|
Kooilaan 39, 2315 EB Leiden The Netherlands Email: |
|
| General | History | Militaria | Geography |
| Literature | Japanese occupation | New Guinea | Culinaria |
| Poetry | Law & Government | Moluccans | Pacific |
| Art books | Maps, Plates, Lithos | Languages | Homepage |
| 672 | ADELAAR, Christel. De beslissing. Levensverhaal van Chris Reurhoff Wassenaar, 2002. 3e druk, 118 p., ills. (tekeningen van Chris Reurhoff, veelal paginagroot). Oblong/liggend. Zeldzaam fraai hand- gebonden in speciale band van boomblad (platten), rug van gedroogd palmblad in Japanse bindwijze (koordje, met kaneelstokje gezekerd). nieuw. Inhoud o.a. jeugd in Nederlands-Indië, kampen, bersiap, vlucht naar Nederland als verstekeling op de "Johan van Oldebarneveldt" [ID# 8986] | 95,00 |
| 673 | ADRIAANSE. P.M. (samenstelling). Nederlanders in Japanse kampen. Tekeningen en voorwerpen gemaakt in burgerinternerings- en krijgsgevangenenkampen 1942-1945. Amstelveen, 1975. 69 p., ills, kaarten. Softcover. Uitgave Stichting cultuurgeschiedenis van de Nederlanders overzee. *Catalogus bij gelijknamige tentoonstelling. [Ontwerp: Dick Elffers]. Goed. [ID# 4715] | 15,00 |
| 674 | ALLISTER, William. In het kamp van de Jappen. Spectrum, Utrecht, 1964. 217 p. Prisma Pocket reeks. Softcover paperback, origineel omslag. [ID# 8693] | 5,00 |
| 675 | BEETS, N. De levenden. Een geschiedenis uit het Pacific-oorlogsjaar 1942. Utrecht, 1989. 364 p. Paperback, gebrocheerd, groot 8vo. ISBN 9090028862. Goed tot zeer goed. [ID# 1739] | 11,00 |
| 676 | BEETS, N. De verre oorlog. Lot en levensloop van krijgsgevangenen onder de Japanner. Boom, Amsterdam, 1981. 476 p. Ills., schetskaarten, persoonsregister. Softcover, met origineel omslag. ISBN 9060094867. Belangrijk standaardwerk over dit thema. Goed, tot zeer goed. *Bis: gesigneerd exemplaar (met opdracht) voor 21 euro.* [ID# 1740] | 15,00 |
| 678 | BIJKERK, J.C. Erfenis van haat. (Bersiaptijd en daarna). de Boer, Hilversum, 1967. 234 p. Softcover, 8vo. Goed. [ID# 7761] | 7,00 |
| 679 | BIJKERK, J.C. Vaarwel tot betere tijden! Documentaire over de ondergang van Nederlands-Indië. Wever, Franeker, 1974. 283 p. ills. Geb., met stofomslag. ISBN 9061352088. Goed+ [ID# 413] | 11,00 |
| 680 | BINNERTS, C. 'Alles in orde heren....' Een dagboek van het eiland Flores uit het jaar 1943. Swets & Zeitlinger, Amsterdam, 1947. 106 p. 1e druk. Paperback, gebrocheerd/ingenaaid., 8vo. * ss.Tazima Mar, Java-Flores. Maumere kamp. Goed. [ID# 1794] | 15,00 |
| 681 | BOUWER, Jan. Het vermoorde land. van Wijnen, Franeker, 1988. 405 p. Geb. met origineel stofomslag. *Dagboek van de journalist Bouwer, die buiten het kamp bleef en dagelijks in Bandoeng ondergedoken vanaf 8 maart 1942 tot 1 oktober 1945 alles wat hij zag, las en hem ter ore kwam noteerde** als nieuw. [ID# 9115] | 35,00 |
| 682 | BRANDT, W. (ps.v. W.S.B. Klooster). De gele terreur.. Van Hoeve, Den Haag, 1956. 224 p. Hardcover, half-linnen, 8vo. Goed. *Japanse bezetting en kamptijd in Sumatra. [ID# 9055] | 8,00 |
| 683 | BRANDT, W. (ps.v. W.S.B. Klooster). Het geheim. Van Hoeve, Den Haag, 1960. 35 p. met ills. van J.F. Doeve. Softcover, 8vo, gebrocheerd, met orig. stofomslag. *Goed. ['Het geheim' werd geschreven in opdracht van de Nederlandse Radio Unie en op 5 mei 1960 in het Nationaal Programma voorgedragen door Paul Steenbergen.]. [ID# 9113] | 9,00 |
| 684 | BRANDT, W. (ps.v. W.S.B. Klooster). Indonesische nachten. Den Haag, n.d. 118 p. ills. houtsneden. Geb. *gedichten uit de Kamptijd en de revolutietijd daarna* [ID# 9114] | 11,00 |
| 685 | BRANDT, W. (ps.v. W.S.B. Klooster). Zwarte moesson. Hollandia, Baarn, 1967. 273 p. Hardcover, linnen band, met stofomslag, 8vo. [geheel herziene 4e. druk van 'De gele terreur', met een extra hoofdstuk] *De Japanse inval en kampen. [ID# 1891] | 9,00 |
| 686 | BRUGMANS, Prof. Dr. I.J. (e.a.). Nederlandsch Indië onder Japanse bezetting. Gegevens en documenten over de jaren 1942-1945. Wever, Franeker, 1960. 2e verbeterde druk. xi, 661 p. 16 ills. 2 kaarten. Glossarium. Gegevens en documenten over de jaren 1942-1945. Geb., linnen met goudopdruk. Met origineel stofomslag. Stofomslag iets beschadigd in de hoeken, verder zeer goed exemplaar. [ID# 1924] | 40,00 |
| 687 | BRUGMANS, Prof. Dr. I.J. (e.a.). Nederlands-Indië onder Japanse bezetting. Gegevens en documenten over de jaren 1942-1945. Wever, Franeker, 1965. 3e druk. xi, 661 p. 16 Ills. 2 kaarten. Glossarium. ISBN 9061350174. Hardcover, geb., linnen met goudopdruk. Met origineel stofomslag. Zeer goed. [ID# 1922] | 34,00 |
| 688 | CHAGOLL, Lydia. Hirohito. Keizer van Japan. Een vergeten oorlogsmisdadiger? Antwerpen, 1988. 75 p. *nieuw. [ID# 1976] | 8,00 |
| 689 | CHAGOLL, Lydia. Zes jaren en zes maanden. Herinneringen van een kind dat aan de nazi's is ontsnapt, maar in Japanse kampen terecht is gekomen. Bussum / Antwerpen, 1981. 196p. Softcover, paperback. *als nieuw [ID# 7023] | 10,00 |
| 690 | CHATTEL, C.J.H. du. Storm over Java. Born s, Assen, 1946. 144 p. ills. Geb. (o.a. Ambarawa). [ID# 1981] | 11,00 |
| 691 | CLAVELL, James. King Rat. Coronet, London, 1976. 320 p. Softcover/pb, orig. wrappers. ISBN 0340204551. Some browning. Good copy. [ID# 1984] | 5,00 |
| 692 | CLAVELL, James. King Rat. Fawcett, New York, 1967. 352 p. Softcover, orig. wrappers. Traces of use. Good. [ID# 1985] | 4,00 |
| 693 | CLAVELL, James. Koning Rat. Dood en vertwijfeling in het Jappenkamp Changi. Scheltens & Giltay, Amsterdam, n.d.. 311 p., Hardcover, orig. linnen band. Vlekje op schutblad, verder goed tot zeer exemplaar. [ID# 8691] | 10,00 |
| 694 | COHEN-STUART-FRANKEN, M. Van Indië tot Indonesië. Voor, in en na het kamp. Amsterdam, 1947. 128 p. Geb. Met origineel geïllustreerd stofomslag. *kamp Tjihapit* [ID# 1991] | 12,00 |
| 695 | COLIJN, Helen. De kracht van een lied. Overleven in een vrouwenkamp. van Wijnen, Franeker, 1997. 232 p. Ills. Met noten, biblio, woordenlijst en register. Paperback, 8vo. ISBN 9051940246. *als nieuw. *kampen: Talang Sumut, Barakkenkamp, Muntok, Belalau. [ID# 6810] | 14,00 |
| 696 | DAWS, Gavan. Prisoners of the Japanese. POWs of World War II in the Pacific. William Morrow, New York, 1994. 462 p., ills, map, index, notes. Hardcover, Hcloth, orig. wrappers with dustjacket. Near mint. [ID# 7367] | 15,00 |
| 697 | DOORN, Iens van. Geluk is als een vogel. Roman uit de nadagen van Nederlands-Indië. Wever, Franeker, 1981. 271 p. Paperback, 8vo. ISBN 9061353165Zeer goed *In deze autobiografische roman beschrijft de auteur de aangrijpende belevenissen van haar eigen gezin, familie en vele andere Nederlanders, voor, tijdens en na de Japanse bezetting. [ID# 6428] | 15,00 |
| 698 | ELIAS, W.H.J. Indië onder Japanschen hiel. Den Haag, 1957. 1e druk. 244 p. geïll. Geb. [ID# 2155] | 7,00 |
| 699 | ELIAS, W.H.J. Indië onder Japanschen hiel. Deventer, 1956. Hoeve, 1ste druk, 244 p. met illustraties van W.S. Bitter en van Boxel. Geb. met stofomslag - goed, stofomslag iets beschadigd. [ID# 7319] | 5,00 |
| 700 | FABRICIUS, Johan. Nacht over Java. Den Haag, 1946. 185 p. Geb. [ID# 2208] | 9,00 |
| 701 | FABRICIUS, Johan. Nacht over Java. Den Haag, 1945. 185 p. Geb. [ID# 2209] | 11,00 |
| 702 | FABRICIUS, Johan. Nacht over Java.. Den Haag/Brussel, 1944. 147 p. (gedrukt en gebonden in de werkhuizen der Firma Henri Proost & Co. Turnhout) [ID# 2210] | 11,00 |
| 703 | FRISCHE, Paul. Indische jaren achter bilik. Amsterdam, 1962. 108 p. 1e druk. Geb.met origineel stofomslag. * mooi ex. [ID# 2271] | 6,00 |
| 704 | GEORGE, Leonore (ps.v. Mw. L.G. Hoffmeister). Het zelfgedolven graf van neerlands glorie. Semper Agendo, Apeldoorn, n.d. [ca. 1972]. 293 p. ills. Hardcover, linnen band, met stofomslag. Goed tot zeer goed. *Met opdracht en signatuur auteur op kaartje: Euro 15,- [ID# 2357] | 11,00 |
| 705 | GRENDEL, A.L. Gekooide vogel. Franeker, 1995. 64 p. Ills. Jack Chalker. Krtn. Gedichten geschreven tijdens krijgsgevangenschap in Atjeh, Birma en Siam. 1942 - 1945. *nieuw* [ID# 2417] | 10,00 |
| 706 | GRIFT, Cornelis van der. Vier maanden onder de Jappen op Java en mijn ontsnapping. van Goor, Den Haag, 1946. 1e druk. 120 p. Ills. van Reeder. Meeslepende beschrijving van Batavia aan de vooravond van de Japanse invasie en de ontsnapping van de auteur aan internering door de Jappanners. Hardcover, fraaie gedecoreerd half-linnen. BUUR, PD, 1566. Goed exemplaar. [ID# 2420] | 11,00 |
| 707 | HAKKERT, Ann. 'n Glimlach van Tenno Heika. Den Haag, 1970. 76 p. Met origineel omslag. * Herinneringen van een jonge moeder met 2 kleine kinderen. Kampen: Darmo (Soerabaja) en Ambarawa. [ID# 6350] | 30,00 |
| 708 | HEEKEREN, C. van. Helden, hazen en honden. Bert Bakker, Den Haag, 1969. Zuid Borneo 1942. 244 p. Krtn. Bronnen. [ID# 2486] | 14,00 |
| 709 | HEEKEREN, C. van. Moord en brand. Oost Borneo 1942. (De Japanse Invasie). Bert Bakker, Den Haag, 1969. 243 p. Krt. Bronnen. Softcover. Goed. [ID# 2488] | 16,00 |
| 710 | HEEKEREN, C. van. Vlucht voor de dood. Het verhaal van Long Modang. Den Haag, 1981. 205 p.Origineel omslag. Nederlandse + Ned. Indische vrouwen vluchten voor de binnenvallende Japanners naar het Dajakdorp Long Modang. Beschrijving van het verblijf aldaar en het drama daarna. [ID# 2491] | 9,00 |
| 711 | HELENE, Suzanne (ps.v. S.H. Kraaijveld-Okhuijsen). Is er nog een morgen...? Gouda, 1979. 214 p. Softcover, groot 8vo. Omslag iets verschoten, verder goed. (Kampen. Batavia: Kramat. Bogor: Kota Paris. Kampong Makassar). [ID# 9148] | 11,00 |
| 712 | HELFFERICH-KOCH, Han. Een dal in Ambarawa. Sijthoff, Den Haag, 1985. 254 p. Paperback, 8vo, ISBN 9021834952. Goed tot zeer goed. *Verhaal van een moeder die met haar drie kinderen van 1942 tot 1945 geïnterneerd was in een Japans kamp op Java. [ID# 2508] | 11,00 |
| 713 | HILLEN, Ernest. Kampjongen. Herinneringen aan Java. Haarlem, 1993. 182 p. Ills. Geb. (stofomslag) *nieuw*Kampen: Bloemenkamp; Tjihapit; Kpg. Makassar. [ID# 2550] | 14,00 |
| 714 | HOFSTEDE, N.W. De slaven van Roku Ban. Wever, Franeker, 1978. 221 p. ills. (KNIL INDO'S in Changi). Hardcover, geb. met stofomslag. Goed. [ID# 2572] | 11,00 |
| 715 | HOFSTEDE, N.W. De slaven van Roku Ban. Wever, Franeker, 1979. 221 p. ills. (KNIL INDO'S in Changi). Hardcover, geb. met stofomslag. *Gesigneerd door echtegnote van auteur, M.A. Hofstede-Harpenau met aantekening: Van Wim gekregen in 1975*. Goed tot zeer goed. [ID# 8594] | 14,00 |
| 716 | HOOYKAAS-VAN LEEUWEN- BOOMKAMP, J.H. Vrouwenkamp op Java. (Banjoebiroe 11). Amsterdam Kolff, 1947. 61 p. tekeningen v. Kick Hofer. Met origineel omslag. [ID# 2607] | 14,00 |
| 717 | HOVINGA, H. Dodenspoorweg door het oerwoud. Het vergeten drama van de Pakan Baroe-spoorweg op Sumatra, aangelegd door krijgsgevangenen onder de Japanse bezetting. Franeker, 1976. 139 p. Ills. Met bronnenregister en illustratieregister. Geb. Met originele stofomslag met kleuraquarel van C. Ben Snijders. *mooi. [ID# 6677] | 16,00 |
| 718 | HOVINGA, H. Eindstation Pakan Baroe. 1944-1945. Dodenspoorweg door het oerwoud. Amsterdam, 1982. 304 p. ills. 3e. herziene en uitgebreide druk. Met literatuur register; illustratieregister en personenregister. Geb. *mooi. [ID# 2614] | 25,00 |
| 719 | HULSBUS, Joop. Verborgen dageraad. Nederlands Indië en Zuidoost Azie na de Japanse capitulatie. 1945-1947. Baarn, 1988. 195 p. Ills. Krt. [ID# 2623] | 11,00 |
| 720 | JACKSON, Daphne. Nachtmerrie op Java. Het leven in de vrouwenkampen tijdens de Japanse bezetting, 1942 - 1945. Baarn, 1989. 180p. 1 krt. Softcover. [ID# 7032] | 10,00 |
| 721 | JACOBS, G.F. Prelude to the Monsoon: Assignment in Sumatra Univ. Pennsylvania Press, Philadelphia, 1982. 249 p. Ills. Photographs and map. Hardcover, halfcloth, original dustjacket. ISBN 0812278380. *Very good. [ID# 6166] | 20,00 |
| 722 | JACOBS, G.F. Wedloop met de moesson. Verslag van een reddingsoperatie op Sumatra.. Wever, Franeker, 1982. 251 p. Ills. *Gesigneerd door de Auteur*. Softcover, 8vo. ISBN 9061353297. Zeer goed exemplaar. [ID# 2669] | 17,00 |
| 723 | JACOBS, G.F. Wedloop met de moesson. Verslag van een reddingsoperatie op Sumatra. Wever, Franeker, 1982. 251 p. Ills. Softcover, 8vo. ISBN 9061353297. Goed exemplaar. [ID# 8593] | 7,00 |
| 724 | JANSEN, Dr. L.F. In deze halve gevangenis. Dagboek van Dr. L.F. Jansen. Batavia/Djakarta 1942-1945. van Wijnen, Franeker, 1988. 447 p. Ills. Softcover, gebrocheerd, 8vo. Goed. [ID# 9116] | 20,00 |
| 725 | KAN, WIM (red. F. Ruhl.). Burma dagboek 1942-1945. Amsterdam, 1986. 3e dr. 270 p. Ills. [ID# 2750] | 11,00 |
| 726 | KAN, Wim / VONK, Corry. 100 dagen uit en thuis. Avonturen, liedjes, anecdoten van het in Indië gestrande ABC Cabaret. Koster, Naarden, 1946. 1e druk. 272 p. ills. Hardcover, geb., orig. linnen. [ID# 2751] | 14,00 |
| 727 | KAN, Wim / VONK, Corry. Honderd dagen uit en thuis. Utrecht, 1963. 160 p. ills. (pocketeditie) [ID# 2752] | 7,00 |
| 728 | KEITH, Agnes N. Vrouwenkamp Borneo. In den Tooren, Naarden, 1950. 303 p. met vele tekeningen van de schrijfster en filmfotos. Hardcover, geb., orig. linnen. *kampen Berhala, Kuching*. Goed tot zeer goed exemplaar. [ID# 2770] | 11,00 |
| 729 | KEIZER-HEUZEVELDT, H.E. En de lach keerde terug. Mijn Indische kampjaren en daarna. Franeker, 1982. 140 p. [ID# 2773] | 9,00 |
| 730 | KINVIG, Clifford. Birma Spoorweg. Slavenarbeid in Malariahel. Antwerpen, 1975. 159 p. Ills.Met origineel omslag. *als nieuw. [ID# 2806] | 10,00 |
| 731 | KOELEWIJN, L.A. (ps.v. N. Beets). Niet meer aan denken. Twee verhalen. Amsterdam, 1959. 88 p. [ID# 2836] | 7,00 |
| 732 | KRETZ, J.T.W. In de klauwen van den Jap en den Extremist. Stolk, Dordrecht, ca. 1946. 62 p. Met origineel omslag. * Ambarawa Kamp 7; 22 augustus 1945; Soerabaja; Soerabaja Septemberdagen 1945; 19 september; Extremisten in actie; 23-28 October 1945; etc. *Mooi ex. [ID# 6809] | 22,00 |
| 733 | LAMPE, Augusta. Bloemen voor Nippon. Belevenissen tijdens de Japanse bezetting. Amsterdam, 1973. 103 p. Softcover. [ID# 2921] | 5,00 |
| 734 | LAMPE, Augusta. Daden onder de zon. Verhalen uit het vrouwenkamp. Omniboek, Den Haag, 1980. 170 p. Een bundel van vier verhalen uit de Jappenkampen. Softcover. ISBN 9062071570. Zeer goed. [ID# 2922] | 10,00 |
| 735 | LEFFELAAR, H.L. De Japansche regeering betaalt aan toonder. Een oorlog die niet verdween. Alphen a/d Rhijn, 1980. 173 p. ills. (Kampen:Puluberajan, Uniekpg., Belawan Est., Si Ringo-Ringo) [ID# 2947] | 14,00 |
| 736 | LEFFELAAR, H.L. / WITSEN, E van. Werkers aan de Burmaspoorweg. Iedere twee dwarsliggers een mensenleven, 414 kilometer en 200.000 doden. Franeker, 1982. 444 p. Ills. (6 gekleurde platen en vele zwart/wit foto's en schetsen), kaarten. Met chronologie, boekenlijst, noten en register. Gebonden. Met originele geïllustreerde stofomslag. Fraai ex. VG. [ID# 4318] | 39,00 |
| 737 | LIESKER, H.A.M (e.a.) 2603 - 1945. Jongens in de mannenkampen te Tjimahi. Baros 5 en 4e/9e Bat. Waddinxveen, 1993. 428p. Ills. Softcover. Goed ex. [ID# 7033] | 15,00 |
| 738 | LINDEN, D.A. van der. Totdat de atoombom viel... Friesche jongens in Japansche krijgsgevangenschap. Utrecht, 1946. 99 p. ill. (Kampen: 'Jaarmarkt' Soerabaia, Changi. Thailand, Japan: Omuta, Nagasaki). [ID# 2972] | 14,00 |
| 739 | LUYCKX, Ko. Het verbluffende kamp. Herinneringen aan het vrouwenkamp 'Kampong Makassar'. West Java. Den Haag, 1946. 85 p. Met schetsen van Mw. Vogelaar-Weber en foto's. Geb. Met origineel stofomslag. *mooi ex. [ID# 3008] | 22,00 |
| 740 | MACGILLAVRY, Annemie. Je kunt niet altijd huilen. Gebroken leven van een Nederlands gezin in de Indische oorlogsjaren. De Kern, Bussum, 1978. 5e druk. 208 p. Paperback, 8vo ISBN 9023500392. Goed exemplaar. *Cheribon* [ID# 8915] | 10,00 |
| 741 | MANDERS, Jo (ps.v. J.E. van Dijk-Manders). De lach uit leed geboren. Herinneringen uit Japanse concentratiekampen voor vrouwen en kinderen. Nijmegen, 1969. 262 p. ills. Hardcover, geb. (met stofomslag). Goed exemplaar. [ID# 3035] | 23,00 |
| 742 | MANDERS, Jo (ps.v. J.E. van Dijk-Manders). Over gloeiende sintels.. Thieme, Nijmegen, 1971. 1e druk, 191 p. Roman over de aanpassingsproblemen van ex-gedetineerden uit Japanse kampen na terugkeer in Nederland. Softcover, orig. omslag. Goed tot zeer goed. [ID# 3036] | 7,00 |
| 743 | MANDERS, Jo (ps.v. J.E. van Dijk-Manders). Samoerai, zwaard des doods. Hoe de mannen desondanks hun identiteit wisten te bewaren. Nijmegen, ±1949. 268 p. ills.. Met origineel kleurenomslag. [ID# 3037] | 23,00 |
| 744 | MICHIELSEN-BALJON, Els (red.). Na 50 jaar. Struiswijk III. Geuren uit de Keuken? Een bundel artikelen met als thema 'In het vrouwenkamp Struiswijk stond de keuken centraal.' n.p, 1994. 45 p. enkelzijdig bedrukt. Ills. kaarten en tekeningen, plattegronden. Bundel artikelen, sommigen sterk gericht op de keuken want in het vrouwenkamp Struiswijk stond de keuken centraal.. Softcover/compiler, folio. *als nieuw*. [ID# 5851] | 25,00 |
| 745 | MISSET, I.H. Si Piet. Verhalen uit de rijstlanden in het Krawangse. (Verteld in het kamp Baros). Baarn, 1952. [met naamlijst geïnterneerden Baros] 256 p. Geb. [ID# 3099] | 14,00 |
| 746 | MORRIS, Lea. Bushido. Een oorspronkelijk historisch verhaal uit Indonesië. Amsterdam, 1947. 233 p. Geb. met stofomslag (ontwerp van Uschi-Torens). * Tjideng o.a. [ID# 7317] | 10,00 |
| 747 | MORRIS, Lea. Bushido. Krijgsmanseer; de erfenis der godenzonen. Oospronkelijk verhaal uit Indië. Amsterdam, 1977. 173 p. Geb. Met origineel omslag. * Tjideng o.a. [ID# 3129] | 9,00 |
| 748 | MORRIS, Lea. Bushido. Krijgsmanseer; de erfenis der godenzonen. Oospronkelijk verhaal uit Indië. n.p., 1977. 173 p. * Tjideng o.a. [ID# 6935] | 9,00 |
| 749 | MORRIS, Lea. En toch haten wij niet. Assen, 1977. 227 p. Met origineel omslag. *over de Indonesische revolutie en Bersiap, Soerabaja. [ID# 3130] | 11,00 |
| 750 | N.A. Nederlands-Indië in oorlogstijd. De Japanse bezetting. Den Haag, 1982. Uitg. Museum voor het Onderwijs. 50p., illustraties. Softcover. Goed. [ID# 7910] | 6,00 |
| 751 | NEDERLANDSCHE PADVINDERS. Achter Kawat en Gedek. (Padvinders in de kampen in Ned. Indië en Thailand). n.p, n.d. 111 p. ills. met dodenlijst. (zeldzaam). [ID# 3176] | 34,00 |
| 752 | NEILEN, Pater M. Japanse kampen. Missiehuis, Sittard, 1948. 55 p. ills. Softcover, orig. omslag. (Tanjung Karang, Muntok) (Buur P. D. 1671). Goed exemplaar. [ID# 3184] | 9,00 |
| 753 | NEYTZELL DE WILDE, C. Een Mary-Gold als verjaarscadeau. Aquarellen en schetsen, 1942-1945. Wever , Franeker, 1987. 80 p. Tekst en 50 voornamelijk kleuren aquarellen en schetsen - in het geheim gemaakt in de kampen Soerabaja - Semarang en Bangkong/Lampersari. Hardcover, gebonden, 20.5 x 28.5 cm. *Als nieuw. [ID# 6757] | 23,00 |
| 754 | NICHTING, Jopie. Japanse vrouwenkampen in voormalig N.O. Indië, 1942-1945. 'Troostmeisjes' en andere verhalen. n.p. [Hoogerheide], n.d. [1994]. 84 p. Ills. en facs. Origineel geïllustreerd omslag. Herinneringen van de auteur over haar tijd in een Japans kamp voor vrouwen en kinderen op Java. In eigen beheer uitgegeven. Zeldzaam. [ID# 6148] | 25,00 |
| 755 | NIEUWENHUYS, Rob / VUYK, Beb (e.a). De bevrijding in de Oost Amsterdam, 1995. 126 p. Met origineel omslag. * De bevrijdingsdagen van Rob Nieuwenhuys, Agnes Newton Keith, Beb Vuyk, G.F. Jacobs, Paula Gomes, Henk Leffelaar, Marharetha Ferguson e.a. [ID# 3214] | 7,00 |
| 756 | OFEIGSSEN-TAKES, Annie. Wel en wee. (Vrouwenkampen in Ned. Indië, Humor en leed). [Batavia: Tangerang]. Epe, 1955. 130 p. ills. Tineke Robson-Augustijn. Met origineel stofomslag. (Buur 1842) [ID# 3244] | 14,00 |
| 757 | OVERDIJKINK, Dr. G.W. Het Indonesische probleem. De Feiten. Nijhoff, Den Haag, 1946. 123 p. Softcover, 8vo, gebrocheerd. Goed. *(Japanse bezetting en de opkomst van de Republiek Indonesia). [ID# 3278] | 9,00 |
| 758 | PICARD, M.W.J. De waarheid over Java. Den Haag, 1946. 87 p. Ills. [ID# 3309] | 9,00 |
| 759 | POEPIG, Fred. Javanisches Abenteuer. Erlebtes un Erlittenes in Niederländisch-Ost-Indien während der japanischen Bezetzungszeit. Basel, 1951. 236p. with illustrations by Frida Holleman. Orig. wrapper. [ID# 7024] | 15,00 |
| 761 | POST, Laurens van der. Trennender Schatten. (A Bar of a Shadow) [Jap. kampen in N.I.] Henssel, Berlin, 1960. Sixth edition. 96 p. German text. Hardcover, with dustjacket. Very good, unmarked copy. [ID# 3338] | 7,00 |
| 762 | RABEN, Remco (red.). Beelden van de Japanse bezetting van Indonesië.. Amsterdam/Zwolle, 1999. 240 p. ills. (kleur en zwart-wit) met noten, etc. Folio. [Persoonlijke getuigenissen en publieke beeldvorming in Indonesië, Japan en Nederland] Mint condition. (Out of print). As new. [ID# 3364] | 28,00 |
| 763 | ROEMIT, Ernst. Soeta Winata. (Japanse bezetting en daarna in Padangse bovenlanden). Libra, Antwerpen, 1962. 232 p. Hardcover, [ID# 3418] | 7,00 |
| 764 | SCHOENDOERFFER, Pierre. Nacht over Borneo. BZZToH, Den Haag, 1989. 204 p. Hardcover, 8vo, linnen band, met stofomslag.*Zeer goed. [ID# 3495] | 7,00 |
| 765 | SCHOOREL, Dr. Ir. A.F. Mensen onder druk. Wever, Franeker, 1986. 102 p. ills. door B. Kamma. Ervaringen van Nederlanders in Z.O. Azie tijdens de oorlog met Japan en tijdens de jaren van confrontatie met de Indononesische nationalisten. Hardcover, geb., orig. linnen. ISBN 9061354145. Zeer Goed. [ID# 3504] | 7,00 |
| 766 | SPRANG, Alfred van. Doodenkamp Ambarawa. Ooggetuigeverslag door den journalist en radio omroeper Alfred van Sprang die vele maanden als ziekenverpleger gewerkt heeft in een kamp van zieken en ouden van dagen te Ambarawa (N.O.I.). Amsterdam, [1946]. 24p. *fascimile*. 8vo, geniet. [ID# 9147] | 4,00 |
| 767 | STERREN, K.S. van der. Cartoons, 8-12-1941 tot 15-8-1945. Zutphen, 1989. 54 p. met 50 cartoons die een (deels humoristich) beeld schetsen van het leven onder Japans krijgsgevangenschap.Paperback, gebrocheerd, oblong. *als nieuw* [Cartoons about 'Behind the barbed wire in the Pacific of World War II']. [ID# 3609] | 20,00 |
| 768 | STICHTING NOORD SUMATRA DOCUMENTATIE. Noord Sumatra in oorlogstijd. Oorspronkelijke dagboeken uit interneringskampen. Nias, Sibolga, Padang Sidempoean, Taroetoeng, pematang Siantar, Kaban Djahe, Brastagi. Makkum, 1989. Uitgave Stichting Noord Sumatra Documentatie. 419 p. Ills. kaarten. Paperback, groot 8vo. 9071590011. *Als nieuw. [ID# 6259] | 25,00 |
| 769 | STULEMEYER, J.E. Kamptoestanden in Nederlands Oost-Indië en Suriname, 1940-1946. Getuigenissen en commentaren bijeengebracht door J.E. Stulemeyer. Amsterdam, 1978. 64p. Softcover, orig. omslag. *goed ex. [ID# 7028] | 20,00 |
| 770 | VEER, F.J. en E.E. van der. Een man zonder ring. Dagboek van een vader aan de Dodenspoorweg. Bergen, 1995. 112 p. Ills. Origineel omslag.*als nieuw*. [ID# 5230] | 15,00 |
| 771 | VERHEEM, Rudy (ps.v. Rudy van het Hof). Bevrijding zonder bevrijders. De 'Sinjo' tussen Indië en Nederland. Baarn, 1980. 112 p. o.a. Kampen op Java. Origineel omslag. [ID# 3762] | 7,00 |
| 772 | VISSCHER, Anne. Ninjutsu. Dertig jaren Nederlands Oost-Indië. 1916-1946. Amsterdam, 1982. 143 p. (Jeugd in de Vorstenlanden, oorlog en Japanse kampen). [ID# 3796] | 9,00 |
| 773 | VLAARDINGEN, A. van. Kruisridders in Tropenland. Voorhoeve, Den Haag, 1948. 176 p. Ills: tekeningen van Menno van Meeteren Brouwer. Hardcover, halflinnen band, 8vo. Goed tot zeer goed. *Belevenissen van Leger des Heils mensen o.a. tijdens de Japanse bezetting. Java, Celebes, Sumatra (Kamp 646 op Banka, Muntok). [ID# 4568] | 10,00 |
| 774 | VREDENBREGT, Jacob. De opstand. Het relaas van een krijgsgevangene. Nijgh & van Ditmars, Amsterdam, 1990. 142p., Softcover, origl omslag. Zeer goed. [ID# 7867] | 6,00 |
| 775 | VRIES, Erik K. de. Liedjes in Japanse kampen. geschreven en gezongen door Erik K. de Vries, 1942-1945. Privately printed, n.p., n.d.. ca. 24 p., ills. Fascimile print. [ID# 8027] | 8,00 |
| 776 | VRIJBURG, G.S. (e.a.). / BUITENWEG, Hein. Een ereschuld ingelost. 25 jaar na de capitulatie van Japan. Den Haag, 1970. 144 p. + xvi p. ills. Folio. Geb. (met stofomslag)*o.a. foto's van alle erevelden in de oost [ID# 3842] | 11,00 |
| 777 | WASSENAAR-JELLESMA, H.C. Van oost naar west. Relaas van een repatriering van 1945 tot en met 1966. Den Haag, 1969. 364 p. ills. geb. (met stofomsl.) [ID# 7315] | 15,00 |
| 778 | WILTON VAN REEDE, Theo / Arjan ONDERDENWIJNGAARD. Een draad van angst. Over de Japanse vrouwenkampen op Java en het leven daarna. Den Haag, 1984. 123 p. Ills. [Gesigneerd ex.].*nieuw* [ID# 7030] | 15,00 |
| 779 | WIT, H. de. Birma Bali, de hel en het paradijs. Breda, 1979. 180 p. ills. Geb. * Bandtekening van de kunstschilder Arie Smit [ID# 3970] | 9,00 |
| 780 | WITSEN, E. van. Krijgsgevangenen in de Pacific oorlog. Franeker, 1971. 280 p. register. Geb. (met stofomslag). [ID# 3971] | 30,00 |
| 781 | WULFFTEN PALTHE, Prof.Dr. P.M. van. Psychological Aspects of the Indonesian Problem. Brill, Leiden, 1949. Brill. 58 p., orig. wrappers. English text. Clean unmarked copy. [ID# 3997] | 12,00 |
| 782 | ZEYDNER, W.A. Een waaiende kipas. brieven uit Batavia, Timor en Medan.. Den Haag, 1948. 95 p. Ills. Geb. [ID# 4031] | 9,00 |
| General | History | Militaria | Geography |
| Literature | Japanese occupation | New Guinea | Culinaria |
| Poetry | Law & Government | Moluccans | Pacific |
| Art books | Maps, Plates, Lithos | Languages | Homepage |