ik wil nog duizend jaar leven. Negen moderne Indonesische dichters. Meulenhoff, Amsterdam, 1979. Poetry International Serie, 124 p. with b/w ills (tekeningen van Lucebert). Met gedichten van Chairil Anwar, Rivai Apin, Sitor Situmorang, W.S. Rendra, Taufiq Ismail, Toeti Heraty, Sapardi Djoko Damono, Sutardji Calzoum Bachri, Darmanto Jetnan. Ingeleid door Harry Aveling. 4to, Orig. omslag. Goed exemplaar [ISBN: 9029008776] [ID# 7863] 15,00
923 CLAUDIUS ( ps. v. C.C. Küpfer). De verovering van Venus. (Vliegwereld Bibliotheek no. 5). Boom-Ruygrok, Haarlem, 1947. 228 p. ills. Hardcover, orig. half-linnen band. Goed. [ID# 1983] 16,00
924 CLERX, Arnold. Schandaal op Poeloeh-Tampah. Querido, Amsterdam, 1950. 2e druk. Salamander. 194 p. Hardcover, gekartonneerd. Randslijtage omslag en rug, watervlekken. Verder goed. [ID# 8815] 4,00
925 COHEN TERVAERT-ZEVERIJN, Henriette. Timboel. Schetsen uit het leven van een Javaanschen jongen. Haarlem, 1937. 128 p. Met woordenlijst. Geb. [ID# 5907] 11,00
926 COHEN, Alexander. Alexander Cohen. Een andersdenkende. Bloemlezing uit zijn werk, samengesteld en ingeleid door Max Nord. Amsterdam, n.d. 175p. pocket, goed ex. [ID# 6929] 6,00
927 COHEN, Alexander. In Opstand. Amsterdam, 1960. 232 p. Softcover, paperback. (Stoa-reeks). [ID# 5522] 7,00
928 COMTE, Annie A. le. Het begon met een zeiltocht. Het Goede Boek, Bussum, 1946. 229 p. Ills. Geb. Halflinnen, 8vo. Goed *Groepje Nederlandse jongelui uit Batavia maakt een zeiltocht voor de kust van Java. Tijdens een gedwongen overnachting op een onbewoond eilandje komen ze opiumsmokkelaars op het spoor*. [ID# 4409] 9,00
929 CONRAD, Joseph. (vert. Clara Eggink). Liefde en noodlot op Borneo. De geïllustreerde Pers, Amsterdam, n.d. 232 p. Geb., orig. linnen. [ID# 6446] 5,00
930 COOLHAAS, Dr. W.Ph. Controleur B.B. Herinneringen van een jong bestuursambtenaar in Nederlands-Indië. HES, Utrecht, 1985. 239p., Gloss., with numerous photogr. Paperback, orig. wrp. Spine somewhat faded, otherwise very good copy. [ID# 7994] 12,00
931 COOPS, Mr. Willem. Tropengloed. Van der Meer's Indische ervaringen. Rotterdam, 1927. 182 p. Geb. [ID# 2008] 10,00
932 COUPERUS, Louis Unter Javas Tropensonne. Autorisierte übertragung v. Else Otten.. Deutsche Buchgemeinschaft, Berlin, n.d. [1926]. First German edition, in gothic impression. 351 pages. Good. [ID# 6845] 35,00
933 COUPERUS, Louis / BORGERS, Gerrit e.a. (samenst.). Louis Couperus. Schrijvers Prentenboek 9. De Bezige Bij, Amsterdam, 1980. 3e druk, 40 p. ills: foto's, bibliogr. Softcover, paperback, gebrocheerd, 18 x 24 cm. *Als nieuw. [ID# 8907] 10,00
934 COUPERUS, Louis. Legende, mythe en fantazie. Veen, Amsterdam, n.d. [1918]. Veen, 174p., First ed. half-cloth, batik illustrated boards. Ex-library copy with usual stamps. Foxing on pages, some wear, otherwise good. [ID# 8111] 19,00
935 CRITERIUM. Indonesië. Amsterdam, 1947. 96 p. Softcover, origineel omslag. *speciaal dubbelnummer aug./september 1947 geheel gewijd aan de Indonesische literatuur met bijdragen van Chairil Anwar, Joke Moeljono, Soetan Sjahrir, Ida Nasoetion, Hurustiati Subandrio, Beb Vuyk, etc. [ID# 7527] 15,00
936 DAMAIS, Louis Ch. Lettres de Raden Adjeng Kartini. Java en 1900. Mouton, Paris, 1960. 149 p.Introduction et notes de Jeanne Cuisinier. Preface de Louis Massignon (Prof. au College de France) . Bon état. [ID# 2029] 9,00
937 DAUM, P.A. Uit de suiker in de tabak. Querido, Amsterdam, 1962. 4e druk. Salamander pocket 107, 243p. + woordenlijst. Paperback. Goed. [ID# 8307] 9,00
938 DAUTHENDEY, Max. Das Märchenbriefbuch der Heilige Nächte im Javanerlande. München, 1922. 250 p. Geb. (op voorplat band: kleurafbeelding Vulkaan Tjikoraj bij Garoet naar aquarel van Dauthendey). [ID# 2039] 34,00
939 DE GIDS. De Gids, jaargang 147, Nr 8/9/10., november 1984. Themanummer: Het pak van Sjaalman, honderdzenenveertig verhandelingen en opstellen. Meulenhof, Amsterdam, 1984. pp. 577-861. Orig. wrappers. ISBN 9029019980. Good copy [ID# 8202] 11,00
940 DE TWEEDE RONDE. Indonesië-nummer. Lente 1988 Amsterdam, 1988. 224p. Softcover. goed. [ID# 7865] 10,00
941 DEJONGE, J.F. Nagelaten nalatenschap. Koloniale handel in koffie- koopvaardij- Pardon ik schiet. Centraal Venster, Amsterdam, 1989. 224 p. Met lijst van Indonesische woorden. *een rauw en ruig relaas van het leven in Indië in de jaren na 1945*. Goed. [ID# 2044] 11,00
942 DE-LILAH. (ps. v. Lucie van Renesse). Madame Caprice. Utrecht, 1901. 240, 200 p. dl.1. Met frontispiece foto van Dé-Lilah in Japanse kimono met grote waaier. Geb. *Fraaie set van de zeldzame 2 delen. [ID# 6140] 175,00
943 DERMOUT, Maria. De juwelen haarkam. Amsterdam, 1959. 148 p. 3e. druk. Geb. (met stofomslag). [ID# 2053] 8,00
944 DERMOUT, Maria. De tienduizend dingen. Querido, Amsterdam, 1956. 212 p. Hardcover, 8vo, orig. linnen band met goudopdruk, met stofomslag. Goed. [ID# 2057] 9,00
945 DERMOUT, Maria. Donker van uiterlijk. Amsterdam, 1964. 179 p. 1e druk. Geb. Met origineel stofomslag. [ID# 2060] 11,00
946 DERMOUT, Maria. Puteri Pulau. Pustaka Jaya, Jakarta, 1977. 74p. Softcover, 8vo, orig. pict. colour wrappers, 8vo. Text in Bahasa Indonesia (translated from De Prinses van het eiland). Condition: good. [ID# 9244] 18,00
947 DERMOUT, Maria. Zo luidt het verhaal. (De goede slang, De Olifanten, Het kanon). Amsterdam/Groningen, 1964. 28 p.+ vi p. Inleiding door Rob Nieuwenhuy. Foto. Softcover, origineel omslag.* Posthume publicatie. [ID# 5093] 10,00
948 DIEPSTRATEN, Johan (BZZLETIN). A. Alberts. Den Haag, 1983. 87 p. Ills. [ID# 2069] 7,00
949 DIS, Adriaan van. Familieziek. Een roman in taferelen. Augustus, Amsterdam, 2002. Eerste druk, 205 p. Hardcover. (ISBN: 902540369 7) *Als nieuw. [ID# 7783] 8,00
950 DIS, Adriaan van. Indische duinen. (Roman). Meulenhoff, Amsterdam, 1994. 315 p. Softcover, 8vo, paperback. Zeer goed. [ID# 2078] 11,00
951 DIS, Adriaan van. Nathan Sid. Meulenhoff, Amsterdam, 1992. 12e dr. 73 p. Softcover. kl. 8vo. Zeer goed. [ID# 9142] 5,00
952 DJOJOPOESPITO, SOEWARSIH. Buiten het gareel. Indonesische roman.. de Haan/Vrij Nederl., Utrecht/Amsterdam, 1946. 2e dr. 247 p. (Met inleiding van E. du Perron). Hardcover, 8vo, halflinnen band. Enige watervlekjes op voorplat, verder goed. [ID# 2084] 9,00
953 DOIJER, A. Dessah-leven. Amsterdam, 1908. viii, 235 p. Eerste druk. Hardcover, Met omslag en plaat op voorplat. (enkele potlood streepjes). Mooi ex. van dit zeldzame werk. [ID# 6413] 75,00
954 DOORN, Iens van. Dreiging onder tropenzon. Roman uit de nadagen van Nederlands-Indië. Franeker, 1983. 200 p. Softcover, paperback. Met origineel geïllustreerd omslag. Vervolg op 'Geluk is als een vogel'.* als nieuw. [ID# 6429] 14,00
955 DROPPERS, J.A. Wat dokter Slamet vertelt. Callenbach, Nijkerk, n.d. 39p. met tekeningen van Anny Rot. Softcover, ingenaaid, 8vo. Omslag iets beschadigd, gebruikssporen. Verder goed. [ID# 6932] 5,00
956 EIJKELBOOM, J. Het krijgsbedrijf. Vier verhalen. Een gedicht. Arbeiderspers, Amsterdam, 2000. 112 p. Hardcover, geb. (met stofomslag).*als nieuw*. [ID# 2151] 11,00
957 EKERT-ROTHOLZ, Alice. Strafende Sonne, Lockender Mond. Hamburg, 1970. 575 p. Geb.* Geschiedenis van enkele Nederlandse families in Indonesië voor-tijdens de Japanse bezetting- waarin optreden van vrouwelijke kamparts centraal staat- en daarna. [ID# 2153] 16,00
958 ELK, L. van. Multatuli's Gebed van den onwetende nader ontleed. Kampen, 1925. 48 p. Softcover, origineel omslag. [ID# 6684] 10,00
959 ELOUT, C.K. Indisch Dagboek. Den Haag, 1936. 239 p.Vele fraaie foto's. Geb. * Bandontwerp van Fokko Mees op 'dloewangpapier' oftewel Ponorogopapier uit Tegalsarie in Oost Java. [ID# 2160] 35,00
960 ELSSCHOT, Willem. Villa des Roses. Pustaka Jaya, Jakarta, 1977. Pustaka Jaya. 140p. Softcover, orig. pict. colour wrappers, 8vo. Text in Bahasa Indonesia (translated by Asrul Sani). Condition: very good. [ID# 8154] 25,00
961 ELSTLAND, Laurens van. Jan onder de deecken. Een Haarlemse 'klugt' geschreven te Batavia rond 1690. Leiden, 2005. viii, 196 p. ills. Met bronnen literatuur; index. Met origineel kleurenomslag Johan Nieuhoff, De Kruys Kerk op Batavia,1682. *nieuw* [ID# 7671] 20,00
962 ENGBERTS, Hans / Rene HESSELINK. Winkeldagboek. Fagel, Amsterdam, 2003. 272 p. Dagboek van ruim twintig jaar antiquariaat Hinderickx & Winderickx. Zeer goed. [ID# 9174] 14,00
963 EXODUS, Abraham (ps.v. M.H. du Croo). De makelaar en ik. Leiter-Nijpels, Maastricht, n.d.. 216p. Mimosa-reeks. softcover/pb. Goed. [ID# 6850] 7,00
964 EXODUS, Abraham (ps.v. M.H. du Croo). Het land van bij ons buiten. Maastricht, n.d. 500 p. Geb. (met stofomslag). Met een voorwoord van Dr. J.W. Meyer Ranneft. Dl.I. Herinneringen van een Officier-gezaghebber in de Indische buitengewesten. Dl. II. Reizen en trekken onder primitieve mensen. [ID# 2175] 12,00
965 EXODUS, Abraham (ps.v. M.H. du Croo). Nahak uit de bijgebouwen. Leiter-Nypels, Maastricht, 1941. 3e druk, 158 p. Softcover, pb pocket. [ID# 2177] 4,00
966 FABER, Basha. Wisselkind. Roman. Amsterdam, 1998. 312 p. Met verklarende woordenlijst. Met origineel omslag. * Wisselkind is een familiegeschiedenis die zich afspeelt in het Nederlands-Indië van vroeger en het Atjeh en Nederland van nu; het is een indringende roman over liefde en betrokkenheid en over botsingen tussen mensen en culturen. [ID# 6662] 12,00
967 FABRICIUS, Jan (Ingeleid door Jan Spierdijk). Jan Fabricius. De man en zijn werk. van Gorcum, Assen, 1971. viii, 452 p. Frontispiece portret van Jan Fabricius. Voorwoord door Johan Fabricius. Softcover. Goed exemplaar. Bevat: De Asser jongen; De dubbele Indische jaren, Toneel een uitdaging. Toneelwerken: Eenzaam; Ynske; Onder één dak; Dolle Hans, Indo-Drama; Seideravond. [ID# 6305] 20,00
968 FABRICIUS, Johan. De heilige paarden. (Opstand op Soemba) Leopold, Den Haag, 1959. 409 p. Hardcover, 8vo, orig. linnen band met goudopdruk. Goed tot zeer goed. [ID# 2194] 7,00
969 FABRICIUS, Johan. De heilige paarden. (Opstand op Soemba) Leopold, Den Haag, 1959. 409 p. Hardcover, 8vo, orig. linnen band met goudopdruk. Met stofomslag. Zeer goed. *Met handtekening schrijver Willem Brandt op schutblad. [ID# 8613] 15,00
970 FABRICIUS, Johan. De hoed met de struisveer. Hoe mijn moeder in 1894 als 'handschoentje' naar Indië reisde. Leopold, Den Haag, 1979. 46 p. Ills. Hardcover, 8vo. *Zeer goed. [ID# 2195] 10,00
971 FABRICIUS, Johan. Een reis door het nieuwe Indonesië. Sentimental journey. Den Haag, 1973. 135 p. Ills. Met origineel geïllustreerd omslag. [ID# 2200] 7,00
972 FABRICIUS, Johan. Eiland der demonen. Een Bali roman.. Leopold, Den Haag / Muiderkring, Amst., 1948. 274 p. Hardcover, orig. band met goudbelettering op rug. Stempeltje op titelblad, verder goed. [ID# 2202] 6,00
973 FABRICIUS, Johan. Het gordijn met de ibissen. Roman uit het oude Indië. (Vorstenlanden). Leopold, Den Haag, 1974. 295 p. met woordenlijst. Hardcover, orig. linnen band. Met stofomslag. Goed tot zeer goed. [ID# 2206] 10,00
974 FABRICIUS, Johan. Luie Stoel. Roman van indolentie, tropenhitte en de onmacht om de prblemen van dit leven het hoofd te bieden. Den Haag, 1957. 281 p. Geb. [ID# 5422] 7,00
975 FABRICIUS, Johan. Mijn huis staat achter de kim. Vrijmoedige memoires. Leopold, Den Haag, 1959. 3e druk. 223 p. Ills.: tekeningen van de auteur. Softcover/paperback, 8vo. Rug verschoten. Goed. [ID# 7153] 6,00
976 FEITH, Jan. Tropiaden. Den Haag, 1927. 183 p. Geb. [ID# 2221] 14,00
977 FERGUSON, Margaretha. Elias in Batavia en Jakarta. Leopold, Den Haag, 1977. 261 p. Softcover, 8vo, Sodtcover, 8vo. ISBN 9025804780. Goed exemplaar [ID# 5726] 8,00
978 FERGUSON, Margaretha. Nu wonen daar andere mensen. terug op Java. Den Haag, 1974. 250 p. [ID# 2228] 7,00
979 FLAPPUITH, Tjeerd (ps.v. A.A. Fokker). Toen ik Indisch student was. van Dishoeck, Amsterdam, 1902. v, 193 p. Ills. van de auteur ('krabbels van hemzelf'). Geb. Origineel linnen met goudbelettering en illustratie, 8vo. Band enigszins vermoeid. enige slijtage in hoeken omslag, enkele roestvlekjes, verder goed.. [ID# 5952] 45,00
980 FRANCOIS, J.H. Indonesische kleurschakeeringen. Roman uit de 20er jaren. Het Oosten, Almelo, 1946. 309 p. Hardcover, orig. half-linnen band. Iets gebruind, verder goed. [ID# 2250] 9,00
981 FRANK, M.C. (M.C.VANGER-FRANK). Bruintje. Een verhaal voor meisjes. Rotterdam, 1910. iv, 269 p. Ills (4 platen). van O. Geerling. Geb. Goudbelettering. [Gonda van Bergen verliest al jeugdig haar Javaanse moeder. Baboe Nina voedt haar op. Haar vader-koffieplanter- krijgt tegenslag, gaat naar Nederl.en sterft. Gonda ontmoet discriminatie] [ID# 4387] 20,00
982 FRANKE, S. Het grote huis. De Arbeiderspers Jeugdserie, Amsterdam, 1958. 211 p. ills. v. Bemmel. Hardcover, orig. geillustreerde band. Zeer goed. [ID# 2257] 6,00
983 FRANKE, S. Si Boeroeng bij de Javaanse vogelnestjesplukkers. Haarlem, 1946. 214 p. ills. L Frank. Geb. [ID# 4085] 7,00
984 FRANKE. S. Tula, de kleine houtsnijder. Kluitman, Alkmaar, n.d.. 157 p., met illustraties van G. van Straaten. Softcover, orig. omslag, met booklon. Kluitman kinderpocket. ISBN 9020615114. Goed. [ID# 8771] 4,00
985 FRANKEN, M. Het land aan de overkant. Strengholt, Amsterdam, 1946. 190 p. ills: z/w (film-)fotos. Hardcover, 8vo, orig. linnen band. Goed exemplaar. (Boek over de gelijknamige Film van Mannus Franken over de transmigratie naar de Lampongs gemaakt in opdracht van de Centrale Commissie voor Emigratie en Kolonisatie van Inheemschen). [Met orgineel geïllustreerd stofomslag. EURO. 10.--]. [ID# 2261] 7,00
986 FRERIKS, Kester. Grand Hotel Lembang. Verhalen. Amsterdam, 1992. 123 p. Softcover. *als nieuw. [ID# 2266] 6,00
987 FRIEDERICY, H.J. Vorsten, vissers en boeren. (Roman uit Zuid Celebes). Querido, Amsterdam, 1957. 1e druk. 120 p. Hardcover, kl. 8vo, met stofomslag. Goed. [ID# 2270] 9,00
988 GALEN LAST, H. van President Dramakutra. (Roman over Sukarno). Bezige bij, Amsterdam, 1957. 1e druk. 207 p. Hardcover, 8vo, linnen. met stofomslag. Goed. [ID# 2274] 11,00
989 GALIS, Dr. K.W. Si Pahit Lidah. (Bittertong). Djakarta, 1948. 25 p. Met noten. [ID# 5764] 5,00
990 GAUDREAU, Greet. Achteraf bezien. Moesson, Den Haag, 1979. 110 p. Hardcover, orig. band. Goed tot zeer goed. [ID# 2291] 7,00
991 GEEST, V.L.J. / TICHELMAN, G.L. Tropenmemorandum. Deventer, 1942. 120 p. Ills. Tekeningen Ch. Jongejans. Omslag: Prof.Th.P. Galestin. *Nieuw Guinea, Ambon, Batak, Stille kracht, etc. [ID# 8699] 10,00
992 GOBIUS, Tine (T. de Kruyff-Gobius). Het Indische nichtje.. Kluitman, Alkmaar, n.d. [1909]. 146 p. 2e. druk. Ills. en bandontwerp door L.W.R. Wenckebach. Hardcover, gebonden in fraai geillustreerde linnen band. Binding stevig, zeer lichte randslijtage, pagina's iets gebruind, verder zeer goed. *Tilly, een verwilderd Indisch meisje met een gevoelig karakter, komt voorgoed uit Indië bij haar familie in Amsterdam wonen*. [ID# 4086] 20,00
993 GOENS, R. van. De schaduwhand. Spook-kerstverhaal uit Bandoeng Anno 1945. van Goor, Den Haag, 1946. 187 p. Geb. (met stofomsl.). Goed. [ID# 2382] 11,00
994 GOENS, R. van. Het meermonster. Verhaal uit Borneo's merengebied. van Goor, Den Haag, n.d. [ca. 1947]. 204 p. ills: omslagtekening en platen van Dick Lammers. Hardcover, groot 8vo, orig. geïllustreerde band. Goed. [ID# 2384] 9,00
995 GOEROE KAPALA (ps. van C.H.W. van der Ven). Sai Horasma Hita (dat het u allen welga) en Saté. Dordrecht, 1941. 103 p. Met tekeningen van M. van Meeteren Brouwer. Origineel omslag. * schetsen uit het Batakse schoolleven. [ID# 6382] 8,00
996 GOMES, Paula. Gervangeneiland. Rotterdam, 1970. 48 p. Origineel omslag [ID# 6506] 10,00
997 GORTER, H. Delianen. Schetsen uit het plantersleven op Sumatra's Oostkust. Amsterdam, 1941. 126 p. ills. door Menno van Meeteren Brouwer. Hardcover, linnen, kl. 8vo. [ID# 2401] 9,00
998 GOUKA, Klaas. Tabé Bébé. Verhalen van een jong Controleur B(innenlands) B(estuur) uit de tijd dat Indië Indonesië werd. Palaver, Laren, 1996. 1e druk. 159p. met portret auteur. Softcover . *Gesigneerd door de auteur.* Zeer goed exemplaar. Boeiende en humorvolle impressies en beschrijvingen van een jonge Aspirant-Controleur B.B. gezonden naar Ned. Oost Indië in 1945 ten tijde van het Nederlands-Indonesische souvereiniteitsconflict, geplaatst in de "Buitenbezittingen" (o.a. Borneo en Sumatra). [ID# 7880] 25,00
999 GRINSVEN, Toon van. Mijmeringen. Wassenaar, 1986. 43 p. Ills. door Erica Sijnja. Bevat aantal verhalen uit Indië. o.a.'Driesprong', 'Thee I', 'Thee II', 'Hockey in Soerabaja', 'Kapasari', 'Tocht naar de Wilis', 'Tropenkerst', 'Bolle'. [ID# 2421] 9,00
1000 GROBBEN, Gerrit. De Van Imhoff. Amsterdam, 1997. 287 p. (Roman). [ID# 2422] 9,00
1001 GROENEVELDT, W. In het land der blauwe vulkanen Leopold, Den Haag, 1936. 290 p. Geb. Versierde band met rugschildje. * Herinneringen: Sumatra, Bengkoelen, land en volk, flora, fauna. Goed. [ID# 9111] 24,00
1002 GROOT, CORNETS de. Tropische jaren. De Prom, Baarn, 1986. 140 p. Softcover, klein 8vo. Goed. [ID# 2428] 6,00
1003 HAAN, T.A. de. Mnemosyne. Sprekend verleden. Moesson, Den Haag, 1981. 68 p. Ills. 1e druk. Softcover, 8vo. Goed. [ID# 2435] 7,00
1004 HAASSE, Hella S. Een handvol achtergrond 'Parang Sawat'. Auto-biografische teksten. Querido, Amsterdam, 1993. 207p. ills. on 6 plates. Small 8°. Hardcover, orig. cloth, title in gilt on spine, dustjacket. *As New [ID# 7830] 15,00
1005 HAASSE, Hella S. Krassen op een rots. Notities bij een reis op Java. Amsterdam, 1970. 196 p. Met origineel omslag. [ID# 6409] 18,00
1006 HAASSE, Hella S. Oeroeg. Querido/Salamander reeks, Amsterdam, 1964. 7e druk. 128 p. Softcover/pb, kl. 8vo. Enige gebruikssporen omslag, onderstrepingen in text met zacht potlood, verder goed. [ID# 8612] 5,00
1007 HAASSE, Hella S. Sleuteloog. Querido, Amsterdam, 2003. 207p. ills. on 6 plates. 9e druk. Hardcover, 8vo, linnen band. Met stofomslag. *Als nieuw. [ID# 9173] 12,00
1008 HAISMA, N.J. Zuiderkruis. Indische schetsen. (Deli, Sumatra). Brandenburgh, Sneek, 1947. 1e druk, 168 p. + 5 p. naschrift. Hardcover, half-linnen. Goed exemplaar. [ID# 2452] 8,00
1009 HAISMA, Nyckle J. Peke Donia de koloniael. Boalsert, 1943. 479 p., geb. Sammelprintinge fen de beide romans "Paedoer 't hiem" en Paed nei eigen hoarnleger. [ID# 7149] 6,00
1010 HARLINGEN, R. van (ps.van R. Blijstra). Haaien voor Nabatoe. n.p., 1944. 48 p. FIRST. Illegale druk/Secret printing. (De Jong 358). Oplaag 500 genummerde ex. gedrukt op Oud Hollands papier. Dit is no.495. Mooi ex.*Verhaal spelend op eiland in de Bilitongroep*. [ID# 5111] 25,00
1011 HEEKEREN, C. van. Trekkers en blijvers; Kroniek van een Haags-Indische familie. Wever, Franeker, 1980. 187 p. Met fotos. Softcover, 8vo. Goed. [ID# 5245] 10,00
1012 HEEKEREN, C. van. Uitgerekend. Een Indische roman. 1936-1948.. Nijgh & van Ditmar, Den Haag, 1983. 244 p. Softcover, 8vo, Goed . [ID# 2490] 9,00
1013 HEEKEREN, M.A. van. De Goudmijn. Een bundel schetsen uit 't Indisch leven. Zeist, 1907. 252 p. Geb. [ID# 2493] 30,00
1014 HEERDE, G. van. Matjan de tijger. Voorhoeve, Den Haag, 1967. 46 p. ills. Hardcover, geillustreerd omslag. ex-biblioth. exemplaar met stempeltje. (Buur PD. 1837). Goed tot zeer goed. [ID# 4087] 5,00
1015 HEERING, P. Indische schetsen. Leiden, 1886. 250 p. Originele band met goud belettering en versiering op de rug. * Naar de top v. d. Tjermai, Een tochtje door het Tenggergebergte, Bezoek aan het Ardjoeno gebergte, Naar Java's hoogsten bergtop, Een Javaanse trouwplechtigheid. VG. [ID# 4689] 95,00
1016 HEIDE-KORT, Ans van der. Tropenvuur. Over een strijd die niet gestreden lijkt. Zevenster, Driebergen, 1992. 236 p. Softcover, 8vo. Zeer goed exemplaar. *Tropenvuur speelt zich af in Indië tijdens de politionele acties. [ID# 5647] 15,00
1017 HELMER, Hans. Dit volk is uw vijand niet. Roman. Pax, Den Haag, ca.1955. 187 p. Hardcover, 8vo, linnen band. Met origineel stofomslag. *Herinneringen van de Nederlandse missionaris/aalmoezenier die diende in het Surinaamse bataljon op Java gedurende politionele acties van 1945-1949. [ID# 5862] 20,00
1018 HERGESHEIMER, Joseph. Java Head. New York, 1946. 320 p. ills. and Jacketdesign by W.A. Dwiggins. Cloth. Nearfine. 1st.ed. thus. [ID# 4144] 16,00
1019 HERMANS, W.F. De raadselachtige Multatuli. Amsterdam, 1976. 216 p. vele ills. Folio. Met origineel omslag (omslag met enige gebruikssporen). [ID# 8688] 20,00
1020 HERRON, Venette. Pauwen en andere verhalen van Java. Den Haag, 1928. 321 p. Geb. (met stofomslag). [ID# 2529] 15,00
1021 HERRON, Vennette. Peacocks and other Stories of Java. London, 1927. 347 p. Original cloth. [ID# 5641] 25,00
1022 HET OOG IN T ZEIL. Het oog in `t zeil. Jrg 5, nr 5. Amsterdam, 1988. Bijdragen van o.a. Lisette Lewin over P.A. Daum, chroniqueur van tempo doeloe; J.P. Hinrichs - Een gekkenhuis op grote schaal, Nicolaas van Wijk en zijn geschriften over Rusland. Folio. softcover. ISBN 9035106571. ISSN 0920-6256. Goed. [ID# 9057] 6,00
1023 HILGERS, Th.J.A. De Schat van den Javaan. Deventer, 1900. iv, 163 p. Ills. 4 platen. Eerste dr.Geb. Origineel geheel linnen met goudbelettering en zwart met zilverkleurige inleg afbeelding van een kris met schede. [Perfect ex.] * Geschiedenis van de Javaan Ardjo-di-Wirijo uit kampong Wangkal bij Banjoewangi. Zijn kris-poesaka raakt door allerlei verwikkelingen in handen van een rijke Chinees. Door tussenkomst van de ass.resident krijgt Wirijo zijn kris terug. ( BUUR 0187 ). [ID# 6412] 75,00
1024 HOEFNAGELS, P. De vulkaan. (Novelle). De Prom, Baarn, 1984. 100 p. Softcover, pb. *als nieuw. [ID# 2559] 5,00
1025 HOEN, Pieter 't. Terug uit Djokja. Sticht. Het Parool, Amsterdam, 1946. 128 p. Softcover, origineel omslag. *Verslag van een toen opzienbare reis naar Djokja, de hoofdstad van de Republiek. [ID# 6696] 9,00
1026 HOFER. J./ HON, J. de/ ZUIDHOF, J.J. De dalang achter 't scherm. Groningen/Batavia, 1949. 104 p. ills. door Wiriosoe Marto. Dl. III. [ID# 2570] 14,00
1027 HOOGTE, Albert van den. Die Stunde des Gewissens. Roman. Stuttgart, 1955. 280 S. Leinwand. Mit Schutzumschlag. [ID# 2600] 20,00
1028 HOOGTE, Albert van den. Het laatste laatste uur. Een kroniek uit het na-oorlogse Indië. Amsterdam, 1955. 228 p. Geb. [ID# 2599] 5,00
1029 HOOGTE, Albert van den. Huis in de nacht. (Roman). Madoera direct na de Japanse capitulatie. Amsterdam, 1956. 188 p. Geb. (met stofomslag).1e druk [ID# 2598] 10,00
1030 HOOYKAAS, C. Bagus Umbara, Prince of Koripan: The story of a prince of Bali and a princess of Java. Illustrated on Palm Leaves by a Balinese Artist. With Balinese text and English translation. British Museum, London, 1968. 55p. introd. text, commentary and translation, ills. of the original Lontar. Balinese text with English translation. Hardcover, 4°. orig. cloth, gilt lettered spine, gilt illustration of Balinese lontar on either side. Very good/very good. [ID# 8030] 45,00
1032 HORNMAN, Wim. De patrouille Teeken. Hoorn/Kampen, 1996. 1e druk. 160 p. Een feitenroman over de enige marinierspatrouille die in Oost-Java in een dodelijke TNI-hinderlaag liep. Geb. met stofomslag. *nieuw. [ID# 7168] 10,00
1033 HOVEN, Thérèse. Onder palmen en waringins. Amsterdam(Veen), 1893. 237 p. Geheel linnen. Fraaie originele band(grijs) met goudbelettering en tekening van palm en waringing. Met versierde hoofdstukkapitalen en vignetten. *0.a. Aan boord, Eerste diner, Herinneringen uit Tjilatjap, Een Indisch uitstapje, Op een koffieland. [ID# 5943] 125,00
1034 HUIZINGA, Leonhard. Zes kaarsen voor Indië. Bezige Bij, Amsterdam, 1945. tweede vrije druk (juni 1945). 46p. Softcover, 8vo, orig. omslag (iets verschoten en iets smoezelig, verder goed). Text ongemarkeerd, goed. [ID# 8659] 10,00
1035 HULZEN, Johan van. De avontuurlijke reizen van een scheepsdokter. (Nicolaus de Graaff). Meppel, 1947. 180 p. Ills. door Menno. Geb. (met stofomslag). [ID# 4094] 11,00
1036 HULZEN, Johan van. Een jongen in de tropen. Edecea, Hoorn, 1937. 1e druk. 100 p. Hardcover, recent halflinnen, orig. bandtekening en ills. F. Funke. Goed. [ID# 4095] 11,00
1037 IDEMA, W.L. / Aad NUIS / D.W. FOKKEMA (e.a.). Oosterse literatuur: een inleiding tot De Oosterse Bibliotheek. Meulenhoff, Amsterdam, 1979. 1e druk. 184 p. Softcover, paperback, 8vo. Goed. [ID# 8809] 6,00
1038 INAH, RATOE (ps. v. N.J.G. Engelkamp-Ceasar). Hariati. Den Haag, 1947. 117 p. ills. van Widija Boedi) Geb. [Buur P.D. 1624]. [ID# 2643] 7,00
1039 INDISCHE LETTEREN [BAAY, Reggie (ed.)]. Indische Letteren. Years 1 - 10. Leiden, Alphen a/d Rijn, 1986-2006. bi-montly magazine published by the Werkgroep Indische Letteren in Leiden, with articles on literature and arts in the Netherlands Indies. ills. Softcover, 8vo (15x21cm). Good to very good condition. [ID# 8646] 175,00
1040 JACOB, M. (ps. v. J. Vredenbregt). De opstand. Nijgh & van Ditmar, Amsterdam, 1986. 147 p., Softcover. ISBN 902365658x. Goed exemplaar [ID# 2667] 9,00
1041 JAGT, Bouke. Ijzeren chrysant. Roman. Baarn, 1982. 199p. Softcover. [ID# 7026] 10,00
1042 JALHAIJ, S.M. Tussen blank en bruin. Indo in Nederlands-Indië. Breda, n.d. 240 p. Ills. Origineel omslag. *nieuw* [ID# 4685] 16,00
1043 JANSZ, Ernst. De overkant. In de Knipscheer, Haarlem, 1985. 304 p. Ills. Softcover, 8vo. Goed tot zeer goed. *Poging tot het schetsen van een zo oprecht en volledig mogelijk beeld van de Indovader, de wereld waarin hij leefde, zijn liefde en zijn lijden*. [ID# 4375] 9,00
1044 JASSIN, H.B. Chairil Anwar. Pelopor Angkatan 45. Disertai kumpulan hasil-hasil tulisannja. Djakarta, 1956. 158 H. dengan potret-potret ; daftar hasil-hasil disusun kronologis; bibliografi.Kulit asli. FIRST.Nice, clean copy. RARE. [ID# 7695] 60,00
1045 JONKER, Annafiet. Als honden van stro. (Indonesië na de Japanse bezetting). Prometheus, Amsterdam, 1991. 133 p. Softcover, kl. 8vo. Zeer goed. [ID# 2714] 7,00
1046 JUNGHUHN, F.W. (samenst. R. Nieuwenhuys). De onuitputtelijke natuur. Een keuze uit zijn geschriften. van Oorschot, Amsterdam, 1966. 132 p., ill: 1 portret. Softcover, gebrocheerd, met origineel stofomslag. [ID# 7344] 10,00
1047 K.P.M. The Borobudur. A short guide issued by the K.P.M. Line. KPM, Batavia, 1937. 24 p. Text and many photographs. Softcover, oblong, with original illustrated wrappers. Minor edge wear, otherwise good. [ID# 6539] 15,00
1048 KALFF, S. Oost-Indisch landjuweel. Tjeenk Willink, Haarlem, 1902. xi, 304 p. Geb., orig. versierd linnen, rug iets verschoten. Fraai exemplaar. * 10 verhalen. [ID# 8714] 17,00
1049 KARTAKUSUMA, Mh. Rustandi. Prabu dan Puteri. Sebuah tragedi. Djakarta, 1950. 179 p. Met origineel omslag. * Gesigneerd en met opdracht "Untuk Dolf Verspoor dari pengarang, Djak. Hari Natal '50. "Segala pohonan mesti bersatu dalam satu rangkuman hutan jang memeluk segala" [ID# 6740] 15,00
1050 KARTINI, Raden Adjeng (bezorgd door F.G.P. Jaquet). Brieven aan Mevrouw R.M. Abendanon-Mandri en haar echtgenoot met andere documenten. KITLV, Leiden, 1987. xxiii, 387 p. Ills. met naamregister. ISBN 9067652253. Softcover, 8vo, origineel geïllustreerd omslag. *mooi ex.* [ID# 7676] 15,00
1051 KARTINI, Raden Adjeng. Door duisternis tot licht. Gedachten over en voor het Javaansche volk. Luctor et Emergo, Den Haag, 1912. x, 371 p. vi, index, ills: photographs and drawings. 3rd ed. Hardcover, 8vo, orig. ornamental cloth. Good to very good. [ID# 9091] 20,00
1053 KARTINI, Raden Adjeng. Door duisternis tot licht. Gedachten voor en over het Javaansche volk. Luctor et Emergo, Den Haag, 1923. xxi, 410, vi p. Ills. (foto's en tekeningen). Met register. 4e.druk. Hardcover, dik 8vo, orig. ornament. linnen.*mooi exemplaar. [ID# 4466] 18,00
1054 KARTINI, Raden Adjeng. Letters of a Javanese Princess. Hongkong/Singapore, 1964. 264 p. Original illustrated wrappers.Preface by Eleanor Roosevelt. Translated from the Dutch by Agnes Louise Symmers, with an introd. by Hildred Geertz.*Letters written between 1899-1904, addressed to Dutch feminists, intellectuals and politicians. [ID# 5559] 19,00
1055 KERN, Dr. H. Zang LII tot LXXIV van den Nagarakrtagama. Den Haag, 1913. pp. 382-421. (KITLV. No. 68). [ID# 4817] 7,00
1056 KERN, Prof.Dr. H. Zang XVIII tot XXII van den Nagãrakrtãgama. Den Haag, n.d. pp.337-347. (Bijdragen: TLVNI. Deel 19/2). [ID# 7219] 5,00
1057 KEULS, Yvonne. Mevrouw mijn moeder. Amsterdam, 2000. 264 p. Originele omslag. *nieuw*. [ID# 5826] 12,00
1058 KI KODIRON. De schending van Soebadra. Javaans schimmenspel. Meulenhoff, Amsterdam, 1976. 271 p. De Oosterse Bibliotheek Nr.1. Hardcover, 8vo, linnen band. Ex-bibliotheek exemplaar, met stempeltje, booklon, linnen achterplat beschadigd, verder goed. [ID# 8814] 4,00
1059 KLEIAN, J. De zonen van Timah. Roman van Deli. Den Haag, 1948. 291 p. 2e druk. Geb. [ID# 2813] 9,00
1060 KLEIAN, J. Deli planter. Deventer, 1943. 272 p. Geb. [ID# 2814] 9,00
1061 KLEIN, Elsbeth. De hitte van Kaliasin. de Prom, Baarn, 1992. 126p. Paperback, kl. 8vo. Roman waarin autobiografische herinneringen zijn verweven, over terugkeer naar Surabaya, Oost-Java. Zeer goed exemplaar. [ID# 8598] 10,00
1062 KOCH, C.J. The year of living dangerously. London, 1981. Sphere, pocket book, 296 p. Pictorial softcover. Good. [ID# 7275] 8,00
1063 KOHLENBERG, K.F. IJzeren Jan. Jan Pieterszoon Coen, grondlegger van de koloniale macht van Nederland. Baarn, 1978. 291 p.Met historisch overzicht en bibliografie. Geb. Met origineel geïllustreerde stofomslag. * als nieuw. [ID# 6479] 8,00
1064 KOOY VAN ZEGGELEN, M.C. De gouden kris. Een verhaal uit de nieuw veroverde streken van Zuid-Celebes. Masereeuw & Bouten, Rotterdam, [1908]. 315 p. ills: frontisp. , 10 photo plates and drawings by the author. Introd. by J.M.P. Van Kol-Porrey ('Nellie'). BUUR, I.J., 0237. Hardcover, sm. 8vo, half cloth with marbled boards. Previous owners names + small stamp on dedication page. Good copy. [ID# 8984] 35,00
1065 KOUSBROEK, Rudy. Terug naar Negri Pan Erkoms. Meulenhoff, Amsterdam, 1996. 251 p. ills. Origineel omslag. *als nieuw*. [ID# 2865] 14,00
1066 KRAYER VAN AALST, H. Een offer der zee. (Schets uit een jong christelijke gemeente op Seram). Den Haag, n.d. 54 p. ills. (tekeningen). [ID# 2874] 7,00
1068 LAMBERTZ, Lambert. Taboe op Bali en andere verhalen. Breda, 1987. 171 p. Met origineel geïllustreerd omslag. [ID# 6255] 10,00
1069 LANDELL, Olaf J. de ( ps.v. Wemmerslager) . Indonesië weerzien. de Kern, Bussum, 1989. 132 p. Ills.Geb. Met origineel stofomslag. Zeer goed. [ID# 6717] 10,00
1070 LEFFELAAR, H.L. Leven op Rantsoen. Amsterdam, 1959. 203 p. Geb. Met origineel stofomslag door Pim van Boxel en Helmut Salden. Band: Helmut Salden. * Verhaal van een verblijf van de schrijver- als jongen- in de kampen Belawan Estate, Si Rengo-Rengo. [ Mooi ex.]. [ID# 6699] 30,00
1071 LEWIN, Lisette. Voor bijna alles bang geweest. Roman. Amsterdam, 1993. 358 p. Origineel geïllustreerd omslag.*Dochter van Duitsjoodse emigrant komt aan vooravond van 2e.WO naar Den Haag.Onderduik op de Veluwe en daarna enkele jaren Indonesië, gevolgd door het Parijs van Sartre en het Amsterdam van de jaren 60. [ID# 4744] 5,00
1072 LINDEN, Nico ter. Een vlinder in de archipel.. Amsterdam, 1990. 40 p. Ills. [ID# 2974] 5,00
1073 LUBIS, Mochtar. Een tijger valt aan. Roman uit het Indonesische oerwoud. Amsterdam, 1985. 164 p. Met origineel omslag. [ID# 2995] 7,00
1074 LUBIS, Mochtar. Kampdagboek. Sijthoff, Alphen a.d. Rijn, 1979. 133 p. Ills. Paperback, gebrocheerd. Goed tot zeer goed. [ID# 2998] 7,00
1075 LUBIS, Mochtar. Schemer over Djakarta. Hollandia N.V., Baarn, n.d. 317 p. Hardcover, 8vo, linnen band (met stofomslag). Goed. [ID# 2999] 11,00
1076 LULOFS, Madelon. Die andere Welt. (Roman). Hamburg/Berlin, 1952. 474 p. Geb. [ID# 3004] 9,00
1077 LYNCH, Hans (ps. v. J.N. van Helvert). De held van de rimboe. Malmberg, Den Bosch, 1948. 176 p. Ills. Hardcover, halflinnen band, 8vo. Iets vermoeid ex., verder goed. *kapitein van het garnizoen Palembang (Sumatra) moet onderzoek doen naar de leefwijze van de weinig bekende en geheimzinnige Koeboes*. [ID# 4102] 5,00
1078 LYNCH, Hans (ps. v. J.N. van Helvert). De wraak van Stalen Hand. (Oost en west Borneo). n.p, n.d. 146 p. ills. Geb. [ID# 3009] 11,00
1079 MACGILLAVRY, Annemie. Syndromen. De Kern, Baarn, 1981. 1e druk. 122 p., Illustraties van de schrijfster. Hardcover, gebonden. Goed exemplaar. [ID# 5631] 10,00
1080 MAHIEU, Vincent (Tjalie Robinson - ps.v. Jan Boon). Gerilja. Maandblad voor Zelfbehoud. Amsterdam, 1955. 1e jaargang No. 1. 10 januari 1955. 64 p. Softcover, kl. 8vo, geniet. Rug licht beschadigd, verder goed. *Er verschenen van dit 'eenmansblad' -voornamlijk door Tjalie volgeschreven- slechts 2 afleveringen. Zeldzaam. [ID# 3022] 20,00
1081 MAHIEU, Vincent (Tjalie Robinson - ps.v. Jan Boon). Tjies. Een bundel vertellingen Gambir, Bandung, n.d.. 1e druk. 168 p. Hardcover, (grijze band). Lichte slijtage omslag, verder goed. *Bevat de gedichten: Vijf Sing-Song vertellingen. [ID# 9242] 18,00
1082 MAHIEU, Vincent (Tjalie Robinson - ps.v. Jan Boon). Tjies. Een bundel vertellingen. Gambir, Bandung, n.d. [1958]. 1e druk. 168 p. Softcover, gebrocheerd. Stofomslag iets beschadigd, verder goed. [ID# 3024] 18,00
1084 MANDERS, Jo (ps.v. J.E. van Dijk-Manders). Crisis. (Roman over de crisistijd in Indië). Den Haag, 1934. 196 p. Geb. [ID# 3034] 9,00
1085 MANDERS, Jo (ps.v. J.E. van Dijk-Manders). De Boedjang-Club. Delische roman. Den Haag, 1933. 162 p. Met originele en fraaie Art Deco band. Met alfabetische woordenlijst * Roman over ongetrouwde Europeanen, een is homo, op een plantage in Deli. omstreeks 1930. ** Mooi ex. [ID# 6821] 12,00
1086 MANGUNWIJAYA, Y.B. Het boek van de wevervogel. Roman uit Indonesië Amsterdam, 1987. 309 p. Ills. Vert. en nawoord Frits van den Bosch.*Perioden 1934-1944; 1945-1950; 1968-1978 waarin de Japanse bezetting, de Revolutietijd -waarin de een het KNIL kiest en de ander de Republiek. [ID# 4722] 12,00
1087 MANGUNWIJAYA, Yusuf B. De ballade van de betjak. Baarn, 1985. 71 p. Met origineel geïllustreerd omslag. *Nieuw. [ID# 3039] 4,00
1088 MANGUNWIJAYA, Yusuf B. Tussen admiraals en sultans. Baarn, 1991. 270 p. Historische roman over Ternate en Tidore in hun eeuwenoude strijd en de rol van Portugezen en Nederlanders van de VOC.*nieuw* [ID# 3038] 10,00
1089 MARLE-HUBREGTSE, M.J. van. Ams houdt van Indië. van Hoeve, Deventer, 1941. 199 p. Ills. van M. v. Meeteren- Brouwer. Hardcover, orig. halflinnen band. [ID# 4103] 5,00
1090 MAURIK, Justus van. Indrukken van een Totok. Indische typen en schetsen. Amsterdam, n.d. viii, 385 p. Ills.: 200 illustraties naar oorspronkelijke photographische opnamen en naar teekeningen van Johan Braakensiek en W.O.J. Nieuwenkamp. Geb. Fraaie originele band met leren rug met goudbelettering. 4e.druk. [ID# 6517] 45,00
1091 MEES, C.A. (vert.). Hikajat Pelandoek Djinaka. Een Maleis dwerghertverhaal. Santpoort, 1929. xxv, 125 p. Frontispiece foto en 6 andere foto's. Onafgesneden. 1e dr. Geb. *Zeer fraaie geheel linnen band met goudbelettering op voorplat en rug. [ID# 3066] 15,00
1092 MEIJBOOM-ITALIAANDER, Jos. Javaansche sagen en legenden.. Thieme, Zutphen, 1928. 2e herz.druk. 323 p. Frontispiece, Ills. Tekeningen van M.van Meeteren Brouwer (pagina groot). Met register. Geb.*mooi ex. [ID# 5241] 32,00
1093 MELANTJONG (ps.v. H.A.N. Catenius). Njaï Blanda. Rotterdam, ±1920. 240 p. 2e.druk. Geb (originele band). [ID# 3071] 20,00
1094 MERLIJN, H.J. (ps.v. H.J. Friedericy). Bontorio. De laatste generaal. Amsterdam, 1947. 1e druk. 207 p. Geb. [ID# 3079] 14,00
1095 MOCHTAR (ps. v. M. Prinsen). Vaderland in de verte. Gorinchem, 1965. 76 p. ill. [ID# 3102] 9,00
1096 MOLLEMA, J.C. De berggeest van Mendanang. Deventer, 1943. 194 p. Geb. Met stofomslag. [ID# 3111] 5,00
1097 MOLLEMA, J.C. Loten van denzelfden stam.*mooi ex.* Deventer, 1941. 188 p. Geb. Bandtekening van Gerard P. Adolfs. [ID# 3113] 5,00
1098 MONTANUS (ps. v. J. Visser). Oogstland. Een kroniek van oude plantagiën. van Hoeve, Den Haag, 1947. 254 p. Hardcover, linnen band, 8vo. Goed. [ID# 3117] 7,00
1099 MORRIS, Edita. Poepoetan, gevecht tot de dood. (Bali). Nelissen, Bloemendaal, 1971. Eerste druk. 151p. Hardcover, linnen band, met stofomslag (door Robert Nix). Goed. [ID# 3128] 6,00
1100 MOURIK, Ineke van. Tropenritme. (Reis van het grijze kind door Indonesië). In de Knipscheer, Haarlem, 1988. 234 p. Softcover, 8vo. ISBN 9062652956. *Als nieuw* [ID# 3138] 7,00
1101 MULTATULI (ps.v. Eduard Douwes Dekker). Max Havelaar of de Koffieveilingen der Nederlandsche Handelmaatschappij. Met een geschiedkundig overzicht der Havelaar-zaak door L. Roelandt. Fr. van Belle, Brussel, 1944. Uitgave Fr. van Belle. 294 p. Met Zeer fraai origineel ornam. omslag van A.Vrebos. Mooi exemplaar. [ID# 3416] 25,00
1102 MULTATULI (ps.v. Eduard Douwes Dekker). Duizend-en-eenige hoofdstukken over specialiteiten. Wereldbibliotheek, Amsterdam, 1937. 3e druk. viii, 220p. Hardcover, Groot 8vo, orig. ornam. linnen, rug iets verkleurd, verder in zeer goede staat. [ID# 8198] 28,00
1103 MULTATULI (ps.v. Eduard Douwes Dekker). Max Havelaar of de koffieveilingen der Nederlandsche Handelmaatschappij. Amsterdam, 1922. Uitgave Nederl. Bibliotheek, 11e druk. 413p. Geb., orig. orn. linnen. Goed exemplaar. [ID# 6973] 10,00
1104 MULTATULI, HENRI A. ETT, HELLA HAASSE, BEB VUYK, W.F. WERTHEIM, e.a. Multatuli. Heideland-Orbis, Hasselt, 1970. Genie en wereld reeks. 1e druk. 322p. rijk geill. (z/w en kleur). Hardcover, kunslederen band, groot 8vo, met leeslint. Zeer goed exemplaar. [ID# 7689] 15,00
1105 MULTATULI. Essays over Multatuli door Menno ter Braak, C. Busken Huet, S. Carmiggelt, Anton van Duinkerken, Willem Elsschot, Henri A. Ett. W.F. Hermans, J. de Kadt, P.H. van Moerkerken, Adriaan Morriën, E. du Perron, G. Schmook, Garmt Stuiveling, S. Vestdijk. van Oorschot, Amsterdam, 1950. 81 p. Met origineel omslag in rood en zwart belettering. *Aan de leden t.g.v. het veertig jarig bestaan door het bestuur van de Multatuli Vereniging in Amsterdam aangeboden, gesigneerd: G. Stuiveling, voorzitter en B. de Leeuwe, secretaris. [ID# 6685] 15,00
1106 MULTATULI. Vorstenschool. Amsterdam, 1906. 96 p. Geb. [ID# 4537] 5,00
1107 MUTH ALA BASAH, Margaret. Indonesian Folk Tales. Jakarta, 1975. 70 p. ills. [ID# 3159] 5,00
1108 N.N. Zicht op Indonesische studies in Nederland. Een overzicht van onderwijs en onderzoek gericht op Indonesië. Leiden, 1987. Landelijke Coörinatiecommissie Indonesische Studies, 2e druk, Rapport I, dl. 1., 142 p. Softcover. Goed. [ID# 6872] 15,00
1109 NEEB, H. Graf met uitzicht. Warung Bambu, Breda, 1995. 126 p. Origineel geïllustreerd omslag.*Twaalf korte verhalen gedeeltelijk 2e.W.O. en voornamelijk in Nieuw-Guinea. Goed. [ID# 4960] 10,00
1110 NEILEN, M. Schone Sahari en andere legenden van Zuid Sumatra. Rotterdam, n.d. 86 p. ills. Softcover, 8vo, orig. gedecoreerd omslag. Goed exemplaar. [ID# 8692] 9,00
1111 NIEUWENHUYS, Rob. Bij het scheiden van de markt. Een bloemlezing uit de Indisch-Nederlandse letterkunde van 1935 tot heden. Amsterdam, 1960. 208 p. Met origineel omslag. [ID# 3200] 5,00
1112 NIEUWENHUYS, Rob. Leven tussen twee vaderlanden.. Amsterdam, 1982. 176 p. ills. (De Engelbewaarder). [ID# 3207] 11,00
1114 NIEUWENHUYS, Rob. Tussen twee vaderlanden. van Oorschot, Amsterdam, 1967. 230 p. (Stoa reeks). Softcover, gebrocheerd, originele stofomslag (rug iets gebruind). Goed. [ID# 3211] 14,00
1115 NIEUWENHUYS, Rob. Tussen twee vaderlanden. Amsterdam, 1988. 234 p. (Derde omgewerkte druk).*als nieuw*. [ID# 3212] 11,00
1116 NIEUWENHUYS, Rob. Wie verre reizen doet. Nederlandse letterkunde over Indonesië van de Compagniestijd tot 1870. Amsterdam, 1975. 175 p. (Sal.). Met origineel omslag. [ID# 3213] 5,00
1117 NIEVELT, C. van. Chiaroscuro. Vertellingen tusschen licht en donker. van Doesburgh, Leiden, 1889. 306 p. Originele rood-zwart-goud beletterde band en rug.*Bevat het Indische verhaal: In den hobbelstoel. [ID# 4924] 75,00
1118 NIEVELT, C. van. Fragmenten. Winter- en Zomerbeelden. van Doesburgh, Leiden, 1875. 228 p. Originele band. * Bevat het Indische verhaal: Onder de Palmen. (Buur 166). [ID# 4925] 125,00
1119 NIEVELT, C. van. Onder de palmen. Een keuze uit Indische Verhalen van C. van Nievelt (1843-1913). Bestebreurtje/Reflex, Utrecht, 1983. (Oost Indische reeks). 194 p. Softcover, 8vo, Zeer goed. [ID# 3215] 5,00
1120 NIEVELT, C. van. Phantasieën. van Doesburgh, Leiden, 1904. 266 p. Geb. in fraaie originele goud, zwart, rood gestempelde band en rug. Fraai ex.* Bevat Indisch verhaal: "De Koningin van 't Oosten" en beschrijving van de ontmoetingen op Ceylon: "De Adamspiek". [ID# 4927] 85,00
1121 NIJLEN, J. van. Herinneringen aan du Perron. Amsterdam, 1981. 64 p. 2e druk.*nieuw* [ID# 3216] 7,00
1122 NOBEL, Loes. Gebroken rijst. Indische verhalen. Baarn, 1978. 110 p. ills. (Prozadebuut). [ID# 3221] 7,00
1123 NOORT, Annie van. De woudloper van Sumatra. Het leven van Ludwig Ingwer Nommensen. Zendingbureau, Oegstgeest, 1962. 122 p. Geillustreerd door J. de Vries. Softcover, paperback, 8vo. Zeer goed. [ID# 8918] 7,00
1124 NOORT, Annie van. Sidja - een meisje van Java. Zendingbureau, Oegstgeest, 1954. 42 p. Geillustreerd door Karel Hoekendijk. Softcover, geniet orig. geillustreerd omslag. Goed. [ID# 8919] 5,00
1125 NOTO SOEROTO. Kleurschakeeringen uit "Oedaya". Adi Poestaka, Den Haag, 1925. 105 p. Softcover, orig. omslag. Goed. [ID# 7348] 15,00
1126 NOTO SOEROTO. Wayang Liederen. Adi Poestaka., Den Haag, ca.1930. 79 p. Hardcover, orig. band. [ID# 5516] 10,00
1127 OLTMANS, Willem L. Den vaderland getrouwe. Uit het dagboek van een journalist. Utrecht, 1973. 680 p., ills, paperback, enige gesbruikssporen. [ID# 7265] 10,00
1128 ONDAATJE, Michael. In de familie. Amsterdam, 1984. 168 p. Ills.foto"s en kaartje. Met origineel geïllustreerd omslag. Zeer Goed. [ID# 3252] 5,00
1129 OOM POL (ps.). Sobat Amat, mijn vriendje Amat. Amsterdam, 1931. 160 p. Ills. platen en bandtekening door Rie Reinderhoff. *Mooi ex. [ID# 6639] 25,00
1130 OOSTERHOUT, Drs.L. Nieuwe Indonesische sprookjes. Elmar, Rijswijk, 1993. 142 p. Paperback, 8vo. Goed. [ID# 7635] 6,00
1131 OOSTING, H.J. Geschiedenis van Prins Soepêna en van Prinses Sêkaroem.. Assen, 1902. 146 p. Eene vertelling in de trant van de verhalen uit de "Duizend en eennacht". Vrij vertaald uit het Soendaneesch en van eenige aantekeningen voorzien. Origineel omslag. [ID# 6252] 25,00
1132 OVER MULTATULI. Over Multatuli 25.. Huis a/d Drie Grachten, Amsterdam, 1990. 83p., ills. Softcover, orig. omslag. conditie: zeer goed. *Met bijdragen van Karel van het Reve, Maarten t Hart, klaas Smelik, e.a. [ID# 8153] 7,00
1133 PANT, D.F. van der. De gouden lotus. Roman over D.D. (E.F.E. Douwes Dekker).(Nu als 'Duyvenbode Dickenson' in Singapore gezocht door de Engelse politie en geheime dienst vanwege zijn spionage voor Duitsland). Amsterdam, 1931. 282 p. Geb. [ID# 3286] 18,00
1134 PENDEL, Gerdy. Zonder vleugels en andere verhalen. Bezige Bij, Amsterdam, 1961. 1e druk. 163 p. Paperback Literaire Pocket no. 71. Orig. omslag. [ID# 7920] 6,00
1135 PENNOCK, Glenn. Mengantoel. De weg van de kat. Groen IJmuiden, IJmuiden, 1984. First ed. 188p. Softcover, orig. stiff ornam. wrappers with gilt print. ISBN 9066450010. Condition: very good. *Het Sumatra van het begin van de 20e eeuw, toen Nederlands gezag met geweld gehandhaafd moest worden, vormt het toneel van deze historische roman. [ID# 8199] 12,00
1136 PERRON, E. du (e.a. - samenst.). E. du Perron. Schrijvers Prentenboek 13. De Bezige Bij, Amsterdam, 1980. 2e druk, 49 p. ills: foto's, bibliogr. Softcover, paperback, gebrocheerd, 18 x 24 cm. *Zeer goed. [ID# 8908] 9,00
1137 PERRON, E. du. De man van Lebak. Anekdoten en dokumenten betreffende Multatuli. Contact, Amsterdam, 1949. 468 p. 2e druk. Hardcover, 8vo, linnen met goudbelettering. Rug iets verschoten, twee deukjes op voorplat, schutbladen gebruind, verder goed. [ID# 9226] 34,00
1138 PERSEVERANCE, Bernard (ps. v. B.J.F. Steinmetz). Kussen in de regen. Amsterdam, 1946. 326 p. Illustraties door Doeve. Geb. Met origineel stofomslag. * Opstand in de Preanger en de reacties van de Indische society bijeen in een voornaam berghotel. Begin van een muiterij op Hr.Ms. Tromp, dat na de mislukte poging op de rede van Semarang blijft liggen. [ID# 3303] 9,00
1139 PIETTE, Roy. Droom van een witte kerst of Kurang acar. Een allegorisch verzinsel. Bergen, 1997. 112 p. Met verklarende woordenlijst en biblio.* Beschrijving van de botsende emotionele werelden waarin Indo's verkeren. [als nieuw].*gesigneerd ex.) [ID# 5219] 12,00
1140 PLOOS VAN AMSTEL, Karina. De staking. Roman. Amsterdam, 1984. 123 p.* Roman gesitueerd in de nadagen van de Nederlandse tijd in Jakarta*. [ID# 3318] 7,00
1141 POEZE, Harry / SCHULTE NORDHOLT, Henk (red.). De roep om Merdeka. Indonesische vrijheidlievende teksten uit de twintigste eeuw. (Met een voorwoord van Hella, S. Haasse). Jan Mets / Novib, Amsterdam, 1995. 251 p. ills. met woordenlijst. Goed Exemplaar. [ID# 3322] 15,00
1142 PRAMOEDYA ANANTA TOER. Kind van alle volken. Amsterdam, 1983. 321 p. Met origineel omslag. [ID# 3348] 7,00
1143 PROOS, Ellen (ps.van T.G. Alers-Speldekamp). Een restje tropenkolder. West-Friesland, Hoorn, n.d. [ca. 1960]. 186 p. ills. De Zonne-reeks. Hardcover. Goed. (Aanpassingsproblemen van een jong echtpaar dat uit Indonesië naar Nederland is gerepatrieerd). [ID# 3355] 5,00
1144 RENES BOLDINGH, M.A.M. De eeuwige fluitspeler. Lochem, 1942. 49 p. Geb. [ID# 4109] 5,00
1145 RENES-BOLDINGH, M.A.M. Bandjir. Callenbach, Nijkerk, 1935. 196 p. Hardcover, geb., orig. linnen. Goed. [ID# 6447] 6,00
1146 RENES-BOLDINGH, M.A.M. Bataksche sagen en legenden. Nijkerk, 1936. 159 p. Geb. Met geïllustreerde band. [ID# 5959] 20,00
1147 RENES-BOLDINGH, M.A.M. Van een schooljongen in Batakland. Callenbach, Nijkerk, n.d. [1933]. 110 p. ills. (pentekeningen van Sierk Schröder). Hardcover, orig. omslag. Enige gebruikssporen. Goed. [ID# 4114] 7,00
1148 REULE Nz, Ant. S. Avonturen in Oost en West. 2 boeken in 1 band: In het leven terug; In de Australische wildernis. Hilarius, Almelo, n.d. [ca. 1900]. 48p. + 48p. ill. (frontisp.). [ID# 8340] 20,00
1149 RIEMENS-REURSLAG, J. / LEUFKENS, Hub. Noordzeewind en Tropenzon. Maastricht, 1936. 142 p. Ills. Foto's van Hub. Leufkens, tekeningen van Marius Thomassen. Indische teksten van T. Oeff. Geb. Met stofomslag geïllustreerd door G. Hagemeyer. [ID# 4480] 20,00
1150 RIJKHOEK, D. Ompoe Radja Naoealoe. n.p, n.d. 183 p. ills. Geb. [ID# 3394] 16,00
1151 ROMEIN-VERSCHOOR, Annie. Met eigen ogen. Heugenissen van een Indonesische reis. Amsterdam, 1953. 1e druk, 119 p., geïllustreerd door Lex Metz., geb. Goed ex. [ID# 7199] 7,00
1152 ROMEIN-VERSCHOOR, Annie. Spelen met de tijd.. SUN, Amsterdam, 1979. 228p. SUN reprint 34. Softcover, paperback, gebrocheerd, 8vo. ISBN 9061685346. Goed ex. [ID# 8650] 7,00
1153 ROO, Jos de. Episodes uit het leven van Hugo Pos. Oost en West en Nederland. Haarlem, 1986. 170 p. Met origineel omslag. *goed ex. * o.a. Reis na de Duitse bezetting van Nederland via Vladivostok naar Tokyo en Canada - opleiding van het Nederlands Legioen, tenslotte naar Engeland. Als kanonnier op een koopvaardijschip door U boten getorpedeerd voor de kust van Columbia, via Suriname naar Brisbane bij NICA. Landing met Mc.Arthur in 1944 in Hollandia, Biak en Rumberpon. Daarna Morotai, Tarakan en tenslotte Djakarta. Berechting Japanners, Dily etc. [ID# 6653] 10,00
1154 ROORDA VAN EIJSINGA, P.P. De Kroon aller Koningen van Bocharie van Djohor. Naar een oud Maleisch Handschrift vertaald. Batavia, 1827. 4, 8, xviii, (lijst van inteekenaren), 228, 3 p. * This bilingual edition has the Malay text in arabic characters on the recto and the Dutch translation on the opposite pages. Very wide margins. Splendidly bound in padded brown Marocain leather, cover and spine with gilt lettering and ornaments. Near-mint edition of this rare publication. [ID# 6404] 340,00
1155 RUEBSAMEN, Helga. Het lied en de waarheid. Amsterdam, 1998. (Roman). 396 p. Geb. Met origineel stofomslag. [ID# 5979] 15,00
1156 RUYS, Kees. Javaanse brieven. Amsterdam, 1992. 261 p. * Een fascinerend boek over Indonesië en haar inwoners, die op de drempel van de 21ste. eeuw aarzelend tussen de ambities van een regionale grootmacht en het behoud van een paradijs op aarde*.(nieuw). [ID# 3449] 11,00
1157 SCHAMHARDT, F. Brieven van een zeeman. Amsterdam, 1971. 249 p. 1e druk, paperback, orig. omslag. Goed. [ID# 7154] 5,00
1158 SCHENDEL, Arthur van. Het oude huis. Meulenhoff, Amsterdam, 1947. 2e druk. 176p. Hardcover, 8vo, gebonden met stofomslag goed exemplaar. [ID# 8649] 10,00
1159 SCHENDEL, Arthur van. Jan Compagnie. Nijgh & van Ditmar, Rotterdam, 1940. 4e druk, 297 p. Gebonden. Omslag iets gebruind, lichte slijtage randen. Text ongemarkeerd en helder. Goed exemplaar. [ID# 3478] 6,00
1160 SCHENDEL, Arthur van. Pandorra. Meulenhoff, Amsterdam, 1919. 1e druk. 174p. Hardcover, klein 8vo, gebonden, stofomslag- en frontispiece-tekening door Jan Toorop. Omslag iets gebruind, klein watervlekje op 1e drie paginas, verder goed exemplaar. [ID# 8648] 14,00
1161 SCHENKEL, R. Operatie Neushoorn. Operasi Badak. Op het spoor van een der zeldzaamste dieren ter wereld.De Javaanse neushoorn. Zwolle, ca. 1974. 213 p. Ills. foto's en kaarten. Geb. (met origineel kleurenstofomslag). [ID# 3481] 7,00
1162 SCHIPPERS, W. Jan Starheim. J.J. Groen, Leiden, n.d. 174 p. Geb. (Levensloop van een Koloniaal). Goed exemplaar. [ID# 3487] 9,00
1163 SCHMIDT - AUFALTENSTADT, A. von. Jack's gedenkschriften. Vincent Loosje, Haarlem, 1905. viii, 144 p. ills. d. Midderigh-Bokhorst. Hardcover, (Buur 0225). [ID# 4116] 9,00
1164 SCHOLTE, Lin. Bibi Koetis voor altijd. Amsterdam, 1977. 179 p. Met origineel omslag. *Nooit eerder is het Indische kazerne-en kampemenstleven en die gesloten samenleving van lagere militairen zo van 'binnenuit' en zo authentiek beschreven. [ID# 3498] 5,00
1165 SCHOLTE, Lin. Takdiran en andere verhalen. Amsterdam, 1977. 99 p. [ID# 3499] 8,00
1166 SEVENHUYSEN-VERHOEFF, C.H. Tussen sawahs en bergen. Valkhoff, Amersfoort, 1936. 152 p. Met tekeningen van Rie Reinderhoff. Hardcover, 8vo, orig. geillustreerde linnen band. Goed. [ID# 5778] 10,00
1167 SEVENHUYSEN-VERHOEFF, C.H. Twee Tadema-kinderen op Java. van Hoeve, Den Haag, 1946. 122 p. Geillustreerd door M. Numans. Gebonden in half-linnen. Goed. [ID# 3528] 7,00
1168 'S-GRAVESANDE, G.H. E. du Perron. Herinneringen en bescheiden. Den Haag, 1947. 212 p. Met reproducties naar photo's, teekeningen en manuscripten. Met index nominum. Geb. Met orig. stofomslag. [ID# 4386] 11,00
1169 SIKKEN, Dr.W. Tropendominee. Assen, 1947. 183 p. Origineel omslag en illustraties van B.A. Bennema. * Scherpe observaties van een tropendominee voor, tijdens en na de Japanse bezetting. [ID# 6514] 10,00
1170 SIMHOFFER, Kees. De achterneef van J.P. Coen in Indonesië. Verslag achteraf. Corrie, Zelen, Maasbree, 1979. 98 p., Softcover. ISBN 9062805825. *Als nieuw. [ID# 3533] 5,00
1171 SIMHOFFER, Kees. De achterneef van J.P. Coen in Indonesië. Verslag achteraf. Maasbree, 1979. 98 p. Met origineel omslag. * als nieuw. [ID# 7535] 8,00
1172 SINT LAURENS, L. van. Zes kaarsen voor Indië.. Amsterdam, 1945. 56 p. (maart, 1945). Gedrukt en verspreid door het ondergrondse blad 'Ons Volk'. [ID# 3535] 9,00
1173 SITUMORANG, Sitor. De oude tijger, verhalen. Breda, 1996. 141 p. Orig.band en omslag. (Situmorang schetst zijn bewustwording en worsteling als jonge man).*als nieuw*. [ID# 4822] 10,00
1174 SNOEK, Kees. E. du Perron. Het leven van een smalle mens. Nijgh & van Ditmar, Amsterdam, 2005. 1ste druk. 1246 p. Hardcover, geb. met stofomslag. ISBN: 9038869541 *Nieuw. [ID# 8025] 45,00
1175 SOEWARNO - VAN DER KAADEN, J.C. De bonte slendang. Bussum, 1942. 170 p. Geb. [ID# 3565] 5,00
1176 SONNEGA Ez., H.W. Henk en Bert. Avonturen van twee Indische jongens op de reis en in Holland. Ten Brink, Arnhem, n.d. [ca. 1924]. 2e dr. 176 p. ills. d. J. Faure. Softcover, gebrocheerd/ ingenaaid, 8vo. (Buur 0358). Gebruikssporen, verder goed. [ID# 4122] 11,00
1177 SPEET, B.J. In naam van Oranje. No. 34: Vijf eeuwen de Oranjes en de koloniën. Waanders, Zwolle, 1995. 20 p., Rijk geillustreerd. Softcover, folio (24x31.5 cm), geniet. Zeer goed. [ID# 8911] 4,00
1178 SPIER, Elvire. Vulkaan. Java maart 1942. Baarn, 1978. 136 p. Roman over de Japanse invasie op Java.Met origineel omslag. * Een verhaal van chaos, angst en verwarring onder de bevolking: planters, militairen, Indo-europeanen, inheemsen totoks, vrouwen en kinderen. Alle facetten van de samenleving zijn aanwe zig, zelfs de binnenvallende vijand in de persoon van een Japanse kolonel. [ID# 3572] 9,00
1179 SPIGT, P. Keurig in de contramine. Over Multatuli. Amsterdam, 1975. 231 p. Ills., Softcover, orig. omslag. [ID# 3576] 7,00
1180 SPIGT, P. Multatuli, minister in spé. Amsterdam, 1953. 20 p. (Geschriften van het Multatuli-Genootschap). [ID# 3577] 5,00
1181 SPRINGER, F. Bougainville. Querido, Amsterdam, 1990. 128 p. Softcover, pb. Goed+. [ID# 3583] 6,00
1182 SPRINGER, F. Schimmen rond de Parula. Querido, Amsterdam, 1966. 1e druk. 57 p. omslagillustratie door Lex Metz. Softcover, garenloos, kl. 8vo, zeer goed. *Het verhaal van Gerard Dubba's strijd (van hem en zijn God) tegen de trotse Zakari in de bergen van Bloedzuigereiland). In een vlaag van ongeduld en teleurstelling doet Dubba een verkeerde uitval waarvan zijn tegenstanders, geducht in het duel, onmiddellijk gebruik maken. De Zakari zijn ervan overtuigd dat Gerard Dubba's schim nu, met de schimmen van verslagen vijanden rond de sneeuwtop van de Parula zweeft. [ID# 6666] 15,00
1183 SPRINGER, F. Sterremeer. CPNB, Amsterdam, 1990. 95 p. Softcover, pb. In zeer goede staat. [ID# 9007] 6,00
1184 STAMMESHAUS, H. Eens en voor altijd Atjeh. Centraal Venster, Amsterdam, 1977. 110 p. Ills. Verhalenbundel. Paperback, orig. omslag. Goed [ID# 3597] 7,00
1185 STARK, E. Uit Indië. Egypte en Heilige Land. Brieven aan zijn vrienden. P. Dz. Veen, Amersfoort, 1910. Eerste druk. 298 p. met 2 etsen en 12 illustraties naar schilderijen en aquarellen van den auteur. Gebonden, orig. linnen met goudbelettering. Rug iets verschoten. Fraai exemplaar. [ID# 7008] 20,00
1186 SUDIRDJO, Artati (Redaksi). Karya. Menudju ke kemerdekaan dan kemadjuan wanita. No. 3. Th.(Jrg.) 3. Djakarta, 1949. 33 p. Ills. Softcover, 8vo. *Maandblad voor de ontwikkeling van de vrouw. Bevat allerlei bijdragen op binnenlands en buitenlands politiek-maatschappelijk en cultureel terrein waar vrouwen een leidende rol spelen. Goed. [ID# 6747] 5,00
1187 SUNDERMANN, H. Dajakkische Fabeln und Erzählungen. II. Batavia, 1912. (Bijdr. T.L.V.N.I. 1912.)pp. 169-214. [ID# 3631] 9,00
1188 TADEMA-SPORRY, Bob. Avontuur op Bali. (Jeugdboek). Amsterdam, 1979. 125 p. Ills.: tekeningen door Auke Tadema. Softcover, paperback. Goed, tot zeer goed. [ID# 4125] 5,00
1189 TERMORSHUIZEN, G. (red.). Rondom Daum. Nijgh & van Ditmars, Amsterdam, 1997. 136 p.Frontispiece foto Daum. Ills. zwart/wit foto's. Met bijdragen van Reggy Baay, Jacqueline Bel, Ulbe Bosma, Lenny Elkerbout, Henk Maier, Niek Oele, Olf Praamstra, Andries Teeuw, Peter van Zonneveld.*nieuw. [ID# 6127] 9,00
1190 TERVOOREN, Lina. Sprookjes uit Indië. Alkmaar, 1904. 118 p. geïllustreerd door Agnieta Grijswijt. Geb. in fraaie band. (vlek voorplat). Frontispiece kleurenplaat paginagroot en vele illustraties in de tekst. Fraaie opmaak. [Acht korte vertellingen waarin de Javaanse invloed overheerst en de dierenwereld een schakel is tussen Europeanen en Javanen, Het verhaal 'De Pontianak' betreft hier geen vrouwelijk spook die kinderen rooft, maar de ziel van de gestorven moeder die als vogel naar de aarde terugkeert om haar kind te kunnen zien. [ID# 4316] 75,00
1191 TEWES, Carl. In Naam der Koningin. Roman. Schoorl, 1996. 270 p. Origineel omslag en stofomslag. * Geïnspireerd op "De hongertocht van 1911" van Szekely-Lulofs en de vijfdelige gelijknamige televisieserie. (nieuw)* [ID# 5200] 6,00
1192 TIESKENS, F.C. Nala en Damayantî.. Bussum, n.d. 122 p. Met origineel omslag. Op het voorplat fraaie kleurenplaat van Nala Damayantî. *Nala en Damayantî een episode uit de Mahâbbârata bewerkt naar het Sanskriet. [ID# 6008] 10,00
1193 TILLEMA, Dr. H.F. Ons Indisch boekje. Dl.II Assen, 1941. 159 p. Ills. zwart/wit foto's. Bandontwerp Jan Otter. [ID# 6533] 15,00
1194 TILLEMA, Dr. H.F. Ons Indisch boekje. Dl.III. Assen, 1941. 159 + 30 p. bladwijzer voor onderwerpen, foto's en personen op de delen I, II, en III. Ills. en tekeningen van J.G. Sinia. Bandontwerp van Jan Otter. [ID# 6534] 15,00
1195 TIRADE. Januari 1977, jrg. 21. Amsterdam, 1977. 71 p. Ills. Dit januari-nummer bevat bijdragen van o.a.: Eijkelboom, Resink, Soewarsih Djojopoepito (De thuiskomst van een oude-strijder). [Soetan Sjahrir], Henk van Galan/Fred Batten. Goed exemplaar. [ID# 5356] 10,00
1196 TISNA, I. Goesti Pandji Noman. Soekreni Gadis Bali. Djakarta, 1948. 84 p. Met origineel omslag. [ID# 6722] 10,00
1197 TOER, Pramoedya Ananta. De guerilla familie. De Geus / Manus Amici, Breda, 1990. 312 p. Hardcover, linnen band, met stofomslag door Robert Nix. *Als nieuw. [ID# 7574] 15,00
1198 TOER, Pramoedya Ananta. De vluchteling. de Geus, Breda, 1996. 215 p. Softcover, pocket. Geuzenpocket 89. *Als nieuw. [ID# 8752] 5,00
1199 TOER, Pramoedya Ananta. Wat verdwenen is. Verhalen uit Blora. De Geus / Manus Amici., Breda, 1991. 315 p. Hardcover, linnen band, met stofomslag. *Als nieuw [ID# 8914] 15,00
1200 UTAMI, Ayu. Larung. Breda, 2003. 222 p. Ills. Tekeningen in de tekst. Met woordverklaring. Geb. Met origineel stofomslag.* Larung is een man met een gehavende psyche waardoor hij hard en meedogenloos is geworden. Zijn vader verdween op geheimzinnige wijze tijdens de massamoorden in Indonesië in het midden van de jaren zestig. De thema's euthanasie, biseksualiteit en schending van de mensenrechten komen aan de orde.**Nieuw. [ID# 6831] 16,00
1201 UTRECHT, Elien. Twee zijden van een waterscheiding. Herinneringen aan Indonesië voor en na de onafhankelijkheid. Amsterdam, 1991. 250p. *Als Nieuw. [ID# 6970] 6,00
1202 VANVUGT, Ewald. De val van Bali. Historische reisroman. Haarlem, 1987. 317 p. ills. krt. Met origineel geïllustreerd omslag. *Als nieuw. [ID# 3733] 9,00
1203 VANVUGT, Ewald. Natilaan. Een voettocht in Java's Duizend Bergen. Amsterdam, 1989. 69 p. ills. [ID# 3734] 7,00
1204 VEENSTRA, J.H.W. D'Artagnan tegen Jan Fuselier. E du Perron als Indisch polemist. Amsterdam, 1962. 227 p. met portret. Met origineel omslag. (Stoareeks). [ID# 3740] 7,00
1205 VEENSTRA, J.H.W. Diogenes in de Tropen. Amsterdam, 1947. 155 p. 1e druk. Geb. (Ervaringen en observaties uit het Indië / Indonesië tussen 1940 - 1946). [ID# 3741] 14,00
1206 VEER, Paul van 't. Je moet er geweest zijn. Documentaire roman uit de koloniale nadagen van het eiland Boela. (o.a. Celebes, Java). Amsterdam, 1971. 199 p. [ID# 3746] 7,00
1207 VERRE, Tony van. Johan Fabricius. De man en zijn werk. De Gooise Uitgeverij/Unieboek, Bussum, 1979. 128 p., rijk geillustreerd. Softcover, paperback, 19x28cm. ISBN 9026980833, Vouw in omslag, verder goed. [ID# 3773] 7,00
1208 VERVOORT, Hans Vanonder de koperen ploert. Erven Thomas Rap, Amsterdam., 1975. 1e druk, 208 p. Met ills. Paperback, 8vo, gebrocheerd. Reisverslag Java en Bali. Omslag vertoont enige slijtage randen, verder goed. [ID# 8925] 6,00
1209 VERVOORT, Hans / Maja INDORF. Sicco Roorda van Eysinga. Zijn eigen vijand. Amsterdam, 1979. 217 p. Ills. Origineel omslag. *De Engelbewaarder 14. [ID# 5491] 10,00
1210 VERVOORT, Hans. Zwarte rijst. Een tropische vertelling. Erven Thomas Rap, Amsterdam, 1977. First ed., 87 p. Dutch text. Softcover, 8vo. ISBN 9060051246. Slight shelf wear, otherwise good. [ID# 3787] 5,00
1211 VERWEERD, Joke. Klappermelk en kinderkoffie. Zoetermeer., 1992. 95 p. [ID# 3788] 5,00
1212 VERWEERD, Joke. Wapenbroeders.. Zoetermeer, 2002. 90 p. Origineel omslag. *Verwerking van Indisch militair verleden. (als nieuw). [ID# 5668] 10,00
1213 VIERHOUT, Christien / WAGENVOORT, Maurits. Tegen het leven is niet te strijden. Briefwisseling 1889-1910. (Bezorgd door Rob van der Schoor) Nijmegen, 1999. 254 p. Ills. Met inventaris van de brieven en personen register. Origineel omslag. * o.a. brieven van Wagenvoort uit Batavia, Buitenzorg, Bandoeng, Pekalongan, Semarang, Soerabaia, Makassar, Ternate, Tosari, Malang, Padang, Bangkinang, etc. *nw. * [ID# 5519] 15,00
1214 VISSER, Hans G. Indië in Holland. Schrijvers over Hun Rijk van Insulinde. Castricum, 1992. 96 p. (o.a. Joop van den Berg, Jan Eijkelboom, Hella S. Haasse, F. Springer, Rob Nieuwenhuys, Hans Vervoort, Aya Zikken).Origineel omslag. Als nieuw. [ID# 4373] 5,00
1215 VOORHOEVE, Carel. Toeah en Djebat. Episode uit het oud-Maleise epos Hikayat Hang Toeah. Leopold, Den Haag, 1951. 1e druk, 58p., Softcover, orig. omslag. Met inleiding van Dr. G. Hooykaas. Goed exemplaar. Zeldzaam [ID# 8312] 12,00
1216 VREDENBREGT, Jacob. De deftige kolonie en andere verhalen. Nijgh & van Ditmars, Amsterdam, 1988. 148 p. Softcover, origineel omslag. *Als nieuw*. [ID# 3824] 7,00
1217 VRIES, Dr. J. de. Indische volksverhalen. Spectrum, Utrecht, 1964. Prisma boeken, 2e druk. 160 p. Softcover, pb pocket. Goed. [ID# 3833] 7,00
1218 VRIES, Dr. Jan de. (samenst.). Volksverhalen uit Oost-Indië (sprookjes en fabels). Thieme, Zutphen, 1925. XI,388 p., with frontispiece, plates (several in colour) by G.J. van Overbeek. Hardcover, Orig. half cloth, gilt lettered title on spine. Good. [ID# 7937] 33,00
1219 VRIES, G. de. Pang Paneu de Toenonger. (Atjeh-oorlog). van Hoeve, Deventer, 1948. 263 p. geïllustreerd (band en tekeningen van Ronald Frijling). Hardcover, Half-linnen. groot 8vo. Goed. *Fraai exemplaar. [ID# 7254] 10,00
1220 VROMAN, Leo (proza). Tineke, De adem van Mars en Snippers. Amsterdam, 1966. 179 p. Origineel omslag. *De adem van Mars, bevat Indische fragmenten, 1942 en de tocht van Indië naar Japan. [ID# 5742] 10,00
1221 VROMAN, Leo. Een keuze uit verhalen. Querido, Amsterdam, 1984. 195p. Geb., linnen met orig. stofomslag. *Zeer goed exemplaar. [Proza] [ID# 7884] 15,00
1222 VROOLAND, Louis. Ind(ones)ië. Een tropenjournaal. Amsterdam, n.d. 303p., geb., orig. linnen. [ID# 6961] 8,00
1223 VUYK, Beb / A. TEEUW (samenst.). Moderne Indonesische verhalen. Polak & van Gennep, Amsterdam, 1967. 192 p. Softcover/pb, 8vo. Goed. [ID# 3846] 7,00
1224 VUYK, Beb. De wilde groene geur. Amsterdam, 1947. 1e dr. in Nederland. 128 p. Geb. [ID# 3848] 11,00
1226 VUYK, Beb. Duizend eilanden. Querido, Amsterdam, 1959. 171 p., salamander reeks, softcover, orig. omslag. [ID# 8272] 4,00
1228 VUYK, Beb. Het hout van Bara. Den Haag, 1955. 2e druk.144 p. Geb. (stofomslag). [ID# 6964] 5,00
1229 VUYK, Beb. Het laatste huis van de wereld. Den Haag, 1954. 155 p. Geb. *Nimmer dralend reeks no. 43. [ID# 7581] 5,00
1230 VUYK, Beb. Reis naar het vaderland in de verte. Utrecht, 1988. 4e dr. 88 p. [ID# 3862] 5,00
1231 VUYK, Beb. Reis naar het vaderland in de verte. Utrecht, 1987. 3e herz. En uitgebreide druk. Met nawoord van Rob Schouten. *nw. *88 p. [ID# 3863] 5,00
1232 WALDEN, Martha. Schandaal om Barrera.. Ned. Keurboekerij, Amsterdam, 1963. 2e druk. 404 p. (levens-/sleutel-roman over Beretti?. Speelt zich af in Nederlands-Indië, o.a. Bali). Hardcover, geb. (met stofomslag). Goed. [ID# 3876] 12,00
1233 WALRAVEN, Willem. Eendagsvliegen. Journalistieke getuigenissen uit kranten en tijdschriften. Van Oorschot, Amsterdam, 1971. 326 p. Met woordenlijst. Hardcover, 8vo, linnen band, met origineel stofomslag. *Deze uitgave bevat het journalistieke werk van Willem Walraven en werd samengesteld door F. Schamhardt en Rob Nieuwenhuys. (Mooi ex.). [ID# 5737] 25,00
1234 WALRAVEN, Wim. Jr. De groote verbittering. Herinneringen aan mijn vader. Amsterdam, 1975. 54 p. Met voorwoord van Rob Nieuwenhuys. Orig.omslag. [De Engelbewaarder 1]. [ID# 3883] 8,00
1235 WATER, H.J. de. Jan Pieterszoon Coen. West-Friesland, Hoorn, 1957. 141 p. Klimop-reeks. Bandtekning en ills. door F. Wijnand. Hardcover, gekartonneerd. Enige gebruikssporen, verder goed. [ID# 3897] 5,00
1236 WEGENMAN, Willem (ps.v. W.B. Petri). Corruptie, een Indische roman. Rotterdam, 1925. 111 p. Geb. Fraaie originele band met versiering door Albert Neuhuijs. Voorwoord door Prof. Dr. J. H. Valckenier Kips. (schaars). [ID# 4686] 25,00
1237 WERMESKERKEN, Henri van. De Tante uit Indië. Veen, Amsterdam, 1928. 1e. druk, 221 p. Hardcover, orig. linnen band. Enige slijtage rugzijde, verder goed. Buur PD 1060. [ID# 4569] 20,00
1238 WERMESKERKEN, Henri van. Een Indisch binnenhuisje. Amsterdam, [ca. 1931]. 256 p. 3e druk. Met portret auteur. Geb. orig. linnen. Goed. [ID# 3915] 11,00
1239 WERMESKERKEN, Henri van. Een Indisch binnenhuisje. Veen, Amsterdam, n.d. 3e druk, 256 p. Met frontisp. portret auteur. Hardcover, geb. orig. gebatikt linnen met goudbelettering. Fraai exemplaar. Enige slijtage onder- en bovenkant rug, verder goed. [ID# 3916] 16,00
1240 WERMESKERKEN, Henri van. Een Indisch binnenhuisje. Veen, Amsterdam, n.d. [1924]. 1e druk. 287 p. Met frontisp. portret auteur. Hardcover, geb. orig. gebatikt linnen met foto-opdruk, en goudbelettering. Fraai exemplaar. Enige slijtage onder- en bovenkant rug, verder goed. [ID# 8597] 20,00
1241 WESTERLINGK, Tijll. Het Indische dagboek van dr. Peter Fabrizius. Van Hoeve, Deventer, 1946. 154 p. Hardcover, kl. 8vo. Goed. [ID# 3934] 5,00
1242 WEVER, Jan Journaal der merkwaardige reizen van Jan Wever (van West-Terschelling) naar Turkije, Oost-Indië, China, Noord- en Zuid-Amerika, ter walvischvaart bij Groenland enz., loopende van 1847 tot 1904. Den Haag, 1946. vii, 63p. hlin. 1 portret. [ID# 7006] 10,00
1243 WIELENGA, Dr. D.K. Marapoe. Een verhaal uit Soemba Kampen, 1932. 210 p., met oorspronkelijke illustraties. Geb. roestvlekken op enkele pagina's, verder goed ex. [ID# 7151] 8,00
1244 WIELENGA, Dr. D.K. Oemboe Dongga. Het kamponghoofd op Soemba. Kampen, 1928. 180 p. Ills: z/w foto's. Hardcover, 8vo. Fraai gedecoreerde band met goudbelettering. Enige roestvlekjes, verder goed. [ID# 3943] 7,00
1245 WIERSMA, Gait. Weerzien met Tikoes. De weg van een theeplanter uit de Preanger. Wever, Franeker, 1978. 192 p. Met origineel omslag. *Nederlandse jongeman start als assistent op een theeplantage in de Preanger; hij wordt opgeroepen in militaire dienst als de oorlog uitbreekt; hij overleeft de Burmaspoorweg. Keert vervolgens tijdens de politionele actie, als militair terug op zijn oude plantage. *Als nieuw. [ID# 3946] 8,00
1246 WIT, Augusta de. De wake bij de brug en andere verhalen. Amsterdam, 1932. 3e druk, 212 p. Geb. [ID# 6942] 10,00
1247 WIT, Augusta de. De wake bij de brug en andere verhalen. Amsterdam, 1928. Maatschappij voor goede en goedkope lectuur/ Wereldbibliotheek. 2e druk. 211p. Hardcover, linnen band met goudopdruk. Enige roestvlekjes, verder goed. Mooi exemplaar. [ID# 8801] 7,00
1248 WIT, Augusta de. Gods goochelaartjes. (roman). Amsterdam, 1932. 1e dr. 203 p. Op geschept papier met grote marges. Geb. (o.a. Molukken). [ID# 3968] 30,00
1249 WIT, Augusta de. Gods Goochelaartjes. (Roman). Amsterdam, 1951. 190 p. Geb. met stofomslag. (o.a. Molukken.). [ID# 3969] 5,00
1250 WORMSER, C.W. De heilige gong. Amsterdam, ca. 1920. 231 p., geb., linnen. Goed ex. [ID# 7146] 15,00
1251 WORMSER, C.W. Het graf op den Soembing. Een Javaansche roman. Kampen, n.d. 237 p. Met woordenlijst. Geb.Band met goudbelettering en opgeplakte foto. [ID# 3982] 11,00
1252 WORMSER, C.W. Het hooge heiligdom. Legenden, tempelruïnes en heilige graven van Java's bergen.. van Hoeve, Deventer, 1943. 135 p. Zwart wit en kleur ills. door M. Eland. Geb., orig. linnen. Goed. [ID# 3983] 14,00
1253 WORMSER, C.W. Indiëvaart. Leiden, 1946. 341 p. Ills. geb.* Reizen naar Indië, door de Ouden, de Portugezen, zeilen naar Indië, stomen naar Indië, vliegen. [ID# 3984] 9,00
1254 WOUDE, J. van der. Coen. Koopman van Heeren Zeventien. Geschiedenis van den Hollandschen Handel in Indië (1598-1614). de Boer, Amsterdam, 1948. 390 p. geïll. Hardcover, groot 8vo, orig. linnen band met goudopdruk. Goed. [ID# 3991] 14,00
1255 ZAAIER, A. (ps.v. Albert J. De Neef). Een vondeling in Papoealand. Den Haag, 1945. 59 p. Met tekeningen van de schrijver. Softcover, origineel geïllustreerd omslag. [ID# 4633] 7,00
1256 ZANDEN, Piet van der. Geurt Boots vaart naar Indië. Historisch verhaal voor jongens over de eerste zeereis naar Indië. n.p, n.d. Jeugbibliotheek no. 44a. 157 p,. ills. van C. Boost. Softcover, paperback, groot 8vo, orig. omslag. Omslag wat beschadigd. Gebruiksporen, verder goed. [ID# 4133] 9,00
1257 ZANEN, Marco. Een roeping in Indie. Het echtpaar Kooij-van Zeggelen in Zuid-Celebes. Museon, Den Haag, 1989. 39p. ills: rijk geillustreerd met z/w foto s. Softcover, geniet, folio. Goed+ [ID# 9225] 12,00
1258 ZANTWIJK, Rudolf van. Marinus van de Merwede, en het andere verleden van de Lage Landen.Roman Amsterdam, 2000. 394 p. Met origineel omslag. *o.a. Oost-en West-Indië, De Java-oorlog. [als nieuw]. [ID# 5498] 15,00
1259 ZEE, D. van der. Dewi Angreni. Een Oud-Javaansche legende. Deventer, 1941. 42 p. Ills. Origineel geïllustreerd omslag. *Mooi ex. [ID# 6135] 15,00
1260 ZEE, D. van der. Van Diemens rode vlucht.Roman uit het Hollandsche koloniale verleden. Deventer, 1944. 364 p. Ills. krtn. Geb., orig. half-linnen. [ID# 8707] 7,00
1261 ZEGGELEN, M. van. Het zeeroversjongetje. Den Haag, n.d. 9e dr. 80 p. geïll. [ID# 4015] 5,00
1262 ZEGGELEN, M. van. Kartini, een baanbreekster voor haar volk. [roman]. Meulenhoff, Amsterdam, 1946. 259 p. Hardcover, orig. halflinnen band met goudopdruk. Goed exemplaar. [ID# 4017] 7,00
1263 ZEGGELEN, M. van. Koloniaaltje. Amsterdam, 1920. 1e druk. 284 p. Geb. [ID# 4018] 16,00
1264 ZEGGELEN, M.C. van. De Gouden kris. Scheltema & Holkema, Amsterdam, n.d. [ca. 1920]. xii, 212 p. Ills.: 8 platen. Hardcover, orig. geillustreerd linnen, 8vo. Iets los in de band, titelpagina en titelplaat ontbreken, enige roestvlekjes, gebruikssporen (enige scheurtjes, enige gerafelde paginaranden, enige vlekjes). Matig exemplaar. [ID# 9010] 4,00
1265 ZEGGELEN, Marie C. van. De schat van den armen jongen. Amsterdam, ca.1925. 158 p. Ills 6 platen door F. Gebhard. Geb. [ID# 4136] 16,00
1266 ZEGGELEN, Marie C. van. Een dessajongen. van Gorcum, Assen, 1959. 46 p. Met tekeningen van A. Boumeester. Hardcover, riginele band. [ID# 5568] 5,00
1267 ZENTGRAAFF, H.C. Sumatraanse indrukken. Soerabaia, + 1930. 314 p. (zeldzaam). [ID# 4028] 30,00
1268 ZIKKEN, Aya. De atlasvlinder. Amsterdam, 1958. 227 p. Geb.Met stofomslag [ID# 4033] 10,00
1269 ZIKKEN, Aya. Gisteren gaat niet voorbij. Tempo doeloe. La Riviere & Voorhoeve, Zwolle, n.d. 176 p. met woordenlijst. Hardcover, linnen band (met stofomslag), 8vo. ISBN 9060842936. Goed+. [ID# 4037] 12,00
1270 ZOBELTITZ, F. von. Het heilzame vergift. Haarlem, n.d. 186 p. Originele geillustreerde omslag. [ID# 5578] 10,00
1271 ZONNEVELD, Peter van. De moord op Fientje de Feniks. Een Indische tragedie. Schoorl, 1992. 75 p.Ills Met origineel geillustreerd omslag. * Een spannende met de oorpronkelijke illustratie verluchte reconstructie, die tevens een indringend beeld geeft van de Indische samenleving rond de eeuwwisseling. Het grote publiek huivert, de jonge Du Perron krijgt er nachtmerries van. ( nieuw). [ID# 7650] 10,00
1272 ZONNEVELD, Peter van. De tuin van de Indische Romantiek.. Amsterdam, 2000. 40 p. Ills. Origineel omslag*als nieuw. (beperkte oplaag). [De negende Bert van Selm-lezing uitgesproken op 5 september 2000 te Leiden door dr. Peter Zonneveld]. [ID# 5806] 15,00
1273 ZUIDINGA, Robert Henk. Droomeiland Java. Verhalen uit de verte. Amsterdam, 1985. 134 p. met verklarende woordenlijst. Met origineel omslag.*nieuw* [ID# 4048] 5,00
1274 ZWIER, Gerrit Jan. Naamloze angst. (Roman). Baarn, 1982. 127 p. * Gebaseerd op de tocht van Alexander Hakluyt in 1920 naar de binnenlanden van Borneo op zoek naar de overblijfselen van een fossiele mens*. [ID# 4055] 5,00
     


General History Militaria Geography
Literature Japanese occupation New Guinea Culinaria
Poetry Law & Government Moluccans Pacific
Art books Maps, Plates, Lithos Languages Homepage